Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Michelle75

Ono se to těžko hodnotí, protože doba letí a 23 let od vzniku sci fi filmu je docela hodně. Přesto, když se nad to povznesu a občas zamhouřím oko, vtáhne mě to do děje a není to vůbec špatné. Navíc Sam Neil se do rolí " záporáku" hodí a narodil se pro ně. Vetřelec to není, ale solidní podívaná jo. ()

WathanajX

„Tahle loď byla někde za hranicemi Vesmíru. Kdo ví, kde byla, co viděla a co nám přinesla.“ SPOILERY! Děj se odehrává ve vesmíru, což prostě není můj šálek kávy. Ale horor odehrávající se ve vesmíru? Proč ne? Klady: Ze začátku jsem si říkala, no super splácaný horor postavený na prapodivných lekačkách, ale něco tak drsnýho jsem nečekala. Ty oči si asi budu pamatovat hodně dlouho… Efekty skvělé! Děj byl také slušný i celková myšlenka s peklem, hranicemi vesmíru apod. Nerada to přiznávám ale byla jsem dost napnutá. Potěšilo i herecké obsazení. Zápory: Bohužel finále… Závěr dobře rozjetý a i dost promyšlený děj naprosto zabil. A divím se, že to říkám ale taková přehnaná brutalita ve finále asi opravdu nebyla nutná. Vlastně to bohužel trochu nedávalo smysl a ke konci se nebojím říct, že to byla už i nuda. Škoda… Hodnocení: 70 % / 7 z 10 – Opravdu jen pro fandy žánru, tedy hororů a vesmírných zvláštností. Mě film nejspíš jednou stačil. (10.) ()

Hopper

Vcelku kvalitný sci-fi horor, ktorému veľmi málo chýbalo k plnému bodovému zisku. škoda že nevyšiel na DVD v lepšej kvalite. ()

Eraserhead

Andersonův nejlepší film! Ukázal, že s tajuplnou atmosférou pracovat umí. Nechápu, že prácě ta tolik chyběla Resident Evilu i AvP. Možná proto, že Horizont nevznikal podle jeho scénáře. Paule, nepiš a jen toč, napácháš tak mnohem míň škody. ()

loydd

První dvě třetiny filmu jsou skoro bez chyby. Fakt jsem se bál. Je pravda, že ten konec je trochu zbytečně odfláklý, trochu jako z jiného filmu. Co mě ale vysloveně pobavilo a co jsem napoprvé nepostřehl je, že ve scéně ke konci filmu kdy Petersová sleduje svého syna chodbami, tak než zemře, jde chodbou, která je ve tvaru rakve(!) Dobrej fórek :-) ()

Balu...

Bojim se bojim; tvůrce si důmyslně pohrál se stísněnými prostory vesmírných lodí, stejně jako s ´bububu´scénama, které mi ale nepřicházejí až tak invenční (při porovnání například se Saw =) ). Ten rotující kuloid mi připomněl The Sphere; bojim se bojim! ()

wosho

Solidní sci-fi horor s perfektní výpravou, solidníma hercama a....., to je těžké. Rozhodně je to Andersonův nejlepčí film, ale furt je to průměr. A nechutné či strašidelné mě to nepřipadalo. Jak říkam dobrý průměr, který místy nudí. ()

thorewi

Jeden z prvních, a pro mě jeden z nejlepších horrorů, co jsem kdy viděl. Nevím ani proč, jestli proto, že tak mám rád scifi, vesmír, černé díry, cestování prostorem a podobné věci, ale prostě mě na tomto filmu něco nadchlo. Možná to bylo i mým nízkým věkem, ve kterém jsem tento film viděl, ale dodnes si pro mě uchoval něco mimořádného, a proto musím dat 5. ()

provitamin

Keďže sci-fi je môj best žáner a nepohrdnem ani dobrým hororom, tento film bol pre mňa takpovediac povinnosťou. A musím povedať že nesklamal, ale na druhej strane ani nejako zvlášť neprekvapil. Možno je to aj tým, že dej som dopredu už dosť poznal, keďže vrámci odporúčania na tento film, som ho mal v istej miere aj prerozprávaný. ()

Junglista

Horizont události mi v mnoha směrech připomínal další scífko Pandorum. Struktura je poměrně podobná, nejdřív pětihvězdičková atmosféra, následovaná dvouhvězdičkovou nudou. Ale Horizont z tohohle souboje vychází o něco líp, protože se to nezvrhne v nepřehlednou slátaninu. Škoda úbytku atmosféry a blitků o pekle, takhle je to jenom za průměr. ()

HArna

Chladnej film s chladnou atmosférou. Nejlepší výkon podal Sam Neill. Ovšem potenciál tohoto filmu byl větší. Škoda ()

Paity

Velice zmatené, velice nepřesvědčivé, to je Horizont událostí. Laurence Fishburne se snaží hrát velic melodramaticky, ale je to spíše chaoticko-dramaticky. Nevím, nezapůsobilo to asi na mě tak, jak mělo. Jednoduše jsem si z toho na zadek nesednul. ()

Adramelech

Líbí se mi, že ve starých sci-fi filmech kosmonauti kouří. (Jedna z nejlepších kuřáckých scén je ve filmu Vetřelec, kde při snídani hulí snad celá posádka.) V normálních časech si totiž nikdo nedokázal představit, že by člověk v raketě mohl vydržet bez tabáku. Dalším společným rysem těchto filmů je optimismus, pokud jde o dobývání kosmu. Hned na začátku Horizontu událostí čteme tato data: 2015 – na Měsíci byla založena první stálá kolonie, 2032 – první doly na Marsu, atd. Místo toho se dobývání vesmíru prakticky zastavilo a obávám se, že vyspělé státy dnes spíše než lety do kosmu čeká pád do barbarství; zbytek světa se z barbarství v podstatě nikdy nevyhrabal. Je dojemné, že toto bylo natočeno ještě v roce 1997. ()

Radim

Celkem slušný horor, patří k tomu lepšímu, co Anderson zrežíroval. Na můj vkus je ale napětí postaveno příliš lacině na lekačkách - a na úkor hloubky příběhu, jehož vývoj je snadno odhadnutelný. Velmi oceňuji hudbu. ()

Haymar

Vynikající, vcelku originální a dost odvážný hybrid satanistického a sci-fi hororu a nejlepší Andersonův film vůbec! Ať si kdo chce co chce říká tenhle chlapík umí (i když jeho tvůrčí křivka má dost extrémní výkyvy). Skvělá atmosféra, napětí, dobrý scénář, propracovaná režie a parádní casting (Neil, Fishburne, Isaacs, Pertwee)... škoda, že u nás stále není unrated verze! Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších hororů 90. let! ()

Standito

Hrozný shit. Prvá polovica je jednoznačne lepšia, síce nič nové som nenapísal, ale napriek tomu už tu bili do očí kdejaké nezmysly a nelogickosti. Ten nepríjemný mrazivý pocit z neznámeho tam však bol. Na konci je tých nezmyslov ešte viac, nič sa poriadne nevysvetlí a navyše je to miestami režijne odfláknuté (a to Andersona uznávam ako kvalitného béčkara). ()