S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Mparrowka

Pohádka, která u mě vede na celé čáře a na žádné Vánoce si jí nenechám ujít. Skvělé dialogy a hlášky, sympatičtí čerti v čele s úžasným Luciferem Karlem Heřmánkem a jeho krásnými dohady s čertem Drápalem. Vedle něj Viktor Preiss, Petr Nárožný a Jaroslava Kretschmerová, které si zamilujete i přes jejich záporáckou nálepku (nebo možná právě proto). A hlášky typu Je to rebel!, Jé, já si zlomil šafli, Na myšlení jsme tady my-no ty rozhodně NE či Jdu se obětovat do hospody si jednoduše oblíbíte. ()

majorzeman13

Česká legendární,kultovní pohádka s vynikajícím,perfektním,dokonalým obsazením,hláškami,které s lidověly!!!!!!!! Super a "možná" nejlepší pohádka všech dob néli ta úplně TOP Number One!!!!!??Co myslíte Lidičky? a mnoho dalšího... ()

Edwin44

Upřímně!!!.... Neznám lepší pohádku.... Zábavná, tajemná (chcete-li strašidelná aspon pro deti) a hlavně vtipná. Tohle se bude jen těžko překonávat, pokud vůbec se to někdy někomu podaří..... Sak na ryby, pytel na raky ()

str0001

Škoda, že takové pohádky již nedovedeme natočit. Výborné obsazení a hlavně žádné přehrávání, jak tomu bývá dnes v pohádkách zvykem. ()

Regeindy

Nejlepší filmové peklo a snad i nejlepší kníže pekelné, najdete právě tady. Nebývá zvykem, že by byla zlá princezna hezčí než ta hodná, ale tím mé výtky končí. Prosím, vy co točíte každý rok dvě, tři nové pohádky, mrkněte se na tento film a inspirujte se. Když natočíte jen z poloviny tak povedenou, vtipnou a originální pohádku jako je tahle, tak bude celý národ jásat a uděláte všem krásné Vánoce. ()

nikcawow

Tak tuto pohádku si během roku pustím klidně víckrát a vždy mě příjemně pobaví. Skvělí scénář, herecké výkony, hlášky, ale i veselá hudba prostě nemá jedinou chybičku. ()

MAX33

Nejkrásnější pohádka, která stojí za několikanásobné a to každý rok o Vánocích. Vždy se na Vánoce těším až v bedně budou dávat tuhle pohádku. ()

LameHand

Moje nejoblíbenější dětská pohádka, kde dobro vítězí nad zlem v krásně ztvárněné podobě pekla jako takového. ()

Udet

..skvělá pohádka, výborní herci, dobrý příběh, dokonalé peklo..! ..všechny postavy i postavičky jsou tak výrazné a nezapomenutelné- démonický Lucifer Karel Heřmánek, dobrácký čert Janek, vychytralý správce, zkrachovalý kníže, zupácký kaprál. Navždy budu mít spojeno s Vladimírem Dlouhým který nás bohužel již opustil. ..to je ale jedinká hořkost téhle pohádky, snad ještě kromě záběru na padlé vojáky na bojišti a umírajícího Petrova tatínka. Ale jako v každé správné pohádce je zlé potrestáno a všechno dobře dopadne. ..jasných 5 *.. ()

Lasllye

Na doživotí, na doživotí ...... :) Preiss, Kemr a Nárožný nemají chybu. Tuto pohádku miluju. Vyvedla se ve všech směrech a ocení ji divák každého věku. Jen díkybohu za to, že tyto pohádky vznikly. Protože na to, co vzniká v dnešní době a říká se tomu filmová pohádka, se koukat vážně nedá. ()

piskot78

Vynikající pohádka. Karel Heřmánek jako lucifer byl naprosto skvělej a hlavně celé stvárnění pekla,bylo nádherné. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček