Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

H34D

Donnie Brasco není vůbec nepovedený, nebo v čemkoliv špatný film, ale chybí mu jistá údernost, nonšalantnost a poutavost vyprávění, kterou oplývají např. Scorseseho filmy. Divák od začátku ví, kdo ve skutečnosti hlavní postava je, mafiáni se pachtí na jednom místě a 147 minut se táhne... Al Pacino však boduje na celé čáře, i jeho postava zajímavě vykresluje lidskou stránku "zlých" gangsterů, vzájemné sepjetí a úctu k rodině jak vlastní, tak mafiánské. Snímek tím také poukazuje na to, že zatímco mafiáni řeší problémy společně a s nesmírným respektem ve skupině, policejní složky si (podle filmu) kálejí na hlavu a dotáhnout něco do konce může jen bezmezně odhodlaný jednotlivec (Depp)... Slušivých 7/10 ()

Morien

Proti své vůli vzdělána. Trošku. Zejména oceňuji, že režisér zůstává věcný a civilní a že si nezkouší hrát na hrdinu. ()

choze

Nemá to Scorseseho drajv a sexappeal, ale jinak to hladce zapadá mezi jeho devadesátkové mafiánské opusy podle skutečných událostí s kvalitními herci. Ultimátní story o policajtovi infiltrovaném do mafie. ()

brit84

Celkově nemám moc pozitivní pocit. Jako gangsterka mně to přišlo moc slabý a jako psychologický drama zase moc jednoduchý. Pamatuju si, že před pár lety jsem na HBO viděl film s podobným příběhem, ale v černoškým ghettu. To se mně zdálo o dost lepší. Nepamatuju si ale název, tak pokud si někdo vzpomene, může mě napsat. Díky ()

Sarkastic

Ano, tento film jsem mi líbil. Al Pacino znovu obhájil svouji roli skvělého herce a Johny Depp nezahrál špatně. Zajímavá myšlenka, jak se agent FBI stává mafiánem, jiným člověkem a odcizuje se svoji rodině. Příběh měl některé nedostatky (např. mě se moc nezdálo, že ostřílený mafián jako Al Pacino naivně přijal Deppa, aniž by si ho předtím pořádně proklepl, prozkoušel). Ale jinak je to nadprůměrný snímek, který si zaslouži zhlédnout a ohodnotit 4*. ()

Gilmour93

Věcný Newell zpracoval dopad práce infiltrátora na rodinný život a vzniklé „zakázané“ přátelství tak dovedně, že jste si při závěrečných dvou scénách museli říct, jestli to všechno mělo nějaký smysl. Doyleův ústřední hudební motiv takřka „dalglieshovský“, Al Pacino jako přehlížený Půlpták popíjející střik tradičně bezchybný a Depp opět potvrdil, že nejen jeho pleti svědčí absence kilogramů bílého make-upu. Je to lepší než State of Grace? „Forget about it..“ ()

robbiee

[imdb: 7.7/10] | me: Výborne herecké obsadenie (skvelé typy a charaktery), zaujímavá dejová línia - hlavná ako aj vedľajšia (rodinný život Joea Pistona poznačený pracovným nasadením) v celkovo dobrej (ale nádychom netradičnej) gangsterke, ktorá stojí za to. Avšak Godfather, Scarface a Goodfellas ostávajú aj naďalej nedotknuteľnými klenotmi. ()

Aluska88

Tož, takový těžký kalibr gangsterských es a takový bezobsažný a nevýrazný příběh. Na těchto filmech jde často hned vidět, kdo v tom umí chodit a kdo je v tomto tématu nezkušeným nováčkem. Mám pocit, že Mike Newell zapadá do druhé kategorie. Scénář je výborný, postavy rovněž, ale pro všechno na světě!:) Pacino, Madsen, Depp! Ale kde je to správné, nelítostné, drsné, zákeřné a špinavé mafiánské podsvětí s těžknoucím vzduchem, napětím, nejistotou a zradou na každém rohu? Mám pocit, že prostředí, do něhož se Donnie Brasco dostal, toto vše postrádalo. Dle hodnocení ostatních spadám se svým názorem zřejmě do menšiny, ale zkrátka pro mě Donnie Brasco nebyl tolik mafiánský, jak jsem očekávala. ()

genetique

Ďalšia veľmi poctivá gangsterka s konečne iným príbehom. Toto bol (dovoľujem si povedať) akýsi podnet ku všetkému okolo mafiánskych integrácií (Infernal Affarirs - trilogy, The Departed). Depp a Pacino však dávajú herecky týmto filmom na frak, dejovo je to síce pomalé a na zvraty nie až tak zaujímavé, ale tá podstata labužníckeho vychutnávania určite stojí za to! 80%. ()

molotov

Skvělý Johnny a Al Pacino v další ze svých mafiánských kreací dělají z tohoto příjemného filmu nadstandartní zážitek. ()

Madison

Mám rada filmy z mafiánskeho prostredia rovnako ako mafiánov s chladnokrvným výrazom v očiach, ťažkým revolverom a prešpekulovanými mafiánskymi intrigami. Myslela som, že Al Pacino čoby gangsterská legenda, si tu zahrá toho najhoršieho z najhorších a bude vyvražďovať masy jedna radosť, ale napriek jeho príslušnosti k mafiánskemu impériu, sa mu v očiach črtal výraz akéhosi bezvýznamného, životom znechuteného mafiánika a vidieť ho v takejto pozícii, bolo dosť komické. Na druhej strane mi veľmi imponoval Johnny Depp v úlohe policajta, snažiaceho sa preniknúť do útrob organizovaného zločinu, divák vďaka tomu nemá šancu, aby sa nudil, pretože len očakáva, kedy ho konečne odhalia pre nejakú nepatrnú chybičku alebo kedy sa mu v dôsledku nadmerného pracovného života tajného agenta v snahe rozbiť mafiánsky klan rozpadne jeho vlastný rodinný život. Vynikajúce herecké výkony, vynikajúci scenár a hoci v podstate nejde o klasicky cynický gangsterský film zo scorseseovskej dielne, nesporné kvality mu neupieram. ()

StarsFan

Zvláštní pohled na celou věc z trochu jiné strany. Jasně, máte tu zákony versus organizovaný zločin, přičemž to první se musíte pokusit bránit, zatímco to druhé naprosto potřít. Jenže společně se zákony prezentovanými tajnými službami přichází také chlad celé organizace. O lidi přece nejde, jde jen o to, aby právě ony zákony byly dodržované. Ať už to v konečném důsledku znamená, co chce. Ať už to více lidem pomůže, nebo uškodí. Naopak s mafií přichází nečekaně i porozumění, zájem, rodina. A vy najednou stojíte před těžkým rozhodnutím... Můžete se postavit k zákonům zády, nebo prostě podrazit lidi, kterým na vás záleží. Poklepete si s kolegy po rameni, řeknete si, jak jste dobří, a odškrtnete jedno z políček stále se rozrůstajícího seznamu. Ty největší ryby ale stejně nikdy nedostanete. Vždyť zákony a spravedlnost jsou někdy dvě naprosto odlišné věci. /Poznámka k hodnocení: Gangsterky mám hodně hodně moc ráda, ale co sakra dělat, když Mike Newell rozhodně nepatří mezi ty nejzručnější vypravěče žánru (třeba do Scorseseho má daleko) a když se Johnny Depp, z mě neznámých důvodů, neřadí zrovna mezi herce, ze kterých skáču nadšením? ()

Kaka

Rychlá a relativně zábavná story, těžící především z výtečných hereckých výkonů živelného Pacina a Deppa. První zmiňovaný přitom nehraje nic nového. Stále je to ta stará dobrá mafiánské póza. Množství vulgarismů a své uvažování aneb tak, jak jsme na to zvyklí. U Deppa je pro změnu nesmírně zajímavá jeho proměna, kterou podstoupí v průběhu snímku. Vazby mezi charaktery jsou pečlivě podány, je znát perfektní timing i vypiplané dialogy. Přesto všechno je přece jen tenhle příběh už troch provařený. A to i za faktu, že Al tentokráte není ten velký kápo, ale těžký Outsider špatně nesoucí jeho životní neúspěch. Na jeho velkém srdci to však nemění zhola nic. Zábavná věc, ale zdaleka ne tak kvalitní jako jiné milníky. ()

Spiker01

Skvěle obsazená gangsterka, která perfektně zapadá do zlaté éry 90.tých let. Škoda, že se v té záplavě skvělých podobných snímků Donnie Brasco tak trošku ztratil a film nezkultovněl. Jako vždy skvělý Al Pacino a začínající Johnny Depp by si to bezpochyby zasloužili. Pro milovníky Scorseseho gangsterek povinnost, pro ostatní dobrá volba i dnes...80% ()

sud

Zajímavě civilně pojatá gangsterka. Neakční, pomalá, stavící na příběhu a hereckých výkonech (Al Pacino a Johnny Depp jsou zárukou kvality). Žánrový mezník se nekoná, ale po všech stránkách poctivé řemeslo to je. 75%. ()

castor

Tomuhle žánru jsem málokdy přišel na chuť, Donnie Brasco je další gangsterka s řadou vedlejších postav a dějových linií, zručnou režií, trpělivě a poctivě budující atmosféru, ale bez silnějšího příběhu, a tak nějak odsýpající, ale nezasahující ta správná místa. Al Pacino, Johnny Depp nebo Michael Madsen jako vždy na jedničku, ale u mě nic víc!! ()

D.Moore

Copak musí být mafiánské filmy pořád plné mrtvol, gangsterů střílejících z oken ujíždějících aut, lámání rukou, nohou, fetování, sexu....? Donnie Brasco je skvělým důkazem, že ne. Poutavý film založený hlavně na přesvědčivých hercích, kteří ztvárňují zajímavé postavy, na vývoji jejich vztahu, na vzájemných dialozích a na emocích, které (i díky hudbě Patricka Doyla) vyvolávají. Spousta scén je, troufám si říct, nezapomenutelných. Například ta Leftyho poslední, krmení lva hamburgery, návštěva čínské restaurace, "malá zastávka" nebo stylové mafiánské vánoční dárky. Chtěl bych vidět prodlouženou verzi. ()

Davies182

Dobré, ale nějak jsem čekal mnohem více. Kdo čeká nabušenou gangsterku s rozjetým příběhem, ve které se pořád něco děje, mohl by dopadnout podobně jako já. Depp s Pacinem tradičně oslniví. ()

gogo76

Gangsterskej dráme natočenej podľa skutočnej udalosti dominuje samozrejme výborný Pacino v úlohe malej mafiánskej ryby.Po stvárnení veľkých šéfov(M.Corleone,T.Montana,Carlito Brigante),príjemná zmena hrať jedného z davu,alebo ako výstižne vraví jeho postava:"Som iba koliesko v stroji".Po tomto filme som začal brať J.Deppa naozaj vážne.M.Madsen (Sonny) sa v jednom rozhovore vyjadril,že je to jediný film v jeho kariére,na ktorý je naozaj hrdý.Vo filme nie je veľa akcie,aj keď na jednu drsnú vyvražďovačku konkurenčného gangu predsa len dôjde,skôr je tu skvelo rozohratý part osudového priateľstva medzi Pacinom a Deppom."Hey Donnie! Let´s take a walk"...90%. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche