poster

Chyť mě, když to dokážeš

 • USA

  Catch Me If You Can

 • Kanada

  Catch Me If You Can

 • Slovensko

  Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Kdysi mě to tolik nechytlo, teď mě to dokázalo víc než sevřít. Trio DiCaprio-Spielberg-Hanks přiková k sedačce, prostřední z nich konečně natočil komedii, která se žánru nejvíc blíží. Ano, o komediální scény se otíral opakovaně, ale až tahle svěží retro látka všem dokázala, jak dokonalým chameleonem je. Navíc tenhle svobodný dech chytil v silném období, ve kterém slavil úspěch také se sci-fi A.I. Umělá inteligence a Minority Report. I tak skrývá jedno velké osobní téma: silný vztah k otci a snaha vrátit všechno tam, kde to bylo dřív. Když vidí, jak se mu rozpadlo podnikání i manželství, bojíc se kruté osamělosti využije svých schopností nápodoby: uchytí se jako pilot, lékař i právník. A v průběhu let vyinkasuje šeky za miliony dolarů. Jenže falšovat city nezvládne. Roli chápavého otce převezme i agent FBI, který mu je v patách, s tváří rovněž přesného Toma Hankse. Je to stylové, je to chytré i sakra hravé. Je moc fajn sledovat vývoj vztahu těch dvou a je moc fajn, jak se veleúspěšný team kolem Spielberga navnadil do inteligentního dobového retra.(20.4.2016)

 • Sašenka165
  *****

  Strašně krásný film o osamoceném a v jádru nešťastném podvodníkovi, který mě vážně dokáže rozesmát. Miluji tenhle typ filmu. DiCapria sice od Titaniku moc nemusím, ale tohle mu šlo, Hankse bych ani nepoznala, kdybych nevěděla, že je to on... Všechny skvělé nápady, úžasní herci - no, nezaslouží si to méně jak 5 hvězdiček :-). Spielberg prostě dokáže natočit skvělý film z čehokoli a s kýmkoli...(2.9.2007)

 • troufalka
  *****

  Jo, tohle jo! Silný příběh, který pěkně odsýpá, navíc podle skutečnosti. Sonda do duše mladíka, který prochází rozvodem svých rodičů. Vykořeněný, bez zázemí, dobře vypadající, velmi inteligentní. Přidrzlý pohotový Leo mne neskutečně bavil, stejně jako Tomík, jak si ho pomalu zpracovával. Zajímavý vztah, který mezi oběma hlavními aktéry pomalu vzniká. Palec nahoru.(21.2.2014)

 • Pepinec
  ****

  A je to tady zase; Spielberg, Spielberg, Spielberg, Steven, Štefan, Stýv... Z místních komentářů mám dojem, že se tu nehodnotí film, ale osobnost a momentální psychické rozpoložení Spielberga. Tak ho teda už konečně chyťte, když to dokážete! Já bych rád napsal, že jestli budu za rok touhle dobou bručet v lochu, tak jen proto, že jsem se zase jednou dokonale sžil s hlavním hrdinou. Ano, hrdinou. I přesto, že lhal, podváděl a kradl. Dělá to celý svět, tak proč se tím nepobavit? Skvělých je na tomhle filmu spousta věcí, ale kdybych měl vypíchnout jednu, která tomu všemu podle mě dodává tu správnou šťávu, tak bych dirigentskou tyčkou píchnul do hudby Johna Williamse. Jó, to byly časy, když se Spielbergův mančaft okatě nehnal do klína akademie...(16.3.2013)

 • Shit
  *****

  Steven Spielberg prostě umí, film v podstatě o ničem, ale dokáže dokonale zaujmout a udržet diváka po celý dvě a půl hodiny v pozornosti. Je to hlavně díky skvěle porpracovanému scénáři, kterej je i pěkně prokládanej vtípkama a díky většině herců kteří jsou ve většině případů skvělí, ale jednoznačně nemaj na dvojici Leonardo Di Caprio a Tom Hanks, kteří táhnou celý film a hrají víc než nadprůměrně o Di Capriovi bych spíš řek, že hraje úžasně i když neni zrovna můj oblíbenej herec. Pro mě to byl jeden z nejlepších filmů roku(6.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace