• slovenský

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

První a zřejmě nejlepší story z ponurého Gothamu na filmovém plátně. Atmosféra comicsu dýchá ze všech koutů, Michael Keaton jako Batman je podle mě překonán jenom Christianem Balem (obzvlášť Val Kilmer a vůbec celý Batman Forever mu nesahá ani po kotníky), a Jacka Nicholsona coby padoucha už nikdo netrumfnul - ne, ani Heath Ledger;) Co ještě chybí....ano, jistě, Danny Elfman a jeho soundtrack. K tomu snad není co dodat...(21.1.2003)

Pro mě je Keaton dodnes tím nejlepším Batmanem, Nicholson nejlepším Jokerem a Burton tím, kdo přinesl na plátno tu nejlepší vizi Gothamu. Nostalgie tam je veliká, to nepopírám, pro dítě je tohle něco neskutečnýho. Těším na BR projekci a snad vůbec první zhlédnutí po roce 2000.(8.2.2015)

Kultovka!(28.5.2008)

Nádherne vykreslená špinavosť, bieda a strach, ktorý číha z ulíc Gotham City. Svkelé kulisy, efekty, batmanovsko-hrdinské nápady a o Nicholsonovi ani nehovorím. Asi jediný film, kde je záporákovi venované toľko priestoru na jeho psychologické vykreslenie. Trošku mi vadilo, že v pár scénach bola použitá až prehnaná comicsovosť. 80%.(22.6.2006)

Batmana jsem nikdy nemel moc v lasce a navic Michael Keaton mi v teto roli nesedi. Jedine pozitivum - odporny zaporak Jack Nicholson.(31.7.2002)