Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

mala_kea

Poctivý akční thriller, u kterého se můžete v klidu svalit do gauče, vypnout mozek a užívat si Jacksona, který se s ničím rozhodně nepáře. Taková jednohubka po namáhavé středě. ()

Rockerman

Ne příliš dobře natočený thriller o honbě za bohatým floutkem, který stale uniká spravedlnosti. Místy se příběh snaží být příliš drsňácký a sklouzává tak až do parodie. Také dialogy rozhodně nejsou ozdobou filmu. Škoda Balea i Jacksona mám rád, ale toto dílko už podruhé vidět nemusím. ()

chrispe

Není nad to probudit se ve tři ráno a prostě opět neusnout. To pak člověka napadne i zapnout bednu a spokojit se ubohým nočním programem. A tak jsem narazila na tento film. A... nebylo to zase tak špatný. Místy úsměvný, ale ono to tak asi mělo bejt. Žádnej stres, drsňáckej detektiv, pár zkorumpovanejch poldů, bohatej bílej padouch, kápo černej padouch. Víckrát vidět rozhodně nemusím. ()

strikeman

Tenhle Shaft na rozdíl od pokračování 2019 ví, čím chce být. A já si na rozdíl od ostatních myslím, že tato vážnější poloha mu sekne více ... 65% ()

GOREGASM

Zatraceně stylová záležitost se superdrsňáckým Samuelem, vymazleným mehiko gangsterem, Jeffrey Wrightem a superhajzlem, Christianem Balem. Smoothly. Tohle anglické slovíčko milimetrově vystihuje ten feeling, který u téhle nadsázkou nešetřící kriminálky zažijete. Je moc dobře, že Shaft umí zabrnkat i na vážnější strunu hlavně ve vztahu k Baleově postavě, ale ten houpavý nadhled mu převážně z ksichtu nemizí. Tohle slovo používám minimálně, ale tohle bylo fakt goddamn cool, you Kentucky Fried Motherfuck :-) 90% ()

Barak

Přesně na tenhle film se hodí označení "hrozně "cool"". Jackson je tu za opravdového drsňáka, který kosí nepřátele podezřele lehce, nicméně mu to věříte, neboť na to vypadá. Je to svižné, nemá to moc dobrý scénář a Bale tu jako záporák moc nefunguje - furt má stejný ksicht a chová se jako pako. Jinak dost solidní akčňárna, skvěle koukatelná oddychovka.... 7.5/10 ()

cerbygerby

Dobrá krimoška s kvalitním obsazením. Hned od začátku se něco děje a udržuje to napětí až do konce filmu, takže jsem se dost bavil..kvalitní 4* ()

Ondr@932

Čekal jsem pořádnou akční pecku, ale nakonec to byla taková akční pecka, že jsem u toho ke konci usnul. Průběh filmu byl celkem dobrý, ale nikoliv výborný. 50% ()

Zombo

Velký Samuel odvedl opět poctivou práci, zahrál skvěle svou roli respektu budícího drsňáka a má bezesporu největší zásluhu na tom, proč se mi Shaft tak líbil. Sice tolik černejch hlav jako v tomto filmu maj snad jenom v kuchyni KFC (citováno z Červeného trpaslíka, nemyšleno rasisticky), ale i to je pro mě plus, protože afroamerická vzájemná komunikace a vůbec celé chování se mi líbí, když se to hodí a není to zase moc přehnané. Svižnost, akčnost, "jacksnost" & black brothers = 4 pěticípý. ()

Odpadlik

Tenhle film inspiraci filmy a seriály 70. let nezapře. Teď jsme ale v New Yorku na přelomu Milénia a všechno je v jiném, modernějším, svižnějším kabátě. Přesto jsem si nemohl nevšimnout občasných hluhých míst a na konci filmu jsem přemýšlel, proč vlastně chci dát tomuhle filmu čtyři hvězdičky, když de facto dějová linie nic nového nepřináší (snaha uchránit svědkyni před začátkem soudního procesu). Snad pro příjemný výkon Samuela L. Jacksona, snad pro ten nadhled a vtip a v neposlední řadě kvalitní soundtrack. Škoda jen, že Christian Bale (vzpomínám na jeho excelentní výkon v Americkém psychu), coby "hlavní záporák" nedostal více příležitostí. Zpočátku to vypadalo, že bude Jacksonovi důstojným soupeřem, že to nebude jen ten hodný hošík z Harvardu, co se bojí soudního procesu, ale když musel nakonec s schlíplými uši prodávat na ulici drogy (copak nenaznačili tvůrci v úvodu, že je zazobaný až dost?), to už bylo opravdu ulétlé. ()

Menja

V tomto filme bolo až príliš veľa namachrovaných černochov a latinov. Síce Samuel si to môže dovoliť, ale čo je veľa, to je veľa. Mám na mysli hlavne tú scénu v podniku, kde Shafta balí čašníčka a on je proste majster sveta. No a odíde od polície a napriek tomu môže vystrieľať kopu podobne namachrovaných gangstrov? Len tak, lebo chce dostať namachrovaného arogantného belocha? Akože v mene spravodlivosti alebo svojho namachrovaného ega? Ešteže tam bol Christian Bale, ktorý tú kopu farebných trochu vyvažoval, aj keď bol sám rovnako namachrovaný. Toni Colette to moc nezachraňovala, nedostala moc priestoru. Myslím, že z môjho príspevku je úplne jednoznačné, na koho strane som počas sledovania filmu stála. Ale možno som mala len zlý deň a preto je moje hodnotenie také aké je... ()

waska

Drsnej Shaft je vážně drsnej, což z toho dělá celkem slušně povedenou kriminálku. Christian Bale jako zabijácký chladnokrevný synáček vysoce postaveného tatíčka je lahodnou třešničkou na dortu. ()

BLabaKAn

Drsnej film s drsným Samuel L. Jacksonem. Film nabírá obrátky už v prvních pár minutách filmu. Jackson působí ve filmu dost drsně a chladně, jde si prostě za svým dokuď toho nedocílí. Christian Bale zde odvádí taky slušnou prácičku, takovýho provokaterskýho mazánka. Nadprůměrný akční thriller, který určitě pobaví. ()

Camarro14

... nemasté, neslané ... Bale je tu ouško a Samuel měl v životě už drsnější role - tahle je čajíček oproti nim aneb nasranej výraz není všechno ... ()

E lan

Zobáček Bale v nezvykle negativní roli - to docela ujde, Jackson jako drsnej polda - ale jo to taky. Jinak ale až příliš standardní podívaná s malinko překvapivým koncem. Kdo ale neuvidí o nic nepřijde. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton