Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

GOREGASM

Nejlepší PólDabljůEs. Psychotické scifi, které nešetří brutalitou, zajímavými hereckými tvářemi a i samotný příběh snese přísný drobnohled. Paul W.S. Anderson tady naplno odhalil svůj nejen zombíkama do prachu zadupaný talent a padesátimelounový rozpočet přetavil do pro oko chytlavého výsledku. Klaustrofobické interiéry vesmírných lodí tady pulzují napětím skoro jako v Alienovi a atmosféra tím funguje na nečekanou jedničku. Jinými slovy, Event Horizon nedělá kompromisy a to mě baví. 80% ()

Ombak▼Penari

Ona je to ve své podstatě sranice, ale ačkoliv jsem to už léta neviděl, tak na to vzpomínám vlastně v dobrém. Možná proto, že když se podíváte na všechny Vetřelce a pořád máte hlad po vesmírném hororu, tak po čem sáhnout? Moc toho není a ten Horizont z toho pořád vychází tak nějak nejlépe... ()

Raziel_cz

"Fuck this ship!" Akční horor, který jako by sepsal Clive Barker na základě svých oblíbených filmů. Vykrádá to kde co, ale všechno to dohromady tvoří nejluxusnější strašidelný dům, jaký jste kdy viděli. Kulisy, atmosféra, hudba, všechno perfektní. A představa vesmírné lodi, co doletěla do pekla... a vrátila se zpátky – fakt mrazivá. A k tomu to samozřejmě má Sama Neilla a Laurence Fishburna v nejlepší formě a spoustu sympaťáků, na kterých vám bude záležet, ve vedlejších rolích. Andersonův nejlepší film. A pořád ještě čekám na ten Unrated Director's Cut. ()

Folky

Škoda, že nechutností nebylo víc. Na to jak se o nich všude básní jich zase tak moc nebylo, i když těch pár pasáží bylo skvělých. A i když jsou to nejzajímavější na filmu, nenudil jsem se u něj. ()

helloween93

Event Horizon je nejspíš nejlepším filmem Paula W. S. Andersona, který v prvních dvou třetinách bravurně pracuje s atmosférou a i když se v poslední půlhodině z filmu stane vyvražďovačka a mohlo zde být trochu více ukázáno ono peklo, i tak jde o kvalitní sci-fi film, který mohu s klidným svědomím doporučit každému fanouškovi sci-fi nebo hororu. 4* ()

Rathalos

Takto nejako si predstavujem cool sci-fi horor,kde nechyba skvela atmosfera,napatie,vyborne efekty i hudobny doprovod,ci fajn herecke vykony alebo kamera,tento film by som uz zaradil medzi staru dobru klasiku,ktora nestraca ani po rokoch na kvalite...:-) ()

RedDuck

Já tomu fakt nerozumím. Podle komentářů všude možně čtu, jak si mnozí přejí inteligentní scifi a mysteriózní horor, proč se to tedy vždycky zvrhne ve vraždění s banálním rozuzlením? Další skvělá úvodní mrazivá atmosféra, ale také další horor, kde zhmotnění zla vede ke smíchu a k pláči zároveň. Navíc jsem měl dojem, že se mezi scénami dost škrtalo. Často na sebe vůbec nenavazovaly. ()

GMVajgl

Hned od začátku je stanoveno, že cokoli na obrazovce může být jen přelud. Rasově a genderově vyvážená posádka je asi tak profesionální a emocionálně stabilní jako banda hooligans. Protagonista Sam Neill byl v Jurském Parku kotevní bod pro diváka a zároveň hlas rozumu, tady bodne diváka do zad. Nic nedává smysl. Vetřelec měl aspoň Vetřelce. Tady jsou jen ty přeludy. ()

illy.cz

Pro mě je toto dílko absolutně srdeční záležitost a považuji ho za jeden z nejlepších sci-fi hororů všech dob.(asi je to rouhání, ale pro mě je Horizont ještě lepší než první Vetřelec) Dokonalá atmosféra strachu z neznáma (alespoň v prvnich 3/4) a skvělé vizuální zpracování staví tento film vysoko nad průměr podobné produkce. Díky tomuto filmu jsem začal mít rád režiséra Andersona a i přes současné filmy, které se mu moc nevedou, to bude vždy jeden z mých nejoblíbenějších pánů na režisérské stoličce. ()

foundation

noo..pustil som si to po tom ako som tyzden v kuse pocuval na to same chvaly takze asi preto som od toho cakal viac ako som dostal..velmi zvlastny film pricom na podobne temy si velmi potrpim. V tomto pripade to vsetko vsak islo uplne mimo mna..Velmi nelogicky film ()

Gixian

První půlka je bombastická, vše je podáno uvěřitelně, natočeno poutavě a s perfektními herci. Atmosféra je maximálně hustá, přesně taková jak bych si představoval atmosféru pětihvězdičkového scifi hororu. Bohužel čím blíže je konec, a ono "rozuzlení" všech předchozích mysteriózních událostí, tím méně smyslu vám chování postav dává, a scénář začíná vypadat tak, jakože ho někdo patlal horkou jehlou a co možná nejvíc "na efekt". Takže byť Horizont událostí začíná na pěti hvězdičkách, reálně končí někde na horších čtyřech, možná třech a půl. ()

Dimo

Potenciál, který nebyl využit. Nápad fakt dobrý, atmosféra byla občas dost solidní, lekaček dost, nadával jsem na ně, protože byly laciné a vynucené. Dobrý strach se buduje jinak než na nich, ale jasně, udělat hluk v tichu je snažší, než lekat inteligentně. Takže oceňuju nápad, ale atmosféra se tak trochu vytratila a Horizont událostí je tak jen solidním akčním polobéčkem, na které až moc snadno rychle zapomenete. Pro atmosféru v podobném žánru doporučuji film Sunshine, který je o dvě třídy výš ve všech kategoriích. 50% a to je tak akorát. Nicméně je opravdu možné, že režisérův nápad někdo ze střihárny zprznil a výsledek není, jaký měl tvůrce v plánu. ()

Torgal

Prudko atmosférické sci-fi, presne podľa mojej chuti. Teda aspoň prvé dve tretiny filmu, zvyšok už na atmosféru bohužiaľ kašle a sústredí sa len na vyvražďovanie posádky. Škoda toho, pretože ak by sa záver niesol v rovnakom duchu ako zvyšok filmu a ponúkol by lepšiu pointu (to peklo sa sem fakt moc nehodilo), tak by to bola pre mňa určite kultovka kalibru Votrelca. 8-/10 ()

ex.it

Horizont události určitě patří mezi kultovní horory, i když jeho kvalita není zrovna skvělá. Jenže i přes to mu jednoduše musí dát čtyři hvězdičky. ()

Wopat

Pro mě je Horizont události stará dobrá sci-fi klasika. Už když to byla novinka, tak mě to jako dítěte hodně bavilo. A to jsem ještě nechápal ty kecy o cestování pod prostorem ani jsem nedokázal docenit atmosféru, jakou zde Anderson vytvořil. Celou dobu je děj napínavý a řádím jej tak mezi těch několik málo vesmírných thrillerů, které se mi velice zamlouvají. ()