poster

Batman

 • USA

  Batman

 • slovenský

  Batman

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Výborné převedení komiksu na plátno. Joker byl fakt dobrý (nesrovnával bych ho však s Heathem, protože oba se role Jokera chopili jinak, ALE oba výborně!) a metal jednu hlášku za druhou. Kim byla okouzlující. A proč teda nedám plný počet? Zřejmě proto, že jsem to viděl zřejmě s tím NEJBLBĚJŠÍM dabingem, který svět kdy zažil. Musím si to sehnat někde v originále a pevně věřím, že pak i ta pátá hvězda zde přibude. UPDATE: Po druhém zhlédnutí ve FULL HD s titulky musím jen říct, že nechávám původní hodnocení. Burtonova vize je umělecká a opravdu skvělá, ale preferuju tu Nolanovu temnou a realistickou verzi.(11.1.2009)

 • sud
  *****

  Komiksy mě nikdy moc nebraly, ale v případě tohoto filmu smekám klobouk před všemi, co na něm mají prsty. JACK NICHOLSON. To jméno musím napsat velkými písmeny, protože on je tím hlavním, co dělá z tohoto díla dokonalost. Je ve své roli bídáka Klauna tak zlý a tak elegantně odporný, že právě on je stěžejní postavou. Oproti němu je i tak vynikající Michael Keaton coby Batman mírně v pozadí. 90%.(28.7.2006)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Výprava(3.3.2004)

 • Brouk
  ****

  Joker v podání Jacka Nicholsona patří do mé osobní TOP 10 nejcharizmatičtějších echtpadouchů. Ten je tady naprosto nepřekonatelný(8.2.2005)

 • Morien
  ***

  (1001) Burton si bere komixovou předlohu a KONGENIÁLNĚ ji převádí do filmového média. (Ha, celý život jsem čekala, až budu moct tohle slovo použít ve větě.) Nevím, jestli tohle nějaký jiný režisér na poli komixové adaptace kdy dokázal. Takhle z hlavy mě napadá snad jenom první Vrána Alexe Proyase. Dle mého názoru je klíčem to, že oba režiséři vytvářejí působivé obrazy založené na jednoduchosti, kontrastu světla a stínu, výrazné výtvarné stylizaci, živoucích postavách a hmatatelných kulisách. Současný trend hyper-realistických, digitálně nablýskaných, opozlátkovaných manekýnovitých pseudopsychologických blábolů jde zcela mimo mě a snad by měl být i trestný ve jménu blaha. A zpátky k Burtonovi, první film vytyčuje směr a teprve druhý tvoří opravdový kult.(18.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace