Aby bylo jasno, na Twin Peaks to nemá ani vzdáleně – zatímco Lynch dokázal krom ironizování popkultury taky mrazit do morku kostí, opravdově dojímat, probouzet zvědavost a rozněcovat fantazii a formální podivnosti mu k tomu byly „pouhým“ prostředkem, Trier je nad věcí tak ostentativně a s obrazovými filtry, ruční kamerou a skokovými střihy experimentuje tak snaživě (a samoúčelně), že skutečná hrůza ani jiné emoce nemají moc šancí. Zato sarkasmu rozdává na všechny strany, schytává to od něj věda i pavěda, evropská byrokracie i tajné spolky, kolegové filmaři i diváci a jejich očekávání, a i když je v tom velký kus prachsprostého exhibicionismu, nedá se mu upřít, že je v tom svém naschválníčkovství často nehorázně zábavný. Kdyby se po Lynchovi zaopičil ještě jednou a po 25 letech dotočil kdysi plánovanou třetí sérii, s chutí bych se zase podíval.(3.11.2018)

Tento serial me totalne odrovnal a to takovym zpusobem, ze jsem mel jeste nekolik dni ty obrazy ze serialu pred ocima a porad jsem na to musel myslet. Dokonce jsem mel i par desivych snu.. Neznam lepsi mysteriozni horrorovy dramaticky komedialni serial nez je tento, teda az na jednu vyjimku (Twin peaks - je zhruba na stejne urovni, ale trochu jiny). Mluvim o danskem serialu mistra Larse von Triera - RIGET (Kralovstvi). Staci jeden dil a dalsich sedm budete chtit videt co mozna nejdrive... Jen jsem sedel, koukal, nechapal, bal se, smal se a rikal si, sakra, tak tohle je asi nejvetsi pecka, co jsem zatim videl.. Znate ten pocit u nekterych scen, kdy fakt nevite co si o tom myslet, ale je to tak dobre, ze vas to nepusti ze zidle? TO je presne ten pripad. Nenechte se odradit podivnymi barevnymi filtry, nemocnicnim prostredim nebo zvlastnim danskym jazykem. Tohle je naprosta bomba! Jak trefne rikal kamarad, kdyz jsem se ptal co to vlastne je, je to "neco mezi Twin peaks a Nemocnici na kraji mesta".(3.8.2009)

9/10 Nevědět o tomto seriálu nic, stejně by si postupem času s ním určitě spojil jméno Larse von Tiera. Riget je údajně snímán přes sépiově zabarvené filtry ruční kamerou, což navozuje zvláštní hypnotickou atmosféru. Ve snové hladině spatřuji "inspiraci" Městečkem Twin Peaks. Tak samozřejmě srovnávat paní Drusse s agentem Cooperem se nedá, ale obě postaviy jsem si zamiloval stejně. Kdo je režisérovým fanouškem, tak určitě by tento seriál neměl opomenout.(30.11.2006)

Úžasně šílená záležitost, u níž člověk místy nechápe, ale ani trochu mu to nevadí. V Království mistra Larse Von Triera je vše dovoleno a ujetosti se v nejmenším meze nekladou. Aspekty jako "Bratříček" stěží snesou papír, pokud ho chcete brát vážně. Právě jedině u podobného projektu si divák uvědomí, o kolik je skandinávská škola napřed. Nerad to srovnávám, ale v obligátní péči domácí provenience by většina detailů vyzněla šíleně trapně, načež by nastal pokorný návrat blíž bezpečné realitě (čest výjimkám, co se o obměnu zaběhnutého aspoň pokoušejí). A dánský seriál, kde je titulní postavou geniálně šílený švédský doktor Helmer (Danskjävlar!), co nesnáší vše související s Dánskem, zase vypovídá o nadhledu lidí. Nebo přinejmenším o jejich smyslu pro humor... S Královstvím to je místy složité, člověk se baví jako u nenáročné zábavy, i když nejednou padne záběr, kde zkrátka stojí za to zpozornět. Stejně tak dialogy jiskří inteligentní hlavou (sebestředný Trier v titulcích cituje i Kierkegaarda) a nastává otázka, jestli to přece jen nebrat více vážně. Mám pocit, že chytrý Trier pochopil, kvůli čemu divák Riget zapíná a ve druhé sérii těžil zjevně ironickou nadsázkou. Tím si mě získal ještě víc, oproti poněkud vážně se branému Twin Peaks, které bude při téhle dánské smršti asi každého evokovat. Jediná škoda, že jsme skončily uprostřed. Fanoušci můžou spřádat teorie, hádat, věštit... a to je asi tak všechno.(11.9.2010)

Především je to sranda.Teda sranda alá von.Spůsob jakým Trier baví sebe a všechny ostatní kteří o to alespoň trochu stojí mi stojí zakomentář.Celý tenhle projekt není nic jiného než uštěpačná fraška reality šou (a když už nějaký to drámo nebo horo/ro/vání /hlavně čtvrtý díl/ -tak je vždy téměř okamžitě smeteno nějakým brutálním frkem) sice s jednoduchou osnovou, ale neskutečně vybroušenými všemi možnými odbočkami a formou která se neomrzí ani po šestsetšedesátýmšestým zkouknutí.(12.8.2011)

• - Ernst-Hugo Järegård nikdy nevlastnil řidičský průkaz, pouze během natáčení řídil auto. (TomikZlesa)

• - Údajne sa plánovala i tretia séria seriálu, plány však narušila predčasná smrť niektorých hlavných hercov. (misterz)

• - Věže, které doktor Helmer (Ernst-Hugo Järegård) pozoruje dalekohledem ze střechy nemocnice, patří ke švédské jaderné elektrárně v Barsebäcku. V roce 2005 byla natrvalo odstavena z provozu. (skudiblik)