Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

Předloha:

Frank Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Jeff Nathanson

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin, Chris Ellis, John Finn, Jennifer Garner, Nancy Lenehan, Ellen Pompeo, Elizabeth Banks, Guy Thauvette, Candice Azzara, Kaitlin Doubleday, Thomas Kopache, Margaret Travolta, Jimmie F. Skaggs, Alex Hyde-White, Lilyan Chauvin, James Morrison, Robert Symonds, Robert Curtis Brown, Steve Witting, Wendy Worthington, Brian Goodman, Sarah Lancaster, Ritchie Montgomery, Jim Antonio, Shane Edelman, Morgan Rusler, Dave Hager, Kyle Davis, Jaime Ray Newman, Amy Acker, Robert Peters, James DuMont, Sarah Rush, Malachi Throne, Alfred Dennis, Stephen Dunham, Brandon Keener, Jasmine Jessica Anthony, Jeremy Howard, Jack Knight, Jamie Anderson, Kam Heskin, Gerald R. Molen, Jessica Collins, Frank Abagnale Jr., Roger Léger, Jean-François Blanchard, Alex Bisping, Ashley Cohen, Kelly Cohen, Steven Meizler, Kitty Carlisle, Nicole Andrews, Honor Blackman (a.z.), Jillian Clare, Brian Reed Garvin, Jesse Heiman, Beverly Lynne, Andy Signore, Nick Zano, Jonathan Brent, Jan Munroe, Robert Ruth, Kelly Hutchinson, G. Larry Butler, Mike Baldridge, Matthew Kimbrough

Michael Kahn

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Mary Zophres

Není větších výtek a přesto, dojem vrcholně bezpohlavní. Vezmi ty nejhvězdnější herce, vtipnou podfukářskou story, pár extra emocí pár vtípků, podej to jednoduše a jako že inteligentní, jmenuj se Spielberg, máš film co se (skoro) každýmu zavděčí. Sterilní. A možná, jak Hanks tak DiCaprio už jsou přeci jen za léta okoukaní.(15.3.2017)

Příjemná rodinná komedie od Pana režiséra Stevena Spielberga nepostrádá nic, co by měla správná rodinná komedie mít. Inteligentní humor, který chápe jak mladší tak i starší divák, inteligentní příběh, skvělé herce a perfektní výpravu. Jen ta hudba, ta hudba pane Williams, ta tedy nic moc. Příběh Franka W. Abagnala je vyplněn sérií událostí, které pobaví a donutí diváka nechápavě kroutit hlavou, jak se z toho opět mladíček Frank dokázal vylízat. Leo DiCaprio předvádí svůj druhý nejlepší výkon (po Letci) a ostatní předvádějí svůj vysoký standard. Navíc je zde k vidění spousta krásných slečen, což potěší. Film je jako stvořený pro dlouhé zimní večery, kdy potřebujete pozvednout náladu, a to Catch Me If You Can splňuje.(31.10.2006)

Spielberg tentokrát překvapivě nevsadil na svoje oblíbený "zbraně" (citový vydírání, haranty, potoky slz, apod.), kterejma útočí na city labilnějších diváků, a zřejmě natočil svůj nejlepší film. Nebo teda aspoň nejlepší film, kterej jsem od něho viděl. Je to první Spielbergův film, kterýmu dávám 4 hvězdičky. Troufám si teda říct, že v rukou nějakýho jinýho režiséra, kterej by to pojal spíš jako drama, z toho mohlo vzniknout ještě něco lepšího. Spielberg si prostě neodpustil nějaký ty svoje sentimentální píčoviny (jsem strašně smutnej, protože jsou vánoce a já jsem sám) nebo pokusy nacpat tam neškodnej humor vhodnej spíš do komedií, co se vysílaj v neděli odpoledne na Primě (červenej svetr v pračce s bílym prádlem), ale je tam toho snesitelný množství. Neni to žádnej zázrak, ale na Spielberga fakt slušný. To bych se možná moh zkusit kouknout i na Mnichov...(10.7.2011)

BOMBA!!!Jestli Christopher Walken nedostane Oskara tak to bude pro akademiky trapné,Hanks je jeden z nejlepších pronásledovatelů,DiCaprio hraje od Critters 3 snad nejlíp za celou svou kariéru(a ta trvá dost dlouho)a když to režíruje Spielberg a odehrává se to v 60.letech podle skutečného případu nemůže to být nic jiného než BOMBA!A ta myška tak dlouho zápasila až utloukla mléko na tvaroh.(2.3.2003)

Veľmi príjemná oddychovka, ktorej najväčším pozitívom je, že na rozdieľ od MINORITY REPORT jej i pri 141 minútach nejde vytknúť jediný prešľap. S citom a eleganciou napísané i zrežírované, s výborne vyváženým balancom medzi humorom a drámou. Hviezdami filmu nie sú DiCaprio a Hanks, ale úžasný Christopher Walken a - a to hlavne - Steven Spielberg.(11.2.2003)

• - Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) vlastnil v skutočnosti až 50 legitímnych licencii vodiča a pilota, ktoré si sám vyrobil. (Raccoon.city)

• - Leonardo DiCaprio na začátku filmu ztvárnil Franka v jeho 16 letech, v době natáčení však herci bylo již 28 let. (vyfuk)

• - Scény francúzskej školy a knižnice sa natáčali na "McKinley School" v Pasadene. (rador)