• slovenský

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Výborní herci (všichni, nejen Velký Jack), výprava (temné Gotham City). Dobře Burtonem zrežírováno (hlavně mu jdou skvěle akční scény) a pro mě dost důležité: fantasticky Dannym Elfmanem hudebně podbarveno (především famózní hlavní motiv).(12.6.2003)

Niekde sa to začať muselo. Batman začínal na plátne s Burtonom. Divná filmová adaptácia komixového žánru, ale o to zaujímavejšia.(29.5.2010)

Absolutně nejlepší díl "starého" Batmana ... Joker!! Ten se mi na tom filmu líbil nejvíce :) Akční pecka z roku 89, to má něco do sebe :)(20.5.2009)

• - Ve scéně, kdy příjde Joker (Jack Nicholson) s kumpány do muzea, jeden z jeho kolegů barví obraz červenými dlaněmi, ale v dalším záběru je čistý a v dalším opět zabarvený. (Pepy)

• - Spoiler: Batman (Michael Keaton) ve filmu několikrát poruší svoje pravidlo žádné zabíjení. V tomhle ohledu se Tim Burton nedržel předlohy. I když v prvních komiksech Batman zabijí, dokonce měl v jednom okamžiku i zbraň, později však přijal pravidlo, že nikoho neusmrtí. (Axarus)

• - Scény ze sídla Wayne Manor se točily na panských sídlech Knebworth House a Hatfield. (M.B)