Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film navazuje bezprostředně na události z prvního filmu King Kong (1933) a začíná ve chvíli, kdy se celý New York baví zasíláním obsílek Carlu Denhamovi, člověku, který má vše na svědomí. Otráven přemírou pozornosti souhlasí se stejně postihnutým kapitánem a odplouvají do Dakangu, exotického přístavu, kde chtějí začít pracovat a zároveň se tak vyhnout vězení. Potkají zde mladou cirkusačku Hildu a ztroskotance Helstroma, který Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktuálně chystá útěk, protože v opilosti zabil Hildina otce a spálil jejich stan. Vybájí si poklad, který měl Kong hlídat a přemluví na mizině přežívající kapitána a Denhama k návratu na ostrov. Na loď se ještě tajně vetře Hilda, která nemá kam jinam jít a k Denhamovi cítí sympatie. Po vzpouře na lodi zapříčiněné Helstromem jsou všichni, i on sám, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albínského "syna Konga", kterého zachrání před utonutím v tekutém písku. Vděčné zvíře pak trosečníky ochraňuje před útoky dinosaurů a jiných monster. Náhodou také Hildě a Denhamovi ukáže schovaný poklad, který na ostrově skutečně je ukrytý. (Němi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

pepo 

všechny recenze uživatele

Tvorcovia evidentne vedeli, že originálu sa nevyrovnajú, tak na to išli inak. Úplne zmenili atmosféru. Pribudol humor, Kongov synátor je ňuňúšik, ktorý vždy rád pomôže a boj o život je vystriedaný honbou za pokladom. V podstate je to podobný príklad ako prvé pokračovania Čeľustí alebo Psycha. Veľmi fajn film, ktorý sa však dokonalosti originálu ani zďaleka nepribližuje. 7/10 ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Právě to, co jsem na prvním díle nejvíc vyzdvihoval - absenci sentimentu, lítosti a patosu, že je to zkrátka správné monster movie - se mi tu vůbec nedostávalo. Malý Kong působí směšně, chová se jako opička křížená z mopslíkem, skoro salutuje, když hrdiny zachrání, zkrátka posledních dvacet minut se zvrhlo do zcela sentimentální pohádky. Je to OBROVSKÁ škoda, protože do té doby to byl krásnej klasickej biják s exotickým dobrodružstvím, mořskými vlky, tajuplným ostrovem, romantickou kráskou, prostě dobrodružství ze staré školy ve stylu A. C. Doyla, J. Verna, E. R. Burroughse... Tedy, Son of Kong není špatný film, je myslím i lepší než tři hvězdy, jež jsem mu udělil. ale není to monster horor. A po vpravdě geniální jedničce je to hrozné mínus. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Aby se dalo milosrdně prohlásit, že tvůrci aspoň vaří z vody, tak to by nejdříve museli nějakou tu vodu vůbec k dispozici mít. Nemají. I přes evidentní odfláknutost, neexistenci scénáře a prachmizernou výpravnost to má ten správný nádech exotického dobrodružství a šestákových románů. Krom toho je to místy i vtipné a s příjemným nadhledem. Obojí záměrně. Původního King Konga sice filmově nedůstojné, ale jinak se synátor celkem potatil. Krom toho, že umí ukázkově ukazovat prostředníček, tak se chová i vyjadřuje přesně jako Človíček! Ovšem jako celek je to dnešní terminologií spíše takové "direct 2 DVD", protože se tu mnohem více kecá (úvodních pětačtyřicet minut) než děje (závěrečných sotva dvacet minut na Skull Islandu). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie prelomového trikového a dobrodružného filmu je tiež taký malý syn svojho predchodcu. Ničím sa mu nevyrovná, je ešte nedospelý, naivný, ale veľmi roztomilý. A trvá tak krátko, že sa nikdy nezačnete nudiť. Ono ani nevadí, že sa film rozbehne zhruba po trištvrte hodine, pretože aj dovtedajšie dialógy sú vo svojej naivite veľmi vtipné. Ako sa dostanem preč? No vymyslím si, že na ostrove lebiek je veľký poklad, oni mi na to skočia. Poteší aj vydarená milostná zápletka, čo je dané predovšetkým sympatickým obsadením. Len som nepochopil, prečo to chce dievča deliť na tretiny, na štvrtiny by z toho ako pár mal viac. 70% ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Úsměvné, napínavé a patetické! Titulky na jednom z filmových plakátů Kongova syna a opravdu sedí. Malý dovětek k hlavnímu filmu, který svou hravostí rozhodně neurazí a hlavně nenudí. Pravda, na Kongův ostrov se podíváme až za polovinou filmu a roztomilé přerostlé opičí mládě nemusí každému sednout, obzvlášť po divokém otci, ale já bych si skoro až myslel, že film byl určen primárně mladším divákům a jako takový je moc fajn. Opět nechybí pravěcí plazi, nejvíc se asi povedl plesiosaurus a dočkáme se i souboje s obřím medvědem. A snad poprvé bych uvítal i happyend. S prvním filmem se nedá srovnávat, ale ani se spoustou současných filmů pro mládež, které by naopak hravě strčil do kapsy. Čtyři bubny duní nad džunglí. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Snímek se natáčel pod názvem „Jamboree“. Merian C. Cooper tím chtěl zamezit, aby na plac chodili i lidé, kteří nebyli součástí štábu – po uvedení jedničky byla řada diváků zvědavá, jak byly vytvořeny (v té době) revoluční efekty. (fiLLthe3DD)
  • Loutka „Little Konga“ je ve skutečnosti poupravený model Konga z prvního filmu (1933). (fiLLthe3DD)
  • Rozpočet činil 269 tisíc amerických dolarů, přičemž v kinech film utržil „pouze“ 616 tisíc, což bylo pro studio RKO zklamání – jednička (1933) s rozpočtem 672 tisíc totiž utržila přes 5 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama