Středoškolský profesor Trevor Garfield (Samuel L. Jackson) byl před patnácti měsíci napaden vlastním studentem a takřka ubodán k smrti. Útok však přežil a na učitelské povolání nezanevřel. Nyní však nastupuje do nové školy v Los Angeles jako suplující učitel a pozvolna mu dochází, že s narůstající agresivitou mládeže a vlivem gangů tu učitelský sbor nehodlá nic dělat. A tak zatímco se ředitel staví negativně k možnosti rozhodit pár žalob, stává se ze školních tříd bojiště, na kterém Garfield denně bojuje s nejvzpurnějšími studenty... (oficiální text distributora)

Trescha

Vynikající Samuel L. Jackson,v ještě lepším dramatu o učiteli,který ztratil všechny iluze...Skvělá atmosféra a kupodivu i vynikající hudba..Občas jsem si i podupkával;-) ()

regin

Mno... Člověk by čekal nějaké béčkové pokračování Nebezpečných myšlenek, ale ono to mělo nápad a šťávu. Všema deseti jsem stál při Jacksonovi a tom, jak se vyrovnával s nefér světem kolem sebe. Moc, moc jsem si užil ten minutový pocit C.Gonzalese, než se sám odbouchnul. Je smutný, že na to lidi musí přijít takovým způsobem :-/ ... ()

Mesmeric

187 staví Nebezpečné Myšlenky do pozice pohádky. Žádné zlepšování největších grázlů pod vedením nového učitele, žádné postupné záskávání respektu ve třídě, která se postupně mění k obrazu ideální školy. Naopak z grázlů se stávají ještě větší grázlové a údajně kladný učitel je chladonkrevný pomstychtivý tvor, a tohle se mi líbí. Kevin Reynolds odvedl kus dobré práce na tomhle filmu a vyhnul se tradičnímu kýčovitému happyendu. Filmů zabývající se problematikou, ba přímo selhávání amerického školského systému máme dost, každý nám nabází rozdílné řešení, 187 nabízí to nejbrutálnější možné řešení a vrhá nás do světa, kde kdo není ochoten akceptovat prvidlo "oko za oko, zub za zub", pravděpodobně zemře. K tomu všemu špičkový výběr hudby, mě nenechal ani chvilku na pochybách o plném hodnocení tohoto filmu. Plus k tom všemu ještě je třeba dodat, že na Kelly Rowan se opravdu dá dívat. ()

Chlo0opek

Dobrý herecký výkon především Samuela. Jinak takový sice drsnější, ale průměrnej film o této nezávidění hodné škole. ()

montel

Učitel Trevor Garfield (Samuel L. Jackson) je ve škole napaden svým žákem a měl tudíž velké štěstí, že jej neubodal k smrti. Po několika měsících léčení se Trevor stěhuje z New Yorku do Los Angeles, kde nastupuje na novou školu jako zástup. Zde chce Trevor začít učit znovu s čistým štítem, ale hned první den se zaplete s několika studenty, kteří patří do místního zločineckého gangu. Trevor se snaží gangsterům vyhýbat a něco je naučit. Minulost jej ale dožene a Trevor se bude muset začít bránit po svém...Další učitelský film, ve stylu Nebezpečných myšlenek. Mám tyto filmy rád, ale tento mi přišel trošičku přehnaný, i když je pravda, že v Americe je možné všechno. 60% ()

agentkenny

Nechápu, co proč tady furt někdo mele, že je konec nevěrohodný. Zoufalí lidé, dělají zoufalé činy, a to je přece dost věrohodný. ()

kotrlak

Je trochu nepochopitelný proč by učitel ze shitu jako je nefjorskej Bed-Stu šel učit do dalšího, ještě horšího shitu v LA, zvlášt´ po tom co se mu stalo. Předpokládal bych že právě pro to co se mu stalo by dostal doživotní rentu z unie a do školy už by nevkročil. ()

NikiVai

Učit na školách s problémovými až nebezpečnými žáky je opravdu řehole. Obdiv všem učitelům, kteří se snaží tyto mladé lidi přivést na správnou cestu. No, Trevor si s tím poradil po svém a vlastně se mu ani nedivím... ()

demonikus

Film z prostredia amerických škôl plných násilia a brutality spôsobenej vplyvom gangov. Stredošolský učiteľ John Garfield (Samuel L. Jackson), sklamaný spoločnosťou, sa snažiaci sa o nemožné. Zistí že sa mu nedarí sa rozhodne, napriek tomu že je to neetické, nemorálne až neľudské, vziať spravodlivosť do svojich vlastných rúk. "Klin sa klinom vyráža". Porekadlo, ktoré vystihuje jeho konanie. Spracovanie a námet su výborné a tiež sa mi veľmi páčil ten šedý filter a nízka sýtosť farieb na zdramatizovanie deja. Vytkol by som iba herecké vykony, ktoré mi pôsobily dosť nepresvedčivo. Davam 82% 4*. ()

Ravel

Zajímavé drama, Samuel jako skoro pokaždé perfektní. Jestli to tam takhle vypadá doopravdy, tak bych byl radši hajzlbába, než učitel. P.S.: Co na tento film čeští učitelé? Stále se cítí nedocenění? ()

1990Jirik

Drámo jak má bejt opět vynikající samuel L.jackson:) A do toho děj který byl originální neznám podobný film který by se odehrával podobně jako tenhle.. každopádně učitele mi bylo líto, Ale jinak Great JOB!!!:) ()

andy60

To vykreslování zkažené americké mládeže mně připadalo dost dlouhé a stále se opakující, čímž začalo i mírně nudit.Také mně vadilo, že obraz je velmi často moc tmavý na to, aby divák rozpoznal vše podstatné. Akce moc není, ale když na ni dojde, je to dobré. Příjemně působí fakt, že se zde nedočkáme tak častého klišé o usmiřování se mezi žáky a kantorem, nýbrž tady se na to jde z druhé strany - drsně a brutálně. ()

70s80s90s

Klasicka 90s drama z prostredia newyorkskej a neskor losangelskej strednej skoly. Skola plna recidivistov pripomina skor napravny ustav nez highschool. Samuel L bezchybny, ako vzdy. Pribeh napinavy. Super skladby soundtracku dobre doplnaju situacie. ()

Richmond

Jeden z lepších filmov zo školského prostredia. Iba tá určitá bezcitnosť hlavného hrdinu stvárneného Samuelom L. Jacksonom mi príde trochu prehnaná. Dobrý soundtrack, príbeh už však nie je premakaný a koniec absolútne prehnaný. 75% 4* ()