Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

wolfstone

Čekal jsem více napětí i akce. Spíše nudný film. Skvělé masky, zombie jsou skvěle zahrané. Správné cool scény, např. hlava oddělená lopatou, ... ()

czKarlos

Neni špatný ... Spíš psycho-zombie-horor... Občas trochu nuda ale mě se to líbilo ... Herci to nežijou, herci hrajou ... Nejlepší je ten ochočenej zombák ()

Figuto

Standardní zombiárna Romerova podání, tentokráte s učenlivým lidožroutem. I tady to zachraňuje gore fest. Remake z roku 2008 má s tímto málo společné. 5/10 ()

mistrpropr

hodně se tam kecá to je fakt ale když už míra kecání začne bejt neúnosná tak se to naštěstí rozjede ale mohlo tam těch chuťovek bejt rozhodně o dost víc ()

Puchyr

Zombie: Miluji zombie horory ať už počítačové hry nebo filmy. Romero - maniak na zombíky,,, Stísněná atmosféra podzemního bunkru, rádiové ticho, debilní armáda a šílený profesor, a to vše bez přeplacaných digitálních efektů jako dnes ( ještě že to tehdy nebylo ) je tu ještě vize bílo-zelených zombie. Velice se mi líbily masky - to muselo dát práce... Jediné co mi vadilo byl tak trochu nedotažený závěr s tím vrtulníkem. Čekal jsem že uvidim přestřelku u vrtulníku a jeho odlet.. no nic ale jinak tehle film je skvělěj. ()

strpozdiv

Romerův dobrej průměr fanoušky osmdesátých let rozhodně neurazí. První polovina by určitě snesla drobnou redukci, i když já osobně úvod v klidu vstřebal a trpělivě čekal na akci. Spíše než stopáž a děj filmu, mírně iritovala rozvleklá ubíjející hudba a monotónní lokace. ()

Pollini

Už jsem to viděla, ale teprve teď mi došlo, odkud má Rezident Evil nápady. Monology maji logiku, ovsem dialogy jsou typické pro americkou tvorbu a sice hádky o tom, kdo ma navrch a kdo jnvetsi blbec. Zombíci maji hezke masky a cákance krve sice nemají barvu, ale stříká a různě teče. Zcivilizovaný zombik je opravdu roztomilý a sympatizovala jem s ním. Misty t tedy bylo mirne patetické, ale tady to nejak nevadilo a to jsem na patos háklivá, možná je to tím, ze je to už stasi film. Bavila jsem se. ()

Josef.Svehla odpad!

Nezlobte se, ale tohle vážně ne vydržel jsem 17 minut, dál to nešlo. Absolutní nesmysl, bez děje, bez návazností na další části filmu, nechápu jak tohle mohlo dostat tolik procent, pro mě jasný odpad... ()

Ospalek

George Romero a zombie film.. Co k tomu říct, znovu dobře rozvinutý děj, hlavní záporná postava nepřehrává a dobře eskaluje napětí. Na pět hvězdiček to není jen proto, že filmu schází překvapení - zvrat. ()

TylerD.

Souhlasím, že nejlepší herec filmu je ten ochočený zombík. Na mě moc negativní film, všude vypjatá atmosféra, jedna skupina druhé leze krkem, což se řeší většinu filmu a to vše je doplněno spoustou střev a podobně debilních rekvizit. Když koukám do souvisejících, tak se s ostatními "verzemi", které jsem viděl (tedy všechny do 2004) nedá srovnat. ()

drkaldj

Byl by to dost dobrý film, zde to ovšem dost táhne dolů osazenstvo, protože jsou téměř všechny postavy nepříjemné a tak nemáte moc možnost si postavy dostatečně oblíbit a chtít jim fandit. ()

tXtX

Nie je to ani slabšie ani lepsie ako Romerove predchádzajúce veci. Je to skratka ine. Viac ukecane, stavajúce skor na atmosfére a “tichu pred búrkou” ako na samoúčelnom vraždení a trhani končatín. Mat tam lepších hercov, isiel by som s hodnotením aj na 5*. Film postavený na medziľudských vzťahoch jednoducho potrebuje kvalitnejšie herecké výkony a nie takúto sebaparodicku grotesku. V Úsvite mŕtvych bol casting fajn, toto tu je bohuzial dost bieda. Tiež mi vadili idiotske vtipy typu salutujúci zombie.. fakt otrasne. Neviem preco si Romero nemoze odpustiť tieto kraviny, ktore degradujú hustú atmosféru. Velmi ma ale potešil soundtrack od Johna Harrisona (Creepshow), cize opäť úžasný hudobný podklad, ktorý dokonalo vykresľuje scény. Velmi talentovaný clovek, skoda, ze v zivote zložil albumy iba k trom filmom. Suma sumarum spokojnost. Po pätnástich rokoch ma Den mŕtvych bavi viac, ako svojho času, len skoda tych hercov a trápnych vtipov. 80% ()

SirErLeerdan

Tak popořádku. Většina hereckých výkonů nebyla nijak oslnivá, až na hlavního zombíka, který předvedl na svou roli vynikající výkon. Scénář byl místy chaotický, až nesmyslný. Ale jsme v 80. letech v době béček plných šílených přestřelek a blbých dialogů proložených naprosto vynikajícími efekty a maskami. Tudíž trochu oželím mentální pochody hrdinů filmu a vychutnám si ty masakry, pěkně ručně malované tak nádherně,  že jsem si pomalu chvílemi přivíral oči. A pan Romero se v tomhle vskutku činil na výbornou a zaplatil perfektní umělce.  Takže když odečtu scénaristickou blbost, mizerné herecké výkony(Které zase vylepšuje učenlivý zombii) přečtu vynikající triky tak puntičkářské, jak ještě v 80. 90. letech bývaly, nezprzněné zeleným plátnem(dodělej doma a tvář se, že to je boží) nemohu dát míň. A zombíky mám rád. A Romero je má rád taky. Za mě 72% ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake