Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Skip

Megablbost! Co jiného o tomhle nudném a nezáživném fïlmu s otřesnými triky, říct? A což teprve herecké výkony...to byla taky dost velká ubohost. Ani nevím, proč to nedám rovnou do odpadu. A to vůbec nepatřím k lidem, kterým by vadily filmy podle komiksů. Docela jsem se na ten film těšil, ale zklamání bylo převeliké. ()

Dexter1

Spider-Man je postava s tým najväčším komiksovým potenciálom aký môže byť. Je to mladý študent, ktorý sa musí potýkať so zodpovednosťou a svojím rozbitým životom. Raimi dokázal presne zachytiť to čo zo Spider-Mana robí Spider-Mana. Filmový prepis mu celkom sluší a nevidím dôvod prečo mu nedať 5*. ()

jurama525

Když jsem šel na tohle do kina tak jsem nemněl ani trochu obavu z nezdaru . Což se oizději potvrdilo . Mam Sider-mana rád, sice ne tak jako supermana , batmana , iron mana ho rád . Touby byl skvělej . a kostým samotného spider mana užasnej . Příběhová linka v celku jednoducha . Vyvařuhou to dobři herci . Efekty velice slušné . Ani na okamžik jsem se nenudril . Sam Raimi odvedl opravdu dobrou práci Já tento snímek doporučuju všem kteří mají spider mana rádi . Stejně tak ho ale doporučuji všem i jako oddychovku tento film splňuje oboji . ()

Aleee89

Film už jsem viděla snad třikrát. Líbí se mi, je to velice precizně převedený komiks na filmové plátno. Ono ne vždy se toto podaří a důkazem jsou pak průměrné a špatné filmy, ke kterým ale Spider-Man rozhodně nepatří. Tento film má akci, dobré herce, zajímavý příběh, hrdinu, který na začátku nebyl hrdina, nechybí romantika a ani skvělá hudba. ()

PP66

Oblíbený hrdina mého mladšího synka z dětství, tak jsme spolu tak nostalgicky zavzpomínali... Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

Sheldra

Nemůžu říct, že nemám ráda comicsy, ale tenhle je tak neskutečně mainstreamový, ba až dětinský, že to krapet zazdívá skvělé efekty a další klady. Tobey Maguire se hodí tak do Pravidel moštárny, Spideyho mu ale nevěřím, ani kdybych se přetrhla. Nějak to není můj šálek kávy. ()

ilemas odpad!

První díl stačil, do kina bych na něco podobného nešel, ostatní vidět nepotřebuji. Spidermani, Supermani, X-mani atd, pro přiblblé americké publikum a už nejen pro ně. Děsně nesympatický hlavní hrdina . Raději než komiksy dám přednost animákům. ()

BoredSeal

Ve své době mě Spider-Man moc nebavil a repríza po letech mi připomněla proč - film se snaží civilně budovat svoje postavy, ale když se přepne do "komiksového módu", je lehce infantilní (zničil mě Dafoe skřehotající na létajícím boardu ve zběsilé honičce básničku) a akce není takový nářez i přes naleštěné trikové scény pro BluRay. Po letech lze však odpustit bez dobového očekávání ledacos a přiznat, že Maguire je velmi dobrá volba pro naivního Petera Parkera a Dunstová je trefná jako typická zmatená kočka ze střední, co neví, do koho se zamilovat vhodněji. Dafoe tady nemá příležitost předvést ďábla, protože jeho záporák je prostě debilně napsaný, přecvakne se do polohy padoucha cvaknutím dějového spínače a pak není úplně jasné, co je a proč je jeho cílem, akorát dělá bordel. Jako přidaná hodnota je pro zasvěcené fanoušky Raimiho pozorovat, jak režisér cpe svůj styl z Evil Dead, když to jde, a nechybí klasické žluté auto ani Bruce Campbell - tehdy mě nudným umírněným Spider-manem jako fanouška otrávil, dnes mi naopak postřehnutí momentů, kam si odkazy na svou klasiku nacpal, udělalo radost. ()

kombajn

Aby bylo jasno, mám rád comicsy, ale to co je na platně mi nedovolí v tomto případě sdílet názor většiny kritik a vesele hýkat nad filmem. Obzvlášt odbité digitální efekty jsou otřesné. Ale slovo otřesný si jistě zaslouží i W. Dafoe, který svojí roli tak přehrával, až mi bylo smutno. ()

lekr

Výborný a nej film se Spideym..výborná akce, neokoukané efekty a skvělé herecké výkony Tobeyho Maguire a Willema Dafoea kterému záporáci prostě jdou...jeden z nejlepších komiksových filmů jaký kdy vznikl!!! ()

HappySmile

Asi jeden z nejlépe převedných komiksů na filmové plátno. Skvělé triky a výtvarná stránka a Tobey Maguire výborně ztvárnil Peter Parkera od prvních krůčků, kdy učí se svou schopností zacházet (od čehož se odvíjela spousta vtipných scén) až po to, kdy se z něj stane superhrdina :) ()

Martin741

Spider Man ... sa nepodaril. Je to postava, ktoru rozhodne nemam rad, to napisem uplne otvorene. Napriklad to uz viacej mozem Batmana /uz len kvoli Baleovi/ nez tuto nafuknutu bublinu. Aj ked rezia Sama Raimiho /Evil Dead 1 a Evil Dead 2/ je zrucna a kvalitna, herecke osadenstvo mi nic nehovori, snad okrem sexice Kirsten Dunst a dost zbytocneho Jamesa Franca. Film sa pochopitelne po utoku na World Trade Center, teda Dvojicky /11. 9. 2001/ musel prestrihat od kontroverznych scen, kde sa Dvojicky este vyskytli. Pestrofarebna vyprava a magicke scenky uz film nezachranili. Dafoe neexceluje, PC triky su nevydarene, slabe a nepodarene akcne sceny len zaklincuju podpriemernost filmu. Sa cudujem, ze to zarobilo majland.  To bola odborna verzia, ta ludova verzia - staci si precitat komentar uzivatela Verbal, s ktorym suhlasim. 25 % ()

rakovnik

Dobrodružné sci-fi fantasy, to je můj šálek kávy. Spider-Man je výbirně herecky obsazený, má skvělý scénář, pěkné triky a děj hezky ubíhá i díky sympatickému protivníkovi. Romatickou linku vždy nějak přetrpím, ale nutno podotknout, že Kirsten Dunst je nanějvýš roztomilá. PS: Jsem zvědav, jakou budu hledat práci v 68 letech já, když budu navíc živit rodinu. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů