Narkotika

Joe Carnahan

John Gilroy

Kostýmy:

Gersha Phillips

Velice zajímavě zpracovaný thriller balancující na hraně hutného dramatu. Režiséru Carnahanovi se povedla sexy stilizace, díky které jsem se ocitnul přímo v oněch špinavých uličkách s dealery. Liotta s Leisem herecky patřičně přesvědčiví; filmu navíc nechybí syrovost, odpovídající tématu drog.(11.4.2009)

Rozjezd je podivnější, ale následují občas poměrně působivé scény. Dominantou filmu je však bezesporu Ray Liotta.(13.9.2004)

Nick Tellis, kterého ztvárnil Jason Patric, je policista z oddělení narkotik a bývalý feťák. Přidělí ho k parťákovi zavražděného policisty, poručíku Henrymu Oakovi, kterého hraje Ray Liotta a oba se spolu potápějí do temných hlubin drogového podsvětí. Tellis brzy zjišťuje, že zdánlivě jednoduchý případ policistovy brutální vraždy je mnohem složitější. Jeho nový parťák ví o celé vraždě možná víc, než hodlá prozradit. V pomalém tempu vyprávěný příběh asi vypadal na papíře líp, než jeho poměrně mdlé zpracování. Herci nebyli špatní, ale vyznění snímku je chladné a nijak zvláště přesvědčivé.(28.2.2009)

Dějové maximálně neoriginální a (zvláště v závěru) taky silně klišovitá policejní story by nejlépe uspěla jako epizoda seriálu. Jenomže režisér Carnahan si svůj vlastní scénář zrežíroval s naprostým přehledem, takže i přes spoustu flashbacků je děj stále přehledný se silným drajvem, jež nepolevuje ani v osobitnějších scénách hrdinů, či akci, která ač kvantitativně velmi poskrovnu občas vypluje napovrch, je i přes rychlý střih přehledná a díky ruční kameře autenticky syrová (tak nabušený úvod se jen tak nevidí). Ray Liotta zde září nejlépe od doby Mafiánů, tudíž zastiňuje i solidního Jasona Patricka, který prodělal docela razantní změnu „looku“ a role mu docela sedne. V záplavě rádoby cool kriminálek velmi příjemná podívaná, která dokazuje, že stará dobrá kriminální oldschool je stejně nejlepší.(22.11.2006)

Bolo to viacmenej dobré. Nenudilo, naopak, celkom ma to zaujalo. Príbeh sa mi samozrejme páčil, zápletka bola výborná a ten záver tak isto. Možem odporučiť. 75%(3.3.2009)