Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Cartmof

Můj názor na tenhle film je pro většinu dost podivný. Tohle je nejlepší verze Batmana. Když se řekne Batman, vybavím si Michaela Keatona. To je dobré si takhle z okraje upřesnit. Herecké výkony jsou skvělé. Esa, jako již zmíněný Michael Keaton, Jack Nicholson a nebo Kim Basinger odvádí skvělý výkon. Hudba Dannyho Elfmana je perfektní. Filmu dodává příjemný tón a atmosféru. Hlavní znělka, kterou si pak převzal i legendární BTAS a je jednou z nejikoničtějších znělek všech dob. Příběh, kdy se Bruce Wayne vypořádává se smrtí svých rodičů tím, že děsí zločince města Gotham není pro mnohé nic nového. Já v tom ale i po tisícáté vidím něco víc. Vizuál Gothamu a filmu celkově je hnusný, barevný, špinavý a i přesto, že je to město, ve kterém by jste něchtěli žít, má své kouzlo. Tenhle film je dá se říct moje srdcovka už od dětství. Je to i rozhodně důvod proč ho mám tak rád. ()

JM87

Burtona mám rád, ale tohle mi nějak nesedlo. Jeho atmosféra je evidentní, ale celej ten scénář mi přišel takovej nedomyšlenej. Bojový scény byly taky špatný. Jako věřím, že si v tom hodně lidí najde svoje a v žádným případě nejde říct, že by šlo o špatnej film, ale mně to něco chybí. ()

Ulrich

Skvělý začátek batmanovské série, která pro mě bohužel skončila už po druhém dílu. Škoda, že už zde nemohl Burton plně uplatnit svůj osobitý styl (zřejmě proto aby se lépe prodávaly figurky u McDonalda). ()

Zeek

Batmana, stejně jako ostatní comicsové hrdiny moc nemusím, ale musím uznat, že toto je první a doposud snad jediná verze Batmana, která je opravdu kvalitní. Moje hodnocení: 70% ()

Boomstick

Jeden z tych filmov na ktorych som vyrastal.Micheal Keaton je super Batman,hlavne tym ze je taky nenapadny,v normalnom zivote by vas ani nenapadlo ze ten slusne vyzerajuci bohacik sa v noci prezlieka za netopiera.Hlavnou atrackiou je tu ale jednoznace Jack Nicholson ako sialeny Joker.Neporovnavam jeho vykon s Ledgerovym pretoze su 2 totalne rozdielne typy Jokerov,tento je taky vtipalek (doslova,je tu vela momentov s Jokerom ktore ma rozosmiali). Treba este spomenut tradicnu Burtonovu temnotu a stylovost (kulisy tusim ziskal oscara).Spolu s Dark Knight najlepsie Batman filmy ()

RadimFišer

Děšivá a tajupná atmosféra smyšleného města Gotham City. Po vyjítí třetího dílu se hodnota tady toho na trhu násobí. Je to začátek Batmane, je to začátek. ()

Luqi

Burtonovi sedia takéto komixové scenáre, tu si môže vyblázniť svoju fantáziu, takže vizuálna stránka pohybujúca sa niekde medzi rozprávkou a hororom je veľmi dobrá. Celé to ale trošku kazí miestami až moc naivný scenár a mňa osobne neuchvátila ani Kim Basinger........... aspoň o to viac vynikol Nickolson, ktorý bol o triedu lepší ako všetci ostatní. ()

blazenka

Nejsem příznivkyní starého Batmana, ale uznávám, že na tehdejší dobu dost slušný výkon. Nezapomenutelný Joker v podání Nicholsona - dobré. Dobrých 55%. ()

Meteorista

Tento film má jednu potíž, kterou prostě nepřekousnu. I když je hudební stránka filmu odpovídající, obsahuje v jedné scéně "disko" hudbu ála začátek devadesátých (tak bylo to začátkem devadesátých natočeno) a podle mě se to k filmu tohoto formátu prostě nehodí. Co je ale horší (a za co paradoxně film nemůže, je to spíš má vina) - existuje takový jeden pěkný filmek s názvem Temný rytíř. Bohužel Time, umíš natočit hezky, o tom žádná, ale já jsem to prostě nepřekousnul, leč se Nicholson snažil sebevíc (uznávám, není to fér porovnávat starší filmy s novějšími; uznávám i to, že je tento film kvalitní, ale nesmíte se na mě zlobit - jednoduše mi to srovnání nedalo). ()

