Rovnako zábavné a explozívne ako Skala, ale nepredvídateľné, a neberie sa to vážne. A zatiaľ čo v Skale bol jej "záporák" charizmatický a charakterný generál (čo jej v mojich očiach veľmi uškodilo), v Con Air máme záporákov plné lietadlo, a hneď tých najchladnokrvnejších (Malkovich), najbrutálnejších (Trejo) alebo najúchylnejších (Buscemi)! K tomu agent Cusack, řízek Cage, a rozbesnený rockový soundtrack Trevora Rabina!(30.4.2003)

Oscar 2 nominace: Píseň - "How Do I Live", Zvuk(23.3.2004)

Odvar Skály, který si je vědom své přehnané spektakulárnosti, a tak na nás ironicky pomrkává.(25.2.2003)

Co jednoduchého a výstižného o tom napsat? Snad jen "Zdar tvý práci", Simone Weste, tohle se ti povedlo. Hvězdná sestava Trejo, Buscemi, Rhames a Malkovich tvoří polovinu úspěchu filmu. Tu druhou samozřejmě Cage, Cusack, hudba a v neposlední řadě i růžový králíček:) Po letech stále stejně dobrá nevázaná zábava hodná 80%.(20.1.2003)

Bohudík to není Bay! Con Air je pro mě paradoxem mezi akčními filmy. Bay je Bay, o tom není pochyb, ale jeho vycizelovaný styl postrádá to, čeho se mi tady dostalo vrchovatě - uvěřitelnosti. Všechny ty akce a exploze jsem v tomto snímku prostě více bral. Cage mi tady připadl na jeden z jeho hborších výkonů, ošem John Cusack, Colm Meaney, tempo a vodopád vtipných hlášek, valících se jedna přes druhou, vše negativní vynahradily. Ale přesto nedávám plné hodnocení. Hlavně kvůli lehké odhadnutelnosti určitých zvratů.(14.2.2005)

Až na ten konec výborný akční film.(12.1.2003)

Je to dobré, ale Skála se mi líbila více. Herecké obsazení je lahůdkové. Trejo, Buscemi, Malkovich - paráda.(26.7.2002)

"Vráť králika naspäť do krabice!" Najlepší film Michaela Baya. Má to len jeden problém - nenatočil ho Michael Bay. :-) "Sweeeeeeeet hooooooooome Alabaaaama!!(9.11.2008)

Simon West od svého debutu nenatočil nic zajímavého a tak zůstává jeho Con Air opravdu nejlepším snímkem jeho kariéry. Potkali se zde úžasné osobnosti hereckého nebe přes Nicolase Cage, Johna Malkoviche, Johna Cusaka a třeba Stevea Buscemiho, který si svou roli maximálně užívá. Film je plný akce a jeho tempo je rychlejší než u většiny akčních filmů. Každý akční fanoušek si tento snímek musí užít.(3.6.2004)

Nadprumerny akcni narez, ktery si na nic nehraje a jeho jedinym cilem je divaky bavit prehrsli akce, vybuchu atd. a zbytecne neotravovat prilisnym moralizovanim - a to se povedlo.(4.8.2002)

Scénář: Scott Rosenberg .. Nepřišel jsem tomu na chuť! Výborně obsazená akční podívaná. JENŽE- Skála je Skála a Bay je ... Takže jen 70%.(12.4.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $101,117,573Tržby Celosvetovo $224,012,234║ Taká akčná oddychovka s bohatým hereckým obsadeným ale nijak zvláštnym príbehom, čo by mohol aspoň pre mňa ponúknuť niečo viac než premrštenú akčnú traškaricu, nikdy som úplne tomuto filmu neprišiel na chuť, k tomu Nicolas Cage sa mi nehodí ako akčný hrdina, lepšie mu to sadlo v takej Skale kde bol viac zakríknutý. /65%/(18.5.2005)

