• slovenský

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Výborní herci (všichni, nejen Velký Jack), výprava (temné Gotham City). Dobře Burtonem zrežírováno (hlavně mu jdou skvěle akční scény) a pro mě dost důležité: fantasticky Dannym Elfmanem hudebně podbarveno (především famózní hlavní motiv).(12.6.2003)

Ztvárnění města Gotham city si zaslouží 1s*.Film se line pěkně v temné linii,al ev mé filmové mysli, získavá čím dál větší jas kvalitní práce Tima Burtona. Jack Nicholsnon v roli Jokera, je totální hvězdou celého filmu, jeho žertíky jsou opravdu smrtící.No a hračky mistra Batmana kdo by je nechtěl mít. Já bych začal neskromě u toho letadélka.(17.7.2006)

První a zřejmě nejlepší story z ponurého Gothamu na filmovém plátně. Atmosféra comicsu dýchá ze všech koutů, Michael Keaton jako Batman je podle mě překonán jenom Christianem Balem (obzvlášť Val Kilmer a vůbec celý Batman Forever mu nesahá ani po kotníky), a Jacka Nicholsona coby padoucha už nikdo netrumfnul - ne, ani Heath Ledger;) Co ještě chybí....ano, jistě, Danny Elfman a jeho soundtrack. K tomu snad není co dodat...(21.1.2003)

Niekde sa to začať muselo. Batman začínal na plátne s Burtonom. Divná filmová adaptácia komixového žánru, ale o to zaujímavejšia.(29.5.2010)

Jeden z nejdokonalejších záporáků vůbec, skvělá atmosféra, dobrá akce, nádherné comicsové kulisy. Ať mi nikdo nešahá na Michaela Keatona, jako Batman je rozhodně nejlepší. Božská hudba. Co více chtít?(17.3.2003)