Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Rufete

"Haven't you ever heard of the healing power of laughter?" Komentář může obsahovat spoilery. Jsem ovlivněn dnešní dobou, faktem, že je to čtvrt století starý film a také úžasnou trilogií od Nolana. Moje hodnocení tedy nejspíš není zrovna objektivní, ale můžu říct toto. Jack Nicholson byl bezkonkurenčně nejlepší postavou ve filmu a kromě Alfreda asi i jedinou. Humor, smích, šílenství, vynalézavost, logika; výborné ztvárnění z jeho strany. Srovnávat s Heathem Ledgerem nebudu, protože oba herci vložili do postavy Jokera něco úplně jiného a oba to zahráli skvěle. I proto je Joker asi mým nejoblíbenějším komiksovým záporákem vůbec. Jak už jsem psal, tenhle film má těžiště založené na Jokerovi a možná na několika Batmanových hračkách. Jinak mě nic neoslnilo, ať už herci nebo samotné město. Spousta věcí chyběla, spousta přebývala. Ale Jacka Nicholsona uznávám jako nikoho jiného. ()

Mikino00

Burtonova verze Batmana je vizuálně poutavá, srší nápady i prvky svéráznosti. Příběh tak nějak spokojeně plyne a je dobře, že nastojí jen na akci, ale na vedlejších postavách a vyvíjejících se vzájemných vztazích (což se o některých současných komiksových filmech říci nedá). Film má ale také jedno obrovské pozitivum, která v podstatě dělá celý film a právě na něm výsledný dojem stojí a padá. A to je Joker Nicholsona. Naopak filmu podráží nohy katastrofální Keaton v roli Wayna, jemuž nepomáhá ani slabší scénář vztahující se k jeho osobě. ()

H4ku11

Timov štýl filmu svedčí a napriek odstupu desiatok rokov je stále na čo pozerať a žasnúť. Hlavne na Jacka ako Jokera, vycibril sa v tejto role perfektne. Aj keď mám radšej Heatha, tak bližšie k predlohe má predsa len Jack. ()

Renfield

Především díky Timu Burtonovi a jeho režisérskému talentu, obdivu německého filmového expresionismu a tím jedinečné atmosféře, kterou filmu dodává je to vcelku povedená adaptace. Zbytek totiž už tak slavný není... scénář je velice slabý, herecké výkony také nijak převratné a navíc mi Michael Keaton na roli Batmana vůbec nesedí. Když jsem byl u nepřevratných hereckých výkonů... tato slova se rozhodně netýkala Jacka Nicholsona, jehož Joker je povedeně šílený a filmu také značně pomáhá. Vcelku povedená, i když určitě ne jeho nejlepší, je i hudba Dannyho Elfmana. 70% ()

Klajnik

Burton má cit pro vizuál. Film už ze samotné galerie zde na csfd vypadá atraktivně svojí oldschoolovostí. Když jsem se na něj asi v roce 2015 díval, tak jsem byl ale otráven. Keaton se v tom debilním kostýmu nemůže ani hýbat. Vypadá v tom ztuhle a působí to pak vyloženě blbě. Pokusy o akci jsou pak vyloženě nekoukatelné. Strašně to zestárlo. Nicholsonův Joker za moc nestojí a narativ je prostě kýč. ()

mira007

První moderní Batman sice dle mého není nejlepší, ale patří mezi nejlepší a k tomu dopomáhá i výkon Jacka Nicholsona v roli Jokera . Ten na ni také rekordně vydělal - svůj plat snížil z obvyklých 10milionů dollarů na šest výměnou za to, že bude mít procenta z tržeb a hle , jeho příjem vyskočil na 60 mega v dollarech. ()

LordGrayDog

Kím Basingerová bola tak moc sexy. Prvý Burtonov Batman, na ktorého nedokážem povedať jedinú zlú vec. Stačilo, keď na začiatku filmu zaznela hláška „I am Batman” a hneď mi naskočil úsmev ako na tvári Jacka Nicholsona. A ozaj, Michael Keaton bol skvelý Batman (aj keď Bale je proste Bale). ()

Oralfabet

Dost mě pobavilo, když se Bruce u Vicky v bytě střetl s Jokerem a jediné, co udělal bylo, že ji rozbil nějakou vázu, zařval: "you wanna get nuts?" a nechal se omráčit. Každopádně i po letech celkem jízda, Nicholson sice není úplně na Heathově nebo Joaquinově úrovni, ale pořád jde o jedno z nejlepších ztvárnění komiksových záporáků, možná i top 5, těžko říct (když nad tím tak přemýšlím, byly by tam asi samí záporáci z Batmana :D) Have you ever danced with the devil in the pale moonlight? 9/10 ()

hacho

Pekna pohadka pro dospele. Byt dite, tak na to asi nemam nervy. A o Jokerovi se mi zdalo jeste nedavno :oO ;o) ()

Vronsky

Gotham City je Batmanovým domovem. Výtvarná stránka tohoto místa temných uliček s všezahalující párou a všudypřítomnou kriminalitou je zřejmě nejdůležitější částí Burtonova filmu. A přestože hlavní roli má právě město Gotham, může se první dobrodružství Netopýřího muže pyšnit skutečně hvězdným obsazením. Michael Keaton jako chladný milionář/ještě chladnější superhrdina však v mých očích zůstal zcela ve stínu Jokera v podání Jacka Nicholsona. Jeden z mých nejoblíbenějších herců opět dokázal, že patří mezi naprostou hereckou elitu a že dokáže bez sebemenších potíží zahrát i comicsového záporáka. Jeho špatnost je vidět na první pohled a jeho vtípky jsou stejně odporné jako škleb na jeho tváři, takže v někom z vás možná vzbudí více sympatií než samotný Batman. Žádného psychologického vykreslení postav se totiž nedočkáte, takže šance ztotožnění se s "hrdinou" tohoto snímku je minimální. Hlavní dvojici pak ještě doplňuje Kim Basinger jako reportérka Vicki Valeová. První díl Batmanových dobrodružství je bezpochyby kvalitním filmem, navíc je nutno zmínit více než povedený hudební doprovod, ale comicsový film bez hrdiny sympaťáka? Čtyři hvězdičky málo, pět moc. ()

thunnus

Samozřejmě se mi při shlédnutí Nicholsona nabízí srovnání s Ledgerem, v němž druhý jmenovaný vítězí o plnou délku. Ale: Film má krásnou old school atmosféru a vůbec celá stylizace do minulosti působí dost příjemně. Jen mi to kazí Kim Basinger, která neustále omdlévá a vůbec se tváří, že do filmu nepatří. Mimochodem mě zaujala postava Harvey Denta, zajímalo by mě, jaké s ním Burton měl úmysly do dalších dílů..Asi se to už nikdy nedovím. ()

hell_boy

Svatý grál všech komiksových filmů. I přes rok vzniku efektivní podívaná se skvělým Michaelem Keatnem v hlavní roli (jako jediný mi v roli batmana seděl, jeho následovníci nestáli za nic) a nadpozemským Jackem Nicholsonem v roli Jokera. To vše dobrovázeno božskou hudbou. Není na čím váhat, čistokrevných 100%. ()

Fajla

Malý chlapec sedí u televize a v ruce třímá hračku, nejoblíbenější hračku svého dětství. Tenhle film ještě neviděl a přeci tak nějak podvědomě ví, jaká ikona ta hračka je. Plastová figurka s černým pláštěm. Archetyp temného strážce, bojovníka proti bezpráví. Ikona komiksů. Idol dětí, těch malých i těch dospělých. Na jedné straně ultímátní hrdina a proti němu jeho protikladný otisk v komiksovém universu. Batman kouzelníka Burtona bude navždy tím prvním! (90%) ()

rsimonyi

Skvěle natočený Batman Tima Burtona s výborným Jackem Nicholsonem. A i když mělo hodně lidí o obsazení role Batmana Michaelem Keatonem pochybnosti, musí uznat, že patří k těm lepším Batmanům. Hodně dělá také Elfmanova skvělá hudba. ()

Brejlil

Před dvaceti lety mě Batman bavil hodně. Teď jsem ho viděl po dlouhé době znovu a tak na tři hvězdičky (ta čtvrtá je z nostalgie). Dokonce ani ty scény, které mi před lety přišly hodně dobré, nějak nefungují. Buďto jsem velmi zcyničtěl, anebo... Anebo Batman hodně zastaral. ()

bambusacek

Kdybych býval viděl Batmana od Tima Burtona dříve než Batmana od Nolana dávám 5 hvězdiček, takhle musím (ač nerad) dát jen 4. Nechci oba filmy co se kvality týče srovnávat, oba jsou mistrovsky vytvořené, ale přeci jen Nolan si o hvězdičku víc zaslouží. Nicméně atmosféra ponurá jak se sluší a patří, gotické budovy mě nadchly, hudba perfektní, Joker taktéž, jen Batman měl na víc. 85% ()

Yokolobuna

Naprosto peckový Jack Nicholson v roli Jokera. No a tím to bohužel končí. Keaton je Batman naprd. Celé je to dost hloupé, plné chyb a místy i pořádně nudné. Doba pokročila a tak snímek chvilkami působí trapně a zastarale. Stejně si ale dokáži představit mnohem lepší zpracování i bez pokročilé techniky. Předpoklady pro parádní podívanou, kvalitního záporáka, však rozhodně Burtonův Batman má. ()

Lilloos

Už samotný Batmanovský námět zkrátka není mým šálkem kávy, takže se Tim Burton může snažit sebevíc. Alespoň že jeho šílený rukopis citím z parádně trhlého Jokera. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?