Motorkář Cary Ford se vrací do Kalifornie z Thajska, kam uprchl před zákonem a drogovou mafií. Chce srovnat účty s grázlem, který na něj poslal policii, usadit se a žít v poklidu se svou přítelkyní. Jeho impulzivní chování a problémová povaha tomu však brání a zpráva o jeho návratu se rozšíří rychleji, než by si přál. Dříve, než stihne vše vysvětlit, namočí se do nových problémů a je znovu na útěku. Dealer Henry chce zpátky svoje drogy, a navíc Forda křivě obviní z vraždy bratra šéfa černošského gangu Treye. Proti Fordovi teď stojí nejen Henry, Treyovi motorkáři, ale i FBI. Nezbývá mu nic jiného než utíkat. Po jeho boku jedou nedovolenou rychlostí na motorkách dva přátelé a krásná Shane... (TV Nova)

TeeAge

Mrhanie osobnosti Ice Cube-a a Desertu Eagle. Keby čsfd bolo o udelovaní hviezd za kočky a ich zadky, tento film by bol na najpoprednejších miestach :) O tom však nie je, a tak mi okrem vizuálnej lahôdke nezostalo vôbec nič. Dub: Cz - 35% ()

Hitman_47

WTF OMFG??!! No takhle to dopadne, když režisér zejména rapperských videoklipů natočí film...je to úplně o pyči a je v tom hodně "übercool" kokotinek ("woe pyčo hodně moc rullah a taky hlavně cool" agent FBI, který "woe jezdí v hodně woe cool hummwee", pak taky "hodně woe cool" jízda na střeše jedoucího vlaku...a nesmíme zapomenout na "hodně woe cool" závěrečnou honičku městem...která v některých momentech vypadá opravdu odporně)....shrnuto podtrženo se jedná o "hodně woe cool" filmíq pro "hodně woe cool" teenagery a nebo "hodně woe cool" rappery. Pro nás ostatní to bude kokotina u které, když vypnete mozek a nebudete sledovat děj, tak se aspoň trošku mírně pobavíte...jo a taky jsou tam pěkné motorky. ()

Le_Chuck

Stupidna story plná blbých hlášok, drsných póz a ešte drsnejších frajerov, zároveň čistokrvná klipárčina a asi najlepši manifest dvojkolákov, aký si dokážem (ako človek ktorého motorky moc nerajcujú) predstaviť. Kahn je ale drak (alebo stratené deco zo Scottovic famílie) a kľudne mu odpustim aj to digitálne finále, lebo to čo Ohnivým kolieskam chýba po stránke filmovej doháňa vizuálnymi cukrátkami. Brain off a milá spomienka na časy s Road Rash. ()

MM_Ramone

Pokiaľ ide o scenár tohto snímku, tak to je škoda vôbec čo hovoriť. Absolutná hlúposť. Nikdy som neobdivoval motorky a motorkárov. Priznám sa, že túto komunitu ľudí považujem za bandu buranov. No a "Torque" ich je plný. Rýchle motorky, cool motorkári, ich flandry, nasratí negri, gangy, trendová hudba,... nič pre mňa. Zaujala ma však podarená klipová réžia, ktorá výborne podporuje akčnosť tohto filmu. Kebyže je to obsadené charismatickejšími hercami, idem na tri hviezdičky. Takto dávam o jednu menej. ** ()

Spooner

Tenhle film se snaží bejt tak strašně cool,až je neuvěřitelně trapnej.Je plnej blbejch dialogů,strašnejch herců,blbýho scénáře kterej ani nedrží pohromadě a dokonce i strašnejch akčních scén.Ty byly tak strašně sestříhaný že jsem se v tom ani nezorientoval.Herci jak už jsem řekl jsou strašní.Nejvíc mě to mrzelo u Cuba kterej je fakt příšernej(s pohledu na XXX 2 e jímá hrůza).Nejvíc v oho mi přišel Hernandez.Jediný co mě dostalo byla honička na dálnici.Ta byla i dobře sestřihaná.Nebejt jí tak je to odpad!! ()

Davies182

Efekty jsou tak "cool", až působí nadmíru směšně; herci tak špatní, že nikdo neví, jestli je zrovna nevyhodili z filmové školy... ()

kinej odpad!

Torque patří k tomu nejhoršímu, co jsem měl kdy tu smůlu vidět. Nevím jestli jsou horší směšné a toporné akční scény, nebo například ubohé herecké výkony. Ice Cube byl strašně špatnej, ale ostatní taky, takže je to vlastně jedno. Film je tak moc špatně natočen, že chvílemi ani člověk nedokáže pochopit co a proč se děje. Lepší scénáře jsem sylšel i v pornu nebo teleshopingu. Opravdu humus. ()

Shakers

Je to síce stupídne, ale je to cool.Nechýbajú tomu cool zábery, cool audiovizuál a ani cool akcie, má to celkom dobré nápady a herci tiež nie sú zlý.Má to len 81 minút a práve preto to nieje až taká nuda.Stále sú to nejaký drsňáci na motorkách a stále naháňa niekto niekoho.Netreba vela pri tom rozmýšľať (alebo pri tom nerozmýšľajte vôbec) a pokiaľ sa nudíte, tak je to fajn.No pred koncom si to môžte kľudne vypnúť, pretože to finále sa moc nepodarilo. :-) Skrátka pekne natočená štýlova blbosť. 50% - 2* ()

Boogeyman odpad!

Asi nejvíc mě dostala scéna na dětském hřišti, kde ten hlavní kladný megadrsoň (ovšem nekonečně oduševnělý) svý holce vypráví o tajných přáních usadit se, postavit si dům někde v nedotčené přírodě a přitom kolem sebe děsně frajersky rozbíjí flašky od piva, chudáci děti až si budou vyndávat střepy z kolenou. Torque prostě překonaly veškerá očekávání a směle se vyhouply do vrchních příček žebříčku největších hovadin jaké jsem kdy viděl. A když pomyslím na hyper drsný výraz Kostky ledu, motokarate ženských hrdinek, nebo závěrečnou honičku, kdo ví, jestli Torque nejsou nakonec úplně největší „mainstreamová“ sračka dusud viděná. ()

666teen odpad!

Zbesilosť na dvoch kolesách. Slovenský název je v tomto případě nomen omen. Ty dvě kolečka evidentně přebývají(nebo chybí) všem zúčastněným. ()

Ruut

Jo tak takhle vypadá původní ještě nesestříhaný kompletní material k těm drsným fakt cool raperským videoklipum z mTV?!!. Jedna hvězdička za dokonalou vizualní stranku "filmu", druhá za hezký kočky. A děj? Jaký děj?! ()

Allien.9

Pokud byl film myšlen s nadsázkou, tak dám klidně i 3 a půl (XD), pokud ho ale tvůrci mysleli vážně, tak ze mě víc jak 2 hvězdy za super-zvláštní kameru rozhodně nevymáčknou.;-) A propos... Max Beesley má s těma vlasama strašnou šlehu. ()

Satan

Je to svižně uběhnutá zábavná akční podívaná se skvělou hudbou. Scénář a příběh tady vlastně nemají co dělat a důležitá je akce a nerealičnost scén :-) ()

Peytl odpad!

U mě tohle zatím kandiduje na odpad století!!!!!! Poprvé si troufám nesouhlasit s udělenými hvězdami od kohokoliv! edit: 2019 Ty krávo, za tohle měli jít všichni na křeslo! Stydim se, tak moc se stydim... Edit 2022: odpad tisíciletí ()

mzss1

Mě se to celkem líbilo. Je to nadprůměrná zábava, která vůbec nemůže nudit, třeba díky poměrně krátké stopáži. Příběh je jednoduchý, ničím sice neoslnující. Závodů a taky akce je zde poměrně dost. Pro mě je to netradiční film, který se jen tak nevidí. Nelíbilo se mi sice rádoby vidlácká stránka filmu. Pecka to není, ale film minimálně na jedno shlédnutí ano. Hodnotím na dobrých 68% = *** ()

kingik

Velmi mě nadchla klipovitá režie Josepha Kahna a vzhledem k tomu, že je to vyhlášený režisér videoklipů tak to zvládá bravurně. Jeho stylovost a smysl pro to vtisknout akčním scénám originalitu mě bavila a dost vyvážila slabiny scénáře. Tenhle film je cool, má akční cool scény, cool dynamiku a cool herce a cool sexy herečky. Mně to pro dobrý akční film stačí bohatě. ()

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (více)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)