Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Lucretius

Za každý film ve kterém se ohýbání prostoru vysvětluje ohnutím papíru bůh zabije koťátko. Jinak solidní béčkový sci-fi horor. ()

peetrejr

Akoby som povedal ja: another Alien z wishu. Lenže pozor pozor! Toto je reálne dobré. Dosť random, ale dobré. Nečakáte vôbec, že by sa stalo to, čo sa stalo, nebudem predsa beťár aby som spoileroval. Sama Neilla milujem z Jurského Parku a aj z Peaky Blinders, kde síce hrá dve odlišné postavy, ale toto sa tiež podľa mňa pripája do Samkovich kúl filmov. Ako by povedala istá nemenovaná učiteľka: ,,dobrý nápad". Spracovanie trošku smiešne oproti Votrelcovi z takmer desiatich rokov. Atmosféra nechutne dobrá, čo by bol hriech keby tu nebola. Ale celkovo som mal taký uspokojivý pocit, ktorý mávam po dobrom sci-fičku. ()

Dement

Souhlas s golfistou a Galadriel...bohužel konec filmu, atmosféru gradující od začátku zhruba do poloviny filmu totálně zkazil a z nadějného scifi udělal jakýsi legračně brutální horror převrácený na hlavu, díky zmatenému scénáři. ()

Va55ago

Tak co nam dneska davaj v bedne... Hm, nakej Horizont udalosti, no to bude asi nejaka ptakovina, ale nic jinyho tam stejne nejni... Jooo, kdybych ja jenom tusil, co se na me chysta. U tohohle filmu sem myslel, ze hodim bobana do kalhot. A kdyz to fsechno skoncilo (nastesti mam pevny sverace, taxe mi nestala "nehoda" ), taxem jenom tak sedel a cumel a bal se pohnout.. Pro me, nejlepsi Sci-Fi thriller, jakej sem zatim videl. ()

gumbo

Nebýt prapodivné poslední třetiny filmu, tak je to pecka. Takhle je to průměrný klaustrofobický sci-fi horor. 60% ()

merigieren

Doufám že se autorům povedlo odcestovat do pekla a užívají si to tam, tohle je totiž pekelně nesmyslný blábol. Už začátek: máme supertajnou misi, všechno je tak složitá matematika, že to zjednoduším, když už může ohýbat prostor, tak proč by cesta měla trvat 1 den ?. Proč vůbec ta záchranná loď byla poškozena (čím), to sem trochu nepostřehl, proč kapitán nenechával chodit dvojice? Proč řídící systém ukryli do úzkých chodeb, a celé to svítilo ? To je celkem jedno, ale jak to že náš vědec zapomněl na svou klaustrofobii ?? Pak film přechází do vesmírné vyvražďovačky, která mě nechala klidným. (vlastně libovolný problém tohohle filmu by řešily skupinky po 2 lidech...). Když už se konečně dostaneme k něčemu zajímavému, náš doktor se zbaví očí a má celkem originální proslov nad tím, jak jsou oči k ničemu tam kam jedou. V další části se vrátí a oči má na svém místě, proč ? Je to blbost na podobné úrovni jako The Mist... A to sem zapomněl na nahrávku v latině na který si agenti na zemi vylámou zuby a člen posádky rozlouskne za 5 minut... ()

pospech11

Skvělej horor, musím říct, že když jsem teď pustil hru Dead Space, tak jsem si věiml jak hra kopíruje prostředí. Začátek je naprosto fantastickej, polovina se trochu zadrhne, ale konec je zase opravdu našlapanej. Jasné 4 hvězdy ()

sbl

Hodně nedotažené. Z takového námětu se podle mě mělo vytřískat mnohem víc. Navíc mi hodně vadily akční scény. V momentech kdy se "nic" nedělo a režisér si se mnou hrál pomocí husté atmosféry a mrazivých zvuků sem měl naopak husí kůži. Kdyby to takhle bylo až dokonce filmu neváhal bych s o hodně vyšším hodnocením. I přesto je Event Horizon solidní snímek a pan Anderson nám ukázal jaký je to magor. 60% ()

Crowen

4* ale s velmi odřenýma ušima. Bezvadnej rozjezd a atmosféru kazí poslední třetina filmu, která mě spíš příjde jako vystřižená z nějakýho TV seriálu. ()

Eluin

Slibný film, jehož konec ale trochu zhoršil mé celkové hodnocení. Každopádně Sam Neill i Fishburne zahráli na jedničku. ()

boul

hodně krutej film, hned na začátku to vypadalo jak nepovedený hvězdný války ale pak se to hodně rozběhlo, skvělý záběry a dobrej nápad na film.. když nepočítám jednu chvíli na konci filmu tak se mi to dost líbilo, skrz to 4* Fishburne nezklamal ()

sadlokan

Takže v roce 2047 ještě budou cigarety a cdéčka,to by šlo.A taky je dobrý vědět,že někde v okolí Neptunu se dá,ale jenom mikrochviličku,přežít ve vesmíru tzv."v nedbalkách".Naštěstí zůstalo jen u konstatování,že peklo je,nějaký křesťanský cancy by tu loď poslaly zpátky dolů do tepla.Do pekla? ()

Adm.Nelson

Ale no tak, 71%? Taký Resident Evil sa aspoň na nič nehrá, toto je však myslené smrteľne vážne, pričom bizarné kváziumelecké vsuvky ako bleskové strihy na skrvavených ľudí či loziacich červov po telách tam vôbec nesedia a len zvýrazňujú úbohosť filmu. Nápad cestovať čiernou dielou do pekla či očistca (ani vo filme vám to nevysvetlia kam presne, takže samotní tvorcovia z toho museli mať poriadny chaos, alebo skôr nevedeli, čo vlastne chcú natočiť) je sám osebe strašne idiotský, preto k nemu treba pridať ešte pár ďalších a sprostejších, ako sú napr. loď ako živý organizmus alebo Sam Neill ako démon rozparovač. Ani herci sa veľmi nesnažia, dialógy sú na facku scenáristovi, a tú "tiesnivú atmosféru", ktorú tu viacerí spomínajú, som nepostrehol. Isté jej náznaky tam sú, ale to nie je nič, čo by sa dalo chváliť. 2/10 ()

char_t

Po hororové stránce 4* a spokojenost. Atmosféru Anderson umí a na horor netradiční prostředí využil taky dost dobře. Jako velký sci-fi fanda (horory nemusím) jsem litoval jen odfláknuté sci-fi stránky, ve které i takový Vetřelec dával větší smysl, a ten měl sci-fi spíš jen jako kulisu... ()

Eeuanmainyaq

Uf. Keby som si precital, ze je to horor, ani by som to nepozeral. Efekty adekvatne roku vzniku, vacsinu casu velmi ocakavatelne, no aj tak plne napatia a zaujimave. Existuje mnozstvo velmi podobnych filmov, zrejme popularny namet, no tento je velmi prijatelne zvladnuty. ()