Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Film navazuje bezprostředně na události z prvního filmu King Kong (1933) a začíná ve chvíli, kdy se celý New York baví zasíláním obsílek Carlu Denhamovi, člověku, který má vše na svědomí. Otráven přemírou pozornosti souhlasí se stejně postihnutým kapitánem a odplouvají do Dakangu, exotického přístavu, kde chtějí začít pracovat a zároveň se tak vyhnout vězení. Potkají zde mladou cirkusačku Hildu a ztroskotance Helstroma, který Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktuálně chystá útěk, protože v opilosti zabil Hildina otce a spálil jejich stan. Vybájí si poklad, který měl Kong hlídat a přemluví na mizině přežívající kapitána a Denhama k návratu na ostrov. Na loď se ještě tajně vetře Hilda, která nemá kam jinam jít a k Denhamovi cítí sympatie. Po vzpouře na lodi zapříčiněné Helstromem jsou všichni, i on sám, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albínského "syna Konga", kterého zachrání před utonutím v tekutém písku. Vděčné zvíře pak trosečníky ochraňuje před útoky dinosaurů a jiných monster. Náhodou také Hildě a Denhamovi ukáže schovaný poklad, který na ostrově skutečně je ukrytý. (Němi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Němi 

všechny recenze uživatele

Jeste tehoz roku natocene pokracovani legendarniho King Konga provazi povest beckovitosti typicka pro rychlokvasky navazujici na tehdejsi trhaky. Nepravem. Reziser "jednicky" Schoedsack ma svoji opicku ocividne velmi rad. Konguv syn jako film nepostrada vypravnost, skvele rozpohybovanou loutku ani charizmaticke herce sveho predchudce. Jen je uz mene efektni, pocita, ze divaci sve ohromeni vycerpali minule a tak vice lezi na skvelych postavach. ___Pribeh zacina ve chvili, kdy se cely New York bavi posilanim obsilek Carlu Denhamovi, cloveku, ktery ma vse na svedomi. Otraven premirou pozornosti souhlasi se stejne postihnutym kapitanem a odplouvaji do Dakangu, exotickeho pristavu, kde chteji zacit pracovat a zaroven se tak vyhnout vezeni. Potkaji zde mladou cirkusacku Hildu a ztroskotance Helstroma, ktery Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktualne chysta utek, protoze v opilosti zabil Hildina otce a spalil jejich stan. Vybaji si poklad, ktery mel Kong hlidat a premluvi na mizine prezivajici kapitana a Denhama k navratu na ostrov. Na lod se jeste tajne vetre Hilda, ktera nema kam jinam jit a k Denhamovi citi sympatie. Po vzpoure na lodi zapricinene Helstromem jsou vsichni, i on sam, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albinskeho "syna Konga", ktereho zachrani pred utonutim v tekutem pisku. Vdecne zvire pak trosecniky ochranuje pred utoky dinosauru a jine haveti. Nahodou take Hilde a Denhamovi ukaze schovany poklad, ktery na ostrove skutecne je ukryty.___ Velmi kvalitni scenar Schoedsackovi manzelky Ruth Rose (scenaristky King Konga) selhava ve dvou vecech - motivace postav je po cely film uveritelna, ovsem duvod navratu na Skull Island je vyresen dvema vetama a film sam nema zadnou dramatickou linii a pripomina spis 70 minut dlouhy epilog ke King Kongovi. Naopak postavy jsou na svou dobu az neuveritelne zive a osobite a dokonce predci prihravace z prvniho filmu, herci jsou charizmaticti (predevsim Robert Armstrong je borec!) a Helen Mack jako Hilda neskutecne roztomila. Nekolikrat se take objevi genialni slovni vtipek (- Objevili jsme Maleho Konga! - Maleho...! Pockat, jak maleho?!) a samotny epizodicky dej je tak prijemny jak jen muze byt. Kdyby si film zvolil epictejsi cestu, mohl stat hrde vedle starsiho bratricka, takhle je tesne za nim. Nepravem pozapomenute dilo ale asi diky omezenemu rozpoctu nemelo na vyber. Presto vznikl mimoradne povedeny a svizny film, jaky jsem jiz dlouho v tehle vekove kategorii nevidel a ktery i dnes ohromi animaci maleho Konga. Pro fanousky Kinga by tohle mela byt povinnost.___ (Zdejsi prvni komentar k filmu, to se mi jeste nepovedlo! Co vic, ma ted i barvu :) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie prelomového trikového a dobrodružného filmu je tiež taký malý syn svojho predchodcu. Ničím sa mu nevyrovná, je ešte nedospelý, naivný, ale veľmi roztomilý. A trvá tak krátko, že sa nikdy nezačnete nudiť. Ono ani nevadí, že sa film rozbehne zhruba po trištvrte hodine, pretože aj dovtedajšie dialógy sú vo svojej naivite veľmi vtipné. Ako sa dostanem preč? No vymyslím si, že na ostrove lebiek je veľký poklad, oni mi na to skočia. Poteší aj vydarená milostná zápletka, čo je dané predovšetkým sympatickým obsadením. Len som nepochopil, prečo to chce dievča deliť na tretiny, na štvrtiny by z toho ako pár mal viac. 70% ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Ve stejném roce jako originální King kong se zjevil tenhle lehce komediální film, který sice tak neuspěl, ale není to nic hrozného. Jeho největší nevýhodou je paradoxně humor který je fakt slabý a dost často i nehodící se. Efekty a stop-motion animace je stále výborná i na takovýhle levnější pokračování. Příběhově není o moc co stát ale aspoň postavy jsou poměrně sympatické. Těch 67 minut uběhlo úplně bez problémů, ale na druhou stranu díky původnímu King kongovy není zase o nic extra o co stát a když to neuvidíte nic se nestane. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Tvorcovia evidentne vedeli, že originálu sa nevyrovnajú, tak na to išli inak. Úplne zmenili atmosféru. Pribudol humor, Kongov synátor je ňuňúšik, ktorý vždy rád pomôže a boj o život je vystriedaný honbou za pokladom. V podstate je to podobný príklad ako prvé pokračovania Čeľustí alebo Psycha. Veľmi fajn film, ktorý sa však dokonalosti originálu ani zďaleka nepribližuje. 7/10 ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Aby se dalo milosrdně prohlásit, že tvůrci aspoň vaří z vody, tak to by nejdříve museli nějakou tu vodu vůbec k dispozici mít. Nemají. I přes evidentní odfláknutost, neexistenci scénáře a prachmizernou výpravnost to má ten správný nádech exotického dobrodružství a šestákových románů. Krom toho je to místy i vtipné a s příjemným nadhledem. Obojí záměrně. Původního King Konga sice filmově nedůstojné, ale jinak se synátor celkem potatil. Krom toho, že umí ukázkově ukazovat prostředníček, tak se chová i vyjadřuje přesně jako Človíček! Ovšem jako celek je to dnešní terminologií spíše takové "direct 2 DVD", protože se tu mnohem více kecá (úvodních pětačtyřicet minut) než děje (závěrečných sotva dvacet minut na Skull Islandu). ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Rozpočet činil 269 tisíc amerických dolarů, přičemž v kinech film utržil „pouze“ 616 tisíc, což bylo pro studio RKO zklamání – jednička (1933) s rozpočtem 672 tisíc totiž utržila přes 5 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Snímek se natáčel pod názvem „Jamboree“. Merian C. Cooper tím chtěl zamezit, aby na plac chodili i lidé, kteří nebyli součástí štábu – po uvedení jedničky byla řada diváků zvědavá, jak byly vytvořeny (v té době) revoluční efekty. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama