Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

xxmartinxx

Proč to má probůh dvě a čtvrt hodiny? Koho to napadlo? Co mohlo být přes všechnu spatlanost dobrým dobrodružným filmem, tak je zdlouhavou blbosti. ()

Melies

7 / 10 Zaujímavé, pomerne naturalistické spracovanie starej legendy, ktoré sa môže pochváliť výborným hereckým obsadením (Costner, Freeman, Rickman), dynamickým spádom a krásnou výpravou. Logika filmu sa síce párkrát na čas stratí v hustých Sherwoodskych lesoch a chvíľu potrvá, kým nájde cestu von, ale aj tak je to solídna zábava na dlhé sobotné večery. ()

BadoXXII

Jeden z najvačších sympaťákov 90tych rokov - Kevin Costner vs. jeden z najlepších záporákov v dejinách filmu - Alan Rickman. Je to príjemná oddychovka, ktorú si pozriem vždy rád. Na nedelné poobedie raz za dva roky priam ideálna voľba. ()

Shit

nejleší zpracování Robina Hooda, Kevin Costner se sice na hooda nějak moc nehodí, ale už jsem viděl horší a ještě k tomu Kevin Costner je dobrej herec, takže se tý role zhostil celkem slušně. Děj je dost ohranej, ale co vymýšlet, když už to je několikátý zpracování a rozhodně ho nějak nepokazili. já jsem byl docela spokojenej, ale za ty malý nedostatky jenom 4* ()

Dragoni

Po režijní stránce pro mě nejlepší zpracování Robina Hooda v čele s Kevinem Costnerem a naprosto úžasnou hudbou. ()

flanker.27

Jedna za Alana Rickmana, druhá za správně drsné Kelty. Kevča Kosťa je moc nasládlej, Mariana má vrásky jako důkaz a celé je to stráááášně naivní. ()

Morien

-"How did your uneducated kind ever take Jerusalem?" -"God knows." Tyjo, docela by mě zajímalo kdo co kouřil při psaní tohohle scénáře. Už je to sice nějakou dobu, co jsem četla Ivanhoea (bylo to v zimě 2006 v rokli za Dobrou Vodou na velkém kameni a měla jsem u toho na sobě kožíšek z králičích kůží), ale žádné čarodějnice, co by věštily z krvavých vajec, si tam odtud nepamatuji. Ovšem na druhou stranu sama čtu staré knihy v roklích a kožíšcích, tak nemám komu moc co vyčítat. Ale přece jenom jedno ale jsem z rukávu vyštrachala. Ačkoliv v některých případech jsem všemi deseti pro spojování podivných a rozličných žánrů, tak tady příliš nechápu heroického zfantaziovaného eposu (reprezentovanou Robinem) v kombinaci s absurdně groteskními nonsensy, které s sebou přinášela postava šerifa. Jestli je to tím, že Alan Rickman si mohl dělat, co chtěl, a ostatní museli jet podle scénáře? Ale i některé další dílčí scény nebo repliky vypadaly nepatřičně a neústrojně, takže bůh ví, opravdu. Ráda bych se nicméně ještě zmínila o dvou věcech, které mi na filmu navzdory všemu ostatnímu činily proklatou radost, a to konkrétně o dvou parukách: o té na hlavě sličné Marian a o té na hlavě sličného Alana Rickmana (chtěla jsem napsat slizkého, ale sličného funguje rovněž). Jedním z mých snů je vidět Michaela Wincotta ve vznešené a sofistikované roli. Povšimnutíhodné je také používání denních i nočních záběrů v jedné scéně, to je nějaká odnož avantgardy, o které nás pan Ulver s Čihákem neučili? A závěrečný soud nad celým filmem: Takováhle bombastická slátanina má docela daleko k mýtům, na kterých jsem vyrůstala, takže dost pochybuji, že bych si ji kdy dokázala oblíbit, ačkoliv v sobě má dvě báječné paruky a Christiana Slatera s roztrženou košilí. -"It's amazing I'm sane." ()

gudaulin

Obávám se, že kdybychom dokázali odfiltrovat nostalgii diváků, kteří si pamatují tenhle biják z dětství, bylo by hodnocení daleko střízlivější. Robin Hood po hollywoodsku je splácanina, která v akčních scénách přerůstá v taškařici a není ani hodně obsazená. Podstatě jediné, co mi udělalo radost, byl přehrávající Alan Rickman, kterému ďábelští padouši vždycky šli a evidentně si to užíval. Nadšení ve mě tenhle Robin nebudil ani v době premiéry a tím méně dnes. Celkový dojem: 40 %. ()

Sarkastic

Je pravda, že Američani se sice snaží točit filmy o evropských událostech, osobnostech a tak, ale zřídka kdy jim to vyjde. Tady si originál také notně upravili, ale podali ho v takové formě, že se na něj dalo dívat, člověk se nechytal za hlavu, co to zas vymysleli a přitom se docela normálně pobavil. Navíc je zde všechno (příběh, souboje, humor, láska) a hlavně to vše ve vyvážené kombinaci. No a nakonec nesmím zapomenout na krásnou hudbu, píseň (Everything I Do) I Do It for You od Briana Adamse. ()

Gilmour93

Pepsi verze legendy o šéfovi hnutí odporu ze sherwoodských lesů, v níž má tento archetyp lidového hrdiny účes Jamieho Olivera, při koupeli ukazuje holou (dublérovu) prdel a více než půl filmu se řídí písní B.Adamse „Všechno co dělám, dělám pro sebe“. Scházelo mi mystično britského seriálu s Michaelem Praedem, středověký špinavý esprit i rovnováha mezi dramatem a líbivou rozjuchaností. Navíc se pro kanál MGM zhostil dabingu Robina Ernesto Che Guevara Chekan, což může nejednomu zkazit večer.. Ještěže A.Rickman propůjčil své postavě dostatečné množství noblesy i lability a řeknu vám, chvílemi mi bylo pána z Nottinghamu docela líto. Kromě toho, že se nemůže spolehnout na své podřízené, tak mu ten Jánošík z Locksley hatí veškeré mocenské i sexuální plány a navíc mu bere popularitu u levicových voličů rozdáváním sociálních dávek! A co je nejhorší, já teď musím kvůli šerifově nedůslednosti každý prosinec shánět dárky jak blbec! ()

Psema

Nostalgie je svině, ale v případě Robina Hooda není třeba spoléhat jen na ni. I po OSMNÁCTI letech jde o prvotřídní blockbusterovou jízdu se skvělou eRkovou akcí, výborným příběhem a postavami, jimž odkapává od pusy hláška za hláškou jak v těch nejlepších komediích. Vždyť on se Robin ani moc vážně nebere, byť z každého teče krve jak z vola a Rickman je slizčí než anglický slimák po dešti. Dlouhá léta jsem bral Costnerovu verzi za výborný film s kvalitami těsně pod vrcholem, ale rozšířená verze (a originální znění) ve spojení s letitým vyzráváním nasadila všemu korunu. Dost pochybuji, že se Scottův nástřel téhle KLASICE vyrovná, ať už bude jakýkoliv. Conneryho cameo totiž nic nenahradí. ()

Hal_Moore

Imho byl Kevin Costner na roli Robina Hooda ještě poměrně mladý. Vždy jsem si Hooda představoval jako mladého psance, ale zas tak mladého ne. Ale to vůbec nevadí. Ale Robin hood je nestydatě dlooouhý. Morgan Freeman zde nemusel být vůbec, ačkoli je velice nadprůměrný jako obvykle. Zbytek obsazení je zajímavý snad až na Alana Rickmana, který hraje jako šašek a nikdy nevypadá jako záporná postava. ()

sportovec

Jde to, když se opravdu chce. Vedle STATEČNÉHO SRDCE další skvělé zvládnutí evropské historické látky, špičkově zahrané americkými herci, scénáristicky navíc obohacené o řadu motivů, mezi nimiž nechybí ani humor. Filmová řeč, pokud se jí chce rozumět, si tu přišla na své. A s ní, jak se zdá, i divák. Výsledný, jinak zdařilý účin, poněkud hatí překombinovaný závěr. ()

