poster

Útěk z Alcatrazu

 • anglický

  Escape from Alcatraz

 • slovenský

  Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Clinta jako herce jsem nikdy extra nemusel, ale tentokrát se do role vězně skvěle hodí. Sám se tomu až divím. Útěk z této věznice totiž není nudný film, jak jsem očekával a obsahuje pěknou řádku v budoucnu odkazovaných momentů (BS 33 a 1/3 hadr). Útěk z Alcatrazu v porovnání s dnešním např. Prison Breakem působí zastarale, ale má své kouzlo a atmosféru v klasickém oldschool stylu bez zbytečně levných momentů. Ty 4* jsou zasloužené, ale při druhém podívání bych asi zmírnil na 3*.(2.2.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Když nedodržuješ zákony společnosti, pošlou tě do vězení. Když nedodržuješ vězeňské předpisy, pošlou tě k nám." A jelikož si Frank Morris, vězeň číslo AZ 1441, kromě práva mluvit a pracovat, udělil ještě právo na vycházku, tak je o zábavu postaráno. Pro mne to byl tedy náročný film. Já jsem do toho totiž šel s Frankem, takže jsem mu pomáhal vymýšlet plán útěku, kontroloval jsem pohyb strážných, škrábal jsem lžící železobeton a přitom jsem se pokoušel neohnout ve sprše pro mýdlo. Jak říkám, bylo to náročné, ale pak jsem si uvědomil, že někde je chyba. Nebo opravdu v Alcatrazu seděli převážně sympatičtí smolaři a hlídali je výhradně sadističtí psychopati?(21.10.2018)

 • anderson
  *****

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.200?+PREMIÉRA NA STV 1 = 8.2.2019, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 200?) = ŠTEFAN MANDŽÁR - Považoval som tento film vždy za skvelý. Ale až keď som zhliadol akýsi dokumentárny seriál o útekoch z väzenia (na STV 2), zistil som, že SIEGEL ani nemusel príliš fabulovať. ÚTEK Z ALCATRAZU je totiž takmer absolútne dokonalou hranou rekonštrukciou tohto prípadu. Jediné čo ma "zožiera" je otázka či sa Frankovi nakoniec podarilo zachrániť alebo odpočíva na dne San Franciscskej zátoky. (15.8.2007)(15.8.2007)

 • Z0oMb3E
  ****

  Jeden z najlepších filmov u úteku z väzenia. Pozerať tento film a nespomenúť Shawshank sa jednoducho nedá. Je tam veľa paralel, ale prevedenie a útek je osobitý a vlastný. Clintova charizma dostáva film do iných sfér. Ďalej snímok ovenčuje aj fakt, že je natočený podla skutočnosti. Vo filme je krásne ukázané, aké maličkosti držia väzňov pri zdravom rozume, a čo sa stane, ak sa im tie maličkosti vezmú. Psychológia a akcia tu pracuje na plné otáčky a drží diváka priklincovaného pred obrazovkou. Odporúčam...(29.4.2010)

 • Ištván87
  *****

  Vzhledem k tomu, že jsem pět hvězdiček dal i Shawshanku, který se tímto dílem na každém druhém kroku přinejmenším inspiruje, tak je nemůžu nedat tomuhle filmu, který narozdíl od Shawshanku není pohádkou pro dospělé, ale vcelku realisticky pojatým příběhem, u kterého budete občas zatajovat dech a kde si člověk potvrdí že Clint Eastwood není jen geniální režisér, ale taky skvělý herec....(23.7.2010)

 • - Jeden z mnoha mýtů o Alcatrazu je, že je nemožné přeplavat z ostrova na pevninu kvůli žralokům. Ve skutečnosti v zálivu nejsou žádní žraloci, kteří by pojídali lidské maso. Pouze žraloci krmící se na dně zálivu. Hlavními překážkami byla studená voda (kolem 10° C), silný proud a vzdálenost od pobřeží (skoro 2 km). Pokud je ale osoba trénovaná, má dobrou fyzickou kondici, je možné v takto studené vodě přežít a odolat silným proudům. (Lucas87)

 • - Dozorce v truhlárně se jmenuje Zimmerman, což je německy tesař. (Kulmon)

 • - Je to naposledy, co spolu pracovali režisér Don Siegel a herec Clint Eastwood. Z jejich předchozí spolupráce vzešly filmy: Cooganův trik (1968), Dva mezci pro slečnu Sáru (1970), Oklamaný (1971) a asi nejznámější titul Drsný Harry (1971). (CrypzzXD)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace