Reklama

Reklama

Jiří Bruder

Jiří Bruder

nar. 13.04.1928
Praha, Československo

zem. 31.05.2014 (86 let)
Praha, Česko

Biografie (1)

Jiří Bruder pocházel z umělecké rodiny, jeho otec hrál a zpíval ve Vinohradském kabaretu. Bruder se od dětství zajímal o divadlo a hned po druhé světové válce nastoupil v Praze do Divadla 5. května, poté prošel Divadlem mladých pionýrů a Městským divadlem pro mládež, základní vojenskou službu absolvoval v Armádním divadle, kde se mj. seznámil s Jiřím Šlitrem. V letech 1951-1962 byl členem hereckého souboru Divadla Jiřího Wolkera, jednu sezónu strávil v Divadle Na… (více)

Zajímavosti (4)

Nejmladší z rodu Hamrů (1975)

  • Jak už v seriálech bývalo zvykem, větší část stěžejních postav vůbec neměla křestní jméno, případně příjmení. Do první skupiny patří předseda národního výboru v Bernarticích Fiala (Josef Bláha), hostinský Čaha (Jiří Bruder), rebelující sedlák a holič Čumík (Zdeněk Martínek), bývalý partyzán a první předseda bernartického družstva Hubert (Jiří Vala) či krajský tajemník KSČ Hrstka (Bedřich Prokoš). Příjmení pak vůbec nemá Bětka (Miriam Hynková), její manžel Antonín (Karel Urbánek) a dcera Bětka (Jana Boušková), ekonomka Ivana (Jana Paulová) nebo Hamrovi spolužáci a pozdější kolegové Břetislav (Ivan Luťanský) a Josef  (Vladimír Kudla). Uvádíme jen ty postavy, které hrály ve více dílech a ne jednom v epizodní pasáži. (Robbi)

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1973)

Galerie (18)

Reklama

Herec

Filmy
1999

Kašpárkovy rolničky (TV film)

 

Tom v kozí kůži (TV film)

1998

O pyšném panovníkovi (TV film)

1997

Ptačí král (TV film)

1996

Štěstí krále Alfonse (TV film)

1995

Kulihrášek a zakletá princezna (TV film)

1994

Saturnin

1992

Kafka to taky neměl lehký (TV film)

 

Osvětová přednáška v Suché Vrbici (TV film)

Reklama

Reklama

 

Černí baroni

1991

Král a zloděj (TV film)

1990

Jasnovidcem proti své vůli (TV film)

 

O hloupé havířce (TV film)

1989

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni (TV film)

 

O podezíravém králi (TV film)

 

O princi, který měl smůlu (TV film)

 

Sáňkování není povoleno (TV film)

1988

Hodinář (TV film)

 

Kalhoty od krejčího ze Lhoty (TV film)

 

My se vlka nebojíme (TV film)

 

Piloti

 

Zlatá flétna (TV film)

1986

Pan Pickwick (TV film)

 

Spor o bohyni (TV film)

 

Zikmund řečený Šelma ryšavá (TV film)

 

Záhada zamčeného pokoje (TV film)

 

Španělská paradentóza (TV film)

1985

Dobré světlo

 

Havárie

 

Václava Kašpara den pátý (TV film)

1983

1. Máj v Národním divadle roku 1898 (TV film)

 

Darmošlap z Nemanic a princezna Terezka (TV film)

 

Duch soudce Pauknera (TV film)

 

Jára Cimrman ležící, spící

 

O závojích bez nevěst (TV film)

 

Společnost s ručením omezeným (TV film)

1982

Daleko od stromu (TV film)

 

Karel Hynek Mácha (TV film)

 

Vojáček a dračí princezna (TV film)

 

Zelená vlna

1981

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

 

Kam zmizel kurýr

 

Každému jeho nebe

 

V podstatě jsme normální

1980

Blázni, vodníci a podvodníci

 

Smrt a blažená paní (TV film)

 

Temné slunce

 

Trhák

 

Zlatá slepice

1979

Dvě pohádky z lesa (TV film)

 

Jitčiny prázdniny (TV film)

 

Kdo přichází před půlnocí

 

Neohlížej se, jde za námi kůň!

 

Osamělý jezdec (TV film)

 

Poprask na silnici E 4

 

Velká policejní pohádka (TV film)

 

Čas pracuje pro vraha

1978

Brácha za všechny peníze

 

Králova žena (TV film)

 

Pumpaři od Zlaté podkovy

 

Stíhán a podezřelý

1977

Ať žijí duchové!

