Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

berusche

Chápu, že jde o poněkud nestandartně kvalitní pohádku pro kritiky, ale pro mě je to bomba. Kevin je nejlepší Hood a s tím vším, co má mít - chladný, přesto dobrosrdečný, silný, přesto nijak zvlášť s rameny přes celá záda, umí to s mečem, ale i tak se občas sekne, o tom, že není úplně mimo mísu ani nemluvím. Kromě toho, že prokázal, že umí plavat, obdaruje chudé a zachraňuje jak na běžícím páse, se tahle legenda prostě povedla (pardon, ale lépe než nástupce). Freemanovo náboženské hlody mi ani nelezly krkem a šerifa z Nottinghamu jsem nenáviděla hned od první chvíle, co se objevil na plátně. Všechny postavy se podle mého podařilo do děje vložit tak, aby nepřekážely, a bratránek Richard s jeho fenomenálním a kýčovitým návratem taky stál zato (i když bych tipovala, že v té době Richard v Anglii nebyl :) ). ()

ilemas

Robin Úd stále dokola, už ani nevím, zda se mi to líbilo nebo ne. Dávno jsem toto zpracování pustil z hlavy. ()

/Pablo

Kevin Reynolds mě už nemile překvapil, ba přímo šokoval přepisem románu A. Dumase "Hrabě Monte Christo". Tak dokonale zprzněnou klasiku jsem nevydýchal já, natož co by tomu asi řekl sám mistr Dumas. Podobně je tomu i s tímto Reynoldsovým filmem. Nezajímavá výprava, mizerný scénář, nevýrazné herecké výkony a všemu tomu dominuje imbecilní závěr dovršený klasickým přitroublým americkým happyendem, který z tohoto dobrodružného dramatu vytváří spíše lacinou frašku či parodii. S anglickými prameny o Robinu Hoodovi to nemá místy nic společného snad jen ústředních 5-6 postav a titulní název. Mrzí mě zdejší vysoké hodnocení, které podle mého názoru neodpovídá kvalitě tohoto "(pseudo)historického" filmu. ()

Martin741

Pre mna najlepsi Robin Hood z Sherwoodu od rezisera Kevina Reynoldsa. Kevina Costnera nemam rad, ale aj tak su tu vyborni herci : Sean Connery, Morgan Freeman, Alan Rickman ..... nezabudnutelny film a podstatne lepsi nez ten moderny od Scotta. 93 % ()

Tuomi

Tento film můžete vidět několikrát a stále neztrácí na kouzlu. Příjemné podívání snad pro každého. Výborné zpracování, herecké výkony, hudba, ... ()

Rocky88

Co se týče zpracování, scénáře a režie, tak je to naprostý, ničím neurážející/ohromující průměr. Co jej ale povyšuje do lehčího nadprůměru, jsou samozřejmě herci. Konkrétně zbojnický Costner s pomalovaným Freemanem, který zde odvedl asi největší kus práce. Naopak mě zklamala role Alana Rickmana - místo záporáka si zde střihl roli šaška z manéže, který se kamarádí s divnookou svraštělou bábou. Co se týče Christiana Slatera, ten se sem vůbec nehodil. Ať si zůstane "Sám v temnotě" a uzavře "Dohodu" s "Lovci myšlenek" o "Operaci Zlomený šíp", ale do takovýhle filmů ať radši neleze, působí jako pěst na oko. Zmínit se musím i o hudbě, jelikož Michael Kamen opět nezklamal a složil pěkně nasládlý OST. . . Na jedno skouknutí však tento Reynoldsův film stačí. ()

Elyssea

Promiňte, ale královsky jsem se bavila hlavně díky Alanu Rickmanovi:-) přišel mi tak vtipnej, až to není možný:-) A pro Morgana Freemena mám prostě slabost. ()

Streeper

Tenhle film patří mezi mé oblíbené. Skvělé herecké obsazení, skvělá hudba, skvělý děj. Ten film je prostě skvělý! Kevin Costner v roli Robina Hooda je přesvědčivý, ale moje nejoblíbenější postava je Alan Rickman :) Záporáky prostě hraje dobře :) ()

ad

Film sám o sobě není nic objevného, ani převratného,a le dokoukat se dá a Alan Rickman je nezapomenutelný! ()

C0r0ner

Velmi pěkné, pravděpodobně nejlepší (ač trochu delší) zpracování legendy o anglickém Jánošíkovi z Nottinghamu. Costner se do hlavní role hodí výborně a i zbytek castingu je velmi dobře vybraný. K tomu film celou dobu prostupuje potemnělá atmosféra, která dodává temnému středověku ten pravý odstín. 85% ()

Vignette

Za jednu část filmu, kde se pronáší moudra typu: "Raději zemřít svobodný, než žít jako otrok!" a "Jedno nám vzít nemůžou- naši čest!" bych udělila tak dvě hvězdičky (Kevin Costner, Sean Connery a sem tam dokonce i takový Morgan Freeman), ovšem druhá část tu první perfektně vyvažuje (Alan Rickman: "Tak to teda né! Od teď žádné zbytky malomocným, žádné rychlé popravy! A ZRUŠIT VÁNOCE!" a Geraldine McEwan "v utajení". Takže nakonec tři hvězdy a nezapomeňte.. tupou lžící to bolí nejvíc ;-) ()

danecek24

49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Michael Kamen, Nejlepší filmová píseň - "(Everything I Do) I Do It For You" - Hudba Michael Kamen, text Bryan Adams, Robert John Lange ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman