Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

Druhá projekce: "Stará" dobrá klasika v čele s fenomenálním a neskutečně charismatickým Leonardem DiCapriem. Po druhé projekci byl žážitek ještě intenzivnější.(21.4.2017)

Příjemná oddychová komedie natočená ve svěžím retrostylu. Spielberg má jako obvykle skvěle promyšlený každý detail, Kaminski dokázal vykouzlit věrohodnou atmosféru. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějaký pěkný comix o 60.letech. Jen tomu chybí pořádné emoce a výraznější kompozice Johna Williamse.(12.2.2003)

Pravý Abagnale, o ktorom som si po filme naštudoval zopár informácií, mal okrem nepopierateľnej šikovnosti určite aj kopu šťastia. Predsa len od jeho podvodníckej kariéry sa dostať k legálnemu podnikaniu, ktoré z neho spravilo dnes už multimilionára, to sa každému nepodarí. A Spielbergovo Catch Me If You Can so skvelým DiCapriom, Hanksom a Christopherom Walkenom je naozaj dobre natočená krimi-komédia, pri ktorej sa zaručene pobavíte. Miernu podobnosť vidím aj vo Vlkovi z Wall Street (v hlavnej roli DiCaprio a osud podvodníka, ktorý sa z toho tiež vylízal pomerne lacno), len Vlk bol o poznateľnejší kus viac natočený pre dospelé publikum.(15.1.2017)

Retrofilm o geniálním mladistvém podvodníkovi slibuje rozvernou krimikomedii á la 60. léta. To by se ho ale nesměl chopit Spielberg a zatlačit slibný námět do kouta vážnosti, klišé a pathosu. Já vám nevím, ale s každým dalším filmem S. S. ve mně sílí podezření, že si z nás ten člověk jednoduše dělá srandu. Naláká nás na pestrobarevný a hezky opentlený balíček, který koupíme, otevřeme a zjistíme, že je víceméně prázdný. Spielberg pak počítá utržené dolary, spokojeně si mne ruce a říká "Ha ha, zase naletěli..." ;-) Ale abych nebyl nespravedlivý - herci jsou bez výjimky výteční, stylové titulky a hudební motiv á la Henry Mancini mě taky potěšily. A scéna prvního setkání Hankse s DiCapriem v hotelovém pokoji je jednou z několika dokonalých. 60%(20.8.2004)

No na to, ze to je od Spielberga, se to od jeho jinejch filmu docela lisi. Proste natocil 140 minut dlouhej pohodovej filmecek, kterej neni nicim extra vyjimecnej, ale da se u nej hezky pobavit. Herci hrajou velmi dobre, DiCapriovi to v poho verite, Hanks mi prisel docela nevyraznej (za to muze scenar, ale jeho vtipek stal za to), ale taky pohoda, ale jednoznacne nejlepsi byl Christopher Walken, kterej svym vykonem predcil takovy machry, jako je prave Hanks. Ani na chvily jsem se nenudil, scenar je docela promakanej, vzdycky, kdyz uz to vypada, ze by to mohlo zacit nudit, tak DiCaprio da nejakej podvudek nebo vtipek, kterej to ozivi a jede se dal, ale zase na druhou stranu, z filmu jsem nebyl nak extra ohromenej. Proste takovej nadprumernej pohodovej film, kterej se obejde bez nejaky akce, prestrelek a nadavek, docela odsejpa a i kdyz je dost inteligentni, nemusi se u nej moc premyslet a nad nekterejma podvodama proste musite zasnout.(22.6.2005)

• - Frank Abagnale Jr. falšoval šeky v 26 zemích světa. (bohhous22)

• - Frank na základě zfalšovaného záznamu z Harvardu složil advokátní zkoušky v Louisianě regulérně díky někdejší možnosti opakovat je stále znovu a znovu. Stačilo natrefit na příznivé složení otázek a poučit se ze svých minulých chyb. (mikiqex)

• - Leonardo DiCaprio ve filmu vymění 100 kostýmů. (Kulmon)