Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

honzic

Bezsporu povedený film, i když trochu místy táhlý až nudný, ale dobrý pro zamyšlení. Pointa je možná překvapivá, ale dá se na ní přijít mnohem dříve. Hodnocení: 80 % ()

Gadamf

Prekrásne dielo. Tak veľmi zamerané na detaily. Tak dôkladné. S Haley Joel Osmentom, ktorý absolútne herecky vládne. ()

MIchael90

Dnes již kultovní horor-thriller, který patří k jasné špičce ve svém žánru. Sice jsem to po 80% stopáže filmu viděl na 4 hvězdičky, díky famóznímu závěrečnému rozuzlení však musím nakonec dát hvězdiček 5! ()

Envy55

Celý film sa tiahne v ponurej atmosfére a to je dobré. Predsa len je to film o duchoch. Obaja herci či už Willis alebo Osment podali výborné herecké výkony. Koniec je už len čerešničkou na torte skvelého filmu. ()

kobras5

Pro mou maličkost bezchybný film s velmi důkladně propracovaným scénářem, který nám až do konce neprozradí nic víc, než by měl. Jediný mínus, který film skutečně má a již zde byl několikrát zmíněn, je fakt, že podívat se na tento snímek znova, tak odpadá ta krása prvotního shlédnutí a celé pointy. 95% (viděno na DVD česky). ()

Domas88

Takovéhle horory jsou opravdu klenoty.. Nemusíte nikomu řezet hlavu, trhat nohy ruce, rozsekat... Stačí použít super nápad, herce co to zahrají dokonale a máme opravdu něco výjmečného.. ()

Bajislaw

V roce 1999 vstoupily do kin dvě budoucí klasiky hororového žánru – Záhada Blair Witch a Šestý smysl – filmy, které mají společné to, že docilují maximálního efektu minimálními prostředky, ale kromě toho se snad nemohou lišit víc. Vedle ušmudlané Blair Witch, kterou nikdo nerežíruje a nikdo v ní nic nehraje, působí Šestý smysl jako drahokam. Dokonale promyšlený, precizně nasnímaný snímek plný profesionálních hereckých výkonů (Oscar pro Toni Collette), ve kterém není nic ponecháno náhodě. Mistrovské dílo! ()

kiararaftl

Temne, mysteriozne, ale ja som uz od vecer s manzelkou uhadla pointu a preto 4 hviezdicky. Osmet bol taky talent, skutocne neuveritelne a je to skoda, ze uz sa velkosti svojich detskych liet nepriblizuje ani nahodou. ()

mkee

Bruceova lekcia psychológie v podaní umných dialógov kulminujúcich do prenikavo mrazivých mystických momentov determinujúcich raketovú éru Haleyho. K tomu všetkému dezert na záver. ()

Dolores Haze

Film mi připomínal Ti druzí - a jelikož ten jsem předtím viděla už několikrát, pointa Šestého smyslu mě zas tak nedostala. Přesto se mi film líbil a možná si ho pustím znovu, abych si ujasnila některé věci. ()

Hruskovice

Tak dlouho jsem shlédnutí filmu odkládal a bál jsem se co od toho čekat. Až nakonec za jednoho ponurého, deštivého tichého večera jsem si řekl to je ta správná chvíle. Ze začátku jsem si tak nějak příjemně užíval ústřední dvojici, výborného H. J. Osmenta a dobrého B. Willise, ale říkal jsem, proč je to tak skvělí vynikající, převratný no a pochopil jsem až od legendární věty "Vidím mrtvé lidi". Od té chvíle chytil film úplně jinej náboj, ani jsem nedutal, zimomriavky jsem měl tak velký, že by mě husy mohly závidět. No a ten závěr, opravdu super.... 5,25/5 (poprvé viděno 13.9.2014 na K3 v UnL s T.H.) ()

elCarda

V mem pripade jsem film nezachytil kdyz byl novy, a mezitim mi uz nekdo ani nevim kdo a kde vykecal pointu. Proto jsem celou dobu videl ty naznaky a ptal se sam sebe, jestli bych to byl byval odhalil nebo ne. Kdyz uz o tom vite, je vam to jasne z kazdeho zaberu s Willisem... Herecke vykony pak jsou uchazejici. Maly herec hraje sice slusne - na dite - ale i tak tech poz moc nema... Proto to bohuzel nemuze byt ode me vice. Coby kdyby se bohuzel hodnotit neda.... ()

Pokahoka

Neviem prečo som sa k tomuto filmu dostala až teraz. Úžasný zážitok a koniec, ktorý ma dokonale dostal. Po dlhom čase môžem povedať, že tento film stál za pozretie. ()

PaTeXx

Nemůžu se ani pořádně vzpamatovat. Všechno (a tím myslím ÚPLNĚ všechno) se v tomto filmu povedlo náramně. Od mrazivé atmosféry přes nepřemožitelný soundtrack až po herecký výkon Haleyho Joela Osmenta. A konec? Nejlepší jaký jsem v životě viděl. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku