Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

sanikope

Tak čo to bolo dnes??? V produkcii Waltika Disneyho sa na mňa vyvalila klasická rodinná športová dráma plná farieb a emócii. A akých? Pri recepte boli použitý čierni a bieli herci. Primiešali k tomu deti a troška rasizmu. Na koniec sa pridalo dávka emočneho stresu z havárie jedného z hlavných hrdinov (biely) a ako čerešnička na torte bol použitý (čierny) Denzel. Všetko sa to poriadne premiešalo a vzniklo z toho WILL YOU REMEMBER TITANS? Pochybujem že si na nich o pár dní spomeniem. Asi som SPOILEROVAL troška, no i tak si myslím že pri tomto druhu zábavy to nikomu prekážať nebude. Nemôžem si odpustiť spomenúť dcéru bieleho kouča... wtf ona predvádzala v tomto koláči. Oslovovala svojho tatinka- Couch... Ale už dosť sťažovania, vcelku pozerateľná uspávanka keď má človek nespavé obdobie dokonca môže poslužiť ako medikament... ()

Pavel82

Nejspíš Vás to potěší. Tenhle film totiž není o americkém fotbalu. Největší devízou jsou tu výborně napsané a zahrané charaktery a postupné definování a rozvíjení vztahů mezi nimi. Fotbal je tu jen jakousi pomocnou berličkou. A věřte mi, že když už se k němu dostane, je to tak trošku utrpení. Snad nejhorší nasnímání akce, které jsem zatím viděl... Titáni ale i s nalomenou berličkou stojí vzpříma. ()

tomlanda

Rád bych ocenil především vytříbený soundtrack, který patří k tomu nejlepšímu (ne-li vůbec nejlepší), co jsem u sportovních filmů měl tu čest poslouchat ()

dustur

Aj keď tento film nedostane odomna plný počet....,ale určite tento film patrí medzi tie ktoré si ešte viackrát pozriem... Ja mám rád filmy zo športovou tematikou , či to je ,, ragby-americky futbal - box - preteky atď"....,ale ja si myslím že režisér Boaz Yakin odviedol veľmi dobrú prácu,spolu z producentom Jerrym Bruckheimerom ktorého považujem za ,,kráľa medzi producentmi "...,lebo nakrútili veľmi az zaujímavú športovú drámu ktorá sa určite oplatí pozrieť😉... Denzel Washington podáva ako skoro vždy veľmi dobrý výkon,a tiež aj sympatický Will Patton ktorý mi v žiadnom filme kde sa objaví tak mi nevadí...., a v tomto filme ma prekvapila aj mladá a krásna Kate Bosworth , ktorá aj keď tu nemala bohvieaku velku úlohu ale bola nesmierne krásna ,,tuším že si budem musieť preštudovať jej filmografiu postupne"... A čo sa ešte filmu tyka ,tak ma svoje emócie na správnom mieste,a určite to má aj svoje správne grády... Moje hodnotenie filmu je 4 z 5.tich hviezdičiek.... ------ dobrý film ----- ()

mirra66

Dokonale naivní film, který by na černobílé obrazovce zazářil. Pro moderní barevnou televizní obrazovku to však není, protože černobílé není jenom herecké obsazení, ale i idea. Tak vyvážené černobílé zpracování nedokázala zprostředkovat ani naše stará čb. televize zn. Tesla 4287A "Neptun". Dokážu si představit, že za pár let vznikne remake a ve filmu přibudou další barvy, např. žlutá, či rudá, jelikož i tito Američané budou chtít být zastoupeni. Ale i kdyby to pak bylo se španělskými titulky, tak mám obavu, že by to opět bylo "černobílé". Hodnocení tak není složité a vzhledem k průměrnosti dávám 60%. ()

junxi91

I do zapadlého amerického prdelákova kdesi na Jihu jménem Alexandrie dorazila emancipace černochů, která spočívala také ve spojování černošských a bělošských škol. V rámci této integrace je také vyměněn bílý trenér amerického fotbalu jménem Bill Yoast za černého trenéra Hermana Boona. Herman má ušlechtilý cíl - chce, aby se hráči navzájem respektovali a spolupracovali bez ohledu na barvu pleti. Jeho metody jsou však příliš tvrdé a občas to vypadá, že místo fotbalového mužstva cvičí mariňáky. Nechce je nechat napít během tréninku pod horkým Sluncem, nutí je běhat v noci a vyžaduje, aby mu říkali "pane". Moc sympatický mi teda fakt nebyl. Zato mi byl sympatický Sunshine se svými dlouhými vlasy a také ten tlusťoch, který nerozlišoval mezi rasami. Ale popořadě. V Roce 1981 se skupina bývalých fotbalových trenérů a hráčů účastní pohřbu nejmenované osoby. O deset let dříve, v roce 1971, vede hlavní trenér Bill Yoast z nyní integrované střední školy T. C. Williamse v Alexandrii ve Virginii své hráče, bělochy z týmu Titánů během letních tréninků. Dozvídá se, že jeho místo zaujme černošský trenér Herman Boone, který byl původně najat, aby trénoval městský černošský fotbalový tým. V rámci uklidnění rasového napětí jmenuje školní rada Boona hlavním trenérem. Ten to nejprve odmítá, protože si myslí, že je to nefér vůči úspěšnému Yoatsovi, který je nominován do síně slávy Virginia High School. Černošská komunita jej však podpoří přímo u něj doma, a tak nové místo přijme. Yoatsovi hráči odmítají jeho odchod a zavazují se bojkotovat tým Titánů, pokud nebude jejich trenérem. Yoats tak využije Boonovy nabídky a bude pracovat jako Booneův koordinátor obrany. Černý bude podřízený bílému, což se mnoha hráčům, a především místním vidlákům nelíbí. Boone se nejprve sejde s převážně černými studenty ve školní tělocvičně a hned tam jednoho z nich srovná do latě – fotbal není žádná sranda! Dorazí také Yoast a pár bílých studentů, kteří se k nim přidají. Boone ale jasně vymezí pravomoci – Yoast bude jeho podřízeným a nebude podkopávat jeho autoritu. 15. srpna se studenti vydávají na tréninkový tábor do Gettysburg College a peklo začíná. Neustálá dřina, trojfázový trénink a k tomu rasově motivované konflikty, především mezi kapitány Gerrym Bertierem a Juliem Campbellem. Dojde také na brzký ranní běh ve tři hodiny ráno, kdy trenéři s hráči doběhnout až na místo, kde proběhla bitva u Gettysburgu. Zde pronese Boone emotivně laděný motivační projev o významu tohoto místa a o tolerance mezi bílými a černými, což celý tým spojí. Blíží se první hra, a Boone je informován, že bude propuštěn, pokud prohraje byť jen jedinou hru. Titáni procházejí sezónu bez jediné porážky, setkávají se s rasově nesnášenlivými fanoušky, ale pomalu si získávají podporu místní komunity. Těsně před semifinálem je Yoastovi sděleno předsedou školní rady, že zařídili to, aby Titáni prohráli a on se mohl vrátit jako hlavní trenér. Je to domluveno s rozhodčími, kteří nadržují jejich soupeřům. Yoast pozoruje, jak jsou členové rady v publiku spokojení, a tak varuje hlavního rozhodčího, že pokud nebude zápas pískán férově, tak odhalí skandál tisku. Titáni vyřadí své soupeře a postoupí na státní šampionát, ale předseda školní rady je nasraný. Oznámí Yoastovi, že kvůli své záchraně Boonova místa přijde o nominaci do Síně slávy. Členové týmu v noci slaví vítězství, a jak to tak bývá, přijde tragédie. Cerry je zraněn při nehodě na křižovatce a skončí ochrnutý od pasu dolů. Navzdory ztrátě „all-american linebackera“ se týmu povede získat titul ve státním šampionátu! Závěrečný zápas byl fakt kurewsky napínavý a vypadalo to, že Titáni prohrají. Takže film je především o americkém fotbale a o rasovém usmíření na americkém Jihu, které má však trochu naivní a sluníčkový nádech. Ale mě to bavilo! () (méně) (více)

godspeed

hrozně napsaný dialogy. takhle že mluvili a přemýšleli klucí na střední??? tak to tedy nežeru. film působí jako výchovná agitka. navíc scény na hřišti jsou totálně nepřehledný a jen "rádoby" tvrdý a akční. jak kdyby to nebylo točený v roce 2000 ale 1970. ()

Beaten

Asi nejvíc bych vyzdvihl to soustředění, to jak trenér svými až krutými praktikami stmelil hráče rozdílné pleti ve vynikající partu, která se po návratu musela potýkat s rasovou nenávistí a poté ukázala prostřednictvím fotbalu, že nezáleží na barvě kůže..... ()

Mischko

Tolik štěstí najednou! Co všechno zmůže odvaha a touha vyhrávat! Varování: při neopatrné manipulaci může nadměrné množství dojetí způsobit nevratná poškození organismu. Abych ale byla spravedlivá - pokud to nezabije, mohlo by to posílit - pokud máte náladu na nějakou tu romantiku a už vám leze na nervy všudypřítomná nešťastná láska, končící však nekončícím polibkem, Vzpomínky na Titány jsou jasnou volbou. Příjemná a oddychová zábava, atraktivní muži a oddanost sportu, která překonává všechny bariéry. Kýč – ale pěkný. ()

casef

Sportovní snímky mám rád a zvláště týkající se fotbalu. A tohle je pěkně zpracované drama podle skutečné události o rasové nesnášenlivosti a o tom, jak vyvolat týmového ducha. Dobré herecké výkony jak starých mazáků, tak mladých vycházejících hvězd, hlavně Hayden Panettiere. Dojemný příběh, že i ta slza ukápne a nemá to daleko k 5 hvězdičkám. ()

Iddea

Není to nic vyjímečného a přesto to vyjímečné je :o)) Děj je lehko předvídatelný, snímek nepřináší nic nového, právě naopak, všechno už jsme to stokrát viděli a slyšeli, ale .... Nebylo chvíle, kdy bych se nudila, právě naopak, několikrát jsem se opravdu od srdce zasmála, bavilo mě to každou minutku (možná ke konci už to bylo takové vlažnější) a jednoduše řečeno mi tenhle film opravdu padnul do noty :o)) Do pěti * tomu ale něco chybí. Trochu hloubky a věřím, že se z toho dalo dostat více. ()

Judy24

Nejsem Američanka, nerozumím americkému myšlení a myslím, že se to dost projevilo na mých dojmech z tohohle filmu. Cítím se být liberálkou a ta protirasistická myšlenka se mi na filmu líbila, líbil se mi i ten boj za ni a koneckonců i provedení. Ale navzdory tomu, že jsem se fakt snažila, připadalo mi to celé vyhrocené, příliš klišovité se spoustou kýčů a předvídatelným, "tak strašně silným", koncem. Bylo v tom ten americký přístup - když máme dojemný pravdivý příběh s bojem za správnou věc, tak si ho taky zatraceně užijem a donutíme publikum, aby se máchalo v emocích. Ale mně tenhle přístup prostě nesedí... ()

celticek

Tak jo - sice US opět tlačí na pilu, ale v rámci sportu to zvládám. Navíc téma segregace je hodně silné a Denzel je výborný herec. Dobrý soundtrack. Gosling tu vypadá jak chcíplina. ()

Maniik88

Nedávno som pozeral športový film Coach Carter. Bol medzi ďalšími odporúčanými najlepšími športovými filmami. No a Coach Carter sa mi páčil po všetkých stránkach ďaleko viac. Tam sa totiž netlačilo na silu na rasovú otázku. Hoci tam bol samí černoch, bolo to proste lepšie spravené, hlbšie, emocionálnejšie a aj Samuel bol lepší ako tu Denzel. To sústredenie bolo skôr armádny výcvik a to jeho hučanie a povyšovanie sa aj nad bývalím trénerom bolo trápne. Naopak Will Patton so svojou trénerskou dcérou boli pozitívna časť filmu. To skamarátenie sa týmu nebolo moc presvedčivé. Na mňa to bolo moc ploché, bez výraznejšej postavy a vyšieho zmyslu ako sa otrieskať pri naháňaní šišky. Aj keď je tu myšlienka, že šport môže zomknúť nesúrodé mesto a komunitu.. ()

