Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

numi

V jedničce byl stylový záporňák Joker zahrán geniálním Nicholsonem, ale dvojka přinesla ještě stylovějšího záporňáka, Tučňáka, kterého DeVito zahrál ještě geniálněji než Nicholson Jokera. Sexy Kim Basinger byla nahrazena ještě více sexy (alespoň v tomto filmu) Michelle Pfeiffer a depresivní obraz Gotham City byl dotáhnut Burtonem k dokonalosti - celý děj se odehrává v noci, všechny domy jsou černé, Batman je černý, Catwoman je černá a do toho krásná žlutá kačenka. Ten Burton je vážně úchyl... ;o) Děj sice i nadále pokulhává a postavy jsou opět jen absurdními karikaturami (i když ono jde vlastně o záměr převzatý z comixového světa - jenže já se s ním neztotožňuji), ale tenhleten Batman je tak stylový, že si svoje čtyři hvězdičky prostě zaslouží. [srpen 2006] ()

Freemind

Tentokrát sentiment nedokázal překrýt pocit trapnosti z některých scén a prvků scénografie. Je to o několik tříd lepší než ta hrůza, která přišla s dalšími díly, stejně se ale podle mne jedná asi o nejslabší Burtonův film vůbec. Tak, a teď si na mě plivněte :) ()

zipper111

Vcelku povedený Batman, rozhodně depresivnější a temnější než jednička, ale přišel mi trošku neucelený, uspěchaný a předvídatelný co se týče děje. Každopádně Danny DeVito tu je opravdu nechutný, za to Walkena jsem žral každou vteřinu na plátně, naprosto super! Každopádně tento Batman je pořád stejná písnička jako ten první, musím říct, že Nolanův mi prostě sedí mnohem víc. ()

jondzavid

Stále najlepší Batman aj po rokoch - žiadna CSI: Gotham, ale temná komixovka. Proste Burton na vrchole, keď ešte nekrútil zakázky pre Disneyho. A k tomu má najpatetickejšieho a najlepšieho záporáka a nehorázne rajcovnú Catwoman. ()

Bat55

Batman bol vždy jeden z mojich najuznávanejších komiksových favoritov a mám preňho a pre jeho filmy ohromnú slabosť, a preto opäť neodolám a podľahnem plnému hodnoteniu. Zatiaľ čo úžasná jednotka mala výbornú atmosféru Gotham City a úžasného záporáka Jokera, zahraného excelujúcim Jackom Nicholsonom, tak táto dvojka má rovno dvoch super padúchov a opäť skvelú, temnú atmosféru. Gotický Gotham!!! To je proste Burtonov "horor štýl" a ten mám veľmi rád. Burton má najtemnejšieho Batmana, aký kedy bol. Áno, každý režisér má svoj vlastný štýl. Burton temný, Schumacher až priveľmi farebný a krikľavý, Nolan veľmi realistický. Ale stále to je Batman! Len v inom podaní! Už ako som hore avizoval, záporáci sú tentoraz dvaja. Nechutný ale zároveň zábavný Danny DeVito ako Penguin/ Tučňák a sexy elasticky oblečená Michelle Pfeiffer/ Catwoman so svojimi drápmi. Musím sa priznať, že ma to bavilo opäť skvelo a možno aj viac, než jednotka. Michael Keaton výborný Batman, tu nemám, čo dodať a aj Christopher Walken ako Max Shrek je proste týpek. I keď tu nemá Batman veľa priestoru, i tak je opäť ako má byť a aj zo všetkým tým jeho vybavením, je proste neodolateľný. Ako správné hollywoodské pokračovanie má aj Batman Returns viacej akcie, lepšiu zápletku, viacej záporákov. A stále sa udržuje na veľmi kvalitnej úrovni. /90%/ ()

ABLABLABLA

Tučnák byl vcelku slabší i přestože Danny DeVito je perfektní herec. Zde opět Batman (Keaton), Alfréd (ten prostě nesmí chybět, M.Gough), a bacha máme tu v podstatě, když to sečteme 3 padouchy. Numero uno - tučňák - trošku nudař, snaží se být člověkem, big suprise - stejně ho nakonec nepřijmou a tak se rozhodne lidem pomstím, Numero dos - Shreck - člověk, co je prostě jen vychytralý hajzlík..dobře ten tu až takový padouch není, ale tak zase na jednu stranu je, to je fuk, že ho pak chce Numero uno taky zabít. A poslední Numero tres - Kočičí žena - tak tohle je totálně čváchlá postava, která je tam naprosto zbytečná dle mého mínění...akorát jako kočka nabaluje Batmana, ale v podstatě ho chce i zabít a jako sekretářka nabaluje Wayna....a ten hrozný kostým...nemluvit...Pfeifferka má jediné štěstí, že má tak dobrou postavu, že v něm nevypadá úplně blbě. Tento díl byl znatelně slabší než jednička a přišel mi i slabší než trojka. Opět módní vložka padoucha - docela nuda. Tučňák nám chodí v bíločerné (nečekaně) a v podstatě polovinu filmu ho vidíme jen v podvlíkačkách a nikdy nevyjde bez svého efektního paraplete, kterých má celou sbírku. A padouch číslo tři (dvojku záměrně opomíjím) se nám představuje v černé lesklé latexové kůži, kdy je velkým překvapením, že celý kostým ušije jen z jedné kožené bundy. Tady vůbec těch barviček je o dost méně, možná proto to taky tolik nebaví. Hodnotím 3* možná 2,5*. ()

kaylin

Na rozdíl od filmu "Batman" mi tenhle přijde pořád docela děsivý, což je asi dáno postavou Penguina a dalších pokřivených obyvatel gothamského kanalizačního systému. Je to více burtonovské, více ujeté, což se projevuje i na zajímavém podání Catwoman. Tohle mě pořád baví a Michael Keaton je sice naprosto zvláštní Batman, ale stejně ho mám rád. ()

