Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Xmilden

Al Pacino si vystřihl odepsaného, starého, zbytného, smolařského mafiána Leftyho, který se stává v mafii víceméně takovým otloukánkem. Aby té smůly neměl málo, jednoho dne se zaručí za Donnieho, který ve skutečnosti pracuje pro FBI. 80% ()

Real Tom Hardy

"I'M NOT BECOMING LIKE THEM, I AM THEM." -------- Efektne natočená psychologická hra z mafiánskeho prostredia. Geniálny Al Pacino si to vychutnáva po celý čas, až do konca a herecké kvality sa rozhodne nedajú uprieť ani Deppovi. Na staré mafiánske legendy to určite nemá, avšak nejedná sa o žiadneho outsidera. Príbeh bol spracovaný starostlivo a vďaka hlavnej hereckej dvojke aj uveriteľne. ()

sepp

Nemuzu si pomoci, ale tento film me proste zklamal. Pribeh se rozjizdi prilis pomalu, dej je neustale nesetrne prerusovan vyjevy z Donnieho rodinneho zivota a celkove se za cely film vlastne nic nestane (navic namet nnei nikterak originalni a ani zajimave zpracovany). Johnny Depp odvadi sice vyborny vykon, Al Pacino jiz ale nestiha a zbytku hercu si ani nevsimnete (jen M.Madsen tradicne upouta svoji ledove klidnou a drsnackou vyzazi ;)). Skoda. ()

cheyene

Trochu jsem se tohoto snímku bál, jelikož poslední film, který měl základ ve skutečném příběhu, mě značně nudil. Donnie Brasco však vyvrátil veškeré mé obavy a po celou dobu jsem zaujatě sledoval obrazovku a pln napětí očekával, jak vše dopadne. Samotný děj je zajímavý, dobře ztvárněný a dekorovaný fenomenálním Al Pacinem, který si postupem času získaval mé sympatie víc a víc, přesvědčivým Johnnym Deppem a typickým Michaelem Madsenem, jemuž role bezcitných tvrďáků či gangsterů dokonale sedí. Posledních několik minut bylo poměrně dost emotivních (zejména pak poslední scéna s Leftym), na čemž se ve velké míře podepsala i podmanivá hudba. Příjemné překvapení. ()

Fiftis

Rozhodne to nie je zlý film a herci (hlavne Al Pacino) sú vážne skvelí, ale filmu niečo chýba. Atmosféra. Verím, že v rukách skúsenejších majstrov, ktorí majú gangsterské filmy v krvi (napr. Martin Scorsese) by to mohla byť výborná snímka. Takto je to len nadpriemer. Teda nadpriemerný gangsterský film, ktorý síce nemôže konkurovať napríklad Godfatherovi, ale v rámci žánru sa napriek tomu môže radiť veľmi vysoko. Al Pacino je opäť skvelý, jeho herectvo tu jasne prevýšilo aj Johnnyho Deppa. Skvelá mafiánska záležitosť. ()

Boogeyman

Osobně je pro mě Donnie Brasco jedním z vrcholů gagsterského žánru, proto mě poměrně nízké hodnocení zde dost překvapuje. Výborné výkony skvěle obsazených herců (Al Pacino v roli vysloužilého mafiána prostě nemůže zklamat i kdyby chtěl, stejně tak Johnny Depp taky neumí hrát špatně) a hlavně dokonalé prostředí servírující nám kontrast mezi rodinnou vřelostí a ctí tradiční mafie, čili těch zlých a strohou bezpohlavní odlidštěnosti CIA, jednající tvrdě v zájmu dobra. Jako sonda do zákonitostí života uvnitř uzavřeného kruhu mafiánů, malých ryb i bossů jde jednoznačně o pětihvězdičkovou záležitost….Nech to plavat! ()

S.Quentin QUALE

Na první pohled tradiční gangsterka, která se ale od Kmotrů, Zjizvené tváře nebo Tenkrát v Americe liší hlavně pohledem nasazeného špeha Donnieho Brasca (Depp) do gangu Al Pacina a Michaela Madsena. Tedy pohledem, který dovedl k dokonalosti posléze Scorsese ve Skryté identitě. Na gangsterku je tenhle film až překvapivě krotký co se krve a zabíjení týče, i když nelze opomenout jednu výbornou scénu ze suterénu, kde dost syrově "zmizí" hned tři mafoši. Perlou filmu je Al Pacino, který válcuje všechny včetně Deppa asi ne svým nejlepším výkonem, ale pro mě dost možná nejzábavnějším. Na takový typ filmu určitě nezvykle s lehkostí a místy vtipem pojaté. 80% ()

kingik

Dvojku Johnny Depp a Al Pacino příště klidně oželím. Nejenže jejich spojení vůbec nefungovalo, ale tento film je totál o ničem. Podle zdejších hodnocení asi o něčem je, ale obávám se, že jsem v tom případě viděl jiný film. 40% ()

dr.horrible

Ako by to asi vyzeralo, keby to natočil Scorsese, Coppolla, alebo hocikto, kto naozaj dokáže točiť filmy pre chlapov. Nebolo to zlé, ale stále sa nemôžem ubrániť dojmu, že pozerám televízny skutočný príbeh. Hviezdička navyše za casting. ()

