Covington Cross (TV seriál)

Covington Cross

Covington Cross

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1992, 13 h (Minutáž: 13x60 min)

Seriál jsem si oblíbila ve 13 letech, ideální téma pro tuhle věkovou skupinu. Nabízí romantiku, středověk, napětí, lásku, vztahy i poučení, možná i něco málo z historie. Hlavně je tam velká porce nadhledu a legrace a vše nakonec dobře dopadne. Taková krásná pohádka pro větší děti. Děj má spád a každá epizoda je dobře vypointovaná. Seriálu určitě prospělo, že zůstal u jedné řady a pár dílů a že se tvůrci nesnažili ho natahovat donekonečna. Když jsem měla možnost vidět znovu, vždy jsem ji využila. Ta úžasná atmosféra působí i po letech na dospělé, co mají rádi pohádky.(24.9.2011)

Asi ten nejlepší seriál, který jsem v dětství viděla a nesmírně ho zbožňovala. Milý příběh z britského středověku o takové "běžné" šlechtické rodině a jejích slastech a strastech. Přitom nic nebylo nijak přibarvené, vylepšované... Herci byli velice přirození a uvěřitelní. Dnes už se může zdát krapet staromódní a "out", ale tenkrát to byla neskutečná pecka! Dodnes se za tuhle svou dětskou lásku nestydím, moc ráda na ni vzpomínám, a proto dávám 4*.(17.1.2013)

Britský seriál, který jsem jako dítě bezmezně miloval a těšil se každou neděli v 20:00 na nový díl. Příběhy Sira Thomase Greye a jeho povedených čtyř ratolestí nabízely vždy plno dobrodružství, humoru, 'lekce z historie' a morálního ponaučení. Ačkoli jsou příběhy nereálné a jedná se v podstatě o středověkou dobrodružnou soap operu, nikdy seriál nekoketuje s trapností a přílišnou přehnaností, která je tak typická pro seriály americké. Výborný byl také zákeřný záporák baron John Mullens, ve kterém nebyla snad špetka slušnosti. Z Thomasových dětí jsem měl nejradši nejstaršího a nejmoudřejšího Armuse a nejlepší epizoda byla pro mě ta se soudem, jméno už si nevybavuji . Normálně bych Covington Cross hodnotil velmi slušnými třemi hvězdami, z nostalgie ale ještě 1 přihazuji.(6.11.2016)

Britský seriál z Anglie ve 14. století. Už jenom to je pro mne důvodem se dívat, protože když se Britové opravdu snaží, umějí tu historii opravdu pěkně. V tomto konkrétním případě je kladem nejen příjemné herecké obsazení, ale i jistá dávka humoru v inteligentně psaných scénářích. Výsledkem je sice nijak omračující, ale rozhodně velice dobře koukatelný seriál.(17.11.2008)

• ondrula

Tohle se prostě točilo začátkem 90. let. Odfláknutá nízkorozpočtová sračka - telenovela ze středověku - odehrávající se na dvoře hradu Covington Cross. Ve zkratce - haranti starýmu lordovi vždy udělají nějaký průser a on to pak za ně musí jít (poté co sežere Šalamounovo hovno) žehlit. Nejvíc se mi líbil díl, jak někam do nitra Anglie přijede Saracén, kterej se sem dotrmácí z Palestiny kvůli pomstě a na prahu podhradí dostane od místní lůzy na držku :-)(16.8.2011)

• - Kulisy vesnice vytvořené pro tento seriál byly použity také pro Gelfskou vesnici z 6. série seriálu Červený Trpaslík (od r. 1988). (PB2)