wege

V drahných časech během vysokoškolských studií jsme měli spoustu času dívat se různé filmy. Vím, že jsem ten film viděl, pár věci jsem si z něj hodně pamatoval (třeba ten běh na bojiště u Gettysburgu), zaujal mě tehdy až tak, že jsem si jej vypálil na CD (ano to se kdysi opravdu dělalo). Vrátil jsem se k němu v průběho lockdownu a musím říct, je to fakt silný příběh. U nás asi nikdy nepochopíme problémy, které přinášela segregace a její konec a ani tu americkou posedlost středoškolských a univerzitním sportem (a nejenom fotbalem, ale i basketem, hokejem atd.), ale v USA to je silně zakořeněné a hlavně to skutečně vychovává špičkové sportovce, stačí se podívat kolik hráčů z NCAA je NHL, o NBA ani nemluvě. Ano film je plný možná zbytečného patosu a klišé, ale stejně mi na konci tekly slzy. ()

papadoce

Tak som sa rozfutbaloval v Disney štýle. Po Nepremožiteľnom som si dal Titánov a teda len ťažko sa dalo vyhnúť porovnávaniu. Zároveň to samozrejme nejde porovnávať 1:1 pretože toto bol futbal z iného súdka. Je až neuveriteľné aké rozmery dokázala nabrať rasová otázka v Amerike v sedemdesiatych. Podľa mňa to bolo doslova choré a ja by som to strieľal hlava nehlava či biele či čierne. Všetkých by som ich poslal do ružovej. Nemôžem povedať, žeby mi bol Denzel v roli hlavného trénera práve sympatický, to absolútne nie, ale mal chvíle kedy bol aj spravodlivý a mal chvíle kedy sa mi jeho tvrdosť voči stredoškolským spratkom vyslovene páčila. Vyzdvihol by som základné pravidlá campu, citujem: “Musíme byť dokonalý v každom detaile zápasu. Nechytíš pass, pobežíš míľu, nebudeš blokovať, pobežíš míľu, zaľahneš vypadnutú šišku a ja si zlomím nohu v tej tvojej slávnej Virgínskej zadnici …… a potom pobežíš míľu. …… Dokonalosť. Tak do toho.” No treba toto komentovať? Perfektné. Ja som sa po celú dobu tešil na to kedy skončí tréningová pasáž a začne tá zápasová, ale to že mi tu tréningovú okorenili o “Ain't No Mountain High Enough” od Marvina Gayea, to ma zlomilo. Tú skladbu ozaj milujem. Dočkal som sa a prišla zápasová časť. Bohužiaľ tu musím porovnávať. Oproti Nepremožiteľnému tu bola bohužiaľ zápasová kamera o triedu až dve slabšia, čo vo výsledku znamenalo, že jednotlivé situácie neboli také prehľadné a ani zďaleka som si ich tak nevedel vychutnať. Filmu to dosť ublížilo. Čo sa postáv týka, jednoznačne najlepšou postavou bol Will Patton. Asi jediná sympatická postava zo všetkých, hlavných aj vedľajších. Najhoršou postavou bol zas spievajúci tučniak. Túto postavu som nepochopil a vyslovene mi jeho výstupy vadili. Na Disneyho vcelku priamočiara a takmer bezservítková sonda rasovej otázky. Navyše Boaz Yakin nepostavil tábory na dobré a zlé, spravodlivé a nespravodlivé, ale ukázal všetky ľudské stránky na oboch stranách a to sa cení. Malo to výborné momenty a možno by som bol štedrejší vo hviezdení keby som nepozeral dva futbalové filmy v rade. Porovnaniu som sa nevyhol a tak dávam tri. To myslím postačí. ()

MaJes

Sezóna Titanov sa mi zapáčila hlavne kvôli perfektnému spôsobu ako odstrániť rasizmus. Dá sa to, ak sú správny ľudia (Herman Boon) na správnom mieste - film podľa skutočnosti. A tiež som netušil, že Americký futbal môže byť až taký dobrý, vždy som myslel, že je to len o tvrdosti a zraneniach, ale mýlil som sa. Ak máte radi filmy so športovou tematikou, určite si tento nenechajte újsť! ()

matoPXB

Vynikajúci film o sile športu- tiahnuť za jeden povraz, bez ohľadu na rozdiely- to je posolstvo tohto filmu. Jedná sa o jeden z najpôsobivejších Denzelových filmov a zároveň jedno z najlepších filmových diel vo svojom žánre. Takto jednoducho by sa dala charakterizovať Spomienka na titanov. ()