Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

manonfire

V rámci komerční rutiny nemá Anderson problém....pravda kulisy nejsou zrovna nápadité, ale kromě CDromky se dá říci, že ani přehnaně neuráží nedostatkem futuroinvence. Jak se ale má dramaturgicky pouštět do nápaditějších dialogů, poutavě nám představit své naprosto zapomenutelné hrdiny , nebo se dokonce pokoušet o hloubku psychedeliky Solaris, tak si člověk začíná uvědomovat jeho umělecké meze. Slušný standard napětí (byť vytvořen zcela obvyklými postupy) přesto umožní divákovi vydržet a ani se přehnaně nenudit, dokonce mu neujde, že Sunshine je vlastně čistou kopií Horizontu. Jenže tenhle originál nemá žádnou poetiku obrazů ex. či interiérů Sunshine, nemá její hudbu ani atmosféru, takže tam kde černá práce Andersona skončila, Boyle teprve začíná svou hru za vytvořením mnohem silnější vjemů. Oba filmy ale mají i společné negativum a tím je vyústění....jednak je strašení belzebubem v kulisách hyperfuturistického prostředí trochu trapné (Ikdyž je to zjevný záměr aby si hrdinové uvědomili pravé hodnoty a duchovní zákonitosti jimž neutečou ani prostřednictvím pokroku, techniky a faktu, že se nacházejí miliony kilometrů od původů náboženských dogmat.)....ale hlavně je tady v rámci vynuceného závěrečného vyhrocení Sam Neill doslova za komedianta, protože jeho rádoby hororová verze ztělesnění posla pekla, byla silně přetažená. 40% ()

venca163

Brutální scifi-horor! Věčná škoda, že film se scénou, kde si konstruktér lodi vypíchne oči a Laurence Fishburne z Matrixu si na něj vezme pneumatickou nýtovačku, zvrhne v trochu něco jinýho. S matrixem to má společnýho ještě to, že ačkoliv jsme někde v roce 2047, tak lodě zevnitř vypadají jako nějaký ruský tanky, kde se nic neděje automaticky a na všechno jsou železný páky. Ale ne že bych si stěžoval, atmosféra prvních dvou třetin byla neskutečná! Dobrej nápad, podle mě hodně kvalitně zpracovaný. Myslím si, že to, že všichni jsou z konce filmu rozpačitý, mají na vině hlavně producenti, kteří zřejmě sestřihali nějaké podstatné scény. Tím koncem prostě to zlo trochu vyprchalo. Na tu nesestřihanou verzi bych se podíval! (80%) ()

Beer Ceps

Opět strach z nepoznaného v podobě místa čirého zla, kde se loď údajně ocitla. Bohužel už v polovině filmu napětí opadá a sjede do bezduché vyvražďovačky plné klišé. O konci ani nemluvím, ten posílá film až za horizont události. ()

Almásy

viete čo, ja som sa bavil. v žánri horor môžem dve veci- duchov a exorcistov a v sci-fi variante môžem zase bezmocnosť voči vesmíru a fenomén ,,in space no one can hear you scream". námet sa mi páčil, celková realizácia v štýle kombinácie toho dobrého z Votrelca a toho zlého z Hellraisera... neviem, v dnešnej ére remakov, tento námet by si zaslúžil kvalitný reboot. ()

Specs

Hlášky: Miller: - "Co to povídáte? Že ta loď je živá?" Lt. Starck: - "Chtěl jste odpověď a já jinou nemám." Miller: - "Ne, poručíku. Já chci jen přežít dalších 10 hodin." & Miller: - "Těmhle věcem přece nevěříte, že?" D.J.: - "Ten, kdo tu zprávu poslal, v peklo určitě věří." & Miller: - "Chci z téhle lodi pryč." Dr. Weir: - "Nemůžete odejít. Loď vám to nedovolí." Miller: - "Vezměte si věci a vraťte se na Lewis & Clark, nebo se budete vracet domů po svých." Dr. Weir: - "Já jsem doma." & Dr. Weir: - "Tam, kam půjdeme, nepotřebujeme oči, abychom viděli." ()

