Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Leonardo DiCaprio, námět, dialogy -doba ve které se děj odehrává/// Ano, retrostyl mě z počátku neoslovil a filmu jsem se nějaké dva roky vyhýbal. Potom jsem ho zhlédl a byl jsem překvapen, jak moc mě bavil. Vztah hlavní dvojice byl stylový a zajímavý. Vychytávky a způsob jednání hlavního hrdniny byly dechberoucí. Některé scény a dialogy ("Jsem váš nový učitel!" "Tak jak jsi podfoukl tu komisy?" byly úžasné. Včera jsem si film v televizi znovu připoměl a díky tomu, že člověk zapomíná jsem se opěptovně dobře bavil. Sice to není 5*, ale i přesto je to film, který se povedl a dokazuje, že někdy je zbytečné mít předsudky./// Celkem 77%///(23.2.2009)

Veľmi príjemná oddychovka, ktorej najväčším pozitívom je, že na rozdieľ od MINORITY REPORT jej i pri 141 minútach nejde vytknúť jediný prešľap. S citom a eleganciou napísané i zrežírované, s výborne vyváženým balancom medzi humorom a drámou. Hviezdami filmu nie sú DiCaprio a Hanks, ale úžasný Christopher Walken a - a to hlavne - Steven Spielberg.(11.2.2003)

Příjemná oddychová komedie natočená ve svěžím retrostylu. Spielberg má jako obvykle skvěle promyšlený každý detail, Kaminski dokázal vykouzlit věrohodnou atmosféru. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějaký pěkný comix o 60.letech. Jen tomu chybí pořádné emoce a výraznější kompozice Johna Williamse.(12.2.2003)

Steven Spielberg prostě umí, film v podstatě o ničem, ale dokáže dokonale zaujmout a udržet diváka po celý dvě a půl hodiny v pozornosti. Je to hlavně díky skvěle porpracovanému scénáři, kterej je i pěkně prokládanej vtípkama a díky většině herců kteří jsou ve většině případů skvělí, ale jednoznačně nemaj na dvojici Leonardo Di Caprio a Tom Hanks, kteří táhnou celý film a hrají víc než nadprůměrně o Di Capriovi bych spíš řek, že hraje úžasně i když neni zrovna můj oblíbenej herec. Pro mě to byl jeden z nejlepších filmů roku(6.5.2005)

Trojité espresso krimi žánru. Silně vybudovaný příběh s velkou dávkou napětí a režijního švihu Spielberga (perfektně si hlídá všechny detaily) a hereckých es Hanks a Walken. DiCaprio fantastický. Finále působivý. Soundtrack skvělý. Pokud mám chuť' na krimi žánr, padne volba mezi PULP FICTION, nebo Catch Me If You Can.(2.2.2013)

• - Skutočná identita hlavného vyšetrovateľa FBI Carla Hanrattyho (Tom Hanks) bola odhalená až po jeho smrti v roku 2005. Išlo o agenta menom Joe She, ktorý sa zúčastnil aj na vyšetrovaní vraždy Johna F. Kennedyho. (Raccoon.city)

• - V rozhovore k vydaniu knihy v roku 2003 reálny Abagnale povedal, že film je na 80% pravda. Vo svojom predslove išiel ešte ďalej a uviedol, že film na 90% skutočne vystihuje podstatu jeho životného príbehu. (Raccoon.city)

• - Když byl v roce 1974 Abagnale propuštěn na podmínku, začal bezplatně pracovat pro federální úřad v problematice falšování šeků či bankovních podvodů jako poradce. Zároveň se snažil přivydělat jako prodavač, kuchař nebo promítač. Abagnale si později založil firmu Abagnale & Associates, poskytuje poradenstvi o podvodech různým firmám, je multimilionář a napsal již tři knihy. (bohhous22)