S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

TynTynka

Klasická česká pohádka s krásným příběhem. Tato pohádka se nikdy neomrzí a člověk se na ni může dívat každý rok. Skvělé herecké výkony, super hlášky, při kterých se člověk zasměje, vydařené kostýmy. Jednoduše nelze napsat nic negativního. ()

D.Gilmour

Nejlepší pohádka jaká kdy byla zfilmovaná. Každý rok ji chci zase znovu a znovu vidět a když skončí mám podivný pocit lítosti, že je už konec. Skvělý herci - dokonalý projev Viktora Preisse v roli správce a Petra Nárožného jako kaprála atd...... ()

Mountain

Když se podívám na herecké výkony a s jakým nadhledem tuhle záležitost zahráli, tak mě to jen utvrzuje v tom, že tenkrát se evidentně hrálo a natáčelo v mnohem větší pohodě. To, co se natáčí v ČR dnes, se kvalitou ani zdaleka nevyrovná filmům let dřívějších. Co herecký výkon, tak 100%, a to platí i o režii a scénáři. Dvě jména, která podle mě zastínily zbytek, musím přesto vyzdvihnout.Charismatický Karel Heřmánek se svým specifickým smíchem, hlasem a knírkem byl naprosto skvělý a to druhý jméno? Samozřejmě Petr Nárožný v roli Kaprála, který zde podle mého zahrál nejlíp ve své kariéře...c o slovo, to perla, co hláška, to smích... uvidím to po sté a jen zahlédnu Nárožnýho, jak zahlásí ,,Je to REBEL!!!" a už se směju. Parádně natočená pohádka a jen zaujatý a slepý nekňuba by tomuto skvostu něco vytýkal. ()

burg

I přes nespočet repríz jedna z pohádek, na kterou se dá koukat téměř kdykoliv - geniální dialogy, skvělí herci, peklo jedno z nejpeklovatějších a čerti, kteří se netváří a nechovají jako naprostí dementi po lobotomii. Navíc plus za pány Heřmánka a Nárožného - role, které jim byly snad psány přímo na tělo. Sto procent je tady málo! ()

there

Naprosto jedna z nejlepších pohádek stvořených v Česku. Dle mě patří do TOP5 pohádek a neexistuje jediná porevoluční pohádka, která by se tomu vyrovala. Ale dost dojmů a přejdeme k samotnému produktu.Herecké obsazení je skutečně skvělé, herecké výkony vysoce kvalitní. Hudba na svou dobu průměr. Kostými nadprůměrné. Zásadním bonus vidím ve velmi kvalitních dialogech a scénáři, které jsou v pohádkách následujících dost často trapné. Dokonce se v příběhu vyskytuje i humor což se taky dost často v českých pohádkách nevidí. Závěr: Dle mě patří do TOP5 pohádek a do zlatého fondu české kinematografie. Prostě skvost. ()

ladinek

Suverénně nejlepší pohádka co znám.Tolik hlášek není v žádné jiné pohádce.Karel Heřmánek je nejlepší lucifer,stejně jako celé peklo,Vladimír Dlouhý,Petr Nárožný a Jaroslava Kretschmerová jsou užasní.Je to rebel,spadlo ti to Máchale.Jasných 100%. ()

Ozzy89CZ

Pro mě druhá nejlepší česká pohádka vůbec. Hned po Dařbuján a Pandrhola. Nikdy bych neřekl, že Heřmánek předvede nejlepší herecký koncert ve své kariéře a zahraje tak nejlepšího lucifera v dějinách filmu. 98% ()

andydufrsn

Pohádka se spravedlivým peklem a spravedlivými čerty! Ale jinak je vše jak má být, zlá macecha, hodný a spravedlivý hlavní hrdina, hodná babička a zlo, které dojde potrestání. Na poměry pohádky velice slušné herecké výkony! ()

Paradax

Výborný námět, výborný scénář, výborné obsazení. Triky na svou dobu velmi dobré, ostatně v Nesmrtelné tetě o deset let později nejsou o mnoho lepší. Vše do sebe krásně zapadá. Zdařilá hudba i písně. Je to jeden z nejčastěji citovaných filmů "Asi vítr." "Na doživotí do konce života." Hrané pohádky Boženy Němcové a Jana Wericha patří mezi naše nejlepší pohádky vůbec. ()

sarah.cs

Až do této filmové pohádky jsem Vladimíru Dlouhému nemohla přijít na chuť. Zde mě však přesvědčil. A nejen on. Úžasní byli i herci Kretschmerová, Preiss, Heřmánek, Vetchý, Nárožný. Děj sice nijak duchaplný, ale herecké výkony pohádce dodaly ten správný šmrnc. Spousta hlášek zlidověla. ()

Suninho

Naprosto neotřelá pohádka, která srší vtipem, dobrou atmosférou a nikdy neomrzí. Dá se na ni dívat znova a znova. Není snad jiné české pohádky, která by jí mohla konkurovat, a to máme spoustu krásných a zdařilých pohádek. Výborný scénář, herecké výkony i hudební doprovod. Jedním slovem - vynikající. 5 hvězd. ()

Hurikan_mdx

"ten pan Nárožný působí jako takový rozvážný až odměřený generál.... a pak provede něco...ehm...geniálního!" ...Přehlídku?!....my máme zítra přehlídku? ....já přijdu :D ()

aliki78

Jedna z nejlepších českých pohádek. Kdo nezná a neviděl i hodně přišel. Naše elita dobrých herců a Troška pohádky umí a tato byla a je vydařená. Škoda, že kvalita dnešnícho pohádek nedostahuje kvalit pohádek z let 70-tých a 80-tých, ale bohužel to tak je ()

Macamica

Jedna z nejpříjemnějších pohádek, na kterou se vždycky ráda podívám. A oceňuji i volbu exteriérů, hlavně pekla. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček