• slovenský

Drama / Sportovní / Akční

USA, 1990, 100 min

Rocky je i v tomhle filmu s pořadovým číslem 5 stále fajn chlap. Díky tomu si získává pozornost všech diváků, co mají rádi bezva muže. Rocky vzpomíná, bere se na hlavu zase ten klobouk, který tak rád nosil v prvním díle. Vypadá stále jako mladík, ale jeho žena mezitím pořádně zestárla, takže jsem se jí až polekal, když se objevila ve filmu poprvé a její ohavný a zpustlý vzhled mě rušil. Rocky skvěle vychovává svého syna, a když je lékařem sděleno, že on už boxovat nikdy nebude moci, tak si najde hocha, který trénuje a boxuje podle jeho pokynů, takže kolí jednoho soupeře za druhým.***Čas nezadržitelně běží, takže i tomuhle filmu je už 20 let, a S. Stallonemu právě o tolik víc. Už bude mít brzy věk svého trenéra, který ho v prvních filmech vychovával, a přivedl až na vrchol jeho filmové boxerské kariéry. Možná, že jednou Rocky bude zrovna tak dobrým filmovým trenérem, jako byl ten, na kterého vzpomíná i ve filmu Rocky 5.***(2.12.2010)(2.12.2010)

Rozhodně to není tak špatné, jak se povídá. Rocky se vrátil ke svým kořenům na ulici a já si ten závěrečný souboj náramně užíval. Nespravedlnost byla cítit na každém kroku. Hudba je bohužel ještě horší než v předchozím díle, ale dějová linie se zase vrátila do uvěřitelných mezí.(15.10.2010)

Dovolím si parafrázovat samotného Rockyho: Není nic moc, ale je vtipnej. Proklatě vtipnej. Průser je v tom, že nezamýšleně. Za to a mnohé jiné fórky k pokukání vhazuji do ringu 2,5*, aby bylo vidět, že dokáži náležitě ocenit rafinovaný humor. :)) P.S. Za pozitivum se dá považovat i to, nakolik imbecilní Tommy Gunn vystihuje dutost celého snímku.(9.8.2007)

"Jediný rozdiel medzi zbabelcom a hrdinom je v tom, že hrdina si pre tú ranu dôjde." Séria ROCKY, to nie je len výstižná ukážka osemdesiatych rokov americkej kinematografie. To je aj exkluzívna ukážka toho, ako si žil Sylvester Stallone: od zadumaných a skromných prvých dielov, sa čoraz smelšie preboxoval do namyslených a zbytočne mamonárskych epizód, kde išlo už len o scény z ringu a komiksových súperov (Mr. T, Hulk Hogan, Dolph Lundgren). V nenávidenom ROCKYM V sa herec i jeho hrdina pokorne vracajú na začiatok: znova sú odpísaní, znova od nich nikto nič nečaká, znova nosia klobúk, znova je všetko smutné a špinavé. Nie je to najlepší diel ságy, ale patrím k tým, ktorí v nej vyhľadávajú skôr tie melancholickejšie (originál, dvojka, šestka) než akčnejšie časti (trojka, štvorka).(2.12.2007)

• xxmartinxx

Opět slabší, ale ani tentokrát za hranicí nevkusu. Rocky V se snaží být jiný. Přidává rodinu, na konci není souboj a já tu snahu oceňuju. Není z filmů, které bych snad někdy chtěl ještě vidět, ale musím říct, že mě nenudil a dalo se na něj koukat, což je upřímně víc, než jsem očekával. Stalloneho životní role prodloužená a natažená už popáté nepůsobí tolik nuceně, aby to znechutilo, bohužel ale ani natolik zajímavě, aby to stálo za větší řeč. Téměř tři hvězdy.(13.12.2009)