poster

Batman

 • USA

  Batman

 • slovenský

  Batman

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  ***

  Michael Keaton je Batman asi tolik, jako Zdeněk Troška dobrým režisérem.(18.2.2009)

 • Fr
  ****

  ,,nezabíjej mě!" ,, nezabiju tě, ale řekni o mě všem svým kamarádům!" ,, kdo jsi?" ,,JSEM BATMAN" !!!!! tak vznikla komiksová klasika. J.Nicholson je nádhernej padouch (řekni mi chlapče, tančil jsi někdy z ďáblem za měsíční noci?), trousí hlášku za hláškou a na jeho vybrané chování je radost pohledět. M.Keaton je v pohodě a K.Basinger role sedí. i po těch letech se dá na film koukat se zalíbením a odcházet s dobrým pocitem. což je zásluha T.Burtona. dokonalej padouch, hrdina, batmobil, hudba, zajímavej zvuk, co víc si přát.(1.3.2006)

 • TeeAge
  ****

  Niekde sa to začať muselo. Batman začínal na plátne s Burtonom. Divná filmová adaptácia komixového žánru, ale o to zaujímavejšia.(29.5.2010)

 • Malarkey
  ****

  V roce 1989 si tvůrci jakéhokoliv komiksového filmu mohli ještě vymýšlet vysloveně co chtěli. A jelikož se v tomto případě jednalo ještě k tomu o Tima Burtona, bylo jasné, že tady v tomto případě o zklamání rozhodně nepůjde. I po takřka třiceti letech můžu totiž říct minimálně to, že na rozdíl od dnešních komiksáren tenhle má absolutní duši hračičky a vizionáře Burtona. Batman je tady temnej jak půlnoc, Joker je ujetej jak splašenej vlak a hudba v tomto případě je tak geniální, že ve spojení s Timem Burtonem, který tomu všemu dodal bláznovství, glanc a vizuálno, nemohlo vzejít zklamání. Je hezké vidět, jak tenkrát u podobných filmů vládla především zábava. Dneska hlavně barevnost, digitálno, pseudorealističnost a vnucené hlášky v hubě postav, které by si je ani nezasloužili. Tady se stačí zaměřit jenom na scénu a už jste na koni. Třeba ta, jak Joker vtrhne do muzea a za poslechu boží Princovi skladby tam se svými kumpány posprejuje a počmárá jeden renesanční obraz za druhým. To je prostě geniálnost taková, že přebít ji nedokáže ani celej arzenál samotného Marvelu současnosti.(13.2.2017)

 • BadoXXII
  *****

  20 rokov od vzniku filmu to bola najlepšia komixová adaptácia a stále patrí k tým najlepším.(13.9.2011)

 • - Batmanov oblek si počas nakrúcania vyskúšal aj sám režisér Tim Burton. (DaliX)

 • - Všimněte si odolných karet, co má Joker. Žíravina, která znetvořila Napierův obličej, nestačí na jeho balíček karet. (StevenW.)

 • - Adam West, predstaviteľ Batmana zo 60. rokov, bol údajne sklamaný, že mu Tim Burton neponúkol hlavnú rolu. Pre zaujímavosť, West mal v čase premiéry 61 rokov. (kacer4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace