Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Lachtaan

Lepší než Sunshine, rozhodně ale ne poutavější než třeba Life, třebaže ten ono zlo přinesl alespoň ztělesněné, čemuž já prostě fandím víc. Opět by se mi šiklo větší rozpětí hodnocení, atmosféra je tu dotažená do dokonalosti, jen nohy jí podráží snaha o uspěchaný konec, v němž se divák moc nedozví, odkud veškeré to “démonično” vlastně přišlo. [viděno na Prime Video 13.9.2022] ()

gjjm

Event Horizon je pro mne nostalgická záležitost. Je to první film mého života, ze kterého jsem měl noční můry (mám poněkud mladší datum výroby a horrorofobní rodiče). Před časem jsem se na něj podíval znova. I tak je to nejlepší scifi horror, co jsem kdy viděl. Perfektní atmosféra, dobří herci, efekty a kulisy. Příběh z toho sice dělá béčko, ale nedá se proti němu nic příliš namítat. A navíc příjemně brutální. Co víc chtít? ()

lennyd

Jaká je nejkratší dráha od bodu k bodu? V rovině je to přímka, ale pokud rovinu "ohnete", zjistíte, že nejkratší vzdálenost mezi dvěma body je vlastně nulová. Tohoto principu využije kosmická loď Horizont události, ale něco se "zvrtne" a loď zmizí. Po sedmi letech se náhled loď opět objeví a je na posádce lodi Loiuse and Clarke, aby znovuvrácenou loď prozkoumali. K tomu jim má dopomoct i samotný konstruktér revolučního pohonu, dr. Weir (Sam Neil). Ale všichni postupně zjišťují, že Horizont události byl mnohem dál, než si kdokoliv může myslet ... Když jsem tento film viděl poprvé, byl jsem z něj naprosto nadšený. I dnes pro mne znamená jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) sci-fi horror všech dob (dobře, možná druhý za legendárním Vetřelcem). Samotný námět je naprosto dokonalý (tuším, že něco podobného jsem kdysi četl od Asimova?). Zpracování je i na deset let starý film super. Všechny "lekačky" zde perfektně fungují, a jsou přesně v místech, kde bych je nečekal (pamatuji si, že první z nich mne málem složila). I herci jsou vybráni velmi citlivě - ať už Laurence Fishburne jako tvrďáckej kapitán Miller nebo Sam Neill jako podivínský Dr. Weir. Od Adersena docela překvapivé ... ()

Iroquaise

Slušný béčkový sci-fi horor. Možná nejlepší Andersonův počin - i když zas tak enormně z jeho tvorby neční, režisér si přece jen drží svůj průběžný standard ( až na chudé, pomalé a nevzrušivé Tři mušketýry). Kvalitativním úhelným kamenem je kamera - z hlediska pohybu a některých kompozic vynikající, slábne v momentech, kdy záběry jsou ( a mají být) tzv. obyčejné. Vystupují zde na povrch dva základní problémy: 1) barevnost, 2) práce s ostrostí a hloubkou pole ( i z hlediska charakteru a použití světla). Barevně dominuje spojení šedé a černé s odstíny základních pastelových barev - modrá, zelená, červená. Barevný kontrapunkt je přitom nastavený tak, že teplá červená ( emoce, agresivita, krev) by měla kontrastovat s chladnou modrou a zelenou. Modrá a zelená dokreslují kovově odtažité prostředí vesmírné lodi, červená reprezentuje agresi a násilí spojené s lidským elementem. Problém je v tom, že chladné barvy nepůsobí dostatečně chladně. Vizuální kontrapunkt není uspokojivě dořešený. více zde...http://blacklsays.blogspot.com/2012/05/paul-anderson-horizont-udalosti.html ()

Cushing

Název nepřekládat, proboha, jde o loď Event Horizon. Nevím, jestli by to nevybrakované bylo lepší, spíš o tom pochybuju. Upír z Feratu vyletěl do vesmíru a vynesl tam eklektický sci-fi horor s pitomým scénářem, který se láme jako model z párátek. Ono je asi naivní myslet si, že "tam někde" v minulosti je ještě neobjevený film, co překvapí a potěší -- co poděsí. Není. ()

Bobik9

Velmi slušná atmosféra, skvělé herecké obsazení, výborný režisér, super efekty na svou dobu a docela zajímavý příběh. To všechno má Horizont události, ale také má nezvykle klesající kvalitu. První hodina je výborná a velice napínavá. Snažíte se vžít do děje, do postav a snažíte se chápat vše, co říkají. Přemýšlíte, co tajemného se děje na té lodi a jak to dopadne. Zkrátka vás ten film vtáhne a vás to baví, ale po hodině s eněco změnilo a najednou se tam postavy jen honí, kdo koho zabije dřív. To mě už nebavilo a celý film mi to zkazilo. ()

venison

Krásná devadesátá léta, která produkovali kvalitní tradiční hororové sci-fi thrillery! "Horizont události" je typickým počinem této filmové éry, kde by se atmosféra dala krájet.. Kosmické lodě skřípou, vržou, všude něco teče a na každém kroku čeká temné zákoutí, do kterého se pohodlně vejde krvežíznivý bubák.. První část filmu skvěle napne divákovi veškeré smysly, ale bohužel autoři zhruba v polovině zahazují dobře rozdané karty a film sklouzává do zmatené akční honěné.. Lepší pointa na konci a bylo by to na 5*, takhle díky nostalgii pouze 4* :-) ()

noriaki

Když jsem se dočetl jak složitě film vznikal a co všechno nakonec skončilo na podlaze střižny, tak se vůbec nedivím rozháranému ději. I tak si myslím, že psychologický horor první poloviny snímku má lepší atmosféru i napětí. Vyvražďovací část jde s kvalitou dolů. Ovšem děs budí pořád znamenitě. Asi jsem ještě neviděl brutálnější horor - v pravém významu toho slova. Ani si nedokážu představit, jak musel vypadat původně. A ani si to představovat nechci. Á propos, design lodi musel vymýšlet šílenec. Takové interiéry si o průser přímo říkají. ()

Zek

Celou tu dobu jsem si říkal, co mi ta loď sakra připomíná a ona ta přední částí lodi, byla použita jako vzhled helmy ve hře Dead Space :D:D. ()

dANo

Zaujímavý sci-fi horor. Keby to bol môj obľúbený žáner, tak to právom dostane plné hodnotenie... :o) ()

Všivák

"Tahle loď vás nenechá odejít" Kolikrát jsem tohleto v různých hororech od různých psychopatů slyšel. Skvěle to ale vyvažuje výborný nápad, který nutí rozvíjet fantazii. Sám jsem si pořád představoval. Jaké to tam asi je na té druhé straně? Skvělé! ()

JohnSmith

Ani jsem nechtěl věřit, že Horizont dělal člověk, který má na triku celkem podprůměrné AvP, Resident Evil a Žoldáka.Opravdu hodně slušná sci-fi ()

Danny F.

V rámci žánru jde o perfektní dílko. Tomuto filmu nelze nic vytknout až na jeden detail co mě trochu překvapil. Ke konci filmu je rozbito okno a lidé uvnitř lodi v klidu dýchají, na rozdíl od mladého co uvízl v komoře a jakmile se dostal ven, ihned zvracel krev. Divné. Dobře se na tento film koukalo. 80% ()

lykan9

Paul W.S. Anderson režíruje jako by byl na houpačce. Jednou natočí výborný film a následně propadák. V případě Horizontu události se naštěstí jedná o případ, kdy letěl nahoru. Atmosféra příběhu se sice nedá srovnávat s díly jako jsou Vetřelci, ale přesto je atmoška hustá až dost. Je sice pravda, že triky mi spíše připomínají filmy z 80´let, ale v mém případě je tato skutečnost pozitivní. Škoda, že se podobné filmy již moc netočí. ()

VanTom

Děsuplná klaustrofobická atmosféra opuštěné, krví zbrocené experimentální vesmírné lodi, která se vrátila "odkudsi" a něco s ní není v pořádku, zasahuje hluboko explicitními, nekompromisními známkami brutálního teroru. Pár laciných lekaček sem patří, nicméně ani působivé prostředí a dobře sestavená, osobitě profesionální posádka nezakryje fakt, že akční závěr jednoznačně upřednostňuje prvoplánovou efektnost nad logikou (chování i všeho ostatního). ()