Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

easaque

-3* drsná, krvavá a nervydrásající sci-fi, která mě svou hutnou atmosférou i vizuálním stránkou připomněla Vetřelce - jen protivníka tu nahrazuje vlastní mysl a vzpomínky. Měla dobře nakročeno, ale stejně jak tu zmiňují někteří další, tak v průběhu sklouzává k podřadným béčkovým sr***ám - hlavně díky spoustu nelogičnostem a úchylným stavebním prvkům na vesmírné lodi. Proto se nedivím hodně odlišnému hodnocení. U mě je to na hraně mezi 2-3hvězdičkami, ale nemůžu říct, že mě vůbec nebavil, tak se tentokrát přikloním k vyšší známce - rozhodně však není důvod se k ní vracet. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

za 4,ale slabší 4...první půlka by se blížila k absolutnímu hodnocení,ale druhá půlka se zvrhla do skoro až trapného hororového béčka,které celý film sraží o třídu níž...i tak mám ale Event Horizon rád :) ()

rakovnik

První polovina filmu úchvatná, napětí by se dalo krájet, atmosféra je hutná plná očekávání, co se stane. A když se to stalo, když začnete chápat, klesne film z pěti hvězdičkového luxusního scifi do vod dvojhvězdičkového horroru. Ten by nebyl až tak špatný, ale prostě to zklamání po skvělém úvodu filmu je příliš silné. ()

Martin741

Reziser Paul W. S. Anderson zo zaciatku vobec netocil spatne filmy, coho dokazom je tento slusny horor. Aj Andersonov Resident Evil 1 bol kvalitny film, skoda velka ze potom sa tak pokazil. A za poriadnu davku temnoty dam 78 % ()

kaposlav

Nebol to špatný film, ale spracovanie bolo trošku divné. Dalo sa viacej vyťažiť z nápadu, ale hlavné je, že film ma zaujal. ()

Wiikii

Kvalitní sci-fi Mysteriózní Thriller, u kterého jsem obdivoval často i přesné zpracování(typu: otevření komory do vesmíru, kdy film nepodlehl oblíbenému mýtu o zmrznutí).. Ale největší chybou byl konec, kdy se z napínavého pomalého děje stala rychlá vyvražďovačka. .... HODNOCENÍ: 79% (4*) ()

honajz2

Poslední půl hodina ten film začala zabíjet. Do té doby to bylo atmosférické, napínavé, strašně mě to bavilo a s velkým očekáváním jsem čekal, kam se ten film bude posouvat dál. A pak tam přišly tak stupidní zvraty a já jen nechápavě kroutil hlavou, jak se to mohlo tak zkazit. A ta kvalita šla pořád víc a víc dolů, přitom našlápnuté to mělo hodně, hodně slušně. Ono kdyby to ubralo na té akci, které je tam zbytečně mnoho, mohlo by to být lepší. A přitom to mělo tak strašně zajímavou atmosféru, bylo to napínavý, mělo to zajímavý postavy, i to vysvětlení by bylo celkem ok, kdyby ho nepodali tak blbě... Do té poslední půlhodiny by to bylo za 5*, s ní je to bohužel jenom za slabé 4*. ()

Figu

Dneska je mysteriózních sci-fi kousků s tématem halucinace už povíc, nicméně Horizont události to v závěru dvacátýho století pěkně zostra načal. A za to si určitě právě zaslouží svojí známku zabalenou do červené barvy. Navíc obsazení na jedničku. Vždycky dobrák s vizáží hrozně hodnýho pána Sam Neill, nám ukázal i svojí temnou stránku, za kterou si možná mohl vyfasovat i zlatou sošku, páč ten výkon byl parádní. Film má luxusní mrazivou atmosféru a je vám opravdu těsno i v pohodlí domova před bednou. Takže pro legendu z vesmíru, čtyři povinný! 70% ()

Vyhy

První polovina je naprosto skvělá a já se divil, jak je možné, že film má tak nízké hodnocení. A pak přišla polovina druhá a já procitnul. Přešlo to do béčka, kde už moc věcí nedávalo smysl, byly stvořené jen pro efekt a stala se z toho jednoduchá vyvražďovačka bez vyššího účelu. Přitom to mělo tak dobrý start a skvělé herce. ()

Jino

Mě tohle nijak nenadchlo, že bych to musel vidět ještě jednou??? Možná tak za 10 let... Moc se mi to nelíbilo, ale věřím že pro některé to je dobrý film, já k němu bohužel nenašel cestu. ()

Mefistofelle

Vcelku příjemné překvapení... ačkoliv mě filmy podobného zaměření moc neberou, musím říct, že Event Horizon na mě udělal dojem. Není to totiž obyčejná mimozemská vyvražďovačka na lodi (jak by se možná mohlo na první pohled zdát), ale vcelku dobrý horor s prvky psychologického thrilleru. Atmosféra na lodi je dokonale ponurá (svým způsobem mi připomínala legendárního Aliena), do postav se dá snadno vcítit a vše je postaveno na dobré myšlence. Aneb opuštěná loď kdesi na vzdálené planetě, jejíž posádka záhadně přišla o život, není rozhodně přívětivé místo. Zvlášť když si tak trochu žije vlastním životem. ()

Sandstorm

Paul Anderson buduje první hodinku parádní vyschízovnou atmosféru a napětí se dá krájet jak ve filmu tak mezi Vámi a obrazovkou. V poslední půl hodině to ovšem zabije typickou slasher vyvraždovačkou, kterou zabalil do ne přílíš povedeného akčního hábitu. A tak se mi to líbí!!! Právě to z toho dělá tak povedený scifi-béčko a Paul W.S. Anderson tohle prostě umí na jedničku a nikdo až do vzniku Symptom Pandorum nenatočil lepší snímek v této kategorii. 70% ()

Rodriguez

I po letech si film udržuje vysokou laťku brutálního nasazení. Tohle se jen tak pod kůži nedostane a zajímala by mě režisérská verze. Byla by paráda, kdyby se dostala na světlo světa z horizontu událostí. 90% ()

bourec

Jak se někde objeví jméno P.W.S.Anderson, většinou to hned musím vidět. Ne vždy ale Rejža jede první ligu. Má na svém kontě i horší kusy. Horizont patří do tý povedený skupiny. Trochu nepřehledný, ale mě to pořád baví. 80%. ()

TomikZlesa

Pro milovníka daného žanru naprostý skvost, pro jiné asi obyčejný film. Naštestí spadám do první skupiny a film mě i na druhé zkouknutí naprosto dostal. Atmosféra z které ustříkávám, ale žádný zázrak to přeci jen není, je to jen obyčejných 5*. Nedá mi nenapsat že hra Dead Space se právě tímhle filmem tak trošku zřejmě inspirovala. ()

Wladi.mir

K=konina. Ne, teď už vážně. Na záčátku se to rozjíždí skvěle, jako nějaký sci-fi thriller. Ovšem to by se to nemělo začít ubírat tím zmateným a hodně nesmyslným směrem. Na konci to už opravdu působí jako "konina". Za jedno shlédnutí nic nedáte, pro fanoušky Andersona a Sci-fi to je téměř povinost. Bohužel nezaujatým divákům tento film nemá co nabídnout. ()

dubinak

Věřím, že kdyby se do všeho nesrali producenti, byla by tahle vesmírná pekelná jízda pro mě ještě o něco divočejší. Myslím si, že ve filmu chybělo ještě moc děsivých a brutálních scén a tím se pro mě stává Event Horizon jedním z těch lepších devadesátkových hororů, ale pořád sympatizuje s průměrem. Mysteriózno tu nechybí, tvůrci zvládli i hutnou atmosféru, ale k dokonalosti mi ještě docela kus chyběl. I po druhém zvažování zvýšit hodnocení, mi to prostě nedá a ty tři tomu nechám. Ale doporučuji. ()