Star Wars: Poslední z Jediů

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 152 min

A co na to Mistr halogenů? Inu, poté, co předaleké galaxie na stranu Temnou přešly, když zrádce mrzký Jirka je ničiteli všeho Darth Disnymu zaprodal, já beznaději propadal, a že všechno v piči jest se smutně domníval. Výraz vy mi ten promiňte, já vskutku, kurva, rozhořčen byl. Zvlášť když neumětel sériový, Abrams zvaný, zpočátku unyle a nudně Hvězdu Smrti vykrádat se jal a Star wars ve Star bores hnusně pokřivil. Pak však Rogue naděje svitla, že ne vše ztraceno jest, neboť rovnováha vládne a vždy dva musí být – mistr a babral. Nyní Jedi poslední z prachu zatracení povstal, a ač Jirka úplně není to, Síle sílu a důstojnost Rian ten alespoň trochu navrátil. A že nám teď pizda jediovatá slizká, negr, cigoš a ťamanka odpudivá korektně galaxie z područí jelimana směšného zachraňují, skoro nevadí ani, a já jebat říkám. Když příběh svižný a zábavný je, nechť klidně se Kylo s Huxem příště i do prdelí píchají.(23.12.2017)

Star Wars by Charles Dickens. Škoda, že na každý dechberoucí olejomalebný výjev (a že jich tu pěkných pár je) a na každou sekvenci aspirující na to vůbec nejlepší z celého universa (emocemi, osudovostí, choreografií i nápady) připadá nějaká linie, která nikam nevede a jen kupí vatu na hromadu jiné vaty, postava která nemá žádné opodstatnění pro existenci či momenty sloužící čistě jako merchandisingová vsuvka „běžte a kupujte“. Navíc to nefunguje jako součást ságy; na žádnou (opravdu žádnou) z otázek z minulého dílu to nezodpoví, ono to většinu pro jistotu rovnou ignoruje. Ovšem čistě sama za sebe je osmička více než solidní popcornový blockbuster; zda to však v případě Star Wars stačí, je věc zcela jiná.(15.12.2017)

Ještě se uvidíme! Plynule navázaný děj, navrátivší se nesmrtelný záporák Kylo Ren i legendární Luke Skywalker a comeback některých (bohužel jen některých) postav z minulé epizody. Sice maličký krok zpátky, ale po tak fantastickém snímku, ve kterém se v roce 2015 probudila Síla, to není žádná ostuda. Velká kvalita a akce od začátku do konce, v precizně zpracovaném filmu. Star Wars žijí.(26.6.2019)

Rozpočet $317miliónovTržby USA $620,181,382Tržby Celosvetovo $1,332,539,889Tržby za predaj Blu-ray v USA $69,080,373Tržby za predaj DVD v USA $16,698,135║ Rian Johnson troška experimentoval a skúšal pekne mávať, dramatizovať s príbehom. Určite sú to o niečo iné Star Wars, je tu posun vývoja postáv, čo je dobre ale chcelo by to jednoznačne čo to doladiť. Lebo sa nám tu striedajú lepšie úseky s tými slabšími. Občas príde aj na dosť zdĺhavé pasáže a neskutočne mi tam vadila herečka s nosom cez pol plátna. Podľa mňa si Johnson utrhol viac než dokáže spracovať na takýto rozsiahli fantasy kolos. Niekedy mi to príde ako keby došli sily sa ešte o kúsok ďalej posunúť. Príbeh stojí a aj padá na Rey a Kylo Renovi. Miestami sa to ale dobre kryštalizuje, škoda je že tam nebolo o niečo viac cítiť Luka, aspoň tak ako tomu bolo na záver. Dá sa povedať, že aj akcie tu je poskromnejšie, čo je troška mínus, lebo súboj proti červenej ochranke Snakea bola priam delikátna. /videl v kine 2x: 80%/(17.12.2017)

• EvilPhoEniX

Zkusil jsem to zase a kletba Star Warsů se u mne neprolomila a opět jsem prožil 150 minutové martýrium. Jedi, První řád, Síla, Skywalker, Odboj, Obi-Wan, to aby člověk potřeboval speciální slovník, aby se ve všech pojmech vyznal a orientoval. Vtipné mi to nepřišlo vůbec, akce je minimum a je velmi nezáživná, efekty na mě působí jak z 90. let, příběhově nezajímavé a tempo utahané. No nic, tohle jsem protrpěl a dalšímu dílu šanci už nejspíš nedám. Star Wars je jediná velká filmová série, která mne naprosto minula a její zájem nechápu do teď. 20%(15.3.2018)

• Oscar Isaac

• - Jedná se o první film ze ságy Star Wars, kde se není vyřčena legendární věta „I have a bad feeling about this“. Rian Johnson však zmínil na Twitteru, že věta ve filmu zazněla od droida BB-8, avšak ne v angličtině. (Eliska.Kovar)

• - Na plagáte sú všetky postavy umiestnené tak, aby jemne tvorili vzor masky Dartha Vadera. (WalterIK7)

• - V jedné z posledních scén říká Luke Skywalker (Mark Hamill) své sestře Leie (Carrie Fisher), že nikdo nikdy skutečně neumírá, a pak ji políbí na čelo. Sourozenecký polibek ale ve scénáři nebyl. Napadlo to Marka Hamilla přímo během scény, podle jeho vlastních slov se to prostě stalo. Luke dával své sestře navždy sbohem, pro Hamilla to tak byl velmi významný moment. Po ztrátě Carrie prý dosud nebyl schopný se na scénu podívat. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)