poster

Útěk z Alcatrazu

 • USA

  Escape from Alcatraz

 • slovenský

  Útek z Alcatrazu

Drama / Thriller

USA, 1979, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ****

  Clint Eastwood bude pre mňa vždy ten najväčší hollywoodsky pištoľník. Veľký westernový hrdina. Drsný, mlčanlivý chlapík za ktorého hovoria jeho zbrane. No tento herec vedel využiť svoj prirodzený talent a mužnú charizmu aj vo filmoch, ktoré nemajú s divokým západom nič spoločné. Jedným z nich je väzenská akčná dráma "Útek z Alcatrazu". Eastwood stvárnil väzňa Franka Morrisa, ktorý sa ocitne v najprísnejšom americkom nápravo-výchovnom ústave. V kriminále z ktorého ešte nikto neušiel. On sa však o to pokúsi. Podarí sa mu to? To nebudem prezrádzať. Napíšem len, že je to kvalitný, chlapácky film odohrávajúci sa výlučne v prostredí obávaného Alcatrazu. ****(23.3.2014)

 • Fiftis
  *****

  Príbeh podľa skutočnej udalosti o jedinom evidovanom úspešnom úteku z Alcatrazu nehovorí o tom, či bol dotiahnutý do konca - je však presnou rekonštrukciou a záznamom jej priebehu. A zároveň klasickou väzenskou drámou, kde sa osudy tamojších, miešajú do jedinečného koloritu nenávisti v kontraste s priateľstvom na život a na smrť.(22.8.2013)

 • Hrabka
  *****

  Skvělý útěk z vězení, navíc podle skutečné události, paráda. Právě fakt, že je film natočený podle skutečné události, mu dodává tu pravou šťávu. "Michael Scofield z Prison Breaku se asi trochu přiučil." Útěk jak má být, navíc nejasný konec je ten nejlepší. Klintystůta moc nemusím, ale tady ta role mu prostě sedla. 90%(18.8.2010)

 • Djkoma
  ****

  Clinta jako herce jsem nikdy extra nemusel, ale tentokrát se do role vězně skvěle hodí. Sám se tomu až divím. Útěk z této věznice totiž není nudný film, jak jsem očekával a obsahuje pěknou řádku v budoucnu odkazovaných momentů (BS 33 a 1/3 hadr). Útěk z Alcatrazu v porovnání s dnešním např. Prison Breakem působí zastarale, ale má své kouzlo a atmosféru v klasickém oldschool stylu bez zbytečně levných momentů. Ty 4* jsou zasloužené, ale při druhém podívání bych asi zmírnil na 3*.(2.2.2005)

 • 3DD!3
  *****

  Ó jak jsi kráááásné Seeen Frenciskóó... Další klasika, kterou při psaní SHAWSHANKU (i MÍLE) určitě poctivě nakoukal Stephen King (příběh je o něčem jiném, ale hřiště je úplně stejný). Clintovi člověk samozřejmě fandí od samého začátku od jeho příchodu do věznice. Atmosféra se blíž a blíž závěru pěkně zažere pod kůži a pustí vás až v titulcích.(19.10.2009)

 • - Frank Morris (Clint Eastwood) si v Alcatrazu odpykával trest za ozbrojenou loupež. Bratři John (Fred Ward) a Clarence (Jack Thibeau) Anglinovi si pobyt ve vězení "vysloužili" přepadením banky. (Yokolobuna)

 • - Clint Eastwood se při natáčení coby Morris pohyboval v prostorách autentické věznice a mnohdy si zakusil pocity skutečných vězňů, neboť většina scén se točila bez kaskadérů. (Zdroj: Cinema) (Terva)

 • - Alcatras se nachází na skále, což o to více znemožňovalo případný únik, přesto však se o minimálně třech útěcích v pramenech hovoří, avšak doposud bez vyjádření oficiálních míst ani s odstupem mnoha let. (Lucas87)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace