Tak tohle je opravdu seriál o nemocnici jak se patří. Nádherná kombinace hororu, duchařiny a humoru prostě nemá chybu. Obzvlášť jsem si oblíbila primáře Helmera, samolibého a nesnášenlivého Švéda, který nenávidí Dány a vše Dánské, nejvíc ho zajímá, aby mu nikdo neobsadil jeho parkovací místo a důsledně každý den sundává poklice z kol, aby mu je dánští spratci, číhající opodál, neukradli. O pacienty tady jde sice tak trochu až v druhé řadě, ovšem třeba akce "Čerstvý vzduch" by se mohla klidně aplikovat i v našem zdravotnictví. Lars von Trier prostě zabodoval, takových seriálů vic.(8.4.2011)

• Chrustyn

S tvorbou Larse Von Triera, ještě nejsem příliš obeznámen ale vím, že je pro něj tvorba mainstreamového filmu naprosté tabu. Avšak u tohoto seriálu jsem si po celou dobu říkal, jestli je skutečně tvůrčí záměr aby film vypadal tak neskutečně špatně a co tím vizuálním stylem a pošahaným příběhem chtěl autor vlastně říct. Já mu říkám ať si s tím vytře ...(3.2.2011)

Nemocnice jsou pěkně děsivý místa. Ale po první sérii Království od von Triera mě do nějaké z nich někdo jen tak nedostane. Lars není tak extrémní jako v pozdějších opusech, ale na povrch už zřejmě prosakuje hra s divákem a jde-li to tak nazvat, tropení si legrace z něj. Patrné je to zejména v Trierových vstupech pod závěrečnými titulky. Království je pozoruhodnou žánrovou směskou. Každý z žánrů a nápadů je rozvinutý, žádný z nich není jen laciným odkazem či vsuvkou. Trier uměl a umí, o tom není sporu.(3.1.2013)

Tento serial me totalne odrovnal a to takovym zpusobem, ze jsem mel jeste nekolik dni ty obrazy ze serialu pred ocima a porad jsem na to musel myslet. Dokonce jsem mel i par desivych snu.. Neznam lepsi mysteriozni horrorovy dramaticky komedialni serial nez je tento, teda az na jednu vyjimku (Twin peaks - je zhruba na stejne urovni, ale trochu jiny). Mluvim o danskem serialu mistra Larse von Triera - RIGET (Kralovstvi). Staci jeden dil a dalsich sedm budete chtit videt co mozna nejdrive... Jen jsem sedel, koukal, nechapal, bal se, smal se a rikal si, sakra, tak tohle je asi nejvetsi pecka, co jsem zatim videl.. Znate ten pocit u nekterych scen, kdy fakt nevite co si o tom myslet, ale je to tak dobre, ze vas to nepusti ze zidle? TO je presne ten pripad. Nenechte se odradit podivnymi barevnymi filtry, nemocnicnim prostredim nebo zvlastnim danskym jazykem. Tohle je naprosta bomba! Jak trefne rikal kamarad, kdyz jsem se ptal co to vlastne je, je to "neco mezi Twin peaks a Nemocnici na kraji mesta".(3.8.2009)

Uaaaaaa! Totální masakr! Ze začátku jsem jen blbě čuměl, ale když se to začalo rozjíždět, byl jsem zcela přikován k obrazovce. Herci jsou dost typově rozdílní a to je dobře. Režie i kamera jako vždy skvělá, použití barevných filtrů jen tvrdí atmosféru. Místy je Království dosti strašidelný, napínavý, jindy zas napnuté jako drama a lehce matoucí, kde nevíte co čekat, ale vůbec nejtěžším kalibrem je poslední díl, kde jsem i solidně zasmál (při kontrole z ministerstva), abych pak následně na úplném konci spadl do mdlob. Nemám slov. Lars je filmový guru evropské kinematografie!(14.12.2011)

• - Jméno postavy, Stig Helmer, je převzato od postavy Stig-Helmer Olsson ze švédské komediální filmové série Sällskapsresan od Lasse Áberga, která byla svého času považována za symbol švédské tuposti a přísnosti. (TomikZlesa)

• - Ernst-Hugo Järegård se právě díky roli v Riget v Dánsku výrazně zviditelnil a byl dokonce považován za nový sexuální symbol. (TomikZlesa)

• - Herci, kteří se v seriálu objevili jako umývači nádobí, nedokázali své dialogy řádně vyslovovat, a tak museli být předabováni. (HellFire)