Útěk z Alcatrazu

• slovenský

Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Tento film má niečo do seba. Páčil sa mi ale čakal som asi trošku viac. Inak Clint Eastwood nie je moj najobľúbenejší herec ale tu bol ozaj dobrý. Lepší bol akuráť iba v Unforgiven. Film o borcoch ktorí ušli z najobávanejšieho väzenia na svete. Skála. V nejakých momentoch mi to pripomenulo Shawshank. V celku dobrý film ktorý nenudí a okrem toho skutočný príbeh. 85%(27.9.2008)

Ó jak jsi kráááásné Seeen Frenciskóó... Další klasika, kterou při psaní SHAWSHANKU (i MÍLE) určitě poctivě nakoukal Stephen King (příběh je o něčem jiném, ale hřiště je úplně stejný). Clintovi člověk samozřejmě fandí od samého začátku od jeho příchodu do věznice. Atmosféra se blíž a blíž závěru pěkně zažere pod kůži a pustí vás až v titulcích.(19.10.2009)

"Když nedodržuješ zákony společnosti, pošlou tě do vězení. Když nedodržuješ vězeňské předpisy, pošlou tě k nám." A jelikož si Frank Morris, vězeň číslo AZ 1441, kromě práva mluvit a pracovat, udělil ještě právo na vycházku, tak je o zábavu postaráno. Pro mne to byl tedy náročný film. Já jsem do toho totiž šel s Frankem, takže jsem mu pomáhal vymýšlet plán útěku, kontroloval jsem pohyb strážných, škrábal jsem lžící železobeton a přitom jsem se pokoušel neohnout ve sprše pro mýdlo. Jak říkám, bylo to náročné, ale pak jsem si uvědomil, že někde je chyba. Nebo opravdu v Alcatrazu seděli převážně sympatičtí smolaři a hlídali je výhradně sadističtí psychopati?(21.10.2018)

Film o jednom slavném útěku z věznice, která se stala legendou. Nejeden moderní snímek o útěku z vězení z něj dodnes těží a i když nepatří k těm vůbec nejuznávanějším ve svém žánru, je považován za nezpochybnitelnou klasiku. Výborné obsazení v čele s Clintem Eastwoodem a především úsporný scénář, který nijak nerozptyluje divákovu pozornost líčením minulosti svých hrdinů nebo jejich duševními pochody a soustředí se na samotnou přípravu a uskutečnění útěku. Celkový dojem: 80 %. Nejednoho diváka možná bude iritovat otevřený konec, který ale odpovídá faktu, že o osudu skupiny vězňů, kteří se skutečně pokusili z Alcatrazu uniknout, není nic známo.(16.3.2010)

Dalsi skvely film z väzenskeho prostredia o planovanom uteku z väzenia, z ktoreho este nikdy nikto neusiel. Napad na utek bol premysleny dokonale, podobne ako aj v Shawshanku, aj ked nebezpecni boli dozorcovia, ktori im stale dychali na chrbat a prave to napätie vyvolavalo dobry dojem z filmu. Skoda, ze som si nevsimol, ktory z nich tam bol Danny Glover... 28.09.2010 ________ Clint Eastwood - (Frank Morris) +++ Patrick McGoohan - (Warden) +++ Roberts Blossom - (Doc) +++ Jack Thibeau - (Clarence Anglin) +++ Fred Ward - (John Anglin) +++ Paul Benjamin - (Angličan) +++ Larry Hankin - (Charley Butts) +++ Produkcia: Don Siegel +++ Hudba: Jerry Fielding +++ Nemecka Cinema - 100%(28.9.2010)

• - Na motivy tohoto filmu vznikla počítačová hra. (Lucas87)

• - Potřebnou elektřinu si museli tvůrci na ostrov přivádět kabely o délce 15 mil ze San Francisca. (Elisebah)

• - Frank Morris a bratři John a Clarence Anglinové už nebyli nikdy znovu spatřeni a jsou vedeni jako pohřešovaní a pravděpodobně utonulí. (CrypzzXD)