Baemays

Film, který jsem si zamiloval v dětství, přesněji řečeno ve školce. Zatímco se mí spolužáci dívali na pohádky, já jsem doma na VHS sjížděl příběh Batmana v Burtonově podání. Nedávno jsem viděl film v originálním znění a je snad ještě lepší, nemohl jsem si nevšimnout scén, ve kterých se Heath Ledger inspiroval Jackem Nicholsonem pro svou roli stejnojmenného hrdiny v Temném rytíři. Film ctí vykreslení komiksovosti, kterou pro mě zatím nepřekonal žádný jiný superhero filmového plátna. Skvělé a vyvážené herecké výkony, skvělá režie a fantastický motiv Dannyho Elfmana. Pro mě zkrátka Batman Number One. ()

tenced

tenhle Batman pro mě bude vždy jedinečný, formoval mě, nikdy pro mne nezestárl a nikdy neztratil na důležitosti... nezapomenutelné stopy zanechal každý kus z toho úžasného celku v čele s Elfmanovo hudbou, herci a osobitým Burtonem... veškeré významy a pocity co pro mě nabízel si nosím dodnes... ()

Eva_Krejcova

Ano je to moc dobrý Batman hlavně Jack Nicholson jako šílený Joker to byl obdivuhodný výkon. I Michael Keaton je fajn jako Batman. I hudba je dobrá a Tim Burton to pojal sice strašidelně jak je jeho zvykem ale kdyby to tak neudělal už by to nebylo ono. ()

goniss

Primitivní první díl jedné z nejslavnějších sérií Batmanů. Nicholson perfektně zapadá do své role, je to sám velký šašek (v dobrem smyslu), ale Keatona prosím do rodinného nebo romantického filmu. Burton udělal jednoduchý, po technické stránce pomalu nudný, ale v něčem i trochu originální film. Co se mi třeba osobně více líbí na starší verzi Batmana je to, že z hlavního hrdiny v roli Keatona nedělá nepřemožitelného všemohoucího a lidumilného správňáka, ale i samotní zloduchové si s ním hodí o zeď. ()

kamigava

První Batman ve strašidelném stylu T. Burtona je určitě hodně batmanovský. M. Keatonovi role batmana velice sedne. Nicholson má velký smysl pro humor, když si vybral roli Jokera. Klasická Elfmanova hudba vše prohlubuje a dává tomu ten správný komiksový dojem. Batman jak má být! ()

Saur.us

Čistočistá komiksovka. Jak jsem poslední dobou zhýčkaný Nolanovými Batmany a jak jsem tenhle díl neviděl už strašně dlouho, už pro mě nevyzní tak dobře jako dřív. Navíc zde postrádám ten Burtonovský viktoriánský styl, který ale naštěstí použije už v příštím dílu. Pro postavu Jokera si nemohli vybrat nikoho lepšího než ďábelského Jacka Nicholsona. V porovnání s geniální šíleností Ledgerova Jokera sice silně zaostává, ale to nemůžu brát jako nedostatek. Úplně jiná doba, úplně jiná norma herectví, úplně jiný filmový styl. Tento Batman není Temný rytíř. ()

CJFlip

Atmosféra je zde nepopsatelná. Ta, která tomuhle filmu svědčí. Nolandova trilogie je beze sporu lepší, ale po téhle stránce je to pro mě přirozenější. Je vidět, že Tim Burton je mistr ve svém oboru. ()

sebo9629

Po dlhom čase som sa vrátil k Burtonovmu Batmanovi s obavou, že neobstojí v porovnaní s Nolanovým a na moje prekvapenie obstál. Vyzdvihol by som hlavne skvelú temnú atmosféru, komixový vizuál a Jokera v podaní Jacka. Ináč čo ma dosť prekvapilo, pretože som na to úplne zabudol, je to že tento Batman nemá absolútne žiadny problém so zabíjaním a necháva za sebou značný počet mŕtvol, bez problémov vyhodí budovu s ľuďmi do vzduchu, zhodí chlapa do zvonice v pokračovaní dokonca jedného odpáli s bombou... Hodnotenie: 8.6/10 ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?