• S.Quentin QUALE

Tohle se nemělo stát.... 30%(8.7.2014)

• novoten

Série, která se proslavila závěrečnými souboji v ringu, před zaplněným hledištěm, za zvuků monumentální hudby, málem končí pouliční rvačkou ztroskotance a grázlíka. I takhle dopadají dětští hrdinové. Šestý díl přišel vteřinu před dvanáctou.(18.3.2006)

Rozhodně to není tak špatné, jak se povídá. Rocky se vrátil ke svým kořenům na ulici a já si ten závěrečný souboj náramně užíval. Nespravedlnost byla cítit na každém kroku. Hudba je bohužel ještě horší než v předchozím díle, ale dějová linie se zase vrátila do uvěřitelných mezí.(15.10.2010)

Ne úplně povedené pokračování jinak vynikající Rockyho série. V pětce Rockyho jsem postrádal kouzlo předchozích dílů. Rockyho trénink, hlavního záporného hrdinu (žádný Ivan Drago), hudbu, víc dojemných scén a rozhodně emocí. Pátej díl je pro mě díl na který se párkrát z nostalgie podivu ale pokud mám na výběr z pěti dílů po tomto šáhnu až jako po posledním. Na jednu stranu jsem rád, že vznikl další díl o mém oblíbeném boxerovi ale zase na druhou mi přijde tento díl jako zbytečný a že možná i trochu kazí celkový dojem na Rockyho sérii, což je velká škoda. Z nostalgie mu ale i přesto dávám 3 hvězdičky.(2.12.2007)

Z Rockyho se stal boxerský velikán, že se ale znovu dostane na dno a navštíví staré předměstí a špínu ulice opravdu netušil. Jenže jeho zdraví už není takové jako na začátku jeho kariéry, a tak se rozhodne manažovat slibného boxera. Věci ale nejdou podle plánu. Nakonec bojuje Rocky nejen o svojí reputaci ale i o svojí rodinu a svůj život. Rocky V se mi zkrátka zamlouval mnohem víc než druhý a třetí díl a nebýt toho úchylnýho manažera Duka, sázel bych vyšší hodnocení.(15.8.2013)

• - Stejně jako ve všech dílech Rockyho, i tady hrají komentátory skuteční komentátoři boxu. (Karlos80)

• - Mělo se jednat o velký návrat tří legend - filmové postavy Rockyho, herce a scénáristy Sylvestera Stallonea a k projektu se vrátil i v té době nepříliš úspěšný držitel Oscara za první díl, režisér John G. Avildsen. Film propadl u kritiky i diváků na plné čáře. (oLí)

• - V závěru roku 2012 se jednalo o třináctý nejvýdělečnější snímek o boxu, třicáté nejvýdělečnější sportovní drama, šestý nejvýdělečnější snímek ze série Rocky, 32. nejvýdělečnější snímek roku 1990 a konečně 1 573. nejvýdělečnější snímek v historii se zohledněním inflace. Mezi filmy ze série jde o nejméně výdělečný snímek. (chelseaman22)