The Son of Kong

Horor / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1933, 70 min

Právě to, co jsem na prvním díle nejvíc vyzdvihoval - absenci sentimentu, lítosti a patosu, že je to zkrátka správné monster movie - se mi tu vůbec nedostávalo. Malý Kong působí směšně, chová se jako opička křížená z mopslíkem, skoro salutuje, když hrdiny zachrání, zkrátka posledních dvacet minut se zvrhlo do zcela sentimentální pohádky. Je to OBROVSKÁ škoda, protože do té doby to byl krásnej klasickej biják s exotickým dobrodružstvím, mořskými vlky, tajuplným ostrovem, romantickou kráskou, prostě dobrodružství ze staré školy ve stylu A. C. Doyla, J. Verna, E. R. Burroughse... Tedy, Son of Kong není špatný film, je myslím i lepší než tři hvězdy, jež jsem mu udělil. ale není to monster horor. A po vpravdě geniální jedničce je to hrozné mínus.(22.7.2013)

Ve stejném roce jako originální King kong se zjevil tenhle lehce komediální film, který sice tak neuspěl, ale není to nic hrozného. Jeho největší nevýhodou je paradoxně humor který je fakt slabý a dost často i nehodící se. Efekty a stop-motion animace je stále výborná i na takovýhle levnější pokračování. Příběhově není o moc co stát ale aspoň postavy jsou poměrně sympatické. Těch 67 minut uběhlo úplně bez problémů, ale na druhou stranu díky původnímu King kongovy není zase o nic extra o co stát a když to neuvidíte nic se nestane.(4.6.2013)

„Takhle opici nikdy nechytíte.“ - „A vy už jste někdy chytal opici?“ - „Jestli jsem někdy...! Dámo, byla byste překvapená.“ Kongův syn je takový příjemně odlehčený dovětek za původním příběhem - odlehčený snad ve všech směrech od naivního příběhu přes zbytečně dětinské chování titulního opičáka po humor a souboje s monstry, které vlastně ani nejsou moc napínavé, "pouze" naprosto skvěle animované. Ani mi nevadilo, že se na ostrov přijelo až v polovině filmu, protože do té doby byla radost sledovat zejména Roberta Armstronga. Závěr se ovšem povedl na sto procent.(13.3.2017)

Tak tohle už nemělo s hororem nic společného. Tvůrci po brutálním masakru z prvního dílu zcela změnili žánr, mladý Kong je přitroublý hodný opičák a dočkáme se ho až v posledních 20 minutách. Dalo by se říct blbost, ale ono se jedná o překvapivě zábavnou dobrodružnou komedii se solidními dialogy, výpravou a příjemnými postavami. A opět s povedenými monster efekty, i když už jich není tolik.(15.10.2013)

Tvorcovia evidentne vedeli, že originálu sa nevyrovnajú, tak na to išli inak. Úplne zmenili atmosféru. Pribudol humor, Kongov synátor je ňuňúšik, ktorý vždy rád pomôže a boj o život je vystriedaný honbou za pokladom. V podstate je to podobný príklad ako prvé pokračovania Čeľustí alebo Psycha. Veľmi fajn film, ktorý sa však dokonalosti originálu ani zďaleka nepribližuje. 7/10(24.11.2018)