poster

Chyť mě, když to dokážeš

 • USA

  Catch Me If You Can

 • Kanada

  Catch Me If You Can

 • Slovensko

  Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  ****

  8 / 10 Úžas nad faktom, že Frank W. Abagnale toto všetko, alebo aspoň niečo podobné, skutočne dokázal, prehlušuje všetky výčitky na adresu tohoto filmu. Neviem ako vás, ale mňa vždy brali životné osudy podobných 'kriminálnych' živlov, ktoré si dokázali získať sympatie divákov aj napriek tomu, že stoja na opačnej strane zákona, a ktorý sa vedia vynájsť v každej situácií. Leo si svoju úlohu skutočne vychutnáva, večne mrzutý policajt Hanks je skvelý a Walken ako krachujúci podnikateľ nestrácajúci svoju hrdosť je kapitolou samou o sebe. Ďalší dôležitý prvok filmu je Spielberg a jeho vynikajúca réžia. Celkom nesúhlasím s názorom, že je to plytvanie 'spielbergovčinou', práve naopak, je to návrat k tomu žánru, ktorý je Stevovi tak blízky, k žánru, ktorý pobaví celú rodinu a hlavne deti (prečítajte si jednu z jeho biografí, tam to budete mať čierne na bielom). Takže rada na záver, odmyslite si, že to je od Spielberga, a bavte sa. A keď vám to fakt nedá, možte si hneď potom pozrieť Schindlerov zoznam, či Purpurovú farbu. Ach jo, kto umí, ten umí...(21.2.2005)

 • ChewieDC
  *****

  DiCaprio je skvělý jako vždy, Tom Hanks podává svůj nadprůměrný standard a Christopher Walken v roli Frankova otce prostě září. Inteligentní film podle inteligentního scénáře, který sice neoplývá bombastickým výtvarným stylem a drží se kamerovými a scénickými kompozicemi spíše u země, ale přesto dokáže i současného diváka zaujmout. Film je natočený ve stylu doby, ve které se odehrává a stejně tak je v retro stylu i příjemná hudba Johna Williamse. Rozhodně stojí za shlédnutí. Dle mě dokonce lepší Spielbergův film, než přespříliš vychvalovené Minority Report.(17.1.2003)

 • POMO
  ****

  Veľmi príjemná oddychovka, ktorej najväčším pozitívom je, že na rozdieľ od MINORITY REPORT jej i pri 141 minútach nejde vytknúť jediný prešľap. S citom a eleganciou napísané i zrežírované, s výborne vyváženým balancom medzi humorom a drámou. Hviezdami filmu nie sú DiCaprio a Hanks, ale úžasný Christopher Walken a - a to hlavne - Steven Spielberg.(11.2.2003)

 • Hal_Moore
  ****

  Příjemná rodinná komedie od Pana režiséra Stevena Spielberga nepostrádá nic, co by měla správná rodinná komedie mít. Inteligentní humor, který chápe jak mladší tak i starší divák, inteligentní příběh, skvělé herce a perfektní výpravu. Jen ta hudba, ta hudba pane Williams, ta tedy nic moc. Příběh Franka W. Abagnala je vyplněn sérií událostí, které pobaví a donutí diváka nechápavě kroutit hlavou, jak se z toho opět mladíček Frank dokázal vylízat. Leo DiCaprio předvádí svůj druhý nejlepší výkon (po Letci) a ostatní předvádějí svůj vysoký standard. Navíc je zde k vidění spousta krásných slečen, což potěší. Film je jako stvořený pro dlouhé zimní večery, kdy potřebujete pozvednout náladu, a to Catch Me If You Can splňuje.(31.10.2006)

 • Satan
  *****

  Krásný film s pěkně uhlazenou retro atmosférou, božskými titulky, nebeským úhlavním motivem (jak jinak) Johna Williamse, krásně nasvícenými scénami a odbočkou od typicky laděných Spielbergových komedií. Žádné otravné dětičky, žádné přemrštěné napínavé scény, ale krásně plynulé biografické dílo s jemným humorem. Detektivka, v níž fandíte jak padouchovi (a jeho otci), tak vyšetřujícímu.(14.5.2006)

 • - Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) vlastnil v skutočnosti až 50 legitímnych licencii vodiča a pilota, ktoré si sám vyrobil. (Raccoon.city)

 • - Skutečný Frank Abagnale Jr. je stejně vysoký jako jeho herecký představitel Leonardo DiCaprio. Oba mají na výšku shodně 183 cm. (CANNIBAL)

 • - Ve filmu je 130 malých rolí a 3000 - 4000 komparsistů. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace