Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

George.Camel

Ačkoliv akční filmy moc nemusím, na Forda jsem se kouknul. Film má docela svižné tempo a napětí, únosce jsem nesnášel od začátku, některé triky byly k smíchu a salutování mi ke konci už lezlo krkem. Film je takový patetický pohled na to, "co by se mohlo stát, kdyby ... " Snad se to nikdy nestane a zůstane nám jenom tento film, který i tak stojí za shlédnutí. ()

waltosin

Nevim proc jsem se koukal nejdřív na Air force 2 a pak až na jedničku. Určitě je jednička lepší v mnoha ohledech, akce, herci, odehrává se v letadle a ne na nějákym ostrově s podpůměrnejma hercema! Ford jako prezident dost dobrej! Dávám tedy takovej lepší průměr. 55% ()

Schmitke69

Béčko na sobotu od 15ti hodin, bídný a příšerně vykonstruovaný, vidět jen jednou a dost.... Za Forda kterej nebyl sice nijak přesvědčivej ale byl tam, dávám 2* jinak 3/10 ()

LordMack

Ultimátní a zábavné. Patriotické a klišovité až na půdu, ale s tím se muselo počítat, plus to tu ničemu neškodí, někdy naopak. ()

Stanmi

Americký prezident James Marshall (Harrison Ford) má za sebou náročnou diplomatickou cestu a doufá, že let zpátky domů bude klidný a příjemný. Na palubě speciálu jsou však také teroristé, kteří letadlo unesou a požadují propuštění svého uvězněného vůdce… Zneškodňování teroristů není ve filmech výsadou pouze speciálních komand, koneckonců jim už úspěšně čelil i obyčejný newyorský policajt John McClane nebo pouhý vojenský kuchař Casey Ryback, takže bylo jenom otázkou, kdy se do boje pustí i samotný prezident. No a právě o tom je film Air Force One. Takže máme tady v zásadě klasický příběh o bandě teroristů a jednom chlápkovi, který se jim postaví na odpor. Tím chlápkem je Jim Marshall, který kromě toho, že má tvář Harrisona Forda, tak je prezidentem, milujícím manželem a otcem, skvělým šéfem a bývalým vojákem, který se umí rvát, střílet a pilotovat. Zkrátka je to pravý americký hrdina, který má navíc to štěstí, že jej hraje právě sympaťák Harrison Ford. Když jsem už u těch hereckých představitelů tak hned zmíním jeho protivníka, kterého si zahrál Gary Oldman. Ten bohužel vyfasoval záporáka, který toho moc nemá co nabídnout, ale i tak se s tím Gary popral celkem slušně, ale na ikonické zlosyny kalibru Hanse Grubera to zkrátka nestačilo. Zpátky k příběhu, ten je v zásadě žánrová klasika, se svými klady i zápory a je jenom škoda, že se film bere až příliš vážně, protože nějaké to odlehčení by snímku jenom prospělo (v zásadě je tady jedna opravdu povedená hláška, což je celkem málo). Navíc snímek je poměrně dost vlastenecký (zajímavé na tom je, že režisér Wolfgang Petersen je Němec), což mně jakožto Evropana zase tak moc nenadchlo (i když patriotická hudba Jerryho Goldsmithe byla celkem fajn). Air Force One je tak snímkem spíše průměrným, který mně však i přes svou značnou délku (skoro dvě hodiny) nenudil a místy i docela bavil, takže sice to není žádný zázrak, ale kouknout se na to dá. ()

Dejvid17

nejubožejší efekty, co jsem kdy viděl :D ale film dobreeej :D Oldman je záporák jak má být a Preziden Ford ve formě! ()

hwnd

Klasická amarická propaganda o tom, jak se jejich neohrožený vůdce zeměkoule vypořádá s teroristy v letadle. Jako komedie je to strašná sranda a vždycky se na něj rád kouknu, když jde v televizi. V mezích akčního dobrodružného dramato-thrilleru je to neskutečně trapná kravina. Naštěstí naši prezidenti neumožňují, abychom začli točit podobné žánrovky. ;) ()

Daniel2003

Naprosto chápu, proč je AF1 v modrých číslech. Protože je to prostě úplná blbost, nemohlo by se to stát a patriotismus je tu vyveden fakt do extrému (viz věta ,,Tohle se Spojeným státům nedělá..."). ALE! Já na tenhle film nekoukal kvůli realistickému únosu Air Force One, ale kvůli Fordovi, u něhož vím, že si filmy vybírá a ve sračce by nehrál. Navíc jeho akčňárny mě prostě baví a tahle není výjimkou. Jeho ztvárnění prezidenta je úžasné. Jenže má proti sobě silného soupeře v podobě fenomenálního Garyho Oldmana. Tihle dva hrají skvěle a naprosto v pohodě zakryjí tu nerealističnost příběhu. Co dál? Vynikající hudba, skvělý vizuál a mistrovský český dabing. Co víc si od oddechovky přát? ()

Bilky

Emmerich číslo 2 a béčkový akčák s Áčkovými hercami. Otras, čomu sa holiwoodooovske hviezdy zapredali. 44% ()

dinho_

Kam až může holywoodský film zajít? Americký prezident hrdinou a spasitelem - to se může stát jen v amerických filmech. Akce jakž takž ušla, ale obecně mi to příšlo takové trapné, všechny ty euforické záběry na oslavující bílý dům, když to AMERICKÝ PREZIDENT dokáza,l mi řádně zvedly kufr. :) Filmu také hodně uškodil fakt, že jsem to viděl s českým dabingem. ()

JP84 odpad!

Páni filmaři,víc patosu jste tam dostat nedokázali?A to jsem si myslel,že Den nezávislosti je v této oblasti neporazitelný.Nemám nic proti tomu,když nějaký film oslavuje svůj stát nebo národ,ale strašně mi vadí,pokud je to spojeno s haněním nebo zesměšňováním ostatních.Když by to byla alespoň parodie nebo nadsázka,možná bych nějakou * přihodil za to,že jsem konečně viděl v americkém filmu ruské stíhačky. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)