Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

djbarrel

Asi nejlepší Batman, Jack Nicholson v roli Jokera excelentní. Oproti dalším Batmanům nemá tolik efektů, ale zato vyniká skvěle ponurou atmosférou. Skvělý ponurý film ! 85 % ()

moviepill

Mrrrazivé spomienky z detstva, budil som sa hrôzou. Brilantný Jack Nicholson. Do Michaela Keatona som bol platonicky zaľúbený ako do filmového hrdinu. A vždy som túžil mať batmobil. :-) Skrátka kult. Film! ()

rogger

Klasika, ktorá naozaj presvedčila a vtiahla do ponurého Gotham city..Určite najlepšie,resp. najdôveryhodnejšie s pracovanie Batmana..Jack Nicholson zaježil svojou zlobou a šialenstvom všetky chlpi na tele, Kim Basinger ako zrelá žena vo svojom vrchole krásy..a Michael Keaton..no toho som nikdy moc nemusel,ale od teraz keď mi niekto povie Batman predstavím si pod maskou jeho face :) Prvý filmový Batman jednoducho nasadil latku tak vysoko, že všetci ostatní uchadzači už budú asi len podliezať.. ()

melisos

Já mám Marvelovky a další komixové zpracování velmi rád a 1. Batman patří mezi mé nejvíc oblíbené . Navíc je Jack Nicholson v roli Jokera famózní a myslím si , že by se dalo říct , že 1. Batman patří mezi nejvíc povedené komixové zpracování vůbec ikdyž mám oblíbenější charaktery ( Blade , Green Lantern atd. ) . ()

Beastly

Brutální, ponurý, temný, velkolepý. Ať už bude do budoucna víc batmanů, tenhle bude jedinej, kterej stál za to... ()

elanista1

Dlho som zil s myslienkou, ze Schumacherov Batman je ten naozajstny, mozno preto, ze som az doteraz ziadneho ineho Batmana nevidel, a vidim ze som urobil velku chybu, a ze som zil cele tie roky v obrovskom omyle. Jeden dobry chlapik, jeden zly (genialny) chlapik a jedna vynimocna vysnivana krasna zena, a samozrejme Burton s Elfmanom a ide sa na vec.Nestrhol som zrak z obrazovky snad ani raz, a to hovori za vsetko. Ako pise Enšpígl, kto by nechcel mat Batmanove hracky, ja by som naopak zacal este skromnejsie,s Vicki Vale ()

Prochy84

Burton to prostě točí po svém. Nesrovnatelné s Temným rytířem, ne lepší nebo horší, nesrovnatelné. Z původního Batmana čiší komiksovost, nadsázka a zveličení Jokera jako hlavního padoucha, totéž platí i o Bruci Waynovi. Atmosféra města Gotham je krásně temná, choreografie barevná a scénář klasicky cartoonový. Zápletka je naivně jednoduchá, ale u filmu podobného ražení je to předností. Nicholson samozřejmě excelentní, podle mého názoru překonán až Heath Ledgerem - není ovlivněno jeho smrtí, ale pouze hereckou genialitou(!!!). ()

nikkittka

Burtonovy Batmani mě z nějakého důvodů nebaví.Jsou temní,hraví,plní nápadů a skvělých padouchů,ale mezi nimi a mnou jako by byla tlustá skleněná stěna,kterou nemůžu překonat.Možná za to může přehnaná stylizace,možná to,že nemám ráda Michaela Keatona,každopádně Nolan mi ukázal,že to jde i jinak a lépe.Ovšem Schumacherovy pokusy nechává i Timovo temně gotické představení daleko za sebou. ()

PetrJulian

Po 23 letech od vzniku filmu jsem si řekl, že na tom vysokém hodnocení musí něco být, tak mě to nalákalo na shlédnutí. Ale asi fakt nejsem na takový typ filmů. Jack Nicholson byl v jedné z rolí, které mu typově sednou, vynikající. Ale všechny ty netopýry, pavouky a podobnou havěť opravdu moc nemusím. Z mého pohledu tedy jde spíše o krimi snímek, akorát že ozvláštněný postavou netopýřího muže. ()

Slam7

Jack Nicholson si roli vyloženě užívá! Je vidět, že ho režisér nechal, aby se pořádně vyřádil...ve filmu je to dominantní postava a myslim, že joker batmana dost zastínil. Je to hezky zpracovaný, batmobil na jedničku a začátek cesty pro mnoho pokračování batmana...4 a půl hvězdy, 80% ()

route60

Temné, kouzelné a hlavně dokonalé zpracováni Batmana Tima Burtona s excelentním Jackem Nicholsonem a dokonalou hudbou Dannyho Elfmana, dnes už je až směšné že tento film stál jen 35 miliónu dolaru. ()

FREEWHEELER

"Have you ever danced with the devil in a pale moonlight?" Film o Jokerovi asi potrebuje rozhodne dlhšiu minutáž, lepšie spracovanie a zaujímavejší scenár. Burton to pojal veľmi farebne, ale na môj vkus je to prázdne, postavy nemajú charakter. Batman nemá pôvod, na scénu vstupuje nelogicky. Celkovo boom zatienil účel a dovolím si tvrdiť, že tento začiatok teda vôbec filmárom nevyšiel. Čierny Harvey (nič osobné, lidi jsou lidi, to je jasný), spomalený Bruce (lebo Keaton je taký od prírody), v kostýme sa veľa neukázal, no na druhu stranu je Nicholsonov Joker ako výkon par excellance s kopou skvelých momentov. Na rok 89 chválim aj jeho veľmi podarenú masku a aj komplet kostymérov a kulisákov. Z obsadenia už stojí za spomenutie len Kim Basinger. Oveľa viac sa podarilo v Batman Returns, tak honem na to priatelia. ()

BenchPress

Je to hrozně těžký zhodnotit, když jsem viděl první sérii od Nolana. Proto se chci záměrně vyhnout nějakému porovnávání. Tento film byl natočen o 16 let dříve než první díl od Nolana a proto by to nebylo moc směrodatný. Ani nevím, kde mám začít. Tak snad u Batmana jako takového. Myslím si, že na dobu skvěle zpracovaný a Michael Keaton byl do této role ideální choice. Pak je tu záporňák. Můj neojblíbenější zloduch z celé série o Batmanovi v podání dokonalého šílence Jacka Nicholsona. To nemohla být lepší volba. Příběh je docela chytlavý a tak jediný zádrhel vidím v celkovém pojetí. Exteriéry i interiéry jsou od pohledu komiksové, což je dobře, protože celý film je dělaný podle komiksu. Narozdíl od Nolana, který to dost změnil podle svého. Sám nevím, co mám dát za hodnocení. Když bych to měl shrnout - Herci dobří, zápletka dobrá, chytlavost filmu průměrná a musím říct, že jsem závěrem občas kouknul, kolik chybí do konce. Je to podle komiksu, chápu, že to asi lépe natočit nešlo, ale mě ten film prostě moc nebavil. Skvělá hudba. 3/5. ()

Lorimaar

Možná nejlepší zpracování Batmana. Tímto filmem kdysi Tim Burton vzkřísil ( z TV ) pro plátna kin netopýřího hrdinu a udělal velký krok k popularizaci komiksu jako celku. Vyzdvihl bych ztvárnění Gotham City - průmyslové město s prvky gotické architektury, opravdu temné a pochmurné. Příjemný M. Keaton, K. Basinger a mistrovský Jack Nicholson, který si svou roli démonického Jokera patřičně vychutnal. Dobrý dabing. Hudba Dannyho Elfmana ještě zážitek umocňuje a doporučuji soundtrack i k samostatnému poslechu. ()

blondboss

Toho času absolútny novátorsky komiksový prístup režirséra Tima Burtona priniesol Batmanovi neobvyklú slávu a jeden z najkultovejších filmov vôbec. Zrod postavy Jokera v podaní Jacka Nicholsona bol jednoducho fenomenálny, aj keď musím druhým dychom povedať, že Heath Ledger ho o pár rokov neskôr prekonal. Michael Keaton v životnej roli v spojení s nádhernou Kim Basinger filmu dali osobitú príchuť. Každopádne Batman opäť zobraný z iného uhla pohľadu. 80 % ()

lobo87

Burtonovi sa podarilo priviesť na plátno dôstojné spracovanie netopiereho muža. Keaton ušiel, ale Nicholson bol hviezdou filmu. Skvelá réžia, zaujímavý gotický look, krásna Kim... Napriek tomu to na mňa nezapôsobilo tak, ako som čakal. Bohužiaľ, preniesť sa do roku 1989 a do vtedajšieho sveta, kedy to bola určite megapecka, neviem... 65% ()

gefr

První filmový Batman je prostě klasika. Nikdy nezapomenu na scénu kdy Jack Nicholson vytahuje z kalhot ten největší kvér co jsem kdy viděl :) ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?