Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Kecana

Film s úžasnou atmosférou a dechberoucím koncem, kdy zůstanete zírat s otevřenou pusou. Být v kůži toho špunta, tak jsem šedivá. Díky skvělým hereckým výkonům film stále baví, i když už člověk zná pointu. Duchařské filmy, to je moje :) 10/10 ()

Stepca

M. Night Shyamalan nasadil vysokou laťku už v začátku své kariéry a zatím se mu jí ještě nepodařilo překonat. Šestý smysl je opravdu úžasný snímek, který dokázal krásně zestárnout a stále se drží mezi nejlepšími horory všech dob. Od filmu bych ale nečekal klasický horor, protože nepracuje na bázi jumpscarů nebo na krvavých scénách, ale na komorném a silně emocionálním příběhu ztrápeného chlapce, o kterého se máme celou dobu bát. Tento strach o hlavní postavu funguje díky bezmoci nevinného chlapce, který je pomalu ničen tíhou své schopnosti vidět mrtvé. Celková pointa filmu, další vedlejší témata a finální zvrat se se zajímavým námětem bravurně doplňují, a to je jen jedna z mála věcí, která ukazuje, že je scénář geniálně napsán. I z hlediska filmařiny to je pastva pro oči a já se nemůžu nabažit dlouhých nesestříhaných scén, které přidávají na napětí a estetičnosti. Za zmínku stojí i hravá kamera, která se i nadále objevuje v ostatních Shyamalanovo filmech. Takže pokud jste ještě Šestý smysl neviděli, tak byste to měli napravit, protože se jedná o excelentní záležitost, která vás i odmění za vícero zhlédnutí. ()

Pan.Antonin

Lidi mají nepochopitelnou potřebu vyzrazovat závěr tohoto filmu. Na jednu stranu je to tím, že je překvapivý a zároveň dobře promyšlený (náznaky se ukazují celý snímek), na druhou stranu přece si musí uvědomit, že tím další diváky o toto překvápko ochudí. Nejprve jsem to slyšel v jednom videu na youtube a když se mi to povedlo skoro úspěšně zapomenout, tak mi to připomněla jedna (mimořádně otravná) postava v seriálu FUBAR. Krom toho je to zajímavý thriller, na jehož konci dostaneme ono zmíněné překvápko, zároveň ale věci do sebe zapadnou, příběhy se uzavřou a dočkají se rozuzlení. Krom toho je to dobře zrežírované, hudba je klasicky hororově mrazivá, scénář je promyšlený, postavy jsou dobře napsané a (hlavně od ústřední dvojice) skvěle zahrané. Božský Bruce je skvělý jako vždy a Haley Joel Osment zahrál snad ještě líp než ve Spielbergově AI. ()

F2003F

Pri druhom to nepôsobí tak mimoriadne atmosfericky. Ducharina, v ktorej hlavná postava rušivo irituje bez uveriteľnosti prejavu (čistý opak od A.I.). Bruce ok, mal aj lepšie výkony. V dobrej forme je tu skôr Shyamalan (teoreticky debutujúci). Nič mega sa nekoná a znocu si to už ani nemám prečo pozrieť. Atmosféra fungujúca, ale výsledný efekt nulový. Nadhodnotený film. ()

Kosta

Jedna opravdu skvěle vychytaná závěrečná pointa k nadprůměrné kvalitě filmu nestačí. Netvrdím že Šestý smysl je špatný film. Celou dobu to má tu správnou mrazivou atmosféru. Sountrack je opravdu výborný, dobře zvládnutá režie a herecké výkony přesvědčivé. Přesto ve mě tento snímek nezanechal žádné výrazně hluboké dojmy. ()

Hicks

Výborná duchařina, Willis hraje tak dobře, že jsem tomu ani nemohl uvěřit! Pomalu vyprávěný přímočarý příběh nemá slabinu, působivá kamera a mrazivá atmosféra umocňují dokonalou pointu. Nejlepší Shaymalanův film. ()

Pasternak

Řeknu takhle. Měl jsem strach a budu ho mít do konce života ( no to je asi přehnané ). Každopádně jsem byl unesen hereckými výkony, hudbou, zápletkou, každičkým detailem ( až na jeden ) a samozřejmě pointou, kterou nesmím ani zde opakovat, jelikož kdo neviděl...vidět by měl. Nelhali mi...Nejlepší thriller všech dob. ()

Lada

Docela zajímavý příběh s ještě lepším zakončením, ti chytřejší ho sice odhadnou nějakou dobu před koncem, ale ne zas tak brzy, aby to zkazilo zážitek.Ale na každému (DOLBY) se to asi líbí. ()

Xylobalsam

Parádní psychologický thriller/horor. Skvělé a napínavé od začátku do konce, vrchol filmu se povedl báječně, vše je ještě okořeněno dobrým Willisem, ale Haley Joel Osment předvádí neskutečné vystoupení, je to jistě nejlepší dětský výkon ve filmu. ()

PavHer

Výborný duchařský trhriller a absolutně (bohužel) nejlepší dílo M. Night Shyamalana. Bohužel jsem zmínil proto, že přestože se snaží točit podobné mysteriózní díla, ani jedno tomuhle filmu nesahá ani po kotník a mám strach, že už žádné budoucí ani nebude sahat. Skvělý příběh s dokonalým koncem, po jehož zhlédnutí budete (a musíte) film vidět znova, abyste pochopili na jak dokonalém scénáři je celý film založen. Výborný výkon Willise i Osmenta ani není potřeba zmiňovat. "I see dead people" 100% ()

llollita

Napínavé a originální. Jen je potřeba nenechat si prozradit konec. Ale pokud se přesto stane, že vám nějaký dobrodinec vyzvoní pointu, nemusíte házet flintu do žita. Shyamalan film vede od začátku do konce pevnou rukou - je vidět, že ví o čem točí. Nesnaží se kopírovat obvyklé postupy a tím je přitažlivý. Navíc si dokázal pro dvě hlavní role vybrat přesně padnoucí herce. Haley Joel Osment je sice dnes velmi zpopularizovaný, to ale nic neubírá tomu, že jeho výkon v Šestém smyslu je nadprůměrný a rozhodně se nejedná jen o dětské herectví - tedy hraní sama sebe. Ostatně neznám moc dětí, které by denně prožívali to co malý Cole... ()

shinlove

Mistrnné dílo. Prozatimní vrchol Shyamalanovy kariéry. Málo který film mě na první shlédnutí tak dostal, jako Šestý smysl. Není co vytknout, protože skvělý scénář s režií je podrtržen snad ještě lepšími výkony Bruce a Haleyho. Smekám kloubouk a vzdávám hold... 5* ()

Ladisec

Strhující duchařský thriller s šokujícím závěrem, který budete dlouho rozdýchávat. Vynikající režie a herecké výkony Bruce Willise a Haleye Joela Osmenta. Budete se bát, budete mýt husí kůži a bude vám běhat mráz po zádech a po závěr filmu vám spadne brada hluboko dolu. Skvělý, famózní a úchvatný. Smekám před panem režisérem Shyamalanem. ()

Trescha

Nebýt toho fantastického finále,tak bych pět asi nedal,ovšem když jsem kdysi viděl tenhle film poprvé,tak jsem na to civěl s otevřenou pusou a proto si tenhle film fullhouse zaslouží!!;-) ()

oceanic6

Neviem ako to presne vyjadriť, ale tento film má v sebe niečo čo nemá žiadny iný thriller. Takmer dokonalá ukážka toho ako urobiť thriller. Bruce Willis navyše ukazuje že vie hrať a nekompromisná mrazivá atmosféra vám zalezie až pod kožu. Šokujúci záver navyše patrí medzi tie,ktoré sa aj po druhom pozretí javia ako logické. Parádne dielo! ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku