The Son of Kong

Horor / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1933, 70 min

Ve stejném roce jako originální King kong se zjevil tenhle lehce komediální film, který sice tak neuspěl, ale není to nic hrozného. Jeho největší nevýhodou je paradoxně humor který je fakt slabý a dost často i nehodící se. Efekty a stop-motion animace je stále výborná i na takovýhle levnější pokračování. Příběhově není o moc co stát ale aspoň postavy jsou poměrně sympatické. Těch 67 minut uběhlo úplně bez problémů, ale na druhou stranu díky původnímu King kongovy není zase o nic extra o co stát a když to neuvidíte nic se nestane.(4.6.2013)

Zdařilé pokračování, které ovšem nemá a vlastně ani nemůže mít sílu prvního dílu. Už to není zrození legendy, ale takový "obyčejný" dobrodružný příběh. Kongův syn (pokud zrovna nebojuje) je v podstatě taková komická figurka a ne démon džungle jako jeho tatík. Nicméně po trikové stránce je to opět úžasné a navíc je tu parádní opičí kapela. Jen je mi je trochu divné, že se tu nijak neřeší existence staré Kongové (přiznám se, že už si nevzpomínám, zda bylo něco na téma King Kongovy družky v prvním dílu)(19.3.2017)

Tvorcovia evidentne vedeli, že originálu sa nevyrovnajú, tak na to išli inak. Úplne zmenili atmosféru. Pribudol humor, Kongov synátor je ňuňúšik, ktorý vždy rád pomôže a boj o život je vystriedaný honbou za pokladom. V podstate je to podobný príklad ako prvé pokračovania Čeľustí alebo Psycha. Veľmi fajn film, ktorý sa však dokonalosti originálu ani zďaleka nepribližuje. 7/10(24.11.2018)

Jeste tehoz roku natocene pokracovani legendarniho King Konga provazi povest beckovitosti typicka pro rychlokvasky navazujici na tehdejsi trhaky. Nepravem. Reziser "jednicky" Schoedsack ma svoji opicku ocividne velmi rad. Konguv syn jako film nepostrada vypravnost, skvele rozpohybovanou loutku ani charizmaticke herce sveho predchudce. Jen je uz mene efektni, pocita, ze divaci sve ohromeni vycerpali minule a tak vice lezi na skvelych postavach. ___Pribeh zacina ve chvili, kdy se cely New York bavi posilanim obsilek Carlu Denhamovi, cloveku, ktery ma vse na svedomi. Otraven premirou pozornosti souhlasi se stejne postihnutym kapitanem a odplouvaji do Dakangu, exotickeho pristavu, kde chteji zacit pracovat a zaroven se tak vyhnout vezeni. Potkaji zde mladou cirkusacku Hildu a ztroskotance Helstroma, ktery Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktualne chysta utek, protoze v opilosti zabil Hildina otce a spalil jejich stan. Vybaji si poklad, ktery mel Kong hlidat a premluvi na mizine prezivajici kapitana a Denhama k navratu na ostrov. Na lod se jeste tajne vetre Hilda, ktera nema kam jinam jit a k Denhamovi citi sympatie. Po vzpoure na lodi zapricinene Helstromem jsou vsichni, i on sam, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albinskeho "syna Konga", ktereho zachrani pred utonutim v tekutem pisku. Vdecne zvire pak trosecniky ochranuje pred utoky dinosauru a jine haveti. Nahodou take Hilde a Denhamovi ukaze schovany poklad, ktery na ostrove skutecne je ukryty.___ Velmi kvalitni scenar Schoedsackovi manzelky Ruth Rose (scenaristky King Konga) selhava ve dvou vecech - motivace postav je po cely film uveritelna, ovsem duvod navratu na Skull Island je vyresen dvema vetama a film sam nema zadnou dramatickou linii a pripomina spis 70 minut dlouhy epilog ke King Kongovi. Naopak postavy jsou na svou dobu az neuveritelne zive a osobite a dokonce predci prihravace z prvniho filmu, herci jsou charizmaticti (predevsim Robert Armstrong je borec!) a Helen Mack jako Hilda neskutecne roztomila. Nekolikrat se take objevi genialni slovni vtipek (- Objevili jsme Maleho Konga! - Maleho...! Pockat, jak maleho?!) a samotny epizodicky dej je tak prijemny jak jen muze byt. Kdyby si film zvolil epictejsi cestu, mohl stat hrde vedle starsiho bratricka, takhle je tesne za nim. Nepravem pozapomenute dilo ale asi diky omezenemu rozpoctu nemelo na vyber. Presto vznikl mimoradne povedeny a svizny film, jaky jsem jiz dlouho v tehle vekove kategorii nevidel a ktery i dnes ohromi animaci maleho Konga. Pro fanousky Kinga by tohle mela byt povinnost.___ (Zdejsi prvni komentar k filmu, to se mi jeste nepovedlo! Co vic, ma ted i barvu :)(25.10.2008)

Aby se dalo milosrdně prohlásit, že tvůrci aspoň vaří z vody, tak to by nejdříve museli nějakou tu vodu vůbec k dispozici mít. Nemají. I přes evidentní odfláknutost, neexistenci scénáře a prachmizernou výpravnost to má ten správný nádech exotického dobrodružství a šestákových románů. Krom toho je to místy i vtipné a s příjemným nadhledem. Obojí záměrně. Původního King Konga sice filmově nedůstojné, ale jinak se synátor celkem potatil. Krom toho, že umí ukázkově ukazovat prostředníček, tak se chová i vyjadřuje přesně jako Človíček! Ovšem jako celek je to dnešní terminologií spíše takové "direct 2 DVD", protože se tu mnohem více kecá (úvodních pětačtyřicet minut) než děje (závěrečných sotva dvacet minut na Skull Islandu).(23.11.2008)