Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

GodKnows

Chuťovka od babráka Andersona. Určite nie pre každého. Atmosféra par excellence síce nevydrží celý film ale aj tak dobré. Aj tá story je ok plus ja rád Neilla a Fishburna Júúúúúúúj ale ten koniec to vám bola riadna.......no nebudem ani písať že čo (scenárista asi práve čumel na nejaký D-čkový horror a záver z tade proste okopíroval - škoda):-D......75% ()

waska

Nebýt toho ujetýho závěru, kdy bylo nad slunce jasné, že mnoho z posádky nezůstane, byl by to hodně slušný sci-fi thriller. Od záčátku skvělá atmosféra, napětí, příjemná hudba. Škoda, nechybělo mnoho k lepšímu hodnocení. ()

estee

Na tento horor som počúvala len chválospevy, ale po vzhliadnutí nechápem prečo. Atmosféra (na ktorú som sa tešila najviac) žiadna a nechápem prečo zhovadili postavu S.Neilla, hneď od začiatku bolo jasné kam smeruje a za ktorú stranu hrá, žiadne prekvapenie, proste nič. Miestami skoro dementné dialógy dali korunu tomuto nie veľmi vydarenému hororu, hoci proti hercom nenamietam (ale hneď by som vymenila režiséra a scenáristu). Film, ktorý si určite druhý krát nepozriem a odporúčať ho tiež nebudem. ()

mvukotic

Asi je to naozaj pravda, že vekom človek obrusuje hrany. Po pár rokoch som si to pozrel znova a neviem, či je to nedostatkom lodiarskych scifi hororov (t.j. science fiction filmov, ktoré sa odohrávajú na palube gigantickej vesmírnej lode vo vesmíre, alebo je loď aspoň jeho významnou súčasťou), alebo či naozaj klesajú moje nároky, ale užil som si to viac ako naprvýkrát. Keby z toho tak nekričali zastaralé digitálne triky a'la 'koniec rokov 90tych' a nebyť trošku réžijne a rozprávačsky zmäteného konca, šiel by som aj na 5 hviezd. Tento film má v sebe viac Dooma ako film Doom samotný. ()

Nocturno culto

Mazec,Fishburne byl perfektní,Neill jako "záporná" postava taky obstál slušně...trochu mi to připomnělo film Symptom Pandorum,....nejvtipnější byla scéna s odtrženým kouskem lodi a astronautem Cooperem na něm,kterej se trošku proletěl vesmírem aby se pak vrátil zas zpátky :-) ()

Pistolnik

Hell is only a word. Reality is much much worse. Let me show you. Až mi prebehol mráz po chrbte. Skvelé, skvelé a ešte raz skvelé. Čakal som lepšiu vyvražďovačku vo vesmíre ale dostal som výborny psycho horor s tak skvelou atmosférou ktorá sa už dnes nevidí. Výborne skríženie hororu a chladného vesmíru, môžem len odporúčať. ()

Demonic189

Prva polovica je velmi fajn a v ramci moznosti napinava (vsimol som si par podobnosti s ALIEN), ale ked sa film zvrtne do ducharskych a halucinogennych časti, tak ihned pada o par tried dolu. Az na ten zaver celkom slušne B-čko. ()

HoR

Ako navodiť pocit beznádeje, opustenosti a strachu inak, ako pár miliónov kilometrov od domova, kdesi v chladnom vesmíre na kraji slnečnej sústavy. Scéna s Weirovou manželkou, ktorá bola tak nejak "slepá" krátko po úvode prezradila v akom duchu sa bude dej filmu niesť a ja som nemal pochýb o tom, že dostanem dávku napätia a môjho obľúbeného "hororového" strachu ako som očakával. Škoda že záver bol už len naháňanie sa s pokrájaným a horiacim indivíduom so silnými rečami. V opačnom prípade, pri zachovaní pôvodnej dejovej línie, ktorá značne prevažovala počas celého filmu, by bolo hviezd 5. ()

Streamline

Film, ktorý neyužil naplno svoj potenciál. Prvá polovica filmu má tak temnú, hustú a nervy drásajúcu atmosféru, že by sa dala nakrájať na kúsky a položiť na prázdny tanier. Už dávno som nezažíval také stiesnené pocity z uzavreného priestoru, naposledy to bolo tuším u Votrelca. Keby si film udržal túto vyšpičkovanú atmosféru po celý čas, tak by si určite zaslúžil ocenenie za jeden z najlepších sci-fi filmov všetkých čias. Bohužial od druhej polovice sa film zmení na klasickú vyvraždovačku, atmosféra strachu opadne a už len čakáme na to, kto ďalší padne peklu za obeť. Kamen mal jednoducho smolu na producentov, na druhú stranu je to aj tak dobré sci-fi, Fishburne ako kapitán lode nesklamal. 80%! ()

Lovec prasat

Kvalitní film představující mrazivý sci-fi vesmír, atmosférou lehce připomínající herní a filmové série Doom a Alien, navíc s pár opravdu vydařenými a vypointovanými scénami. K dokonalosti mu pár kroků chybí, ale je to mezi sci-fi filmy 90. a 0. let velmi osvěžující kousek. Celý článek zde. ()

Gendarme

správný vesmírný sci-fi horror ... asi nejlepší film od Andersona, ale já mám pro vesmírné sci-fi prostě slabost. ()

sarfian

Dopozerané...tak teraz neviem či som to pozeral, alebo sa mi sníval nejaký chaotický psycho sen, alebo mi žena podstrčila nejaké halucinogénne látky. Takto nejak vnímam aj tento film. Je to nejaký chaos bez deja, ktorý režíruje starý známy feťák Anderson. VIDENÉ 1x ()

Chip89

Párkrát jsem se šíleně lekla, párkrát jsem příteli drtila ruku, ale jinak typické sci-fi s průhledným americkým koncem. ()

forkys

Sci-fi a horor? to mi nejde vůbec k sobě. Než abych si mohl užívat pohledu na projekci utopickejch myšlenek tvůrců, tak jsem musel nadskakovat ze židle a koukat na ošklivý červený oči postav kdoví odkud. Nejlepší byly Cooperovi hlášky. Na paměti mi také utkvěl jeden dialog, který krásně vystihuje celý film: "Smithi viděl jsi něco neobvyklého?", "Ne nic a taky nic vidět nechci, ale jedno vám řeknu, tahle loď je ZKURVENÁ" ()

Claude Speed

Skvělý vesmírný horor v duchu Alienů. Rovněž doporučím fanouškům hororové videohry Dead Space, kde se tvůrci tímto filmem očividně v ledasčem inspirovali. ()

deLaFere

Po delší době jsem Horizont opět shlédnul a opět jsem si ho užil. Jestli něco na tomhle snímku můžu, pak je to atmosféra, která byla budovaná s ohromnou pečlivostí a profesionalitou. Nápad s paralelní dimenzí je super a dává filmu šťávu, škoda jen konce, který je trochu tuctový a sráží mé hodnocení o jednu hvězdu. ()

GTS_PUNK

Sci-fi filmy z prostredia vesmírnych korábov, ktoré zachytia neznámy signál kdesi z ďaleka vesmíru, mám rád. Sci-fi o príšerách na vesmírnych koráboch v ďalekom vesmíre mám rád. Preto som bol na začiatku tohto filmu pripútaný k obrazovke a takmer som nedýchal pri očakávaní toho, čo sa bude diať. Vesmírna loď Lewis and Clarke zachytila signál zo "stratenej" Event Horizon, na ktorom počuť prapodivné zvuky. Po dosiahnutí a zakotvení sa posádka vydáva preskúmať útroby lode, o ktorej nikto nepočul sedem rokov a podľa oficiálnych správ už ani nemala existovať. Na palube zisťujú, že jej pôvodná posádka je mŕtva, ale príčina je neznáma. Na lodi Lewis and Clarke navyše dôjde k vážnej závade a tak sa musia jej členovia presunúť na "stratenú" Event Horizon. A s ich príchodom sa na palube začnú diať desivé a nevysvetliteľné veci, ktoré im ukazujú ich najhoršie a najcitilivejšie tajomstvá, o ktorých nikto iný než oni, nevie. To, čo sa môže takýmto spôsobom zdať ako zaujímavý námet, však bohužiaľ v konečnom spracovaní vôbec nezaujal. Respektíve, prvá polovica je skvelá - divák nevie na čom je, čo má očakávať a každé potencionálne škrípanie ho môže vydesiť. Avšak s postupom času a tým, ako sa dej ďalej a ďalej posúva, jeho kvalita prudko klesá. Vyjasňujú sa isté veci, ktoré uberajú značný kus z celkovej filmovej atmosféry a snáď len minimum divákov tak dokáže baviť druhá časť filmu rovnako, ako tá prvá. Od takmer čistej hororovej sci-fi atmosféry režisér prechádza niekam do roviny thrilleru či dokonca snáď slabej psychológie a dobre vybudovanú atmosféru možno až príliš prudko pochováva. Do značnej miery ma ako diváka sklamal aj výkon hlavných postáv, ktoré stvárnili veľké herecké mená - Laurence Fishburne a Sam Neill. Obzvlášť druhý menovaný, ako konštruktér korábu Event Horizon a neskôr v deji veľmi dôležitá postava, ma sklamal a s jeho postavou som sa počas celého filmu nedokázal úplne vyrovnať. Nepasovala mi a sledovať Neillove výstupy, ma tak v tomto prípade vôbec nebavilo. S ostatnými som viac-menej žiaden problém nemal. Event Horizon sa zo začiatku javí ako vynikajúce vesmírne sci-fi. Atmosfericky ponúka presne to, čo od podobného filmu očakávate. Prostredie lodí pôsobí ako podľa šablóny týchto typov filmov a navodzuje akýsi "votrelcovský" pocit, čo sa prvotne javí ako dobré. V tomto prípade je to však neskôr viac na škodu, keďže dej postupne upadá a ku koncu divák už ani pomaly nevie, na čom je, a je rád, keď sa film zvláštne skončí. Osobne som týmto snímkom značne sklamaný a žánrovo by som tento počin zaradil určite na nižšie priečky. ()