Fox85

I po opakovaném shlédnutí pořád stejný zážitek. Výborný sci-fi horor, který časem nic neztratil ze své působivosti. [LFŠ2017] ()

Hugo01

Tolik mně známých tváří ve sci-fi thrilleru z vesmíru v režii Paula Andersona? Tak to si dám líbit. Event horizon si mě získal(a) už jen tím, že se na začátku nepárá s nějakou sáhodlouhou expozicí a vlastně se jde rovnou na věc. To je s 96ti minutovou stopáží vlastně asi nezbytné no a já vážně nemám, co bych vytknul. ()

Gaizka

Dusivá a opravdu temná a depresivní atmosféra, ale ten konec?! Místo "makačky na bednu" jenom "prét a masó". A přitom to má takový potenciál... POZDĚJI: Právě jsem to s dlouhým odstupem viděl znovu. Závěrečná třetina nemá k demenci daleko a ty předchozí dvě pohřbívá dokonale. S vysvětlením v podobě litrů krve a nepochopiteného chování dr. Weira se teda fakt nespokojím. Proti původnímu hodnocení jedna * dolů. ()

NALBERTik

huh, bal sem se u toho :) Fakt povedeny filmek, i ten konec nebyl zas tak spatny.... Efekty povedene, ten sesity dokturek vypadal mile ;) ()

bloodvomit

Čekal jsem lepší, film obsahuje dost nelogičností, přehlédnutých chyb a nevysvětlených jevů. Přesto to není špatné, a atmosféra je docela slušná. ()

fabuloz

Zkouším to překousnout, ale ne a ne, film je hrozná blbost. Snad to bude tím, že tomuto žánru až tak neholduji a po pár záběrech jsem myslel, že tuto hranici konečně prolomím.. ..,opět jsem se zklamal! ()

Danula13

Náhodou jsem se na tom tehdy ocitnul v kině a musím říct, že jsem od té doby kvalitnější vesmírnou vyvražďovačku neviděl. Temná atmosféra je vynikající, cítil jsem ten vesmírný chlad až v kostech. Peklo nehledejte na Zemi, ani pod zemí, ale až v dalekém černém vesmíru za horizontem události. ()

Lukoboss

Atmosféra byla solidní, člověk se občas i bál, ale na druhou stranu tam bylo hrozně moc předvídatelných scén a záběrů, po kterých jsem se musel vážně pousmát, protože se to prostě dalo čekat. ()

FIBO

Laurence Fishburne nemusí hrát. Ten hraje už jen tím, že je. S tím se člověk málokdy setkává :) Z HU mám poměrně rozporuplný pocity. První dvě třetiny filmu mají opravdu co do sebe, ale zbytek je takový, divný... Po tvůrčí stránce dobře odvedená práce, po stránce předlohy mi ten závěr prostě ne a ne sednout. ()

ranp

Neobvyklý film, trochu thriller, trochu horor. Některé pasáže mi přišly hodně dobré, jiné naopak byly slabší, takže hodnocení v průběhu filmu kolísalo mezi 2-4 hvězdičkami a nakonec se ustálilo na třech :-) ()

OughJay

Výletů do vesmíru není nikdy dost, tenhle se ale zrovna dvakrát nepoved. Horizont události mě zajímal jen do tý doby, než se k němu posádka dostala. Potom už to byla nudná fraška, kdy jeden naháněl druhýho po lodi, sem tam měl někdo halucinace a víc se kecalo než činilo. Vrchol byl, když se jeden z astronautů po výbuchu vrátil z vesmírnýho prostoru za pomocí kyslíkovejch bomb bez jakýhokoliv zranění zpátky na loď. Scénář byl fakt děravej jak cedník a nemít vesmírný filmy rád, tak asi hodnotim ještě hůř. ()

SG-1

"Už mi to jde na nervy. Šest neděl špásuju jenom s počítačem. Proč neletíme na Mars? Tam jsou aspoň ženský." -Smith- ()