I po letech s přehledem nejsarkastičtější bruckheimerovka s šíleným a vlasatým Cagem. Tehdy mu obě tyhle výstřednosti ještě "sedly" a Simon West pod Jerryho taktovkou div nevypustil duši, aby naservíroval vynikající akčňák se super hláškami, over-the-top kaskadérským festivalem a geniálně obsazenou rotou záporáků. Zpětně si člověk říká, jak to mohlo k čertu fungovat, ale díky bohu za to.(31.7.2007)

Výborní Cage, Cusack, Malkovich a především Buscemi (scéna s holčičkou patří k nejlepším). Celkově mi ale přišlo, že tam té akce zase tak moc není (rozhodně se to nedá srovnávat se Skálou). S velkou nadsázkou, krásně natočený je závěrečný průjezd po Las Vegas.(7.7.2003)

• Radek99

Celovečerní soubor snad všech existujících klišé akčního filmu, který vyniká opravdu mimořádným hereckým obsazením a hollywoodsky (nemimořádně) přihlouplým scénářem...(30.9.2013)

Kupa efektů, klišé, hlášek a všeho dalšího, co prvoplánovitě působí na diváka s úmyslem jasně ho soustředit na příběh, směřovat ho tím nejpřímějším směrem a v konečném důsledku mu pomoci k dokonalému uvolnění a relaxaci. Film jsem shltnul jedním dechem, poté jsem jsem se za to skoro styděl. Nedělám to rád, ale vzhledem k tomu, že tu zemřelo víc hodných než zlých (alespoň doufám) a jeden (Zrovna ten nejsympatičtější ze všech!) ze škaredých vrahů z toho vyšel bez úhony a ještě přišel k pěkným penězům, musím dát hvězdiček pět.(25.10.2004)

Je to dobré a se spoustou zajímavých malých roliček, ale stačí to vidět jednou. Na další skouknutí se to člověku začíná zdát jako stále větší blbost (což taky je).(2.6.2003)

V Con Air je snad všechno, co na filmu bytostně nesnášim (trapnými akčními scénami počínaje a klišovitým hlavním hrdinou konče) - a přesto musím dát 4*! Důvodů je hned několik: po všech stránkách krásný Steve Buscemi zde ztvárňuje jednoho z mých nejmilejších záporáků (snad až na tu, ehm, píseň "He's got the whole world in his hands" a fakt, že neudělal něco, co jsem doufala, že udělá) - geniální magor jak má být (navíc se plně ztotožňuji s jeho krásnou myšlenkou: "What if I told you insane was working fifty hours a week in some office for fifty years at the end of which they tell you to piss off; ending up in some retirement village hoping to die before suffering the indignity of trying to make it to the toilet on time? Wouldn't you consider that to be insane?") - škoda jen, že zde nedostal více prostoru. A pak je tu samozřejmě pan John "pohledšílence" Malkovich, kterýžto se ve filmu roztahuje o poznání více - jako hlava vzpoury vězňů strhává větší než malé množství pozornosti právě na svou osobu a jde mu to setsakra dobře! Ovšem teď přijde pro mě osobně naopak největší zápor celého filmu - totiž postava hlavního hrdiny Camerona Poea v podání Nicolase Cage. Tahle osoba mi byla už od začátku naprosto bytostně nepříjemná - tak otravně hodný, dobrý a obětavý "mačo hýrou" se jen tak nevidí! Ale co se dá dělat, člověk musí zkousnout i horší věci. . . . . Con Air je jeden z nejzábavnějších nenáročných oddychových snímků, které znám - a tudíž je to také jeden z nemnoha komerčních hříchů, které si vždy ráda znovu dopřeji - neboť vcelku hojně se zde vyskytující totálně brutální hlášky + dokonalí Buscemi s Malkovichem, mě prostě vždycky dostanou, ať už chci nebo ne...(15.5.2006)

rozpocet $75 million trzby celosvetovo $224,012,234(11.11.2006)

Naprostá BOMBA na kterou se můžu dívat pořád dokola ! Nicolasovi to s dlouhými vlasy fakt sekne ,-) A ta písnička na konci mě vždycky rozbrečí. Prostě perfektní film. West má/měl talent, nechápu proč už netočí.(6.6.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36