Covington Cross (TV seriál)

Covington Cross

Covington Cross

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1992, 10 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Britský seriál z Anglie ve 14. století. Už jenom to je pro mne důvodem se dívat, protože když se Britové opravdu snaží, umějí tu historii opravdu pěkně. V tomto konkrétním případě je kladem nejen příjemné herecké obsazení, ale i jistá dávka humoru v inteligentně psaných scénářích. Výsledkem je sice nijak omračující, ale rozhodně velice dobře koukatelný seriál.(17.11.2008)

• ondrula

Tohle se prostě točilo začátkem 90. let. Odfláknutá nízkorozpočtová sračka - telenovela ze středověku - odehrávající se na dvoře hradu Covington Cross. Ve zkratce - haranti starýmu lordovi vždy udělají nějaký průser a on to pak za ně musí jít (poté co sežere Šalamounovo hovno) žehlit. Nejvíc se mi líbil díl, jak někam do nitra Anglie přijede Saracén, kterej se sem dotrmácí z Palestiny kvůli pomstě a na prahu podhradí dostane od místní lůzy na držku :-)(16.8.2011)

Jako malý klučina jsem tohle měl strašně rád a musím říct, že si klidně znovu pustím tento lehce pseudohistorický seriál i dneska, patří k totiž k mým velice oblíbeným. Můj oblíbenec a jmenovec Richard a jeho sourozenci, celá rodina, všichni jsou skvělí. Jejich příběhy, starosti, lásky, zklamání, obětavost. Je mi jasné, že to není zrovna realisticky znázorněná typická středověká rodinka, přesto jsem si všechny postavy oblíbil a velice rád se k nim vracím. Pohodový, rodinný seriál bez množství akce a násilí. Takových se dneska už moc netočí a je to škoda…(21.8.2008)

Britský seriál, který jsem jako dítě bezmezně miloval a těšil se každou neděli v 20:00 na nový díl. Příběhy Sira Thomase Greye a jeho povedených čtyř ratolestí nabízely vždy plno dobrodružství, humoru, 'lekce z historie' a morálního ponaučení. Ačkoli jsou příběhy nereálné a jedná se v podstatě o středověkou dobrodružnou soap operu, nikdy seriál nekoketuje s trapností a přílišnou přehnaností, která je tak typická pro seriály americké. Výborný byl také zákeřný záporák baron John Mullens, ve kterém nebyla snad špetka slušnosti. Z Thomasových dětí jsem měl nejradši nejstaršího a nejmoudřejšího Armuse a nejlepší epizoda byla pro mě ta se soudem, jméno už si nevybavuji . Normálně bych Covington Cross hodnotil velmi slušnými třemi hvězdami, z nostalgie ale ještě 1 přihazuji.(6.11.2016)

Návrat ztracených dětí :-), bylo milé znovu sledovat osudy dospívajících ve středověku, ovšem z jiného úhlu. Myslím, že tento seriál se nijak nesnažil být "hodnověrný", má spíš pobavit. Co se mi líbilo nejvíc, byla asi marná snaha Thomase Greye udržet si vážnost a punc rytíře a majitele panství, v čemž mu brání všechny děti, možná vyjímaje vážného Armuse. Sir Thomas vtlouká do hlavy svým dětem zásady vybraného chování, co se musí a nesmí a přesto jim vzápětí přispěchá na pomoc s mečem v ruce.(15.3.2010)

• - Kulisy vesnice vytvořené pro tento seriál byly použity také pro Gelfskou vesnici z 6. série seriálu Červený Trpaslík (od r. 1988). (PB2)