• slovenský

Drama / Sportovní / Akční

USA, 1990, 100 min

Podobný scenár už naozaj vypovedá o núdzi a totálnom nevedení si rady, len za účelom vyžgŕľať pár dolárov. Konieckoncov už ale na tento film nie som tak naštvaný ako som býval. Pretože 15rokov som sa nevedel spamätať z takéhoto nedôstojného zakončenia série. No prišiel Balboa a tento film mi ostal len ako ďalší zo série a hneď sa naň pozerám inak. Bitky fajné, snaha o zameranie na rodinnú drámu je totálne trápna, no je to Rocky. Zabite ma! 75%.(24.1.2007)

Veľmi podobne jednotke. Už sa tu síce vôbec neboxuje, ale fight Učeň vs Majster je perfektný. Serie sa vrátila opäť na začiatok, s rovnakým režisérom, s rovnakým klobúkom, bundou, ale bez nejakých väčších emócii. Mal to radšej točiť Stallone. Aj napriek tomu že je to najslabší diel s celej série, stále ma baví a má niečo do seba rovnako ako predošlé časti. 90% - 5*(17.10.2009)

Tenhle Rocky se mi líbil asi nejvíc ze všech. Hlavně proto, že tu nejsou žádný přehnaný souboje, ve kterých by oba dva umřeli už po pěti minutách. Myslím, že tenhle je ze všech nejpromakanější. Nejkomornější. Žádnej akčňák a mlácení hlava nehlava. Sice je to tu trochu překombinovaný co se týká Rockyho pádu až na dno, a co si budeme říkat, pět kino-filmů s jednou hlavní postavou a jednou zápletkou je dost, ale pro mě to má svý velký kouzlo. Jak už jsem řekl, tenhle je podle mě nejlepší. A kdyby byl natočen jako první, souhlasilo by se mnou mnohem víc lidí.(31.1.2006)

Scény tréningu a duševní přípravy na další zápas v tomto díle vystřídalo překvapivě nenudné vyprávění o Rockyho důchodu. Přesto tomu ale něco chybí, a toho pocitu se nelze zbavit po celý film... ale pořád je to Rocky, i když značně přemoudřelý.(18.3.2009)

• novoten

Série, která se proslavila závěrečnými souboji v ringu, před zaplněným hledištěm, za zvuků monumentální hudby, málem končí pouliční rvačkou ztroskotance a grázlíka. I takhle dopadají dětští hrdinové. Šestý díl přišel vteřinu před dvanáctou.(18.3.2006)

• - Sylvester Stallone dostal za první díl 23 tisíc amerických dolarů a za pátý díl 15 milionů. Zvýšil tak o 65 117 %, což bylo nejvyšším zvýšením odměny co se týká jedné role. (DEXTER099)

• - Choreografii závěrečného souboje pomáhal tvořit známý wrestler Terry Funk. (Karlos80)

• - Mělo se jednat o velký návrat tří legend - filmové postavy Rockyho, herce a scénáristy Sylvestera Stallonea a k projektu se vrátil i v té době nepříliš úspěšný držitel Oscara za první díl, režisér John G. Avildsen. Film propadl u kritiky i diváků na plné čáře. (oLí)