Reklama

Reklama

Chyť mě, když to dokážeš

  • USA Catch Me If You Can (více)
Trailer 1
Drama / Krimi / Životopisný
USA / Kanada, 2002, 141 min

Předloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scénář:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Hrají:

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Když bylo Franku Abagnaleovi 16 let, žil se svým otcem a matkou v New Yorku, ale finanční problémy otce donutily rodinu opustit jejich krásný dům a přestěhovat se do malého bytu. Matka navíc udržovala milostný poměr s kamarádem svého muže a vše nakonec vyústilo v rozvod. Když se měl Frank rozhodnout, se kterým rodičem bude žít, raději od rodičů utekl. Frank od svého otce dostal k narozeninám běžný účet v bance a vlastní šekovou knížku, takže když mu došly peníze, naučil se šeky falšovat. Jak se Frank protloukal životem, odkoukal, že pokud by byl pilotem aerolinek, působil by na lidi důvěryhodněji. Pořídí si tedy uniformu a začne se vydávat za pilota. Frank i nadále pokračuje ve falšování šeků a díky tomu má brzy poměrně dost peněz. Začne dokonce falšovat šeky letecké společnosti a postupně ukradne několik milionů dolarů. Frank neustále píše svému otci dopisy a přiznává se k tomu, že je z něj pilot, ale už nepřizná to, že je jen falešným pilotem. Frankovy podvody se ale samozřejmě brzy provalí a začne po něm pátrat FBI, kterou zastupuje agent Carl Hanratty, který se specializuje na bankovní podvody. Díky Carlovu usilovnému pátrání se s Frankem setká v jednom hotelu v Kalifornii, ale Frank Carlovi namluví, že je z rozvědky a že podvodníka dopadl on. Carlovi dojde až příliš pozdě, že byl oklamán. Dvojice spolu mluví znovu až na Vánoce, kdy Frank Carlovi zavolá. Carlovi díky tomuto hovoru dojde, že je Frank úplně sám. Carl se navíc náhodou dozví, že Frank používá jména postav z komiksů, takže se dovtípí, že je Frank mladistvý a že je z New Yorku, což mu Frank napověděl během jejich hovoru. Carl díky těmto informacím zjistí Frankovu skutečnou totožnost. Frank mezitím přešel z předstírání pilota na lékaře. Frank si zfalšoval lékařský diplom a nastoupil do nemocnice jako noční ambulantní lékař. V nemocnici se zamiluje do Brendy a rozhodne se s ní zasnoubit. Aby udělal dojem na Brendiny rodiče, udělá ze sebe kromě lékaře i právníka, a dokonce v Louisianě složí právnické zkoušky. Frank a Carl spolu opět mluví na Vánoce a Frank řekne Carlovi, že se zasnoubil a že na podvody kašle, takže prosí Carla o to, aby ho nechal být. Což samozřejmě Carl neudělá. Tato informace a další stopy pomohly Carlovi zjistit, kde se Frank nachází, a Carl dokonce dorazil i na Frankův zásnubní večírek. Frank si Carla všiml včas, takže utekl a před svým odchodem řekl Brendě pravdu o tom, kdo je a co dělá. Frank poprosil Brendu, aby utekla s ním, ale ona mu zlomila srdce, když se rozhodla pomoct FBI s jeho dopadením. Frank pak v přestrojení za pilota utekl z USA a přesunul se do Evropy, kde pokračoval v padělání šeků, čímž na sebe opět upoutal Carlovu pozornost. Carl požaduje, aby ho šéf poslal do Evropy, ale to mu není povoleno. Carl tedy odnese jeden z padělaných šeků odborníkům v USA a ti mu prozradí, že takové šeky se dají vytisknout jen na několika strojích v Evropě, jeden z nich je i ve Francii, odkud pochází Frankova matka... (TV Prima)

(více)

Recenze (1 058)

golfista 

všechny recenze uživatele

Jak už tu někdo trefně poznamenal, tak tohle téma je plýtváním Spielbergovštinou :) Ale nebudete se nudit, ale taky se nenadchnete. Prostě na Stevena slabé, v celku dobré, ale ty čtyři hvězdičky dávám jen tak tak - a to hlavně díky oběma hlavním představitelům. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Příjemná oddychová komedie natočená ve svěžím retrostylu. Spielberg má jako obvykle skvěle promyšlený každý detail, Kaminski dokázal vykouzlit věrohodnou atmosféru. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějaký pěkný comix o 60.letech. Jen tomu chybí pořádné emoce a výraznější kompozice Johna Williamse. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