Aluska88

Robin Hood patří k těm snímkům, k nimž je vytvořeno více dabingů. V tomto případě konkrétně čtyři. Já měla to "štěstí", zhlédnout ho s dabingem od MGM, který je, až na Kevina Costnera a Mary Elizabeth Mastrantonio nadabován docela úděsně. Morgana Freemana s hlasem Pavla Vondry bych ještě dokázala snést, největší ohyzdnost však "schytal" Alan Rickman, kterému z nepochopitelných důvodů přidělili Marka Liberta. Nyní k ději:) Robin Hood je zpracován na docela vtipném podkladu. Humor se rozprostírá do všech stran. Od postav, až po dialogy. Vše je však podáváno umírněně, a tak jsem i díky tomu neměla pocit, že by se snad mohlo jednat o komedii:) Kevina Costnera mám ráda, ale za to, co provedl Alanu Rickmanovi, k němu mé sympatie docela opadly. Na druhou stranu i chápu jeho obavy o svou "hvězdnou" pozici. Jakkoli je Šerif z Nottinghamu v podstatě groteskní postavou, je dost možná zároveň tou nejvýraznější v celém filmu. Alan v ní strhává veškerou pozornost na sebe a v závěrečném "epic fight" tváří v tvář Kevinu Costnerovi se stává naprostým a jediným "scene stealer." Naprosto ho zazdil a oproti Alanovi působí Kevinova "snaha" jaksi marně. Zde už nehraje snad ani ty druhé housle:) Takže docela rozumím tomu, že s takovým postojem nebyl Costner spokojen a nechal proto nějakých těch 20 minut Rickmanových kreací vystříhat. V tehdejší době se lidé dívali na film kvůli jménům Kevina Costnera a Morgana Freemana. Věřím, že v nadcházejících časech, i těch současných, se najde stále více těch, kteří se na Robina Hooda podívají především kvůli Alanu Rickmanovi. ()

genetique

Ja si asi radšej ani nebudem robiť nádeje lepšieho spracovania o legendárnom zbojníkovi, ale načo aj, veď toto je úplne postačujúce a mne vyhovujúce už niekoľko rokov. S perfektným obsadením a dobrodružnou výpravou. Angličania sa môžu červenať, že to za nich museli zvládnuť Amíci. 80%. ()

molotov

Pěkný zpracování slavného příběhu s krásným přišpendlením čarodejnice od Freemana na závěr. Pěkná třešnička na docela chutným dortu. ()

Ainy

Vždy mě moc těší, když můžu i po několikerém zhlédnutí staršího snímku najít pro sebe něco nového, něco, co jsem doteď opomíjela, čeho jsem si zase tak nevšímala. Tentokrát jsem si užívala nesporně nejlepšího hereckého výkonu z celého filmu, jedinečného Alana Rickmana. Ve své roli zlého šerifa z Notthingamu doslova zářil. Až jsem se přistihla, že bych spíš měla fandit těm hodným z lesa místo těch, kteří se chtěli zcela nečestně! domoci trůnu. Při závěrečné scéně, kdy chtěl "čistě" zneuctít lady eM jsem se bavila snad nejvíc. Příběh krále zbojníků z Locksley, s Kevinem Costnerem v hlavní roli, je jedním z nejpříjemnějších filmových zpracování. Kevin byl fešák, v té době ještě příliš neokoukaný a mně se přirozeně hodně líbil. Komu jsem nikdy nepřišla na chuť byla Mary Elizabeth. ()

3DD!3

Film jako podle učebnice. Akce, romantika, exotika (ano Morgan Freeman :), vtípky a dobrodružství. Costnerův ROBIN HOOD patří k nejlepším a asi taky nejznámějším zpracováním téhle zbojnické legendy. Navíc Alan Rickman tady předvedl jednoho ze svých nejlepších slizounských záporáků. Mám ten film prostě rád. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman