Konec velkých prázdnin (TV seriál)

Koniec veľkých prázdnin

Česko / Rakousko / Slovensko / Slovinsko, 1996, 6 h 58 min (Minutáž: 60–90 min)

Miloslav Luther

Předloha:

Pavel Kohout (kniha)

Martin Dejdar, Vilma Cibulková, Pavel Zedníček, Sabina Laurinová, Braňo Mišík, Ingrid Timková, Jozef Vajda, Marta Sládečková, Jaromír Dulava, Táňa Fischerová, Vladimír Javorský, Jana Březinová, Jitka Frantová, Monika Haasová, Václav Vydra nejml., Miloslav Maršálek, Jana Kolesárová, Igor Bareš, Josef Karlík, Pavel Zatloukal, Jana Radoušová, Karel Semerád, Peter Šimun, Peter Bebjak, Juraj Mokrý, Helena Trýbová, Erik Pardus, Lubomíra Sonková, Robert Roth, Jindřich Světnica, Ilja Racek, Radoslav Brzobohatý, Monika Kobrová, Martin Dohnal, Zuzana Slavíková, Josef Jurásek, Jan Zvoník, Jaroslav Kepka, Jozef Kroner, Martin Havelka, Milan Bahúl, Zdeněk Černín, Pavol Višňovský, Karel Bartoň, Gabriela Štefanová, František Gervai, Milan Černák, Jaroslav Kuneš, Branislav Polák, Marián Slovák, Stanislav Tříska, Hana Gregorová, Ladislav Cigánek, Nora Bobrovská, Juraj Šimko, Miroslav Hruška, Gejza Benkő, Mária Jedlovská, Jaroslava Kolesárová, Ján Pomšár, Dan Kopřiva, Marek Hradílek, Franc Markovčič, Dušan Jovanovič, Anton Popovič, Vlado Novak, Richard Mešťan, Anna Višňovská, Zlatko Šugman, J. Kudličková, Lucie Hostačná

Komentáře uživatelů k TV seriálu (72)

BOŽE, JAKÝ TO MÁ VŠECHNO SMYSL? Filmový román (kniha je jako tradičně lepší, tohle je ochuzeno o dějovou linku Posedlého sexem) o tom, jak to tehdy bylo. Je to sice dávno, ale tuhle pravdivou výpověď těžko mohl někdo natočit dřív, žejo. 90%.(23.5.2003)

Konec velkých prázdnin byla odjakživa depresivní záležitost, ale tadyten konec byl nějak až moc...začátek mi připomínal Účastníky zájezdu (jen o fous zajímavější), kterým se v komunistickém bordelu životy pořádně zašmodrchaly. Knihu jsem nečet, ale umím si představit, že byla určitě lepší než celkem průměrný seriál. PS: Dejdar se tady ukázal v tom nejlepším světleslovasmyslu!(28.7.2009)

Týmto príbehom si prešlo mnoho našich známych aj kamarátov. Seriál vychádza z realitnej skutočnosti. Aj ja som bol vo Viedni, moc blízko tohto zariadenia, pre utečencov, bol to rok 1988. Somár mohol som zostať a v roku 89 by ma rehabilitovali!!!! Martin Dejdar je fakt dobrý........80%.(11.11.2010)

Celkem dobrý seriál z doby, ve které jsem se naštěstí pouze narodil a pobyl v ní pouze 6 měsíců.(29.11.2010)

• ZkuKol

Tenhle seriál mě velmi oslovil, jenže trpí typickými českými neduhy - je strašně roztahaný a ukecaný, což v něm naprosto ubíjí děj a pak je to televizní kamera, která posílá do kopru všechnu snahu o uvěřitelnou výpravu... 35%(16.9.2009)

Nejlepší byl Pavel Zedníček, který se o sebe uměl postarat. Tomu jsem to hodně věřil. Naopak mě vyloženě štvala pořád něco řešící dvojice Dejdar-Cibulková.(31.5.2013)

Zajímavý seriál, který možná uzraje s dobou. Jako jiným i mě uvízl v paměti osud postavy Martina Dejdara, ale zajímavý je v podstatě osud každé z postav.(4.7.2015)

Dobre si spomínam, ako som tento seriál v čase jeho premiéry rád sledoval a ako vzbudzoval u ľudí rôzne emócie. Niekto tvrdil, že tak to vôbec nebolo a pre niekoho sa vôbec nemal natáčať. Uplynulo pár desaťročí, a dnes už nevzbudí emócie skoro žiadne, ale rád si ho pripomeniem.(7.9.2018)

