Třetí část pětidílné řady o planetě opic vypráví o třech opičích vědcích, kteří uprchnou před nukleárním výbuchem tím, že s kosmickou lodí proletí časoprostorem na Zemi do 20. století. Nejprve se stanou senzací. Pak se ale stanou nepohodlnými, protože prorokují, že civilizace bude zničena atomovými zbraněmi a opanována inteligentními opicemi. Alegorická satira, za jejíž opičí kostýmy dostal John Chambers Oscara, poukazuje na nelidské jednání lidí. (oficiální text distributora)

Stanmi

Jeden by řekl, že po údalostech druhého dílu už zákonitě nemůže přijít další pokračování a ejhle je tady. Trojice šimpanzích vědců Cornelius (Roddy McDowall), Zira (Kim Hunter) a Milo (Sal Mineo) utečou z planety Země v opravené lodi kosmonauta Taylora a vrátí se zpátky časem do 70. let 20. století. Stanou se senzací a opravdovými celebritami, ale zároveň jsou vnímani jako hrozba pro celé lidstvo.. Je jenom dobře, že se tvůrci rozhodli pro poměrně radikální změnu prostředí (ono to taky jinak nešlo), protože téma "kosmonaut na Planetě opic" už opravdu bylo naprosto vyčerpáno a tak se to rozhodli obrátit. Tím pádem se opice stanou objektem zkoumání lidí, kteří vůči inteligentním opicím trpí v zásadě stejnými předsudky, jaké měly opice vůči Taylorovi a lidem vůbec v prvním (i druhém) díle. Rozpočet snímku nebyl bůhvíjaký, takže to spíš takové interiérové drama, což na druhou stranu zas tak neškodí. Tvůrci si filmu si tentokrát nechali konec snímku poměrně otevřený pro další pokračování (které skutečně přišlo a ne jedno). No co si budeme povídat z prvních tří dílů je tento celkem jasně nejslabší, ale i přes pár slabších dějových zvratů to byla celkem slušná podíváná, uvidíme, jak si povedou další díly. ()

blondboss

Niekedy naozaj nerozumiem hodnoteniam. Nemožno povedať, že by bolo toto pokračovanie brilantným updatom jednotky, ani že sa dejová linka nejako zásadne posunula. Avšak určite je treba dodať, že tento tretí diel je výnimočný v tom, že prvýkrát sa tu využíva faktor cestovania v čase a taktiež sa pomerne detailne rozoberá, ako vlastne ľudstvo dospelo k stavu, že na Zemi vládli opice. Masky štandardne kvalitné a hudba miestami fajn a miestami mi vadila. Každopádne dôstojné pokračovanie. 60 % ()

Anakin21

Dalo by se to popsat jako kopie jedničky akorát , že opice cestují do minulosti. Rozhodně nejslabší díl trilogie... 50% ()

Nebe007

Tento film mě příliš neoslovil, ale není ještě nejhorší. Jedná se už jen o takový oddychový snímek..... ()

Delfador

Náhodou, bylo to pěkné. Jen si nemyslím, že by je nejdřív tak vesele přivítali. Hned by je převezli na vojenskou základku, všechno by bylo přísně tajné, vyslíchali by je a v podstatě by se už z laboratoře, kde by je zkoumali, nedostali, jak znám Američany. Konec mě celkem překvapil, nepatřím mezi ty co uhodnou jak něco dopadne, takže překvapení mohou přicházet :) Rozhodně mě to neodradilo od sledování dalších dílů. ()

Jason13

Situace z prvního dílu se obrací a opice jsou nyní vyslýchány (a posléze i loveny) lidmi.. Jistě, už je to louhování čajového pytlíku, který byl výborný jen jednou, ale i tak byla pro mě trojka přijatelná.. I zde funguje ona kritika společnosti a také jsme se dozvěděli hodně o tom, jak to s nadvládou opic vlastně začalo. Trochu odfláknutě působily masky obyčejných opic (ve srovnání se Zirou a Corneliem), ale to nemělo na celkový dojem velký vliv.. Scény na lodi a úplný závěr v cirkuse mohu určitě pochválit.. Ve srovnání s dvojkou jsou tyhle tři hvězdy silnější.. ()

nanamarak1

Navzdory zdejšímu hodnocení si myslím, že je to lepší než druhej díl. Navíc k hudbě se vrátil Goldšmit a ačkoli se soundtrack prvnímu dílu nevyrovná, je lepší než ve dvojce. Dávám tomu slušných 55%. ()

DVCAM

Pominu-li, že první film ani jedno pokračování nepotřeboval, tak je pro mě "opičí" sága pořád zajímavá. Trojka ještě má co nabídnout. Zbytek je jen pro fandy. ()

Mrtvobog

Po prvých dvoch dieloch dosiahla táto sága totálne dno. Nezaujímavé, nudné, dalo by sa povedať zbytočné - ale ako most k štvrtému dielu to ujde, hoci to mohlo byť skresané tak do 15-20 min, a nie skoro do 100 min. Naozaj sa mi tento diel páči najmenej zo všetkých. Moje poradie: Po1, Po2, Po4, Po5, Po3. ()

Arany

Rozhodně lepší, než ostatní pokračování. Film z dob, kdy se lidé ještě nebáli říct, že něco není v pořádku. ()

tulakfelix

Zatímco dvojka "Do nitra planety opic" je totální hovadina, na třetí film se dá koukat. Přináší morální otazníky, vtahuje do děje. ()

soukyd33

Před děsivým atomovým výbuchem utekli tři pasažéři ze Země, a to ve vesmírné lodi. Otázka je kam. Třetí díl je dobře vymyšlený, a plný vtipných hlášek a situací. Nápad je super, a atmosféra je velmi dobrá. Od poloviny filmu je to celkem drama. Poznámka: Film je velmi k zamyšlení. Poznámka: Závěr filmu je zajímavý. Hvězdiček 3 ()

sun.eagle

Ze prvního filmu se ždíme a ždíme a ždíme co se dá. Nečekal jsem že po hrozném druhém dílu přijdou ještě další a le stalo se. Tenhle k memu překvapení zas tak špatný není. Samozřejmě se ani zadaleka nevyrovná jedničce ale je o hodně lepší než druhý díl. Tvurci už neví co by vymysleli, je už to místy hodně přehnané, ale výměna rolí funguje. Z pokračování nejlepší díl. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh