• Chrustyn

S tvorbou Larse Von Triera, ještě nejsem příliš obeznámen ale vím, že je pro něj tvorba mainstreamového filmu naprosté tabu. Avšak u tohoto seriálu jsem si po celou dobu říkal, jestli je skutečně tvůrčí záměr aby film vypadal tak neskutečně špatně a co tím vizuálním stylem a pošahaným příběhem chtěl autor vlastně říct. Já mu říkám ať si s tím vytře ...(3.2.2011)

Dánové mají očividně zajímavé tvůrce a já mám také pocit, že "Twin Peaks" otevřelo cestu zajímavým seriálům. "Království" je jedním z těch divnějších, ale díky tomu, jakou má atmosféru a jak jsou zde šílené postavy, to prostě má něco do sebe. Některé scény nezapomenete, mezi nimi i úvodní znělku nebo finální porod.(15.3.2016)

Jak mě Trier sere, tak jindy mu aspoň musím uznat poutavost, originalitu, schopnost někoho nasrat nebo prostě jen odvahu pustit se do prvoplánové ždímačky na emoce........Ale tohle mi teda příjde jen jako obyčejná Polopičovina.....Sorry genialitu v tom nevidím ani v náznaku a přirovnávat to(jakkoliv)k Twin Peaks je pozérské rouhání..(31.5.2011)

Rozhodně ten nejlepší seriál z lékařského prostředí! Nemocnice se svojí sterilní atmosférou, operačními sály a dlouhými temnými podzemními chodbami je jednou z nejvhodnějších prostor pro hororové filmy a Lars von Trier ten latentní strach z nemocnic správně vycítil a transformoval do jakéhosi syrového hororového kabaretu, kde doktoři dávají svým vysněným ženám jako dárek uříznuté hlavy a zavilí Švédové praktikují proti té dánské verbeži praktiky voodoo. V jistém ohledu mi připadá, že von Trier došel dál než Lynch ve Twin Peaks, protože seriál není natahovaný, nic tu není navíc a vše do sebe na konci zapadne (i když se samozřejmě nic logicky nevysvětlí). To je u seriálu velmi přijemné. A mimochodem - rozhodně nejlepší seriálová úvodní sekvence, co znám!(30.3.2013)

IMHO nejlepší "doktorský" seriál (jděte se bodnout s Housem, Pohotovosti, Chicago Hope a nevím, čím ještě) a kdyby neexistoval mistr Lynch a jeho majstrštyk Městečko Twin Peaks, tak i nejatmosféričtější seriál vůbec - což je zajímavé, jelikož Riget i TP mohou v různých segmentech asociovat soap opery, dle mnohých nejpokleslejší seriálový žánr, i když je pravda že jsou tyto prvky v obou zmíněných dílech parodické. Dá se říct, že se nemohu dočkat druhé série, opravdu se těším až popáté navštívím Dánskou Královskou nemocnicí a opět uzřím záchvěv spiritualismu a okultismu či na znovusetkání se s nejbizarnějšími doktory (ten Stig Helmer je polobůh!, takový cynik se jen tak nevidí), jenž kdy brázdili po naších obrazovkách, nelze se tedy divit, že jsem opět musel reformovat mou seriálovou desítku. 95% EDIT 12.11.2012 Druhá série je snad ještě lepší než první, tady prostě nemohu jinak než že celé hodnocení zaokrouhlím na úžasných 100 procent, Riget opravdu nelze nedoporučit, škoda jen, že nemohla vzniknout třetí sezona. To je skoro stejná škoda jako nevzniknutí třetí řady Twin Peaks. 100% Oblíbené postavy: Stig Helmer, přerostlé mimino - bratříček, dvojice umývačů nádobí, Lars von Trier a jeho konečné rekapitulující monology(30.11.2012)

• - Herci, kteří se v seriálu objevili jako umývači nádobí, nedokázali své dialogy řádně vyslovovat, a tak museli být předabováni. (HellFire)

• - Jméno postavy, Stig Helmer, je převzato od postavy Stig-Helmer Olsson ze švédské komediální filmové série Sällskapsresan od Lasse Áberga, která byla svého času považována za symbol švédské tuposti a přísnosti. (TomikZlesa)

• - Údajne sa plánovala i tretia séria seriálu, plány však narušila predčasná smrť niektorých hlavných hercov. (misterz)