• velkyvezir

Neskutečná nuda. Chápu záměr filmařů co nejdříve po revoluci vysvětlit občanům, co obnášely první chvíle po emigraci, ale je to šité horkou jehlou. To téma má smysl řešit až teď po čtvrt století, kdy je od toho všeho odstup a bylo dost času na sběr příběhů a jejich kritického posouzení.(27.6.2015)

Jeden z tech povedenejsich porevolucnich serialu.(23.5.2014)

Konec velkých prázdnin, patří k tomu lepšímu, co v české televizní tvorbě vzniklo. Výborně rozvinuté příběhy desítek lidí, kteří se bolestně a složitě aklimatizovali v cizí zemi na cestě za svobodou. Skvělé herecké výkony a skvělá režijní práce.(22.1.2012)

První díl je jednoznačně nejlepší, pro mě hlavně kvůli Pavlu "Čmaňovi" Zedníčkovi. A vůbec je tu ukázáno několik více či méně kreativních způsobů jak utéci z naší socialistické vlasti. Tento film bych někdy pustil těm, co si dnes myslí, jak jsme se v té době měli hezky. 40 let socialismu = nic horšího není.(29.7.2009)

Ponekud nesourody serial, nektere pribehy jsou dobre, nektere slabsi, Zednicek je spatny a Laurinova naprosto otresna.(10.1.2006)

Seriál z doby, kdy Češi ještě jakž takž měli pojem o tom, co znamená slovo seriál.(22.7.2009)

Moc jsem si přála, aby se Vilma Cibulková dala s Dejdarem zas dohromady. Jejich loučení na letišti většinou obulím :-) Je mi tam líto i Zedníčka a Moniky Haasové... je to celé dost depresivní. Skvělá je hudba Michala Pavlíčka, koupila jsem si soundtrack a čas od času si to doma pouštím...(15.5.2008)

Hezká záležitost - některé příběhy mě opravdu dostaly, jiné méně. Zedníček, Dejdar i Dulava - skvělé. Dechberoucí hudba Michala Pavlíčka. Opravdu, opravdu geniální. Nemám slov.(24.8.2009)

Hudba - Michal Pavlíček a to mluví za vše. Příběhy se spojovaly a zas rozcházely. Sabina Laurinová výborně ztělesnila přesně jednu holku, kterou jsem poznala během zájezdu do Jugoslávie v r.1985. Zůstala tam a pak se za 14 dnů vrátila, protože byla holka zhýčkaná a v lágru jí bylo těsno. Taky jsem poznala pár emigrantů a opravdu radši budu doma žužlat chleba o dvou kůrkách, než se někde s něma bít v cizině za blahobyt.(25.8.2009)

Seriál o tom, že to v emigraci rozhodně nebylo jednoduché, jak si možná někteří z nás mohli myslet (z některých scén mě docela mrazilo, a jelikož jsem se o emigraci a problémy s ní nikdy nezajímal, přiznám se, byla pro mě spousta věcí dosud netušená). Seriál plný výborných hereckých výkonů (určitě Martin Dejdar, který už mnohokrát dokázal že není jen bavičem z Ptákovin, ale jmenoval bych i Vilmu Cibulkovou, Jaromíra Dulavu a další). Seriál, na kterém je příjemný jeden fakt - opět máme možnost poznat i poměrně neznáme slovesnké herce, přeci jen po rozdělení ČS už tolik možností nemáme a je to myslím škoda.(2.9.2005)

Viděl jsem jako malý kluk, hodnocení tedy raději nechám povolanějším, nicméně zaujaly mě postavy Dejdara, Cibulkové a několik drobných epizod, jež si pamatuji dodnes. Docela rád bych se na seriál ještě někdy podíval.(2.8.2012)

Jednoznačne jeden z najlepších seriálov v Česko-Slovensko-Slovinsko-Rakúskej spolupráci. Niektoré časti veľmi natiahnuté, iné ako napríklad záver prvého dielu strhujúce. V celku ma najviac zaujal príbeh Dejdara a jeho priateľky a za ten si to zaslúži 4*. Inak by to boli 3. Je to seriál, ktorý si aj teraz rád pozriem... Seriál, ktorým na dlhú dlhú dobu umrela Slovenská televízna (a filmová) tvorba ... prebudenie prišlo až o desať rokov dokumentom Najväčšie kriminálne prípady Slvoenska - ale to sú žanrovo a typovo trochu iné vody ...(9.8.2005)

"Svět je sice dvojí, ale lidi v něm jsou všude stejný mrchy!" Skvělý seriál o pohnutých osudech našich emigrantů, kde na vysoké úrovni je scénář i režie. Myslím, že Pavel Zedníček zde podal jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. "Já bych řek, že žiju..."(14.8.2018)