poster

Batman

 • USA

  Batman

 • slovenský

  Batman

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  "Jack? Kdeže Jack! Jack je mŕtvy. Ale môžeš mi hovoriť Joker." Tim Burton nikdy nemal rád obyčajných ľudí a ani jeho BATMAN nie je rodinným príbehom - nemá zmysel čakať politicky korektný príbeh od filmu, ktorý umiestni do úvodných titulkov na prvé miesto ústredného zlosyna namiesto bezúhonného, za "psravodlivosť v uliciach" bojujúceho hrdinu Brucea Waynea (príjemne civilný Michael Keaton). Jack Nicholson (zasa) predviedol svoj povestne maniakálny výstup, stvoriac noblesného psychopata. V súlade s Hitchcockovou poučkou o gauneroch (akčný film je taký dobrý, aký dobrý je gauner), je výsledok strhujúci, skvelý, napínavý, bláznivý. Vydarili sa i podporné roličky (Basingerová, Hingle, Palance), vizuálna stránka je klasicky burtonovsky omamná a vôbec, BATMAN je výborný komiks, ktorý nezostarol a ktorý tvorí voči neskoršiemu Nolanovmu "psychologickému" TEMNÉMU RYTIEROVI veľmi zaujímavú rozprávkovú protiváhu.(8.11.2004)

 • Matty
  ****

  1. Burton je génius. 2. Batman je po audiovizuální stránce absolutní úlet. 3. Batman nemá dobrý scénář. 4. Michael Keaton nemůže hrát sympatického mstitele v latexu, protože sám sympatický není. 5. Ani trochu ne. 6. Joker nemá chybu. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, numi, Vitason(17.9.2005)

 • Psema
  *****

  Gotham City, Bruce Wayne, Tim Burton. Ano, BATMAN, Temný rytíř přichází a je třeba říci, že v dobré formě. A jakého se dočkal příběhu? Poměrně zajímavého, už jen tím, že se proti němu postavil JOKER s podobou Jacka Nicholsona. Kdo že je Joker? Obyčejný gangster, ale s tou výjimkou, že když dělal jednu černou prácičku pro svého zlotřilého bosse narazil na netopýřího muže. Ten jej hodil do kyseliny a voala vznikla podivná kreatura, která se chce pomstít a přitom zničit celé Gotham City. To ovšem Batman nemůže dopustit. Muž s netopýřím kostýmem má jednu podstatnou výhodu oproti svým superkolegům. Je to jen člověk s nejmodernější technikou, žádný bůh, který se nedá zabít a možná proto dokáže jeho příběh zaujmout více a navíc vypadá mnohem realističtěji. Tim Burton se naštěstí nesnažil natočit film podle komické kreslené série, ale podle nové, temnější a depresivnější, navíc použil kulisy, připomínající komiks, a tak se z jeho filmu stává klasika, která si zaslouží pozornost. Michael Keaton, Burtonův favorit je v batmanovské roli dostatečně temný a v milionářské nafoukaný, sobecký a zárověň i citlivý. NO a Jack Nicholson? K tomu nemám slov. Fantazie. Absolutní triumf. Jack si svou roli naprosto užívá a z plátna to přímo čiší. Pro fandy komiksu nutnost, pro nováčka, zajímavý počin.(12.6.2006)

 • Tom Hardy
  ****

  Neopakovatelná (i když pravda, že stále umírněná) Burtonova atmosféra s příjemným Michaelem Keatonem a výborně vyšinutým Jackem Nicholsonem dává vzniknout komiksové legendě. Je sice pravdou, že by psychologické vykreslení postav zasloužilo větší prostor (jedná se pouze o pár úryvků z minulosti), ale i tak se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů...(3.4.2003)

 • T2
  ****

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $251,188,924Tržby Celosvetovo $411,348,924Tržby z požičovní VHS v USA $150,500,000║ Úvod filmu je taký dosť odbitý, hlavne v technickej stránke sa to potáca v jednoduchosti ale ako náhle príde na pľac Joker film dostáva vo všetkých smeroch iný nádych a akoby Tim Burton našiel tu vyváženosť medzi príbehom a comicsovým štýlom aká na začiatku dosť haprovala, dokonca aj doprovodná hudba hneď nabrala tie správne grády. /85%/(31.7.2005)

 • - Pro roli Jokera se původně uvažovalo o Timu Currym. (Němi)

 • - Ve scéně, kdy si novináři v redakci z Knoxe (Robert Wuhl) utahují a ukazují mu obrázek "Netopýřího muže", je v rohu papíru vidět signatura Boba Kanea, tvůrce postavy Batmana. (Lorge)

 • - Město Gotham bylo mimo jiné inspirováno také snímkem Brazil (1985). Furst a Burton přejali tento snímek jako referenci k vytvoření Gothamu. (ajaxx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace