Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Romantika v štýle Tarantina, jeho žena musí mať radosť. Vynikajúco vybraní herci ťahali, čo mohli, ale tá dejová zložka mi nepriniesla nič naviac, ani prekvapenie. Skôr ide len o klasiku, kde musí byť plno krvi, niekedy aj úplne zbytočnej, ale takto sa Quentin bežne ukája. No aspoň som sa dozvedel, že Sicílčania boli pôvodne černosi. ()

Vitason

Tenhle film mi kdykoliv zvedne náladu. Tarantinův scénář je dokonalý a Scott také nezaostává. Ve filmu se sešla skvělá řádka herců a težko říct, která postavička je lepší. Slater s Arquett film úžasně táhnou a mají zde asi svoje životní role. Filmem se line optimistická atmosféra a celou dobu s Clarencem tak nějak soucítím. Existuje lepší místo, kde potkat svojí životní lásku než v kině?:) ()

Rocky62

Na Tonyho Scotta trochu nezvyklý film. Nicméně kdyby se Tarantino chopil i režie, byl by možná výsledek lepší. Nic proti Tonymu, ale v jeho rukou ta romantika spolu s brutální řežbou v mém případě nefungovala, tak jak bych si představoval. Potěšila mě však pestrá herecká plejáda a výborný soundtrack. 70% ()

Claw

"Pravdivá romance" mi vždycky zvedne náladu. Tarantinův scénář je dokonalý a Scott je ve své nejlepší formě. Tak úžasné skloubení dětinské romantiky s hardcore akcí jsem ještě nikdy neviděl. Některé chvilky jsou sladké jako med, Patricia je úplně k sežrání, zamilovanost dvou hlavních postav je naprosto odlehčující, a tak strašně bezstarostná. Ale do toho a skrz celé tohle pozadí opravdu nekompromisní a drsný akční film plný mafiánů, násilí, střelby, soubojů, vraždění, drog a vyjebávek... Gore je šťavnatější než v leckterých hororech. Z excelentního hereckého obsazení se svírá zadek. Tolik v té době slavných nebo v budoucnu slavných herců v jednom filmu dohromady!! WOW!! A každý si odehraje svoje a každý si to naprosto s plným elánem a nadšením užívá (Hopper, Walken, Oldman, Kilmer, Pitt !!). Plus podmanivá hudba od Hanse Zimmera, která mi zní jako sen o Vánocích. "Pravdivá romance" je neuvěřitelně zábavný film se svižným spádem, dvě hodiny vždy utečou jako nic. KULT!!! Existuje lepší místo, kde potkat svojí životní lásku než v kině? :) /100% + FILM ROKU/ ()

FrodoF

Opravdu výborná věc, skvělé postavy (a to myslím úplně všechny, i epizodní role), které spolu vedou dokonalé tarantinovské dialogy navíc to má výborný příběh s dokonalou hlavní dvojicí a stejně dokonalým závěrem, fakt výborný! ()

iamek

Škoda, že se toho mistr Tarantino neujal sám. Scénář je totiž skvěle napsaný a má grády. Tony Scott naštěstí nelehkou úlohu zvládl dobře a natočil povedeou akční kriminálku se skvělým hereckým obsazením. Hlavně Brat Pitt si ve snímku zahrál do sytosti. ()

panjosef

Tenhle film je pro mne absolutní kult už od dětství, kdy jsem ho poprvé někdy cca ve 13 letech viděl. Otevřel mi nové obzory, nové filmové světy a nové pohledy na filmové násilí. Vizuální zpracování je bravurní, stejně jako tarantinovské rozehrání děje, vykreslení charakterů jednotlivých postav a nastavení všech dialogů. A i po těch letech se na to kouká stále víc než výborně. Tři nezapomenutelné scény, které se mi vryly do paměti navždy - Christian Slater vs. Gary Oldman v nočním klubu, šílený zápas Patricia Arquette vs. James Gandolfini (pro mne jedna z nejlepších scenes of violence ever) a závěrečná mexican standoff. Kult. ()

SeBig

Nejlepší film od Tonyho Scotta a to proto že scénář napsal Tarantino :) Rozhodně to ale Scott natočil líp než Stone Natural born killers. Hlášky, hudba s který jsem měl husinu, parádní herecké obsazení..romantický gangsterský příběh pod propiskou Tarantina. Pecka ()

Chrustyn

Výborná kombinace stylového scénáře (jaký umí jen Tarantino) a dravého vizuálního stylu, (jaký umí jen Tony Scott) to vše odehráno perfektními herci. Výborný film, jehož kouzlo jsem poznal až po mnoha letech. ()

LaciLC

KOMENTÁR OBSAHUJE SPOILERY! Na úvod chcem povedať, že na celkovom poňatí filmu, ale hlavne na dialógoch je vidno, že scenár písal Tarantino. Bol by som zvedavý, keby to režíroval on sám. Ale aj Tony Scott je veľmi kvalitný režisér. Pravdivá romanca je skvelý film, má kopu nezabudnuteľných scén(takmer 10-minútový rozhovor medzi Christopherom Walkenom a Dennisom Hopperom...), herecké výkony sú dokonalé, aj keď mnoho hviezd sa tu objaví len v epizódnych rolách, mimochodom rola Christiana Slatera je určite jeho doteraz najlepšia), ďalej je tu napr. Samuel L. Jackson, ktorý sotva stihne oboznámiť publikum s tým, že líže kundy a už mu pasák v podaní Garyho Oldmana rozstrieľa brucho na sračky, Brad Pitt sa tu objavil tiež len v epizódnej úlohe vždy zhúleného alebo chľastajúceho spolubývajúceho Michaela Rapaporta, alebo Val Kilmer, musím sa priznať, že som dlho nevedel prísť na to, koho ten chlapík "hral" (neprečítal som si záverečné titulky naschvál, aby som som poctivo hľadal vo filme a pretáčal, nakoniec som dospel k názoru, že mohol "hrať" jedine Elvisa). No a napokon je tu, skoro som zabudol, "profesionálna spoločníčka" Patricia Arquetteová, ktorá zahorí láskou k Slaterovi atď. Proste kopa rozličných a pozoruhodných postáv v jednej trošku krvavej romanci. Spolu s Posledným skautom najlepší Scottov film. ()

korbitch22

I přesto že na filmy koukám přes dvacet let a jsem velikým fanouškem Quentina Tarantina, Pravdivá Romance mi do teď unikala.Je to tím že jsem poslední roky posedlej sledovat spíš filmové novinky a ve starý škole mám spousty nepochopitelných restů a taky tím,že mě odrazovali Takový Normání Zabijáci,které k smrti nesnáším,až smrt Tonyho Scotta mě přiměla doplnit si jedno z jeho prý nejlepších děl.Pravdivá Romance nezapře ujetý a vrcholně nadsazený Tarantínův scénář,plný zvrhlejch situací,brutálních hlášek a mraky odkazů.Scottova režie film docela ucelila a podstatně víc z Hollywoodštila,hlavně díky posloupnému ději a nefalšovanýmu happy endu.Bavil jsem nad každou hereckou kreací Christiana Slatera,který mě neskutečně překvapil,sexy Patricia honě potěšila a vůbec film je tak nadupanej hereckejma hvězdama,že nestíháte koho máte dřív vnímat.Nejvíc samozřejmě rozsekal dredatej Gary Oldman a pasáž Hopper vs. Walken slušne zamrazila.Škoda ale té až přílišné nadsázky,skoro až naivity a hlouposti.Některé logické chyby vás totiž neskutečně iritují,hlavně s tím řidičákem nebo chování policejní jednotky.Všechno vychází až moc naivně a perfektně a na to já u scénářů Quentina prostě nevěřím :D Těžko říct jestli by True Romance bylo lepším dílem v potemělejším pojetí samotného Quentina,či jen ten scénář opravdu potřeboval Hollywoodskou ruku Tonyho Scotta.Brad Pitt a Bronson Pinchot ve svých životních rolích....... :D v každyým případě je film tak lehounký že se opravdu hodně jednoduše a pohodově sleduje.Jeden z těch lepších počinů velkého mistra ,tedy myslím tím jak Tarantina tak i Scotta. 75% popravdě se mi dost ulevilo...když jsis sundala sukni a já neviděl žádnýho ptáka :D ()

classic

Jednoznačne najlepší film ‘akčného kráľa’ Tonyho Scotta, ktorý zacházda do rôznych extrémov, že i Alabama schytá strašný výprask, alebo som mal k dispozícii unikátny, lahôdkový casting, kde som mal možnosť zase vidieť, ako sa Gary Oldman špecializuje na stvárnenia všelijakých naničhodníkov, ktorí boli ešte na míle vzdialení od „dobrákov” , typu: poručíka Gordona, alebo, napríklad, strýko Harryho Pottera, Sirius Black. Zahrali si tu ozaj výborní herci, ktorí dostali, menšie, epizodické úlohy, napr. Dennis Hopper, Chris Walken, Samuel Jackson, Brad Pitt... _ Väčšie roly, tie hlavné, stelesnili: Christian Slater a prekrásna Patricia Arquette, na ktorú bolo radosť sa pozerať, i keď nemala na ružiach ustlané, totiž boli na neustálom úteku pred talianskou mafiou, ktorej šéf mal veľmi príznačné meno-Vincenzo Coccotti, čiže bol ale riadny _ _ _ _ _ ! Taktiež majú za zadkami políciu, pričom záverečné zúčtovanie bude v hoteli Ambassador, kam prídu úplne všetci, a tak brutálny masaker visí už na veľmi tenkom vlásku... _ Je tu cítiť rukopis Quentina Tarantina, ktorý nešetrí absolútne nikoho, a dejú sa tu také veci, na ktoré nie je radosť sa pozerať, nevravím, aby si si oči zatváral, ale moc príjemné to určite nie je ! Podľa môjho hodnotenia, som bol v totálnej filmovej extáze, a pozorne som sledoval - Pravdivú romancu, v ktorej si Clarence s Alabamou prežili pestré udalosti, ktoré ich posilnili do budúcna. ()

mat.ilda

Celkem pohodová gangsterka, jen škoda, že se Scott nedržel scénáře doslovně, ještě větší, že jej scénárista nenatočil sám - chybí mi vymazlenost jednotlivých scén, netuctovost hudebního podkresu a větší důraz na herce, naopak, "tarantinovštinou" je vyloženě cítit epizoda o "původu Siciliánů" či výstupy Ch.Walkena, T.Sizemorea i výborného B.Pitta, ovšem celek je nekompaktní a přechody z jednotlivých scén působí násilně a nepřirozeně. ()

sharky

Typicklý Tarantino (i když tentokrát režírovaný Scottem) spousta násilí, krve, drsňáků, suchejch hlášek a hrdinů, který se chovaj naprosto nelogicky. ()

MontyBrogan

Sú filmy, ktoré napísali tak veľkí tvorcovia, že aj keď ich z neznámych príčin natočil niekto iný, je to jednoznačne ICH film. Tak silný scenár dokázali vytvoriť. Play It Again, Sam je ten prípad a True Romance tiež. A tento Quentinov skvost má na dôvažok Tonyho Scotta, ktorému to vo filmoch plných drsných chlapcov so zbraňami, krehkých slečien po ich boku a vtipných dialógov vo vzduchu, jednoznačne ide tiež. Plus Hansa Zimmera, ktorého hudobný motív mi znie asi ako sen o Vianociach. A navyše je tu fakt rôznorodá herecká partia (od Slatera - keď ešte hral áčkové filmy, Patricie Arquette - keď bola ešte naozaj očarujúca, Oldmana - keď ešte stvárňoval tých najväčších grázlov, cez Hoppera ako sympatického otca-policajta, Walkena ako pravého sicílskeho mafiána, Chris Penna so Sizemoreom ako dvojicu náruživých policajtov, až po napríklad Brada Pitta v úlohe huliča alebo Kilmerovho Elvisa), ktorá sa žiaľ už nikdy viac nestretne. Tak poďme na to: Chris Penn R.I.P. Dennis Hopper R.I.P. Tony Scott R.I.P. James Gandolfini R.I.P. Aspoň, že filmy žijú večne! ()

Jinny

Zasloužené čtyři hvězdičky, přestože scénář není na úrovni Pulp fiction a Gaunerů, prostě Tarantinův první a zvlášť v prvních minutách docela osobní pro tohohle maniaka z videopůjčovny ("Ráda pak o fimech mluvím." "Ty jsi holka podle mýho gusta!"). ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera