Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

Spielberg tentokrát překvapivě nevsadil na svoje oblíbený "zbraně" (citový vydírání, haranty, potoky slz, apod.), kterejma útočí na city labilnějších diváků, a zřejmě natočil svůj nejlepší film. Nebo teda aspoň nejlepší film, kterej jsem od něho viděl. Je to první Spielbergův film, kterýmu dávám 4 hvězdičky. Troufám si teda říct, že v rukou nějakýho jinýho režiséra, kterej by to pojal spíš jako drama, z toho mohlo vzniknout ještě něco lepšího. Spielberg si prostě neodpustil nějaký ty svoje sentimentální píčoviny (jsem strašně smutnej, protože jsou vánoce a já jsem sám) nebo pokusy nacpat tam neškodnej humor vhodnej spíš do komedií, co se vysílaj v neděli odpoledne na Primě (červenej svetr v pračce s bílym prádlem), ale je tam toho snesitelný množství. Neni to žádnej zázrak, ale na Spielberga fakt slušný. To bych se možná moh zkusit kouknout i na Mnichov...(10.7.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Leonardo DiCaprio, námět, dialogy -doba ve které se děj odehrává/// Ano, retrostyl mě z počátku neoslovil a filmu jsem se nějaké dva roky vyhýbal. Potom jsem ho zhlédl a byl jsem překvapen, jak moc mě bavil. Vztah hlavní dvojice byl stylový a zajímavý. Vychytávky a způsob jednání hlavního hrdniny byly dechberoucí. Některé scény a dialogy ("Jsem váš nový učitel!" "Tak jak jsi podfoukl tu komisy?" byly úžasné. Včera jsem si film v televizi znovu připoměl a díky tomu, že člověk zapomíná jsem se opěptovně dobře bavil. Sice to není 5*, ale i přesto je to film, který se povedl a dokazuje, že někdy je zbytečné mít předsudky./// Celkem 77%///(23.2.2009)

Co si vybrat? Kriminálka, komedie, drama. Od všeho to má kousek a od ničeho dost. Film sice nemá nějaká výraznější hluchá místa, ale to jen proto, že je svým způsobem hluchej celej. Nikde mě nezaujal ani nenadchl, nikdy se mi nic nijak extrémně nelíbilo. Drahý filmařský tým (herci, režisér, hudbař, scénárista) musí za svůj plat odvézt kvalitní řemeslo a nic jinýho toto není. Řemeslo, kvalitní, ale vyšumělé. Odnikud na mě nedýchla atmosféra komediálních kriminálek třeba s Newmanem a Redfordem, nikdy jsem se ani neuchechtl, nikdy jsem si neřekl: "Kčertu, to je ale dobře vymyšlený!" Tenhle film neurazí, DiCaprio ukazuje, že není jen manekýn a Hanks už jako obvykle brumlá velice přesvědčivě. Jenže to je všechno. Nic, co by si člověk opravdu zapamatoval.(7.11.2006)

Tomuto filmu v podstate nič nechýba. Není divu keď to točil Spielberg. Herecké duo DiCaprio a Hanks je výborne. A hlavne Hanks, môj obľúbenec. Chcete počuť vtip? Ťuk ťuk... :-) ."Akcie" a humor vydarene na výbornú a rovnako tak aj dej .Na prvý krát to bolo jasna pecka, ale na druhy krát už to bolo trochu slabšie. 95% - 5*(24.10.2009)

Je pravdou, že Catch Me If You Can nepatří mezi Spielbergovy nijak signifikantní filmy, ale to ještě neznamená zklamání, nebo dokonce nudu. Já jsem byl naopak unešen jakousi "minimalistickou působivostí", kdy na mě nečekala žádná divácká bomba, vykonstruovaný tah na diváka, či patetický výlev, ale naopak film dokázal neustále překvapovat svými chytrými, vtipnými a hlavně neskutečně poutavými momenty. 141 minut na propracovaném scenáristickém podkladu v bezchybném režisérském podání a s vskutku provtřídními hereckými výkony hlavních tří protagonistů uteče jak voda... Nemám potřebu vstát a tleskat na celé kolo, Spielberg ve mě tentokrát vzbudil vnitřní, ale o to silnější obdiv. 10/10(16.11.2008)

• Tom Hanks

• - Steven Spielberg pôvodne plánoval dosadiť do role Abagnela Johnnyho Deppa. (rador)

• - Dům matky Franka, poté co se znovu vdala, je ten samý, který se objevil ve filmu Hlava rodiny (1991). (Kulmon)

• - Začiatočná scéna s tromi mužmi s menom Abagnale má pripomínať populárnu show To Tell the Truth. (Raccoon.city)