Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

radaauer

sportovní film jak má být - patos stříká z plátna, bojuje se proti rasismu, z outsiderů jsou mistři, reálný základ a hlavně koučova řeč před závěrečným soubojem. to mám rád ()

Tominni

Na střední školu přichází nový trenér, nebylo by to nic zvláštního, pokud by to nebyl trenér černé pleti a děj by se neodehrával na začátku sedmdesátých let v jižanském maloměstě. Jako každý sportovní US film má jasný scénář - postup do finále, zranění kapitána, ve finále dlouho vy padá na prohru, ale poslední sekundy vše změní......... Ale tenhle film není rozhodně jen o amrecikém fotbalu. Popisuje rasové problémy Ameriky minulého století. Možná toho zaměření černý vs bílý je až příliš. Je to tak mezi 3 až 4*. ()

Ravic

Nevydržel jsem to ani se dodívat do konce. Rasismus ve filmu je zpracován velice naivním způsobem. Připadalo mi to jako natočené na objednávku. Dobře zpracované téma rasismu je např. ve filmu "Kult hákového kříže". Kvalitu nelze hledat ani v tématice sportovního prostředí. Dovolil bych si napsat, že je to opět na úrovni zpracování rasistického tématu. Pokud můžu doporučit kvalitní film ze sportovního prostředí tak mezi mnoha asi "Vítězové a poražení". ()

fragola

Kvalitních sportovních filmů je opravdu málo, ale tento se řadí, dle mého názoru mezi mimořádné. Úžasný příběh o přátelství a lidství podtrhují skvělé výkony malé Hayden a Denzela Washingtona a v neposlední řadě také výborně vybraná hudba. ()

LukKon

Výborní herci, pekný príbeh o "zmierení", ale jedna vec to všetko valcuje so všetkou pompéznosťou - úžasná hudba. ()

BROADPEAK

Zajímavý film ze sportovního prostředí a rasistickým podtextem, inspirovaný skutečným příběhem. Osobně mi snímek lehce kazila dcera trenéra Yoasta, která na svůj devítiletý věk rozumněla fotbalu až "příliš". Ovšem Denzel Washington v tomto klasicky "americkém" filmu, s předpokládaným koncem, hrál roli trenéra Boona velmi slušně. ()

zla.ovce

Oproti většině sportovních filmů se Vzpomínka na Titány neodehrává pouze na hřišti, ale dává nám nahlédnout i na problematiku soužití bělochů a černochů na počátku 70. let v USA. A právě toto z něho dělá pro mě výjimečný film se sportovní tématikou. ()

Beauul

Jeden z mala filmu ( ze sportovniho prostredi) na ktery se da divat! Ve vyberu nejoblibenejsich uz je ..... chvalit ho vice nema smysl! Vrele doporucuji ! ()

kubilov

Jeden z nejlepších sportovních filmů, o americkém fotbalu skoro ten úplně nejlepší. Strhující děj a atmosféra středoškolské soutěže lemována rasismem, který je v sedmdesátých letech ve Virginii prolezlý všude. Snad každý hráč v týmu má svůj malý příběh, nad kterým stojí příběh nechtěného trenéra Denzela Washingtona. ()

pekas

Na jednu stranu dobře, že je to od Disneyho, na druhou ne. Celkem nekonfliktní příběh, všichni jsou v podstatě klaďasové. Takže kdo se nechce moc u filmu stresovat, ale příjemně odreagovat, má tu jasnou volbu. Kdo naopak očekává srdcervoucí drama, kde nejlépe na konci všichni umřou, pravděpodobně z tohohle kousku házet pětihvězdičkovým hodnocením kolem sebe nebude. Já se výborně pobavil a někdy si to klidně zopakuju. 80% ()

Brano

Pekná športová dráma, ktorá je o americkom futbale a rasovej neznášanlivosti. Nakoniec sa dve rozdielne kultúry spojili, aby bojovali za jeden spoločný cieľ. Veľmi poučný a emotívny film, na motív skutočných udalosti. Tiež príjemné herecké obsadenie Washingtona a Pattona, dodalo na kvalite filmu. Na plný počet to nie je. Nie som fanúšikom amerického futbalu, ale pozrieť to sa oplatí. ()

teba

To je furt: trénink... patetická scéna... zápas... patetická scéna... rasové nepokoje... hodně patetická scéna... a tak pořád dokola. Možná by pomohlo, kdybych o americkým fotbalu věděla víc, než že touchdown je za šest. Takhle se bohužel nemám k čemu upnout... ()

murkl

Denzel jako skvělý řečník si tu jede vlastní ligu. Herecky převyšuje všechny kolegy a je radost se na něj dívat. Líbí se mi jak scénáristi používají proslovy jako všeholék na všechny životní trable a neshody. Co se mi nelíbí jsou scény ze zápasů. Jsou to podle mě nejhůře natočené sportovní scény vůbec. ()

JosefTomas

Kvalitní řemeslo, které je milé a dravé. Aby taky ne, když nad tím vším drží pevnou ruku producentská špička oboru - Jerry Bruckheimer. Jeho dohled zajistí, že ten film je přesně oním zábavným mixem stabilního zážitku, který v některých momentech vyčnívá svojí pečlivostí a přesností. Zároveň je ale hlavním důvodem, proč nevyčnívá víc, protože Jerry se později v rámci své kariéry do větších risků nepouštěl a až na pár vzácných výjimek jel na jistotu (jako zde). Rozhodně to není výtka, protože všechno je přesně na svém místě, ale je potřeba s tím počítat a uvědomit si to co nejdřív. Poté vám už stačí se nechat pohltit kvalitním zážitkem, kterému ale v mých očích chybí větší výjimečnost. ()

Phex

Vynikající film o síle sportu - táhnout za jeden provaz jak bílejma ručkama tak negerskejma prackama - to je jeho poselství. ()

sirrgulo

Sportovní drama je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Vzpomínka na Titány je pak jedním z nejlepších filmů, které jsem ve zmíněném žánru viděl. Já bych za lomeno (Drama/ Sportovní) napsal ještě komedie, jelikož zejména v první hodince filmu jsem se opravdu nasmál. Vzájemně se urážející bílí a černí mladící mě vážně nejednou pobavili. Herecké obsazení filmu se zdařilo na výbornou, výkony obou herců v rolích trenérů se nijak nezastiňují a hoši fotbalisti jsou taky v pohodě. Mladičká Hayden Panettiere jako dcera trenéra a fotbalový fanatik byla skvělá. Jsem zvědav jestli se v budoucnu objeví v nějakých zajímavých filmech (nemyslím tím ovšem například Rychlého Stripese). ()

Slam7

Náhodou jsem na to narazil v televizi,tak jsem na to mrknul a byl jsem moc mile překvapenej. Denzel jako nenáviděný černoch dokáže téměř nemožné, stmelit partu bělochů a černochů, kteří jsou ve věku kdy jim někdo jenom těžko vyvrátí jejich názor. Snad ve všem tohle překonalo můj oblíbenej film Coach Carter. Nemůžu si to vynachválit... ()

megajalec

Športová dráma a na pozadí rasový problém. Námet ako lusk pre parádny film. A tak to aj bolo, plno silných momentov, pri ktorých vlhnú oči, emócie pumpujú na maximum. A nevadila mi ani patetickosť v niektorých momentoch. Ja som si prišiel na svoje. ()