Anderton

Mafiánske filmy ma väčšinou bavia, postavy infiltrovaných policajtov a ich citové a morálne problémy ma tiež väčšinou bavia, superhviezdne obsadenie detto. Musí to byť ale perfektne natočené nejakým inteligentným režisérom. Napríklad hneď Mikeom Newellom. Možno to nie je vrchol žánru a film nedosiahol taký výrazný kredit, ako Scorseseho, alebo Coppolove diela, ale ja všeobecne radšej držím palce outsiderom a prehliadnem sem tam aj nejakú nedokonalosť. ()

Frajer42

Spoilery! Úplně netuším, kam přesně mám posadit hodnocení. Snímek obsahoval spoustu luxusních scén a na druhou stranu spoustu scén, které pro mě byly vysoce neatraktivní. Úplně mě neoslovily manželské etudy. Ať už se jednalo o rodinku Donniho a nebo jeho "kámoše". Naopak sonda do rodiny mafiánské byla více než působivá a nekonečně zajímavá. Vůbec mi v tomto filmu nescházel větší příval akci či násilí, které je pro mafii tolik typické. Al Pacino, Johnny Depp i spousta dalších do svých rolí skvěle pasovali. Fungoval i lehký humor. Nejvíce mě pobavil závěr. FBI si vážila 7letého nasazování života, konstantního strachu a opomíjení rodiny vedoucí téměř k jejímu rozpadu na $500 a bezcennou medaili. Určitě zajímavá věc. Nudnější pasáže připisuji asi hlavně tomu, že je snímek životopisný a snaží se co nejvěrněji držet faktů na úkor lehké dramatizace, což je až trendem posledních let. Lepší tři kousky. ()

teutates

Al Pacino ako len "tŕň na rozbehnutom kolese" (sam sa tak tuna nazval) mi v tejto role veľmi nesadol. Je ťažké sledovať ako počúva rozkazy, keď si spomeniem napr. na Carlitovú cestu. Inak opäť pomalý zoznamovací štýl, ktorý privedie Johnnyho Deppa až do epicentra diania, z ktorého nie je cesty späť. Mne osobne sa ta veľmi páčilo + na základe skutočných udalostí v tomto prípade 8/10 ()

nascendi

Filmové prerozprávanie siedmich rokov, ktoré Joe Pistoni nestrávil v Tibete, ale medzi brooklynskými mafiánmi. Teda presnejšie v "rodine", kvôli ktorej takmer prišiel o svoju rodinu aj o svoju identitu. Obaja protagonisti príbehu sú vierohodní a vynikajúcim spôsobom stvárnení. Sklamaným priateľom "akčňákov a strieľačiek" odporúčam nepozerať filmy nakrútené podľa skutočnosti. Na filme ma okrem iného zaujalo, že úplatní policajti a byrokrati na vedúcich postoch v FBI sú porovnateľne spoločensky škodliví, ako tí drobní mafiánkovia, ktorí popri náhodných zlodejinkách míňajú svoju energiu na všadeprítomné rituály. A ak je aj koniec filmu pravdivý, nečudoval by som sa, ak by Joe Pistoni nemal nasledovníkov. ()

Slarque

Od režiséra Čtyř svateb jsem opravdu takhle vydařenou gangsterku nečekal. Díky dokonalému scénáři je lehce uvěřitelná (což nebývá pravidlem ani u filmů podle skutečných událostí) a zásluhou neselhávající dvojice Pacino - Depp i maximálně přesvědčivá. Řadím hned vedle filmů Martina Scoseseho. ()

Rocky62

Mafiánské filmy jsou moje parketa, takže mé očekávání bylo veliké a spokojenost je na místě. Je to trochu netradiční. Volnější tempo, ne tak úderné a napínavé jako jiné legendy např. Carlitova cesta, Casino apod. ale obsazení, dialogy a také skutečný námět činí z Donnieho Brasca zdařilou gangsterku. ()

klerik

Pomalé, reálne, dlhé, skvelo zahrané... Vynikajúco zobrazené vzťahy, priateľstvo... a povinnosti. Plno napätia a atmosféri podtrhujú skvelí herci. Depp je síce akýsi "iný", než väčšinou býva, ale o to viac mu sadla jeho úloha. S prehľadom ukočírovaný kolos, ktorý ide do hĺbky a vie vyvolať emócie a sympatie... ()

iamek

Slabší mafiánský kousek se skvělým obsazením. Film podle skutečného příběhu policajta co se dostal do mafie mě hodně zajímal, ale zpracování a děj celkově mě docela nudil. ()

Chrustyn

No, jsem docela zklamaný. Rozhodně to není špatný film a herci (hlavně Pacino) jsou vážně skvělý ale filmu něco chybí. Atmosféra. Věřím, že v rukách zkušenějších mistrů, kteří mají gangsterské filmy v krvi (např. Scorsese) by to mohla být výborná podívaná. Takhle je to jen průměr. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche