Gojira se po dlouhé době vynoří opět z hlubin oceánu a začne pustošit vše, co jí přijde do cesty. Vědec Shinoda, zakladatel GPN (The Godzilla Prediction Network), společně se svou malou dcerou Io zasvětil svůj život studiu legendárního monstra a teď má konečně příležitost Gojiru vidět pěkně zblízka. Jenomže Gojira jejich nadšení nesdílí a málem je to stojí život. V tu samou dobu objeví vládní vědci hluboko v Japonském příkopu mimozemskou loď. Chtějí ji vyzvednout na povrch a začít studovat. Jenomže mimozemská loď začne být najednou aktivní, vzlétne a následně přistane na Tokyo Opera City Tower. Vzápětí se ukáže, že jsou odtamtud nelegálně stahována důležitá data a panika začne narůstat. Mimozemšťané totiž hodlají ovládnout Zemi, chtějí změnit atmosféru a ze všeho nejvíc je zajímá samotná Gojira. (SOLOM.)

JohnnyD

Kým skoro všetky diely medzi rokmi 1985-1995 sa snažili byť čím modernejšie a hollywoodskejšie, až tomuto filmu sa to úspešne podarilo. Hlavné postavy sú azda prvý krát v sérii dobre napísané i zahrané a scény s ľuďmi mi výnimočne nevadili. Príbeh má gradáciu a aj keď sa neničí a nebojuje každú chvíľu, nie je to vôbec nuda, práve naopak. Navyše Godzilla prešla zatiaľ najradikálnejším redesignom a vyzerá fakt bohovsky! Najmä tá širokánska tlama je úžasná! Najlepší diel od polovice šesťdesiatych rokov. ()

Campbell

Jedna z nejlepších Godzilých filmů. Akce je tu prakticky pořád a Godzilla tu vypadá dost drsně a fantasticky, a ani gumově moc nevypadá. Dokonce se našlo i pár sympatických herců.ničení budov je tu velmy slušné a celé mi to příjemně uteklo, jen ty efekty létajícího talíře, vypadaly fakt hrozně nevím proč to tvůrci tak blbě udělaly a všechno při tom vypadalo tak parádně. Nicméně parádní Godzillý film. ()

SOLOM.

Když před čtyřmi roky skončila HEISEI Série a Gojira se konečně uložila k zaslouženému odpočinku, mnoho Japonců to společnosti Toho zazlívalo. To se však začalo věnovat jiným projektům a kultovní monstrum tak již nebylo na pořadu dne. Když jej však v roce 1998 Roland Emmerich oživil ve svém „megafilmu“ (tedy alespoň co se očekávání a rozpočtu týkalo), musela zákonitě přijít japonská odpověď. Zvláště poté, co se Godzilla nedočkala moc přívětivého diváckého ohlasu. Společnost Toho tak opět oslovilo režiséra Takao Okawaru a nastartovala další sérii. Pro mne jakožto fandu Gojiry to bylo samozřejmě dobře, ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem byl dost v rozpacích. Nejenomže monstrum dostalo nový vzhled, ale děj se točil okolo mimozemšťanů, což mi moc po chuti nebylo. Především se mi nelíbilo, že třiadvacátý díl (ty dva americké nepočítám) nepřišel s vysvětlením, jak to s Gojirou vlastně je. Přežila snad, nebo jde už o Juniora, který konečně vyrostl? Změna vzhledu mi rovněž nebyla moc sympatická, ale moderní pokrok se prostě zastavit nedá. Navíc tohle mi vrásky nedělalo. Parádní rozjezd a hromadné ničení totiž slibovalo slušnou podívanou a já se opravdu těšil na další parádní porci destrukce Japonských měst a hlavně Tokia. Jenže potom přišla na řadu mimozemská loď a na můj vkus jí byla věnována příliš velká porce celkové stopáže. Takže jsem se zákonitě začal nudil a nemohl se dočkat, až se konečně zase ukáže Gojira, která při první konfrontaci dostala na prdel. Naštěstí si Okawara nechal to nejlepší na poslední půlhodinku a vše se obrátilo k lepšímu. Bylo vidět, že tvůrci hodně zamakali na tricích, které konečně začali vypadat věrohodněji. Samozřejmě se vše neobešlo bez papundeklových baráčků, modelů lodí atd., ale z nostalgického hlediska jsem si konečně začal připadat jako „doma“. Navíc se na scéně objevilo slušné UFO monstrum Orga a finální fight mohl začít... ()

TERRORDROME

Godzilla sa vracia aj po smrti, ešte zubatejšia a ostnatejšia než predtým a hneď na úvod sa efektne uvedie na scénu prežúvajúc loď. Vďaka použitiu počítačových efektov nevyzerá konečne ostrelovanie Godzilly raketami smiešne. Po rokoch sa na scéne opäť objavujú mimozemšťania v podobe obrieho lietajúceho taniera ktorý pristane na streche mrakodrapu a začne hackovať počítače. Táto časť sa pohužial pomerne vlečie a divák len čaká kedy sa už dovalí Godzilla ktorá sa zatial promenáduje niekde v riti. Z taniera nakoniec "vytečie" pekne hnusné monštrum menom Orga,takže sa konečne dočkáme vytúženého zápasu. Ten je však pomerne nudný a fádny, teda až na záber keď si Orga poriadne roztiahne gágor a pokúša sa zožrať Godzillu čo jej ona oplatí tým, že ju brutálne odpáli zvnútra. Napokon Godzilla len tak pre srandu začne vypalovať mesto, japonci len čumia a prihodia pár filozofických postrehov. ()

mrclTV

Ehm, nejako neviem čo napísať. Dosť fádne, mimozemšťanský šuter chce zničiť civilizáciu tým, že zmaže počítačové dáta a ľudia ho chcú zničiť tým, že odstrelia vrchol mrakodrapu, na ktorom zaparkoval. A je tu niekde aj Godzilla a na posledných 15 minút príde aj iné monštrum (na viac asi nevydalo). Divné a hlavne nudné. PS: Efekty su tak zlé, že sú až dobré :D ()

• Tato verze Godzilly, fanoušky pojmenována „Godzilla 2000“, se narozdíl od starších verzí nikdy nedočkala vysvětlení, jak vznikla. (dawe04)