sedm.1

Co tu všichni proti pátému pokračování Rockyho mají? Vždyť nejde ani o trochu špatný film. Disponuje skvělou zápletkou, kde více než o samotný box jde už spíš o poměrně syrové drama, sahající až ke kořenům celé této slavné série, pojednávající o odchodu ze sportovního nebe do ústraní a vypořádání se s nastalou situací, dále tu máme skvělého Stallona, který svého „boxera v důchodu“ odehrál doslova skvostně, skutečně přesvědčivě a výrazně a samozřejmě to je celé o velice silných a působivých emocích, které fungují na 100% a já si to vážně užíval. Tak proč je pětka označována za absolutně nejhorší díl? Proč? A nechápu to třeba o to víc, že s šestkou toho má toto páté pokračování neskutečně společného, a přitom právě šestka byla přijata jako fenomenální Rockyho návrat, ale v mnoha ohledech už jen navazovala a dál rozváděla události právě z tohoto dílu. Jen je samozřejmě každý pojat úplně jinak stylově, ale to jen kvůli tomu, že je dělí 16 let doby vzniku, ale působivostí, emocemi a perfektním Stalloneho výkonem si jsou vážně rovnocenné. Mě zkrátka i tento díl bavil opravdu hodně, ten závěrečný zápas na ulici byl už sice krapet přes čáru, ale na druhou stranu, který ze všech Rockyho finálových zápasů nebyl přestřelený až do nebes, já si to prostě užíval a pětka celé této sérii ostudu rozhodně nedělá! ()

rozbris

No tak to mi přišlo jako zbytečná ztráta času. Rocky V jsem neviděl a vidím v programu Rocky V, tka si na to počkám, ale měl jsem jít radší spát. Možná k tomu dopomohl ten otřesný dabing co k tomu byl, ale možná i trapné rozhovory Rockyho, měl radši boxovat než konverzovat.... ()

velkyvezir

Překvapuje mne nízké hodnocení nejen od ostatních uživatelů CSFD, ale i samotného Stalloneho. Pátý díl Rockyho jistě nedosahuje velikosti prvního dílu, přestože jej chtěl Stallone dosáhnout, ale na druhou stranu to není jen bezduché bitkaření z druhého až čtvrtého dílu. Jistě, zápletka, která způsobí padnutí Rockyho a jeho rodiny na dno, je triviální, ale síla Rockyho byla vždy o tom, jestli se člověk ze všech těch sraček života dokáže znovu zvednout. A tom pátý díl zase je, proto 4*. ()

Han22

Stojí to fakt za ránu tenhle díl... Rocky skončil, o všechno přišel, do toho trénuje spratka, který si ho vůbec neváží, celý je to o ničem. ()

Cracker

Na režisérsku stoličku sa vrátil John G. Avildsen a moc si u mňa nešplhol. Nerád to vravím ale najhorší Rocky.. ()

bruceman7

Velmi nízký příběh a navíc to přílišné hrocení postavy Rockyho synka, co se chová a mluví jak o deset let starší, to mě prostě mě bilo do očí. Rozhodně oproti předchozím dílům pokles. Jedinej, kdo to drží pohromadě, je skutečně a pouze Pan Rocky. 60% ()

Ragdoll

Tréninková rutina či klasický zápas v ringu jsou věci, bez kterých Rocky nemůže zaznamenat úspěch. Bankrot a navrácení se k chudinskému životu vůbec nebyl špatný nápad, avšak změna režijní produkce nebo i jiný, krajně nesympatický fracek v roli Rockyho syna (zde se již vystřídali tři čtyři různí herci) měli vést k finálnímu fenomenálnímu závěru celé série, čímž byl konec dobrodružství na stejném místě a pozici, kde to všechno začalo. Ten se bohužel nedostavil. Že je to ovšem naprosto zbytečný a bolestivý film, který nic zajímavého nepřinesl, není pravda. Jistě, scénář je poněkud chabější a velmi strohý, příběh je také postaven na nepříliš záživném základu, protože jakmile nemá hřebec rozvolněnou půdu pod nohama, nikdy nepodá takový výkon a pravděpodobně skončí na zadních pozicích. A tenhle bohužel dorazil jako poslední. Když dávám boxerský maraton, tenhle díl většinou vynechám. Bez něho by však nikdy nevznikl snímek šestý, který se mi překvapivě líbil a jako comeback uštědřil divákovi nemalou ránu do zrakového, sluchového i chuťového spektra. V součtu se jedná o poraženého soupeře. 65%. ()

Kuny27

Opravdu nejchudší z celé série Rockyho. Díl kdy Rocky "kašle" na svého syna a věnuje se Tommymu, boxerovi, který má talent ale né srdce. ()

Sygi

Ano, chápu, taky jsem po tomhle filmu seděl s otevřenou pusou a říkal si : A to je všechno? Ale podle mě se díl vyvedl dobře, protože ukázali, jaké to je, když sportovec musí přestat se sportem a k tomu jeho účetní je debil. A konečná bitka se podle mě taky povedla a stejně i celý příběh, popisující velké společnosti a jejich lákadla. ()

iXtr3m3

Áno, pocitovo najslabšie zo všetkých častí, ale pritom dosť autentické a to sa ako experiment v takej dobe cení. ()

black_adder

Filmy jejichž název končí pětkou bývají většinou už jen poslední zoufalou snahou vyždímat z diváků ještě nějaké peníze a Rocky V je navíc jedním z těch nejtrapnějších pokusů... ()

zbysik

Oproti skvelemu a podle me nejlepsimu ctvrtemu dilu serie, jiz zklamanim, ale uprimne nechapu takto nizke hodnoceni, protoze se rozhodne nejedna o nejhorsi dil serie a to hlavne diky vynechani stale stejne dejove sablony z minulych dilu... ()

B4TM4N

Rozhodně ne nějak výrazně horší než ostatní díly. Bohužel se nedočkáme boxerského zápasu - závěrečný streetfight s namachrovancem je jena z těch slabších bojových scén z Rockyho, ale naopak se vrací duch původního filmu, tedy důraz na psychologii postav. A Rocky je prostě srdci mému člověk blízký. ()

duddek

Z té jeho manželky, která se v tomhle pokračování nacpe úplně do každého záběru a chová se nesnesitelně, už se mi zvedal žaludek... Doufám, že v Balboovi už ji neuvidím. Jinak se o zábavu stará spíš Rockyho syn a spol. než ze slávy ustupující hlavní hrdina sám. ()

wosho

Největším průserem tohoto dílu je ten mladý boxer, kterého Rocky trénuje. Jeho představitel je neschopný břídil bez špetky hereckého talentu a osobnosti (tu měli Mr. T a Dolf Lungren). ()

Hanys_

Pravděpodobně nejslabší díl celé série. Ale vyslověně špatný (jak jsem si dlouho myslel) taky není. Co ho sráží dolů je ale debilní začátek (aneb jak Rocky k chudobě přišel - scénaristická finta roku) a také nepříliš zajímavý "záporák" Tommy Gun. Tohle rozloučení s filmovou ikonou prostě moc nevyšlo. Naštěstí si Stallone spravil reputaci šestkou... 5.5/10 ()

Rssa

Fuj. Znesvěcení božího Rockyho. Jako jediný ze ságy je opravdu zapomenutelný a hluboko dole pod čárou snesitelné kvality. Je to nepovedený paskvil, nekoná se v ringu a záporák je slabý. Fuj. 30 % ()

Paity

Po trojce asi druhý nejhorší díl Rockyho. Je to nudné, chybí prostě napětí, které gradovalo v předešlých dílech. Celé je to takové jakoby poslepované a divák se do toho nemůže stále dostat. A do konce se do toho ani nedostane, tedy alespoň mě se to nepodařilo. ()