• slovenský

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1989, 122 min

Jeden z nejdokonalejších záporáků vůbec, skvělá atmosféra, dobrá akce, nádherné comicsové kulisy. Ať mi nikdo nešahá na Michaela Keatona, jako Batman je rozhodně nejlepší. Božská hudba. Co více chtít?(17.3.2003)

Ztvárnění města Gotham city si zaslouží 1s*.Film se line pěkně v temné linii,al ev mé filmové mysli, získavá čím dál větší jas kvalitní práce Tima Burtona. Jack Nicholsnon v roli Jokera, je totální hvězdou celého filmu, jeho žertíky jsou opravdu smrtící.No a hračky mistra Batmana kdo by je nechtěl mít. Já bych začal neskromě u toho letadélka.(17.7.2006)

Velmi dobrá adaptace comicsu, což je samo o sobě dost jedinečný úkaz. Škoda jen, že je na filmu tak moc vidět jeho stáří. Především druhá polovina filmu je skvělá, první má moc pomalý spád. Mělo by to být spíš za 4****, ale jednu hvězdičku přidávám za to, že šlo dlouhou dobu o nejlepší comicsovou adaptaci.(19.11.2004)

K Burtonovmu Batmanovi môžem, pokiaľ ide o obsah, s kľudom napísať to isté, čo som napísal k formálnej stránke Sin City – je to „comics pure“ . Batman ako jediný americký –man je človek z mäsa a kostí a jeho superschopnosti su dané skôr technickými hračičkami, než mutáciami či mimozemským pôvodom. A práve preto sa mi (Bale prepáči) Keatonovo stvárnenie Batmana pozdáva najviac. Keď je ako Bruce na scéne, nikdy by ste nepovedali, že práve on je temným duchom nocí Gotham city. K Jackovmu výkonu nemá zmysel písať viac ako to, že si to musel náramne užívať a baviť sa rolou, čo je vidno najmä na jeho zvrátenom „muzejnom balete“ . Kim je zas sexy a´ la koniec gýčových eighties. Burtonovo stvárnenie tohto comicsu je novátorské, hravé, burtonovsky temné a strelené a pokračovania kvôli tomu ťahajú za kratší koniec. 9/10(5.6.2006)

1. Burton je génius. 2. Batman je po audiovizuální stránce absolutní úlet. 3. Batman nemá dobrý scénář. 4. Michael Keaton nemůže hrát sympatického mstitele v latexu, protože sám sympatický není. 5. Ani trochu ne. 6. Joker nemá chybu. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, numi, Vitason(17.9.2005)