1. Burton je génius. 2. Batman je po audiovizuální stránce absolutní úlet. 3. Batman nemá dobrý scénář. 4. Michael Keaton nemůže hrát sympatického mstitele v latexu, protože sám sympatický není. 5. Ani trochu ne. 6. Joker nemá chybu. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, numi, Vitason(17.9.2005)

Neopakovatelná (i když pravda, že stále umírněná) Burtonova atmosféra s příjemným Michaelem Keatonem a výborně vyšinutým Jackem Nicholsonem dává vzniknout komiksové legendě. Je sice pravdou, že by psychologické vykreslení postav zasloužilo větší prostor (jedná se pouze o pár úryvků z minulosti), ale i tak se jedná o jeden z nejlepších komiksových filmů...(3.4.2003)

"VYPADÁM, ŽE VTIPKUJU?" Jedenáct let poté, co Donnerův SUPERMAN definoval superhrdinský velkofilm, se toho svého dočkal i Batman v režii Tima Burtona. Ten ho pojednal jako výpravnou ateliérovou komiksovou pohádku s pro něj typickou temnou a groteskní atmosférou a několika až hororovými momenty, tedy jako protipól úsměvně pitomoučkého parodického seriálu ze 60. let. A jako takovému není jeho filmu prakticky co vytknout. Přesto mě ale nikdy moc nebavil (i když se mi Burtonovo Gotham City moc líbí) a mnohem víc mi vyhovuje Nolanovo realistické pojetí vycházející z komiksových Batmanů od Franka Millera.(28.11.2015)

V roce 1989 si tvůrci jakéhokoliv komiksového filmu mohli ještě vymýšlet vysloveně co chtěli. A jelikož se v tomto případě jednalo ještě k tomu o Tima Burtona, bylo jasné, že tady v tomto případě o zklamání rozhodně nepůjde. I po takřka třiceti letech můžu totiž říct minimálně to, že na rozdíl od dnešních komiksáren tenhle má absolutní duši hračičky a vizionáře Burtona. Batman je tady temnej jak půlnoc, Joker je ujetej jak splašenej vlak a hudba v tomto případě je tak geniální, že ve spojení s Timem Burtonem, který tomu všemu dodal bláznovství, glanc a vizuálno, nemohlo vzejít zklamání. Je hezké vidět, jak tenkrát u podobných filmů vládla především zábava. Dneska hlavně barevnost, digitálno, pseudorealističnost a vnucené hlášky v hubě postav, které by si je ani nezasloužili. Tady se stačí zaměřit jenom na scénu a už jste na koni. Třeba ta, jak Joker vtrhne do muzea a za poslechu boží Princovi skladby tam se svými kumpány posprejuje a počmárá jeden renesanční obraz za druhým. To je prostě geniálnost taková, že přebít ji nedokáže ani celej arzenál samotného Marvelu současnosti.(13.2.2017)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Výtvarně perfektní snímek, kterému jsem se léta vyhýbal, než jsem si povšimnul jména režiséra Tim Burton. Přes jednoduchý scénář hraje Nicholson v roli Jokera jednu ze svých životních rolí. A jako bonus šmrnc krásné londýnky Kim Basinger, jejíž vlnité vlasy božsky prozáří město Gotham City sužované kriminálníky. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1069-batman/videa/(11.1.2010)

• - Když Joker (Jack Nicholson) v katedrále hodí střevíc prostředkem katedrály, je zřetelně vidět, že při pádu se směr letu nijak zvlášť nemění. Je tak nelogické, aby dopadl na schodiště před Batmanem (Michael Keaton), když schody vedou podél zdí. (Armin82)

• - Batman se zrodil v předvečer druhé světové války, v roce 1939 ho světu představil Bob Kane, kterému bylo v té době 18 let. Natáčení filmu se zúčastnil jako poradce. (Robbi)

• - Producenti Jon Peters a Peter Guber koupili práva na zfilmování Batmana v roce 1979. (M.B)