Útěk z Alcatrazu

• slovenský

Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Lepšie ako som očakával. Clitn Eastwood a jeho výraz, za ktorým sa vždy niečo skrýva sa sem náramne hodí. V podstate sa jedna o taký pomalší film, ale výprava, väzenské prostredie filmu a dobra hudba pridávajú filmu zaujímavé atmosféru, k tomu si prirátajme Clinta a jeho šikovné nápady a dostane nadmieru vydarený film. 80% - 4*(31.10.2017)

O útěku z Alcatrazu. Co víc na tom komentovat? Že mám rád filmy s plánem, s útěkem; a i když jsou takhle přímočaré a – jak píše Djkoma – působí na dnešní dobu lehce zastarale, mně to ke spokojenosti stačí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba ? | humor 0 | akce 0 | napětí 4 | pustil bych si znovu 7(6.3.2013)

Solidní útěkářský film, dokonce z toho nejpevnějšího vězení a navíc s chlapáckým Clintem Eastwoodem. Jenomže závěr je nemastný neslaný a celkově filmu chybí trochu více napětí. Motýlek, Shawshank, Zelená míle, Con Air, nebo Velký útěk jsou prostě větší pecky. Některé dilalogy ovšem sedí - např. mezi vůdcem černošských vězňů a Morrisem: "Řekl bych, že existujou přesně dva důvody, proč sis nesedl na můj schod. Buď se prostě bojíš, nebo nesnášíš negry. Tak kterej je to, je to strach?" - "Ne. Nesnáším negry." http://www.youtube.com/watch?v=88f13cTSnOs Trailer: http://www.dailymotion.com/video/x9jt9u_escape-from-alcatraz-theatrical-tra_shortfilms(25.7.2010)

Brilantni thriller a dalsi uspesna spoluprace dua Eastwood Siegel skvela atmosfera a celkem realisticka ukazka zdlouhavych priprav uteku z nejstrezenejsiho vezeni hlavni hrdina se posouva doslova po centimetrech pri nekterych scenach jsem vzrusenim nedychal jenom skoda ze ten konec uz mi prisel takovej moc rychlej a trochu odbytej ale jinak urcite v ramci zanru spicka a jedna ze starych dobrych klasik let minulych(15.2.2013)

Frank Morris a bratři Anglinové - Ptáčník z Alcatrazu, by měl z těchto tří opeřenců, co frnkli z klecí, dozajista radost.. Poctivě natočený útěk bez festivalu náhod a scénáristických salt ala Prison Break a v mnoha ohledech neodiskutovatelná inspirace pro vězeňská dramata Darabonta, jenž se však na rozdíl od Siegelova strohého realismu více zaměřil na epičnost a postavy (obojí má své kouzlo). Otevřený konec je lahůdka a jelikož hoši z "MythBusters" dokázali, že za daných podmínek lze na raftu z nafouklých kabátů zátoku překonat, není důvod nevěřit odkazu žluté chryzantémy..(22.7.2010)

• - Dozorce v truhlárně se jmenuje Zimmerman, což je německy tesař. (Kulmon)

• - Ve filmu bratři John (Fred Ward) a Clarence (Jack Thibeau) Anglinovi nastoupili trest v Alcatrazu společně, ve skutečnosti tomu však bylo jinak. John dorazil do této věznice 21. října 1960, zatímco Clarence až 10. ledna 1961. (Posheidon)

• - Potřebnou elektřinu si museli tvůrci na ostrov přivádět kabely o délce 15 mil ze San Francisca. (Elisebah)