S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

PollyJean

tahle pohádka rozhodně patří do mého best of. Parádní peklo, neschopný pan kníže manipulovaný zkorumpovaným správcem V. Preisse a zeleným bezmozkem P. Nárožného, naivní čert s hodností vraníka...snad jen kdyby tam ta dřevitá princezna poráde nezpívala, byl by požitek zcela dokonalý... ()

Ravi

Výborní herci, výborný scénář. Tuctový námět přetvořený podle mě v nejzábavnější českou pohádku vůbec. V čem tkví její kouzlo? Můžu ji vidět stokrát a bavím se pokaždé znovu a stejně dobře. 95% = 5/5 ()

R1CH1E

Jestli půjdu do pekla a Luciferem bude Karel Heřmánek, budu se cítit jako v nebi a ještě k tomu mi tam bude teplo. Protože toto je prostě ta nejlepší česká pohádka co kdy byla. Skvělý příběh, vtipné scénky a herecké výkony. Speciálně Heřmánkův Lucifer je něco skvělého. Říkejte si co chcete, ale zahrál tuhle roli skvěle, ikdyž vím, že by mi na to nejspíš řekl: "Jsi drzý čert!" ()

Krosmen

Jedna z nejlepších a možná i nejlepší česká pohádka. V záplavě současných její hodnota stále stoupá a soudím, že stoupat bude. Skvělé výkony ode všech herců. Záporáci slizcí, hlavní hrdinové mazaní ()

Kosmik 1

Pro mě nejlepší česká filmová pohádka. A taky jedna z mála, na kterou se velice rád podívám každoročně v TV, i přesto, že ji dávaj spolu s ostatníma pohádkama několikrát do roka. Tahle jediná nikdy neomrzí, i kdybych ji měl vidět po tísící. "Asi vítr, Máchale." :-) ()

Zagi20

Bezkonkurenčně nejlepší česká pohádka. Jednoduchá, vtipná, s kvalitním obsazením a hlavně s nepřeberným množstvím dnes už kultovních hlášek. Troškovy kokotiny ať se jdou zahrabat. ()

mkubalikova

Toto je nejlepší česká filmová pohádka. Skvěle napsaná, bezchybně natočená (včetně triků a hudby), geniálně zahraná (Heřmánkův Lucifer je nejvíc). Moje nejoblíbenější česká pohádla, protože ať už peklo bylo, nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře. 100% ()

JohnSmith

Pro mě asi nejhezčí pohádka s výbornými Vetchým, Dlouhým, Heřmánkem a Preissem. Vždy se na ní znovu rád podívám. ()

Autogram

Chamtivosť a korupcia sú vždy potrestané. Teda v rozprávke. Najlepšie zobrazené PEKLO zo všetkých rozprávok starších aj novších, čerti sú na tom ako nahlúple bytosti o niečo horšie. Senilný panovník, krásne dcéry s rozdielnymi povahami, statočný mládenec a múdra babička, nič rozprávkové tu nechýba, ale na iné české rozprávkové klasiky to akosi nemá. –––– Kam čert nemůže, pošle bábu. ()

Dagoussek

"Navrhuji ho zavřít na doživotí!" ,,To jako, do konce života?" ,,Ano, na doživotí do konce života!""Já to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku !"Máchale, spadlo Ti to. Asi vítr." :-)))))))))Nejlepší pohádka, kterou musím jednou za rok vidět. ()

Philoun1

Taková pěkná česká pohádka. S překvapením sem si všimnul že se ve filmu objevují všechny 4 základní povahy. Petr Nárožný jako typický cholerik, Josef Kemr jako skvěle zahraný ,,flegmouš", Vladimír Dlouhý jako sangvinik a jako melancholik Ondřej Vetchý. Jen takovej můj malej postřeh. ()

deckardx

Moje asi nejoblibenejsi pohadka, na kterou se muzu divat porad dokola a furt me na ni neco bavi.. Kez by se tocilo neco takoveho a ne jenom ty Troskovy sragory... ()

manonfire

Film, jenž by si zasloužil nejméně 4 Oscary a všechny v kategorii nejlepší mužská vedlejší role. To co předvádějí pánové Kemr, Preiss a Heřmánek je oslava komického cizelérství a to co pan Nárožný doslova geniální ztvárnění debila. Kretschmerka je prvotřídní svině a Bartůňková femme fatale, která si vskutku zasloužila čertovsky přísnou lekci etiky v hlubokém předklonu. Jsou li Tři oříšky nejpoetičtější pohádkou, pak Čerti tou bezesporu nejvtipnější. Klenot v pravém smyslu.100% ()

Sir-Filip

Suveréně nejlepší a nejhezčí pohádka, jakou mělo mé oko kdy možnost shlédnout. Nikdy na ni nedám dopustit a neumím si ani představit, že by byly Vánoce bez ni. Fenomenální herecké výkony Ondřeje Vetchého, Vladimíra Dlouhého, Viktora Preise, Petra Nárožného, Josefa Kemra, Jaroslavy Kretchmerové a samozřejmě nejlepšího Lucifera v dějinách české kinematografie - Karla Heřmánka - spojené na jednom jediném filmovém jevišti v jeden organický celek, jsou naprostu NEPŘEKONATELNÉ a LEGENDÁRNÍ !!! Nelze opomenout ani VYNIKAJÍCÍ hudbu Jaroslava Uhlíře. To vše pak dává dohromady naprosto jedinečnou, kouzelnou podívanou plnou humoru, které se dívají na záda i takové pohádky jako "Tři oříšky pro popelku", či "Hrátky s čertem". Je prostě absolutně nej a vždycky bude...!!! "ENJOY IT !!!" ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček