• slovenský

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Výtvarně perfektní snímek, kterému jsem se léta vyhýbal, než jsem si povšimnul jména režiséra Tim Burton. Přes jednoduchý scénář hraje Nicholson v roli Jokera jednu ze svých životních rolí. A jako bonus šmrnc krásné londýnky Kim Basinger, jejíž vlnité vlasy božsky prozáří město Gotham City sužované kriminálníky. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1069-batman/videa/(11.1.2010)

Nic moc Keaton. Jack, který není Jokerem, ale zase jen Jackem s bělobou na tváři, což nic nemění na tom, že do Burtonova pojetí celkem sedne. Nic moc, tedy spíše nic než moc, Basingerová. Skvělá vizuální stránka a překvapivě ne až tak skvělá Elfmanova hudba (až na ústřední motiv samozřejmě). Vypadá to jako průměrný film? No, jenže není. Atmosféra pochmurného neogotického Gotham City a Burtonova režie z toho dělají kvalitní snímek, který se dá vidět i vícekrát. Ne ale zase až tak moc často. ♫ Hodnocení OST: 3/5(20.3.2005)

Legenda. Razím názor "raději nový Batman nového milenia", ale tohle je klasika jak se patří. Výborné obsazení, "gotická" hudba Danny Elfmana a démon Jack Nicholson. Kulisy a výprava sice lehce divadelní, ale ono proč ne. Tenhle film má celkově feeling jiný, než dnešní porce vycizelovaných a "realistických" komiksových snímků. Jednak jiná doba a jednak jiná vize režiséra. Burton je podivín a natočil podivínský film. Ponurá atmosféra těžko překonatelná.(13.10.2013)

• - Když Joker (Jack Nicholson) začne vypouštět jedovatý plyn do ovzduší, Knox (Robert Wuhl) řekne Vicky (Kim Basinger), ať se zavře do auta. Vicky úpoté rychle zavře okno v autě a po chvíli nastartuje a odjíždí, avšak v jednom ze záběru je možné zpozorovat, že zapomněla zavřít zadní okno. (Pepy)

• - Ve scéně poté, co Bruce (Michael Keaton) pošle svůj batmobil zničit továrnu, auto se vrací a objevuje se Joker (Jack Nicholson) ve vrtulníku, je možné všimnout si, že Batmanův pásek jen visí a spadne o několik centimetrů níže. (Armin82)

• - Všimněte si odolných karet, co má Joker. Žíravina, která znetvořila Napierův obličej, nestačí na jeho balíček karet. (StevenW.)