"Three-men-show" - pana Režiséra, pana Skladatele a pana Herce. Spielberg svůj návrat k žánru komedie (i když - je to vůbec komedie?) tentokrát nezpackal a John Williams, který v poslední době prokazoval hlubokou stagnaci, velice zabodoval. A na závěr - pochybuje ještě někdo, že Leo DiCaprio je skvělý herec? ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Skvělá hříčka, kdybych ale nevěděla, že byl film natočený podle pravdivé události, asi bych si říkala, co to proboha ti Američané zase vymysleli za blbost. Všichni zúčastnění herci hrají dobře až výborně, hudba Johna Williamse příjemně dokresluje atmosféru a na panu Spielbergovi je vidět, že si stále hraje. Oddychovka, ale s jistou hloubkou a inteligencí. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Odzbrojující humor, dostatečný cit, příjemná hudba a němý úžas, že by se vám chtělo vstát ze sedaček, nad tím, co všechno jeden mladý člověk (ne)dokázal být. Takhle si představuju příjemné odreagování v kině a zapomenutí na běžné starosti života po dobu dvou hodin. ()

lebowski 

všechny recenze uživatele

Příjemný film u kterého se stále usmíváte,člověk by to chtěl také umět,jestli je pravda,jak píší na konci,tak si hlavní hrdina po propuštění z vězení možná přišel ještě na větší peníze, a legálně! ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, ale to, co by u jiných bylo snad i vrcholem tvorby je u Spielberga jen průměrný výsledek a já se dokonce odvažuji tvrdit, že jde o jeho vůbec nejslabší film. Nemohou za to herci, ti své role zvládli na výbornou, ale scénáristicky mě to vůbec nepřesvědčilo. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Sice už jsem viděl lepší "chytré honičky",ale zase na druhou stranu vždy se rád pobavím v příběhu, který se skutečně stal,tak tedy jest psáno a tak tedy jest dáno.No byl to mazák ten kluk to se musí nechat . O Spielbergovi se to už ví dávno, že své příbehy umí vyprávět báječně. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Naprostá bomba. Bezchybný snímek, který je nejen komedií, ale i příjemnou exkurzí do života podvodníka. Vše je úžasně stylizované do retra (období 50-60. let) nepřekonatelná a herecké výkony boží. Steven Spielberg připravil vyvážený a vtipný filmy, v kterém je Leonardo DiCaprio překvapivě velmi sympatický. Nemohu najít jedinou chybu ve snímku, který splňuje naprosto všechno co by měl. Spokojenost maximální a nekonečná. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Nejnovější Spielbergův film se nese v příjemném retru a naznačuje návrat Mistra do starých kolejí. Vynikající herecké výkony, chytře napsaný (jak by ne, když ho napsal sám život) příběh, zkrátka jeden z filmů, které ve vás budou doznívat ještě pěkných pár dní... ()

woody 

všechny recenze uživatele

BOMBA!!!Jestli Christopher Walken nedostane Oskara tak to bude pro akademiky trapné,Hanks je jeden z nejlepších pronásledovatelů,DiCaprio hraje od Critters 3 snad nejlíp za celou svou kariéru(a ta trvá dost dlouho)a když to režíruje Spielberg a odehrává se to v 60.letech podle skutečného případu nemůže to být nic jiného než BOMBA!A ta myška tak dlouho zápasila až utloukla mléko na tvaroh. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Vtipné úvodní titulky ve stylu Růžových panterů, přesná hudba a dobré herecké výkony - hlavně Walken, ale i Leo. Oblíbené scény: hodina francouzštiny. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Když jsem to viděl poprvé byl jsem asi ještě malej a nedokázal jsem ocenit tuto brilantní filmařinu a herecké výkony. Omluvám se, tenhle film je skvost. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Spielberg znovu dokazuje, jaký má úžasný cit pro vtip ("ne, ne, ano, ano") a pro mě poprvé velmi sympatický DiCaprio. Taktéž parádní Tom Hanks se zvlštním přízvukem. Mimochodem, mám podezření, že hlavní roli tu hraje jeho Colt Detective Special. Kvalitní zábava. ()

TheMaker 

všechny recenze uživatele

::::::::::::: Dicaprio - Spielberg - Hanks - Walken - Sheen ?? Ano. Z tohodle nemohlo vzniknout nic, než jen kvalitní a herecky koncertově velmi dobrý a povzbuzující film, který Vás nutí k zamyšlení . . . :::::::::::: ()

Související novinky

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (více)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)

Reklama

Reklama