Pomsta

• USA The Protégé (více)

Anna (Maggie Q), kterou jako dítě zachránil a vycvičil legendární zabiják Moody (Samuel L. Jackson), je nejtalentovanější placenou vražedkyní na světě. Když je však Moody - muž, který pro ni byl jako otec a naučil ji vše, co potřebovala vědět o důvěře a přežití - brutálně zabit, Anna přísahá pomstu. Jakmile si s ní tajemný vrah (Michael Keaton) začne hrát na kočku a myš, jejich konfrontace se stane smrtící. (HBO Europe)

Maximilianus

Akčná jednohubka s lahodným Samuelom L. Jacksonom,  ktorý už hrá stále iba tú istú lahodnú postavu s inym menom a za iných okolností. Akcie tam bolo dosť, príbeh bol jednoduchý, spracovanie trochu nudné,  ale na jednorazové zabavenie to stačilo. Iba som moc neveril chémii medzi hlavnou hrdinkou a Michaelom Keatonom. 6,4/10. ()

bearmeedek

Několikrát opakované téma, které většinou stále funguje. Tato pomsta nám sice dlouho v hlavě nezůstane, ale je natočena klasickým stylem, žádná zběsilá moderna s bičující techno hudbou. Sice by této "klasice" neuškodilo větší napětí, ale vynahradí to hvězdy první kategorie. Určitě na poutavost má vliv (ne pro každého) Maggie Q, která je na obrazovce většinu času. Hodnocení jsem trochu nadsadil. ()

mira.l

Sice jsem tu hlavní zápletku, kdo, kdy jak a proč Anně jako dítěti ublížil, tak nějak od začátku skoro až do konce moc nepobíral, či spíš jsem zpočátku moc nechápal, proč hledala, koho hledala, ale o to tady asi až tolik nešlo. Když divák tolerantně přimhouří oči nad "jistými nedostatky" (např. by mě dost zajímalo, o co si tak bleskově přeřízla stahovací páskou spoutané ruce aniž by si ublížila poté, co se jí pokoušela parta nabušenců pověsit, co bylo na té posteli tak ostrého, a našlo by se toho víc), tak je to docela koukatelná akční jednohubka, která úplně neurazí. ()

Inozuka

Parádní female akční stylovka s neuvěřitelným tahem na branku a solidním řemeslným provedením. A to říkám s vědomím, že tu asi není jediné akčňácké klišé, které by nebylo použito. Maggie Q jsem do téhle doby neznal, ale je skvělá, film táhne a ten stojí především na kontrastu jejího sex appealu s nekompromisním přístupem k řešení problémů. Už dlouho jsem se u akčního film takhle nepobavil. ()

Crosshair

Prima odsypajici akcnak, ktery krasne vypada ( jde videt, Martin C. je proste jina liga) a kde se porad neco deje. Co film za me zbytecne srazi je absence poradneho finale. ()

Brooks

Dejová kostra The Protége je to najohranejšie klišé, aké sa dá v akčných revenge thrilleroch nájsť. Navyše operuje s naozaj hlúpymi a spomaľujúcimi dejovými zvratmi, ktoré nás v druhej polovici odďalujú od záverečného akčného inferna, ktoré s napätím očakávame a ktoré nakoniec nedostaneme. Našťastie režisér Campbell akciu vždycky točiť vedel a tu to opäť dokazuje. Prestrelky aj kontaktné súboje sú podané oldschoolovo, prehľadne, Maggie Q je v nich rovnako obratná a uveriteľná, ako je sexi vo večerných šatách. Obsadenie Michaela Keatona do úlohy jej protipólu rozporuplné. Herecky to zvláda bravúrne, ale na tento typ postáv už nesedí vekovo. Ich spoločná scéna v reštaurácií je najlepším momentom filmu. Hlavný záporák nevýrazný aj motiváciou aj hereckým predstaviteľom. Posledný záber by som strihol o dve sekundy skôr. 3* ()

pushover

Áčkově natočený béčko se sexy zabijačkou a stárnoucíma napuchlejma kdysi hvězdama. Otylému Keatonovi se ta hbitost v akčních scénách prostě věřit nedá, ale na Roberta Patricka aka T-1000 je už fakt smutnej pohled. Jinak, jednohubka na jedno zkouknutí. ()

Shitonit

Jako úplně upřímnou duší promyšleno... na pět hvězd to v zásadě nemá, ale nedovolí mi to jinak, páč? Jak vjetnamská kočka, udělá z bohapustejch rumunskejch přizdisráčů dokonalou českou sekanou, mě fakt nakoplo, no a zatímco jsem první polovinu pracně protápal, tápaje k smyslu toho, tak druhou půlku jsem si pro jistotu dobře promazal, a dobře jsem udělal, páč to byl prdelní nářez, bohatě prokládanej oduševnělem, rvačkama (dnes fajtama) dále řekl bych střílečkama, jebačkama... chvílemi doslova, páč buď mě zabij nebo vošukej tam fakt bylo očekávaný a patřící, no a v neposlední řadě dokonale Samuelovej Samuel, no a ta Megí, no a to celý do kupy... prostě nou mozeg, a pakáž fak lahůdka. A v klidu se pak můžete nechat vojet. Nebo sejmout. Howkg. :-) ()

maramashi

Nesympatická herečka, scenár písaný na kolene a chabá réžia. Film v celku sklamanie keďže som čakal niečo revenge vyraďovačka v štýle Kate no k ničomu takému nedošlo.  Až na dve dobré akčné scény dopadli ostatné na úrovni "B" filmu a ku koncu ktorý neviem či bol viac bizarný alebo predvídateľný sa radšej ani vyjadrovať nebudem. Nedá sa aby som nespomenul pokus o "vtipný zvrat" ktorý bol pocitovo taký ako keby som si trhal nechty počas vazektómie. Michael Keaton bol pomerne chladný a nevýrazný, Robert Patrick hral dokopy asi 3 minúty a jediný kto si udržal svoju moju úctu a ťahal celý tento film bol Samuel L. Jackson ktorý bol pomerne tiež málo na obrazovke no bol pekný pohľad vidieť ho opäť v nejakom novom filme. Pred pár rokmi  by som to bral ako nadpriemer ale dnes už asi nie no. 40% ()

papadoce

Takéto filmy majú niekoľko spoločných čŕt a jeden zásadný veľký otáznik. Ak je ten zodpovedaný správne, sme na pol ceste k úspechu. Druhú polovicu úspechu tvoria potom hudba a čo najmenšia stupidita dialógov. Aby som vysvetlil tie črty, jedná sa väčšinou o pornohviezdu v hlavnej úlohe, pár starých pardálov, ktorí síce majú meno ale aj najlepšie časy za sebou a pomerne jednoduchý príbeh. Tým otáznikom je akcia. Ak to nedodrbe režisér, kameraman ani strihač, tak skalnému fanúšikovi akčňákov tie spoločné črty vôbec nevadia, niekedy práve naopak dodávajú iskru. To je prípad Pomsty. Hlavná hrdinka má ešte aj civilné porno meno, Samo, Mišo a Robo sú starci s hviezdnou kariérou, hudba moderná vhodne použitá, akčné scény lepší priemer plus, niektoré dokonca celkom chuťovkové. Ja myslím, že až na pár exemplárne béčkových momentov (nekonečné zásobníky pri streľbe do stropu) sa jedná o viac ako slušný akčňák. Čo by Netflák za také dal. Ja by som v hlavnej úlohe videl radšej inú roštenku, než Megí Kjú, ale nevadí. Tak asi v polovici som si povedal, tri je málo a štyri veľa, ale rozhodnem sa teda až podľa finále. Potom bohužiaľ prišla jediná dialógovo stupídna scéna s pištoľami v rozkrokoch a trochu zbytočná romanca medzi štyridsiatničkou a sedemdesiatnikom a dávam tri, ale pozrite si to. Nie je to úplná strata času a 60% je za toto primálo. Martin Campbell je dobrý režisér. ()

Mamlas

Po velmi dlouhé době konečně pořádný, poctivý film s kvalitním hereckým obsazením, který má zajímavý příběh, spád a jen nemnoho hluchých míst. (75%) ()

johnsnow

Hovorí sa, že vek je len číslo a to je prípad aj nášho režiséra Campbella. Zo skoro 8 zárezmi na pažbe natočil tento akčný kúsok. A ja som relatívne spokojný. Relatívne preto lebo v každom akte filmu mení Maggie Q vlasy a čím menej je ona sexi, tým menej je aj film dobrý. Akcia je dobrá a napríklad súboj Keatona so zabijakmi alebo súboj Maggie a Keatona je cool (akurát druhý spomínaný je žalostne krátky). záverečných 20 minút (kde sa navyše natrepe aj flashback) je však o prde a záver som si myslel, že si zo mňa tvorcovia robia piču, lebo akože každému kto pozná USA filmy musí byť jasné kto s tých dverí vyjde. 3* a akčniak ktorý viackrát vidieť nemusím. ()

DJ Kritik

Zvláštny druh Nikity a učiteľa, pri ktorom si človek nie je istý, kto vlastne zomrie, alebo už zomrel. ťažko povedať Je to pekne prepracované a pozerateľné. Človek má komu držať palce. ()

cernakus

Lineární, trochu přiblblá revenge jednohubka na večer. Je to samej geront, ale dává to smysl, když tam jakoby dcerku hraje 42 letá rákosnice. Škoda toho konce, kdyby to skončilo tím dvojitým záblesklem přes okno, možná bych dal i o hvězdu více za absenci buzen, přebujelého feminismu a jiných buzflixových vychytávek. ()

xxmurphyxx

Ďalší mesiac, ďalší strong female character flák na pozretie. Nedávno to bol Jolt, teraz The Protege a akurát sa mi sťahuje Kate. Sa s tými ženskými killermi roztrhlo vrece. Ale ok, predsa len je príjemnejšie čučať na sexi chrumkavú ženskú prdel v elasťákoch ako chlapskú dopotenú riť v spandexe. Dej je asi taký ako sa dá od podobného žánru čakať, jednoducho tam nejaký je, na pulitzerovu cenu to nebude ale pre potreby filmu je postačujúci rovnako ako akcia. Postačujúca je aj Meggie Q aj keď osobne z nej nie som paf ako iní uletenci na čsfd ale pozerať sa na ňu dalo bez ujmy. Akurát mi stále príde ako slušné herecké poleno s nonstop utrápeným výrazom v tvári. Jacksona už dlhšie neriešim, príde mi že posledné filmy hrá tiež furt to isté dookola. Našťastie tu je ale Michael fucking Keaton a ten si kradne každú scénu pre seba a jeho charizma a herecké nadanie dokáže potiahnuť celý film. Navyše je jeho postava dobre napísaná, zaujímavá a spoločné scény s Maggie dodávajú filmu nečakane výdatnú a hlavne potrebnú šťavu. Bez tejto prísady by šlo hodnotenie o dosť nižšie. ()

AndrewNewman

Nestačí len spomenúť Edgara Allana Poea, aby ste mali z braku kultivovaný triler. Na režiséra skvelého Casina Royale to bolo až žalostne rutinérske, bez nejakej režisérskej invencie, ktorá tak kultovú bondovku zdobila. Campbell už na to dávno nemá a tento kúsok skrátka nevyšiel. Neviem kedy som naposledy videl akčný biják, v ktorom by jedinú dobrú akčnú scénu mala vedľajšia a nie hlavná postava. Bessonova Anna bola premakanejšia, zaujímavejšia a celkovo lepšia, o druhej časti Extraction ani nehovorím. Je to niekde za Atomic Blonde a dokonca aj za Červenou volavkou. Na druhú hviezdu to vyťahujú atraktívna Maggie Q a ako vždy solídne hrajúci SJL a Keaton. Obsadenie T-1000 som nejak nepochopil. ()

zodiak217

Konečne film do ktorého Maggie Q zapadá ako kráľovná, nie trápne horory a bezduché malé role v ktorých nevynikne jej sex appeal a nadanie na akčné filmy. Skvelo jej sekundoval Samuel L. Jackson a spolu dali tomuto filmu pekný náboj. Vydarená vec od začiatku až do konca. Toto sa naozaj podarilo. Konečne, konečne, vďaka Maggie Q, že zobrala túto úlohu. ()

rigby

Kdo má rád bezduché akční střílečky, tomu se to bude líbit. Ostatní ať se raději vyhnou obloukem. Jinak je čeká maximálně kvalitní spánek. Ale jinak je to natočené dobře. ()