Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

kloubich

Přestal jsem kvůli nim chodit do skauta, to pár hvězd zaslouží, ale když to vidím po letech tak musím říct, že to je celkem slabota. Želvy jsou opravdu teenageři a podle toho se chovají, nejvíc mě štvou dlouhé dialogy během soubojů, kdy postavy stojí naprosto bez hnutí (jen se jim hýbe pusa) a během rvačky, řeší naprosté banality, aby po pěti minutovém monologu mávli zbraní, a zničili trpělivě čekajícího footbota. ()

Mrtvobog

Animované a staré Ninja korytnačky sú nostalgia a kult (ale vždy som na meno dákej korytnačky zo štvorice zabudol a nevedel si naň spomenúť). Ešte mám dáke diely aj na VHS-kách. Sršala z toho dosť dobrá akčná atmosféra (dosť často som fandil záporákom). Škoda, že už to v TV nedávajú (možno by som zmenil svoj postoj k TV). ()

sajez

Kdyz clovek se zelvami vyrusta tak nemuze hodnotit jinak.Mel jsem Turtles uplne vsude tricka.teplaky,ponozky,figurky,comics atd.Dokonce jsme meli v planu ze budem bydlet v kanalu:o) ()

mine.slayer

V době uvedení to byl naprostý fenomén, měl jsem Donatela a žil tímhle želvím šílenstvím. Teď po těch letech s odstupem dospěláka to vidím asi už prostě jinak, ale vtip tomu stále nechybí a oceňuji ho možná ještě více než dříve. ()

Knotovka

JAJ! Stará dobrá OK3, veřejnoprávní televize si užívala poslední roky monopolu a někde v předaleké galaxii už si pan Železný stavěl svoji hvězdu smrti... to byly časy!!! Kde je dnes ten malej klučina, kterej znal nazpaměť úvodní znělku (samozřejmě úplně blbě - týnejč mjůtant nindž trrrtls a tak dále :) kterou si nahrál na starou dobrou kazetu, starým dobrým kazeťákem z Tuzexu značky Toshiba. Kde je mu konec?!! ()

sha.piro

Pokud patříte do stejné věkové skupiny jako já (31) a v mládí jste také propadli čtení komixů a zamilovali si (kromě Kačerů od Disneyho, či Čtyřlístku) i Ninja Želvy a sledovali své oblíbené hrdiny také v seriálové podobě, jistě se stal vaší "srdcovou záležitostí". S odstupem času jsem si řekl, že bych si mohl zavzpomínat na své dětství a koupit si nějaká ta DVD-čka svých dávných hrdinů a porovnat svou oblíbenou verzi z roku 1987 s jejich mnohem mladšími verzemi. Tato verze je sice verzí nejdětštější, ale taky asi nejpřátelštější. Nejvíce vykresluje spojenectví želv se svým mistrem a také April. Co se týká jejich nepřátel, Krang s Trhačem a jeho kumpány RockSteadym a BeeBopem jsou mi tady nejsympatičtější, byť vesmírný "nášup", který tomu dodala variace z roku 2003 měla taky něco do sebe. I Karai se mi tu líbila. Vlastně všechno tu bylo líbivé. I Technodrom. Prostě tahle animačka má v sobě mnoho věcí, kvůli kterým bude nepřekonatelná : ) Dalšími verzemi (které ohodnotím později) jsou: http://www.csfd.cz/film/262047-zelvy-ninja/ * http://www.csfd.cz/film/24852-zelvi-nindzove/ * http://www.csfd.cz/film/223252-zelvy-ninja/ * http://www.csfd.cz/film/306863-zelvy-ninja/ ()

Nathaniel8

Ve své době jsem na tom vyrůstal a stejně jako já i polovina školy. Jako kluka mně nejvíce bavil Donatello. Díky želvám jsem objevil kdo byl Donatello, Raphael, Michelangelo a Leonardo. Takže seriál pobavil a i něco málo naučil. Za mne 5*, pokud se na to dívám očima dítěte. A Tříska? To byl krysa. A nejsilnější zážitek? PIZZA! ()

Mark1983

Jako malý jsem to sledoval pravidelně v televizi a byl jsem nadšený. Tohle je prostě nestárnoucí klasika, jenž nepřekoná nic, co bylo natočeno po tomhle na stejné téma. Byli to roztomilí želví ninjové milující pizzu a bojující za spravedlnost. ()

Honza__St.

Suverénně nejlepší ze všech filmových a seriálových zpracování, kterému ty ostatní nesahají ani po kotníky. Největší borec samozřejmě Michelangelo. A April je jedna ze dvou největších koček animované tvorby (druhou je Gedžitka z RR). Jediná škoda je, že hned po první sérii začali na seriál ze všech stran útočit cenzoři, a tak už od druhé série se víc a víc z boje Želv se superpadouchy Trhačem a Krangem na život a na smrt stávala hra na kočku a na myš. To, spolu s vysokým počtem dílů za sezónu, zapříčinilo postupný úpadek seriálu, takže pozdější řady už jen vaří z vody. Snaha seriál oživit a zmodernizovat v podobě dílů s červenou oblohou, a nakonec i s novými zlosyny, jej naopak dorazila. ()

ronyyy

Cca v 10 letech můj bezkonkurenčně nejoblíbenější animák a dodnes mi přináší nostalgii. Řekla bych, že to byl možná právě on, kdo odstartoval můj zájem o asijskou kulturu a bojová umění.... vůbec to nebylo kvůli Rafovi, kterej byl vždycky hot (mrk mrk). ()

ado7

Trošku kosrbatá animácia, dej stále o tom istom, ale komu to vadí??? Však je to klasika a ako decká sme to žrali :o)) ()

Moskowitz

Nevím, čím to je, ale když jsme si hrávali na želvy ninja, tak chtěl být každý Donatello... Dneska už bych se na to nedívala, ale tenkrát v dětství jsme na to hleděli celá rodina, já, máma, táta i o 7 let starší brácha... A bylo to super! ()

stenyek odpad!

Jako dítě jsem na to koukal protože to bylo trendy, dnes bych si radši nafackoval. Myslím že to značně přispělo k debilizaci mojí generace... ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)