K.I.N.G.

Film sám o sobě není vůbec špatný. Hodně se mi líbil i dokumentární film o tomto filmu The bat, the cat and the penguin. ()

Remedy

Pro mě je druhý Batman Tima Burtona jednoznačně lepší než ten první. A to hned z několika důvodů. Především miluju temnou atmosféru a Burton ji zde oproti prvnímu dílu servíruje mnohem četněji a také chutněji (neříkám stravitelněji). Kulisy i výprava jsou naprosto dokonalé, navíc z každého záběru dýchá propracovanost a neuvěřitelná pečlivost, s jakou Burton jednotlivé scény vystavěl. Připouštím a také souhlasím s názorem ostatních, že pro některé slabší povahy to může být hůře stravitelné, protože to je občas i trochu děsivé. Lví podíl na uhlazenosti a kvalitě celého filmu má Danny Elfman, jehož soundtrack je naprosto fenomenální a do puntíku koresponduje se všemi atributy druhého Batmana. Nebýt Chrise Nolana, byl by tohle vůbec nejlepší Batman a těžko by byl někdy překonán. Ale prostě Temný rytíř, je Temný rytíř.) ()

movieband

Sice už slabší, ale pořád dobré pokračování legendárního Batmana pod režijní taktovkou Tima Burtona.Skvělá atmosféra, kostýmy, hudba a efekty.Burtonův styl se hned pozná a Michelle Pfeifer v roli kočičí ženy byla výborná.Danny DeVito v roli Tučňáka bodoval a Keaton v roli Batmana skvělý.Hudba úžasná a atmosféra taky. ()

MATADOR

Burtonovi Batmani jsou ideální ukázkou jeho rukopisu, který obdivuju i v dnešní době. Perfektní Tučňák a Catwoman. ()

Derek

bomba!!! ak sa vám páčil pôvodný batman tak dvojkou budete nadšený! všetko je tu premakanejšie! atmosféra (vianočný gotham je genialny), záporáci (walken je brilantný), spoločníci (pfeifferová je skvelá ako catwoman ako i ušlápnutá sekretárka). pri tomto filme nemáte šancu sa nudiť! je ovela temnejší a hlavne lepší ako jednotka! jeden z naj filmov geniálneho vizionára burtona! ()

Aiax

Už jen docela ucházející zábava, s hutnou a atmosférickou jedničkou naprosto nesrovnatelná. Batman tady působí doslova jako komiksová postavička, Pfeiffer a Walken jen průměr; celý film pro sebe s přehledem ukradl fantastický Danny DeVito. Jako by to Burtona už tolik nebavilo, film působí roztříštěně a nekoncentrovaně, místy dokonce i malinko nudně, a Burton jej navíc shazuje nevhodnými sebesarkastickými momenty a hláškami, což už tak nevalné atmosféře rozhodně nepřidává. Zase taková hrůza, jak by se mohlo z předchozích řádků zdát to ale není, oproti dalším pokračováním je Batman Returns pořád učiněné veledílo. Ale čtyři hvězdičky by byly přece jen moc. ()

FilmFan24

Batman podruhé a opět v režii Tima Burtona. Skvělá výprava a výborné herecké obsazení. A super sexy Michelle "Catwoman" Pfeiffer ()

AlistairMir

Batman se vrací a to v plné parádě. První díl s Jokerem byl bezva, ale při vší úctě k Nicholsonovi, jeho Joker, mě moc nebral (toho pravého Jokera jsem se dočkal až později) . Keaton jako Batman je v pohodě, avšak Tučňák v podání Danny DeVita byl fenomenální a Kočičí žena Michelle Pfeiffer byla rovněž skvělá. Příběh ponurý, depresivní a naprosto dokonalý. Spolu s trilogií od Nolana můj nejoblíbenější Batman a u mě osobně je na děleném druhém místě. Mistrovský kousek, který mohu vidět vždy znovu a zas. PS : Dvorní skladatel Tima Burtona, Danny Elfman, je stejně jako Burton, mistr svého oboru...parádní hudba !! ()

higuain

Burtonův Batman je nesrovnatelný s tím od Nolana, to však ale ani zdaleka neznamená, že není dobrý. A zrovna Batman Returns je nejen dobrý, ale i o něco lepší, než první díl. Joker je sice pryč, ale Catwoman bohatě nahrazuje to, co chybělo Batmanovi v předchozím díle - pořádná kočička. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)