• slovenský

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Burtonovské dílo. Skvělí začátek série, která upadala s počtem pokračování. Jediný pořádný režisér v sérii netopýřího muže.(19.6.2004)

1. Burton je génius. 2. Batman je po audiovizuální stránce absolutní úlet. 3. Batman nemá dobrý scénář. 4. Michael Keaton nemůže hrát sympatického mstitele v latexu, protože sám sympatický není. 5. Ani trochu ne. 6. Joker nemá chybu. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, numi, Vitason(17.9.2005)

Klasika.... ale musím říct, že Batman Začíná mě bavil víc, i když je to ode mě asi barbaský. Ovšem Nicholson je skutečně nezapomenutelnej...(22.3.2006)

První a nejlepší Batman. Může za to novátorsky vyšlechtěný přístup Burtona, děsuplný evil maharádža Nicholson a batmobil, jenž je největším snem každého mladého muže (Megan Fox nepočítaje).(22.6.2002)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $251,188,924Tržby Celosvetovo $411,348,924Tržby z požičovní VHS v USA $150,500,000║ Úvod filmu je taký dosť odbitý, hlavne v technickej stránke sa to potáca v jednoduchosti ale ako náhle príde na pľac Joker film dostáva vo všetkých smeroch iný nádych a akoby Tim Burton našiel tu vyváženosť medzi príbehom a comicsovým štýlom aká na začiatku dosť haprovala, dokonca aj doprovodná hudba hneď nabrala tie správne grády. /85%/(31.7.2005)