• slovenský

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Z Batmanovské série jednoznačně nejlepší, celkově však dost průměrný film, který by se, nebýt fenomenálního Jacka Nicholsona, stal jedním z mých největších osobních zklamání.(11.11.2002)

Neopakovatelná (i když pravda, že stále umírněná) Burtonova atmosféra s příjemným Michaelem Keatonem a výborně vyšinutým Jackem Nicholsonem dává vzniknout komiksové legendě. Je sice pravdou, že by psychologické vykreslení postav zasloužilo větší prostor (jedná se pouze o pár úryvků z minulosti), ale i tak se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů...(3.4.2003)

"VYPADÁM, ŽE VTIPKUJU?" Jedenáct let poté, co Donnerův SUPERMAN definoval superhrdinský velkofilm, se toho svého dočkal i Batman v režii Tima Burtona. Ten ho pojednal jako výpravnou ateliérovou komiksovou pohádku s pro něj typickou temnou a groteskní atmosférou a několika až hororovými momenty, tedy jako protipól úsměvně pitomoučkého parodického seriálu ze 60. let. A jako takovému není jeho filmu prakticky co vytknout. Přesto mě ale nikdy moc nebavil (i když se mi Burtonovo Gotham City moc líbí) a mnohem víc mi vyhovuje Nolanovo realistické pojetí vycházející z komiksových Batmanů od Franka Millera.(28.11.2015)

Michael Keaton je Batman asi tolik, jako Zdeněk Troška dobrým režisérem.(18.2.2009)

Ztvárnění města Gotham city si zaslouží 1s*.Film se line pěkně v temné linii,al ev mé filmové mysli, získavá čím dál větší jas kvalitní práce Tima Burtona. Jack Nicholsnon v roli Jokera, je totální hvězdou celého filmu, jeho žertíky jsou opravdu smrtící.No a hračky mistra Batmana kdo by je nechtěl mít. Já bych začal neskromě u toho letadélka.(17.7.2006)