Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

dereksmart

Další důkaz, že tento režisér v tomhle žánru může překonávat tak akorát sám sebe - příznivci akce by z tohoto snímku nejradši první hodinu vystříhali, ale ta je právě to pravé Romerovské...ovšem úplně stejně tak povedený konec...85% ()

bulawaio

Vůnec ne špatný Romero. Film si mě získal skvělou hudbou a zombíci byli opravdu vyvedení. Celkově mě to ale moc nevtáhlo a bylo to po většinu filmu dost předvídatelné. Přesto vkusně natočený zombiehoror od tatíčka tohodle žánru. ()

kramatos

Asi nejpovedenější zombířina s opravdu realisticky vypadajícími hody na lidech. Škoda jen, že šílení vědátoři a zbytek pseudohumanistické svoloče, jsou prezentováni jako ti dobří. ()

sibskyn

Zlatý film zombie filmů(spolu s night a dawn). Gore jako to nejchutnější víno, smíchané s whisky a rumem, aby ještě více kopalo. Když už tu někdo musí umřít, tak sakra trpí bolestnou smrtí a zombiem tečou mastné sliny. Jo poctivá práce od diamantových ruk pana Romera. ()

Grázl83

První polovina filmu se velmi vlekla a podtrzeno úděsným českým dabingem mě téměř všechny postavy sraly, jejich chování bylo hloupé. Spousta gore scén, některé zbytečné až nesmyslné. Na dobu svého kvalitně natočeno. ()

vandamator

Romero je opravdu král zombie žánru, den mrtvých je luxusní psychologický horor, bez zbytečných hloupostí, postavený na pevných, realistických základech, se skvělou a hutnou atmosférou. ()

Imouse

Moc mě to mrzí. Po dobrém prvním a úžasném druhém je třetí díl slabota. Opomíjím zombie jatka, protože o ty v této serii nejde. Atmosféra i smysl filmu je opět výborný, ale zkrátka tomu něco chybí. To něco je slabší děj a nedostatečný důraz na charaktery hlavních postav. Navíc některé postavy jednaly opravdu hodně nereálně. Doufam, že pan Romero brzy natočí pokračování, kterému bych rád dal o nějakou tu hvezdičku víc. Jen tak na okraj - uvodní scéna je genialní. ()

hansen

Gore efektů a krve je opravdu dost a finální masakr je dobrý,ale prvních 60 minut filmu se dosti táhne a nestojí za moc.Opravdu škoda,jestliže by film měl lepší nástup je to za pět hvězd. ()

Vital

Tento film se stal pro mě kultem v těchto zombi filmech,velmi podmanivá hudba,triky trhající kusy masa z lidí na tu dobu realistické,respektive v dnešní době není už nic takového vidět,a iluze zpustovaného města dokonalo vytvarovalo pocit,že jsou jediný "lidi" na světě.Má to i pár much,ale na co kazit toto hodnocení :-) ()

Bluesun

Napínavý film z klaustrofobického prostředí podzemní základny. Z herců je cítit stres, únava, strach... Musím říct, že mě film přikoval k židli a nebyla to taková nuda jako původní Úsvit mrtvých. ()

chaosteory

Den mrtvých, jako volný třetí díl Romerovi zombie ságy není zdaleka tak fajnový jako předchůdci. Noc (68) byla revoluce sama, Romero položil a vystavěl zombie žánr a na několik dekád ustanovil cestu, kterou se mrtvoly budou courat. Úsvit (78) po deseti letech volně pokračoval svou cestou, tehdy originální nápad s nákupním střediskem, který by byl děsivý i bez mrtvých, považuji za autorovo nejlepší dílo. Bohužel Den je jiný, chudší, zamyšlenější a pro obyčejného diváka děsně nudný. Mě osobně výpravná skladba nevadí, každý díl nemůže být stejný a tak jsem to bral jako vítanou změnu. Pokud vítáte Romerovi filmy s otevřenou náručí a znáte zmíněné předchůdce, zkousnete i toto, jestli ale radši filmy typu RE či remake Úsvitu, ruce pryč. ()

Bobik99

Zbytečný film pane Romero. Protahování nezajímavého děje se moc nepovedlo. V druhé půlce masakr zombíku je pozitivní, ale pocit z filmu jsem díky tomu lepší neměl. "Myslící" zombík je asi jediná věc, která se mi zalíbila ()

Raggnar

Parádní zombie film, ale třeba ho brát trochu z nadhledem, jinak jsem se vítečně pobavil. Vytkl bych pouze kostýmy zombíků. ()

Hrobař

Hned první scéna je produkčně velkej průser, tohle se mělo udělat v nějaký prdeli, kde sou 3 chalupy a vyleze 10 nemrtvejch ne to hned nahnat do města, který s nízkým rozpočtem prostě neuděláte tak aby bylo alespoň trochu uvěřitelný. Jakmile se banda vrátí z výpravy, zakempěj to do sklepa a tam si většinu filmu povídaj. Skvělý, ale chtít se koukat na pitomou konverzačku nekoupím si DVD s názvem Den mrtvých od Romera. Navíc ani ty mezilidský vztahy nejsou příliš uvěřitelný, zombieků tam je kurevsky málo (až na svižnej konec), atmosféra sklepa moc tísnivá nebyla (měli se tam jak prasata v žitě, všude světlo jak ve dne no prostě nuda), masky vypadají ...no dobře přimhouřím oko s ohledem na dobu a rozpočet a dám dvě ale bylo to velké zklamání. ()

Al90

Je pravda,ze se vetsinu filmu nic nedeje,jen se hrstka vojaku a vedcu stale hada a to mnohe divaky muze odradit a vypnout film driv,nez vypuknou ty spravne jatka...tri hvezdy za strhujici zaver zacinajici od ,,obetovani se,, zraneneho vojaka na vytahu a pote vpoustenim zombies do podzemniho krytu a koncinaje scenou na plazi :)) ()

draxxi

Kdysi favno jsem to videl s kamaradama jako temer novinku na hodne "kvalitni" kopii na VHS. Tenkrat z toho sla hruza. Kdyz vezmu na vedomi rok natoceni a tudiz tomu primerenou kvalitu triku, porad je to slusnej zombie horor.... 65% ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake