Dobrý voják Švejk

• Slovensko Dobrý vojak Švejk (více)
TV spot

Scénář:

Karel Steklý

Hudba:

Jan Seidel

Rudolf Hrušínský, Eva Svobodová, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová (více)

Nejznámější filmová adaptace satirického románu Jaroslava Haška v sobě spojuje nadčasový lidový humor a břitkou ironii, jež necílí zdaleka jen na nesmyslnost válečné mašinerie. Svérázného hrdinu, který se pro horlivé plnění příkazů nadřízených stává pohromou pro své okolí, ztvárnil ve filmu, vizuálně inspirovaném knižními ilustracemi Josefa Lady, nezapomenutelný Rudolf Hrušínský. (NFA)

tubera

Když se řekne Švejk, vybavím si scénu, ve které vybouchne vedle Švejka granát a on zakřičí: "Co blázníte!? Dyť jsou tady lidi!" Podle mě geniální film a Rudolf Hrušínský byl bůh... ()

cici24

Bez hrušínskýho bych si ani nepředstavil Švejka, on mu dal život. Vynikající herci a Kopecký je vůbec nejlepší:-))) ()

jjjerry

5* za dialogy 5* za Hrušinskýho. Tohle je film na který se dá koukat znova a znovaa znova a to podle mě ukazuje kvalitu filmu a ne ceny od pseudo kritiků. Prostě nepochopim jak někdo může dát míň než 4*, asi ten film nepochopil, nebo si hraje taky na kritika a hledá jen "něco orginálního" ale na co se dá kouknout jednou na festivalu a pak ten film končí ve skříni. Tohle je klasika a skvělá ()

ironivan

Docela fajn podívaná i když 5hvězd si to odemě nezaslouží,nic meně Rudolf Hrušínský st. tady předvedl hodně pěkný a sympatický herecký výkon. ()

paniColombova

Tohle je jedinečný film svého druhu u nás. Z oslnivého hereckého obsazení nás pálí oči, z Hrušínského hereckých výkonů se nám chce plakat smíchy a při pohledu na úsměvná pražská místa, člověku plesá srdce. (Ach, jak krásně bylo v Praze) Tudíž úchvatná pastva jak pro oči, tak pro duši. Máme nádherný filmový triumf v naší republice. ()

henrykz

Jaroslav Hašek by měl radost. Tento film předlohu povznáší. Samozřejmě dík patří i Josefu Ladovi, který dal Švejkovi tvář. Co si budeme nalhávat, Rudolf Hrušínský je prostě dvojník Švejka od Josefa Lady. Zajímavé komentáře: golfista, Radyo, gouryella ()

brasek

Jeden z nesmrteľných filmov s Rudolfom Hrušínským. Skvelé a zábavné... vhodné na každý okamžik života. ()

Cvachetka

Až mě překvapilo jak věrně se věnuje film knižní předloze. Samozřejmě všechno ve filmu není, ale většina ano a dokonce i přesné dialogy. Oboje se mi moc líbilo a u obojího jsem se výborně bavil. Švejk je místy dokonalý a po celou dobu výborný. 100% ()

Aidina

Vynikající filmové zpracování legendární literární předlohy Jaroslava Haška. Dialogy mezi Švejkem a polním kurátorem Katzem patří k těm nejlepším v celém filmu. Katz: „Jak to dopadlo?” Švejk: „No dal jsem mu přes držku a byl klid...!” Katz: „Ajajaj... To jste neměl dělat. To byl pan domácí!” Švejk: „Aspoň vidí, že vlastnit dům není žádná maličkost, nám se to stát nemůže. My žádnej dům nemáme...” ()

janulin123

Omlouvám se drazí čeští vlastenci, ale Švejka prostě ne. Strašná blbost. Tento styl filmu prostě nemám ráda. Nesympatický blbec, vyzbrojen sice inteligentním humorem, který je však tak skvostně přebíjen naprostou stupiditou a nudou celého příběhu, že nakonec to celé ztrácí smysl. A přesně kvůli těmhle filmům nikdy nebudeme dobří filmaři. ()

0kozel

Tohle je skvost, skvělý nadčasový humor, nejlepší čeští herci. Plno hlášek, které sedí i v dnešní době. Porovnat s knihou bohužel nemůžu, ale na film se vždycky rád podívám. ()

Bruce_cz

Neznalý předlohy hlouběji než na pár hlášek, jsem na tento film koukal jako zjevení. Slepec epizodických příběhů bez hlavy a paty, bez hlubší dějové linky, propojené pouze postavou trollujícího blbce, to je trochu moc na film, který zdejší osazenstvo vyhání do nebe. Tři hvězdy, protože se na film dá relativně snesitelně dívat, ale v rámci jiných tříhvězdičkových filmů, jsou i dvě hodně. ()