Ztvárnění města Gotham city si zaslouží 1s*.Film se line pěkně v temné linii,al ev mé filmové mysli, získavá čím dál větší jas kvalitní práce Tima Burtona. Jack Nicholsnon v roli Jokera, je totální hvězdou celého filmu, jeho žertíky jsou opravdu smrtící.No a hračky mistra Batmana kdo by je nechtěl mít. Já bych začal neskromě u toho letadélka.(17.7.2006)

První a zřejmě nejlepší story z ponurého Gothamu na filmovém plátně. Atmosféra comicsu dýchá ze všech koutů, Michael Keaton jako Batman je podle mě překonán jenom Christianem Balem (obzvlášť Val Kilmer a vůbec celý Batman Forever mu nesahá ani po kotníky), a Jacka Nicholsona coby padoucha už nikdo netrumfnul - ne, ani Heath Ledger;) Co ještě chybí....ano, jistě, Danny Elfman a jeho soundtrack. K tomu snad není co dodat...(21.1.2003)

Absolutně nejlepší díl "starého" Batmana ... Joker!! Ten se mi na tom filmu líbil nejvíce :) Akční pecka z roku 89, to má něco do sebe :)(20.5.2009)

• novoten

Otrapa Keaton, obrázková Kim a čestná herecká výjimka ďábla Nicholsona v režii nepřiliš sebevědomého Burtona, který si nechal tempo i atmosféru utrhnout ze řetězu. Takhle by nejslavnější komiksy dopadat neměly.(28.10.2005)

Z Batmanovské série jednoznačně nejlepší, celkově však dost průměrný film, který by se, nebýt fenomenálního Jacka Nicholsona, stal jedním z mých největších osobních zklamání.(11.11.2002)

• - Mnoho komiksových pramenů uvádí jako spolutvůrce postavy Williama "Billa" Fingera (1914 - 1974), ale vydavatelství DC Comics, u nějž Batmanovy příběhy vycházely, to nikdy oficiálně neuznalo. (Robbi)

• - Batmobile dávali technici dohromady téměř 100 dní a jeho celková cena se vyšplhala na 162 500 dolarů. Štáb měl k dispozici dva vozy, ale jeden byl použit pouze jako "předváděcí kus". (Robbi)

• - Prvá snímka s Batmanom, ktorá získala Oscara, a zároveň najzárobkovejší film roku 1899. (jedenzdvoch)