 

Klukovina (TV film)

 

Příběh lásky a cti

 

Vítězný lid

1976

Náš dědek Josef

 

Preclíková válka (TV film)

 

První housle (TV film)

1975

Pasáček Jirka (TV film)

 

Recepty doktora Kudrny (TV film)

 

Tisíc a jedna noc (TV film)

 

Čert na zemi (TV film)

1974

Chytrost má děravé šaty (TV film)

 

Drahé tety a já

 

Hvězda padá vzhůru

 

Jak se Honza učil bát (TV film)

 

Jako malé děti (TV film)

 

Princezna Turandot (TV film)

1973

Neameričané (TV film)

 

Tři nevinní

 

Černá jáma (TV film)

1972

Hříšníci (TV film)

 

O chrabré Kordule (TV film)

 

Schovávaná na schodech (TV film)

 

Silnice (TV film)

 

Smrt si vybírá

1971

Jak se dělá televizní soutěž (TV film)

 

Lásky Emanuela Přibyla (TV film)

 

Ženy v ofsajdu

1970

Bližní na tapetě: Nevěra (TV film)

 

Pinocchiova dobrodružství II. (TV film)

1969

Ach, ta vojna (TV film)

1968

...ani kapka vojenské krve (TV film)

 

Raport (TV film)

 

Souboj (TV film)

1966

Dáma na kolejích

 

Matka (TV film)

 

Noc bez úsvitu (TV film)

 

Poklad byzantského kupce

1965

Konec velké epochy (TV film)

 

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (TV film)

 

Pension pro svobodné pány (TV film)

1964

Kdyby tisíc klarinetů

 

Napravení Jima Valentina (TV film)

 

Obžalovaný

1963

Putování Simona Mac Keevera (TV film)

1962

Oranžový měsíc

 

Vzpoura na Bounty (TV film)

 

Vánice

 

Život na třetí (TV film)

1961

Případ Holbein (TV film)

 

Spadla s měsíce

 

Tržiště senzací (TV film)

1960

Dokument za milión franků (TV film)

 

Uragan D (TV film)

1953

Expres z Norimberka

1952

Únos

TV seriály
1997

Pražský písničkář

 

Život za písničku (E05)

1994

Saturnin

1993

Pomalé šípy

 

Setkání po letech (E01)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Otisk (S01E04)

1988

Malé dějiny jedné rodiny

 

Strom pohádek

 

Bez práce nejsou koláče (E07)

1987

Panoptikum Města pražského

 

Letní přeháňka (E04)

 

Strom pohádek

 

O Marušce (E02)

 

Voňavé haraburdí

1986

Hvězdy nad Syslím údolím

 

O krásných nožkách Anduly Bláhové (E01)

 

Zlá krev

 

Epizoda 6 (E06)

1984

My všichni školou povinní

 

Svátky klidu a míru (E10)

 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Pivař (E06)

1983

Slané pohádky

1980

Arabela

 

Čas zakladatelů

 

Hořký ústup (E02)

 

Příliv naděje (E01)

1979

Plechová kavalérie

 

Rostlino - lékař (E01)

1978

Stříbrná pila

 

Dámská jízda (E05)

 

Návrat (E01)

1977

Nemocnice na kraji města

 

Žena za pultem

 

Svatba lahůdkové Olinky (E11)

1975

Nejmladší z rodu Hamrů

 

Setkání (E11)

 

Tíha (E10)

 

Rozchod (E09)

  více epizod (7)
1974

30 případů majora Zemana

 

Smrt u jezera (S01E01)

1972

Byli jednou dva písaři

 

Dědictví (E01)

 

Pan Tau

 

Pan Tau a Claudie (S02E01)

 

Úsměvy světa

 

O’ Henry (E07)

1969

Hříšní lidé města pražského

 

Kaprova smrt (E10)

1968

Klapzubova jedenáctka

Dokumentární
1967

Jak se Praha bavívala (TV film)

Krátkometrážní
1993

Signály z neznáma

1991

Pes na stopě

1990

Myš, která prochází zdí

1987

Nechte to koňovi (TV film)

1983

Bakaláři (TV seriál)

 

Obraz (S12E38)

1981

Nová dvojpohádka z lesa (TV film)

1979

Človíček (TV film)

1978

Bakaláři (TV seriál)

 

Platina (S07E18)

1976

Bakaláři (TV seriál)

 

Dlažba (S05E14)

1974

Bakaláři (TV seriál)

 

Schody (S03E38)

1969

Hrozné děti (TV film)

1966

Nápady čtenáře detektivek

 

Svatební cesta aneb Ještě ne, Evžene! (TV film)

1964

Šlechetný cowboy Sandy aneb Prohraná nevěsta (TV film)

1963

Závory (studentský film)

1961

Strieborný vietor (studentský film)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama