SuperStar je zpět! Poprvé v historii nejoblíbenější pěvecké show v Čechách a na Slovensku usedne za porotcovský stůl hned pět velkých osobností česko-slovenského showbyznysu: moderátor a showman Leoš Mareš, zpěvačka a finalistka 1. česko-slovenské SuperStar Monika Bagárová, skvělá herečka Patricie Pagáčová, výjimečný muzikant a bavič Marián Čekovský a legendární Paľo Habera. Buďte společně s nimi na začátku hledání nové SuperStar! (TV Nova)

tyna97

Hvězdička za Palův zpěv hned v prvním díle. Dále uvidíme. Březen – porotci mají absolutní hudební hluch, slyší něco, co tam není a naopak neslyší to, co tam opravdu je. "Poprvé v historii 5 porotců". Proč?! Složenina z moderátora (ne, zpěvák to není), herečky, někoho, koho bohužel ani neznám, Bagárové (která se chová, jak kdyby daný "zpěváky" stvořila sama a která mě dost uzemňuje svými /za mě/ hrozně neupřímnými a umělými proslovy, o jejích podivných outfitech nemluvím, na to by Nova mohla udělat jinou "soutěž") a Pala, který si to všechno musí trpět již od samých začátků téhle nesmyslnosti. Životní příběhy vládnou všemu a když jej nemáš dostatečně zajímavý, silný a dojemný, NEpostoupíš. ()

svadlenaX odpad!

To myslíte vážně? Jak může v PĚVECKÉ soutěži sedět Mareš s Pagáčovou, kteří neumějí zpívat? Paradox je ten, že zrovna oni dva jsou na soutěžící nejvíc zlí a povrchní. Speciálně pak Pagáčová. Dál - jak může hodnotit zpěv Bagárová, která je naprosto podprůměrná zpěvačka s nulovým rozsahem a vyklepaným hlasem, a která při Shallow raději předstírá, že nezná text, protože to jednoduše nezazpívá (hlavně že si tam všichni děsně točili selfie aby byli IN, takže si text mohla vygooglit)? Klesl u mě i Habera, který se snížil k tomu, aby dělal v této řadě porotce. Zlaté časy, kdy to ještě bylo o zpěvu a v porotě seděli skladatelé, textaři, učitelé nebo zkušení zpěváci s letitou praxí. Další věc: ty jejich rádoby domácí či selfie videa jsou s těmi rámečky (přidanými v postprodukci, protože normálně tohle kamera nepřidává) vtipná - dole v levém roku je 1080p/60fps ale kvalita videa je naprosto otřesná. Když už něco fejkujete, dělejte to alespoň pořádně. ()

Wallis3 odpad!

Kolikátý ročník už tahle tragédie jede?? Co tam, u Satanových gulí, dělá Solaříková, která rádoby adeptům řekne, že v žádným případě nepostupují, ale když ji přehlasují, tak hned oznamuje, že se na dotyčnýho bude nadále těšit? Co za piče tam přijdou, že všichni ostatní jsou nuly a bez jedniček jako jsou oni sami jsou nic? Proč tohle má pofidérní podporu ve sledovanosti?? ()

Toka

Superstar je reality show a přesně tak je k tomu potřeba přistupovat. Jako hudebně založenému člověku se mi u toho skvěle relaxuje a leckdy i někteří zpěváci potěší mou hudební duši. K formátu není co dodat, ten přináší vše, co by člověk od podobné soutěže mohl chtít. Casting s dobrými i špatnými výkony, dynamické čtveřice, doplňující se dvojice, solo s kapelou. Víc toho opravdu nepotřebuju. Vypadá to, že díly jsou o něco více sestříhané, aby se natáhl čas, než začnou živé přenosy a skončí karanténa. Co se týče poroty, tak za mě je to jeden z nejlepších výběrů, který kdy Superstar měla. Překonat ho mohlo snad jenom trio Osvaldová, Soukup a Hejma. Palo Habera je jako porotce v podstatě už nutností. Jestli o něj Superstar někdy přijde, tak je to její konec. Habera je velmi charismatický člověk a hodnocení jsou bez výhrady objektivní. Monika Bagárová si sama soutěží prošla a přináší pohled, který ostatním porotcům může uniknout. Novým objevem je bezpochyby Marián Čekovský. Jeho roli po těch pár dílech vnímám podobně jako u Pala. Marián by se měl stát trvalým osazenstvem. Svým profesionálním vhledem a lidskostí skvěle doplňuje ostatní porotce a kontrastuje s Palem. Aby toho nebylo málo, tak občas na klavír doplní zpěváky a to je vždycky radost poslouchat. To bychom měli hudební křídlo. Patricie Pagáčová je hodně kritizovaná a dle mého neprávem. Je terčem kritiky převážně z toho důvodu, že není hudebně založená. Jenže tuhle soutěž, celé finále s deseti zpěváky nerozhodujou lidé jako Marián nebo Palo, ale právě obyčejní lidé hudbou nepolíbení, jako je Patricie. A přesně proto do té poroty patří. Její úkol je hodnotit soutěžící i podle prachobyčejných sympatií. Tento kvartet doplňuje Leoš Mareš, který se z pozice moderátora přesunul do pozice porotce a podle mého to byl skvělý tah produkce. Leoš má dostatek sebereflexe na to, aby věděl, kde je jeho místo. A to vyplňuje naprosto přesně. Z části porotce, z části moderátor. Tím, že sedí v porotě, tak si mnohem častěji utahuje ze svého hudebního "talentu" a odlehčuje atmosféru jak pro diváka, tak pro samotné soutěžící. Tuto roli dělá z pozice porotce překvapivě lépe, než jí dělal jako moderátor. K samotným soutěžícím se mi hledá cesta o něco hůře, než v posledním ročníku z roku 2018. Trvalo to v podstatě až do finále, kde se to úplně otočilo. Z finálové pětice jsem to přál čtyřem z nich. Celkově vzato, když přimhouřím oči nad zkrácením formátem živých přenosů nebo produkčních failů, byla tato řada nejvíce autentickou záležitostí za celou dosavadní šestnáctiletou existenci soutěže. Některé ročníky mi splývají, tenhle si budu jednoznačně pamatovat. ()

fixaman

SuperStar našla nové dno. V porotě sedí převážně nezpěváci (když Habera zpíval Shallow, propadal jsem se hanbou) a k nim navíc jeden rádoby komik, který umí jen špatně recitovat, ale hodnotí lidi nejpřísněji. Zcela nejnesitelnější je ale Patricie, která se zcela očividně postiženým lidem nepokrytě směje, hází znechucené pohledy, když někdo neodpovídá jejím módním požadavkům a která by si zasloužila pořádně profackovat, aby se probrala. Je to typ holky, která ve škole šikanovala slabší a očividně z toho nikdy nevyrostla. Z lidí jako je ona je mi fyzicky zle. K tomu přidejte rasistické a homofobní komentáře porotců a je vymalováno. Takhle fakt ne. V roce 2020 očekávám od televizní zábavy vyšší úroveň. ()

Karp

Je asi evidentní, že vítězové předešlých Superstar se za ty roky spíše neprosazovali. Jedním z důvodů je i to, že byli vybíráni lidé, kteří sice uměli výborně zpívat, ale jejich potenciál oslovit publikum byl téměř mizivý. Proto nemusí být špatné umístit do poroty někoho, koho bychom mohli označit za člověka z lidu, který podpoří i toho, kdo sice není bezchybný, ale má šanci uspět. Ostatně řada profesionálních zpěváků a zpěvaček naživo nepředvádí zrovna vrcholové umění a bez zásahu elektroniky a zvukařů jsou pouze průměrnými interprety. Často ale mají to něco potřebné navíc. Není to tedy jen a jen o zpěvu. Nicméně asi stačilo osadit porotu jedním takovým člověkem a ne nutně dvěma. ()

Homerking odpad!

První tři minuty mi úplně stačily.... nechápu jaký koště sestavovalo porotu Pagáčová bez komentáře , Mareš budiž ale se zpěvem toho nemá moc společného a Bagárová ve svém věku má určitě bohaté zkušenosti , jediný Habera je na místě . ()

ForGump odpad!

Připadal jsem si jak na nějaké silné droze. Opravdu mě zaráží, co chtějí tvůrci říct tou absolutně neorganickou porotou. Jakou kvalifikaci mají rozhodovat o zpěvu Leoš Mareš nebo herečka Patricie Pagáčová? Před startem jsem si to omlouval tím, že z Mareše se stane později ten přísně utajovaný moderátor, ale to asi nebude, pak jsem si nalhával, že bude nějak přes ty social media Instagram, což zní jako blbost samo o sobě. Nevím, asi bude dělat humor. Nechápal jsem nic. Čekovský evidentně také něco nitrožilně požil, jinak nevím, proč vydává stále nějaké dementní zvuky. Habera chvílemi na to také vypadá a to až tak, že nadměrně používá spojení ''brutálně NE'' či zapomíná, že není v soutěži ČS má talent a není Jaro Slávik. Nejvíc ale fetoval štáb, střihač a scénárista, kdy přivádějí snad pouze samé exoty či divné klony Štikových, relativně zajímavé lidi posílají domu a hoptaunfanjouap pošlou do dalšího kola (ukázalo se o co tady jde a nejde) a absenci moderátora nahrazují zvláštními videi porotců chovajících se jako orangutani. SuperStar is fucked. 10% ()

topi80

Jak má člověk brát trochu seriozně soutěž s takovou porotou? Habera v pořádku, ale už je tam asi postopadesáté a nejméně už stočtyřicetkrát všechno řekl. Už tomu nemá co dát. Mareš sice není zpěvák, ale respektuji, že jako člověk zběhlý v showbyznysu asi nějakou kompetenci k výběru čehosi, co se má stát "superstar" v plakátovém slova smyslu má. A ten zbytek? Komparzistka z nekonečných seriálů, týpek, o kterém nikdo v životě neslyšel, a neznámá zpěvačka, která své největší chvíle slávy prožila, když se této soutěže také účastnila? ()

dogma97 odpad!

Ano, s chlastem v ruce a nejlépe se stejně uvolněnými společníky by se ty dvě hodiny daly přežít - pokud by se ovšem tento formát obešel bez aranžovaných scének "budí mě TV štáb a jsem nahá", nepokrytá kalkulace se "zamilovaným párem" a nesnesitelně slizského Mareše, který komentuje výhradně fyzický vzhled zpěvaček a jejich interakce s mužskými kolegy. ()

Aragorn

Ach jo. Pěvecká soutěž, která není o zpěvu. Platí zde jedno pravidlo - pokud jste příbuzní nebo kamarádi nějakého zpěváka ( nejlépe pokud byl v dřívějších řadách Superstar ) a přivedete si ho s sebou do prvního kola, máte postup dál rovnou zařízen. Porota si v prvním kole oblíbila Timoteje a nechává ho postupovat dál napříč koly, ikdyž zpívá fakt strašně. Nezáleží zde na zpěvu, ale na oblíbenosti u poroty. Po tom, co vyhodili Jardu Dolníka, Martinu Puchalovou a dvojčata Mrázovi, ale nechali postoupit Ester a hlavně Timoteje, jsem se rozhodl, že s touto řadou Superstar prostě končím, dokud Timotej nevypadne. Tento pořad je nahraný, není vůbec o zpěvu a já ho už dále nehodlám podporovat, dokud tam nezbudou jen opravdu dobří zpěváci. Po včerejším díle, kdy Timotej vypadl, jsem se rozhodl, že se na poslední díl asi podívám. Budu fandit Diance jako předtím, samozřejmě žádné SMS posílat nebudu ( abych tuhle nahranou show nepodporoval ). Jsem rád, že Timotej vypadl a zůstali tam lepší zpěváci než on, ale ikdyž se na další díl podívám jsou tu věci, které se nezmění. K porotě už prostě nemám respekt a můj názor je stále takový, že tahle show je nahraná a není o zpěvu. ()

Azrail

Musím říct, že letos to byl jeden z vůbec nejslabších ročníků. Samozřejmě na tom má velkou vinu Covid-19, který soutěž prakticky "vyplenil", obral o několik kol, obral o živá vystoupení před plným hledištěm a tím pádem i o celkový feeling. Ale nejen z tohoto důvodu byl ročník za mě slabý, ale i kvůli porotě a účinkujícím. Začal bych tou porotu. Habera je stálice a k němu nemám nic. Marián je super týpek a také mi vůbec nevadil. Co se týče Moniky Bagárové, tak já její tvorbu sice vůbec nemusím, ale není mi nijak nesympatická a hlavně je to zpěvačka, takže nemůžu říct o její účasti v porotě ani popel. Co je za mě už smutnější element, je začlenění moderátora a hlavně HEREČKY. Jak mohou takto nekompetentní osoby rozhodovat o osudu zpěváků a vůbec hodnotit zpěv? To máme tak málo slušných hudebníků, že musíme sahat k takovýmto řešením? Nemyslím si. A co se týče samotných účinkujících, tak určitě nemohu říct, že by nikdo neuměl zpívat (a sám zpívat neumím, takže ani nemám právo někoho soudit), ale minulý ročník (2018) se mi prostě zdál o 100% lepší a plný kvalitnějších umělců. Samotná finálová trojice byla výborná a vítězka si myslím svůj titul zasloužila. Ale pokud bych to měl porovnat z tou předloňskou, tak u mě vítězí na plné čáře právě ona. A kdybych měl svým skrovným názorem porovnávat celou nejlepší desítku, tak je to za mě neskutečně obrovský kvalitativní rozdíl a i umělci z předloňské dvacítky (tedy ti, co se ani neprobojovali do TOP 10) se mi líbili daleko víc, než mnozí z letošní TOP 10. Ale vždycky se prostě neurodí (nebo to je prostě jen mými osobními preferencemi), s tím se nedá nic dělat. Mohu jen doufat, že příští ročník už neovlivní žádná pandemie, že se zase přihlásí dostatek kvalitních umělců a hlavně že se producenti nad sebou zamyslí a porotu obsadí opět jen kvalitním materiálem z branže. ()

Andrew94 odpad!

Sice jsem neviděl celý první díl, ale během reklam na jiné stanici jsem při přepínání narazil na již 9. řadu SuperStar. Bohužel všechny záběry, které jsem stihl zhlédnout, mě jen utvrdily, že tato soutěž už není taková jako v časech Langerové. Tehdy totiž vůbec nebylo třeba divákům cpát srdceryvné a smutné příběhy lidí. V jednom záběru, na který jsem dnes narazil, byl kluk, který přišel o mamku a otec ho nepodporuje. Bylo mi ho sice líto, ale bylo opravdu tak nutné natáčet na hřbitově u hrobu jeho mamky a zarapovat o ní dojemný song? Neměl v repertoáru něco, co by mu automaticky nezajistilo postup? Ono se totiž s rapem v popové soutěži moc daleko dojít nedá. V dalším zhlédnutém záběru zase opeřená princezna Bagárová řekne pohrdavě klukovi v obyčejném triku a s šátkem na hlavě, aby už přestal mluvit a zpíval, zatímco z modela v IN šatech z HM mohla málem porodit. A co v pěvecké soutěži dělá herečka Solaříková, to mi hlava nebere. Pokud takto vypadal zbytek, který jsem díky bohu neviděl, nebo takto budou vypadat další díly, tak se ani nedivím tomu současnému hodnocení (pro zajímavost je to nejhorší hodnocení ze všech 9 řad)! ()

martincfc33 odpad!

Pagáčová arogantní, namistrovaná, nevychovaná! Papuškuje ostatní porotce a nemá tam vůbec co dělat. Její nelibé ksichty, které dělá, když se ji někdo nelíbí jsou na urovni 11ti leté hloupé holky. Přístě prosim 12 ti člennou porotu ! ()

Hojiko

Tuto pěveckou soutěž mám rád. Díval jsem se na každý ročník. V tomto roce mi ale vadí Patricie a Leoš, protože nejsou zpěváci takže by v porotě neměli co dělat. Hodnotí jen podle sympatií (sami to tak říkají). Dokonce jak Palo hodnotil zpěv Leoš řekl: ,,Jó aha, ty hodnotíš zpěv. Tak tomu já nerozumím.´´ Tak proč je jako v porotě? A Patricie řekla, že se jí od daného soutěžícího líbí její zpěv, ale nepustí ji dál z důvodu toho, že Patricii není sympatická. Tohle mě opravdu dostalo. Jinak ostatní porotci jsou fajn. Baví mě vidět poprvé zpívat lidi, kteří v budoucnu budou hvězdy a samozřejmě taky ty kteří neumí zpívat. Vysvětlí mi někdo proč se do té soutěže hlásí? To jim rodina nemůže říct pravdu. že neumí zpívat? Tohle fakt nepochopím. ()

Lucia.T odpad!

V momentě, kdy "velevážená" porotkyně řekla ne zpěvačce, jen kvůli tomu, že ji neseděla jako člověk, jsem se zarazila... Tento pořad je stejným brakem jako je vše, co televize Nova vypustí do světa ()

Lisa odpad!

Superstar má stále ještě velký potenciál. Je to typ pořadu, který na českých televizích zoufale chybí. Produkce bohužel tento potenciál vůbec nevyužila. Proboha proč je tam neuvěřitelně nesympatická a afektovaná Pagáčová? O její inteligenci a odbornosti radši nemluvit. Co má společného s hudebním průmyslem? Bagárová taky není ideální volba. Škoda. Mohli z toho udělat parádní záležitost. ()